Skocz do zawartości
Killy

Asus RT-AC68U problem z wydajnością po WiFi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Killy

Posiadam ten router od dwóch lat i po ostatniej zmianie zmianie dostawcy internetu z UPC 120 mb na 300 mb w Netii zauważyłem problem z wydajnością po WiFi. Maksymalnie jestem w stanie osiągnąć pobierając pliki po WiFi 200 mb/s. Wydaje się że problem nie leży w samej przepustowości WiFi - transferując pliki z NAS do laptopa (LAN - WiFi) nie ma większego problemu aby osiągnąć transfery powyżej 50 MB/s. Co zauważyłem to podczas testu prędkości pobierania plików z internetu GUI Asusa pokazuje 100% obciążenia jednego z rdzeni routera. Czy ktoś z Was ma podobny internet w parze z tym routerem i może potwierdzić takie transfery? Dodam że QoS mam wyłączony w opcjach routera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A włączyłeś Traffic Analyzer ? CTF włączony ? Poczytaj tutaj :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tom.O
      Przez Tom.O
      Chciałem się dowiedzieć jakie różnice są pomiędzy routerami Asus RT AC68U a RT AC1900.
      AC1900 jest nawet w niższej cenie, a wydaje się, że to nowsza wersja AC68U. (549zł vs. 639zł)
      Czy warto kupować teraz w tej cenie czy lepiej zaczekać na coś ciekawszego ? (mam teraz model 1200G+)
      Korzystam z Macbooka z MIMO3x3 i mam w domu Synology DS218+.
      https://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router-asus-rt-ac68u,id-334739
      https://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router-asus-rt-ac1900,id-1119209

• Yowa
      Przez Yowa
      Witam
      Planuję zakup dwóch AP firmy ubiquiti. Zastanawiam się na wyborem między AC LR i AC Pro.
      1. Który model polecilibyście do dwupiętrowego domu z trzema użytkownikami sieci wifi i okazyjnie dla kilku gości?
      2. Czy jest możliwość wyłączenia WiFi w godzinach nocnych w tych AP? Widziałem opcję ustawienia harmonogramu działania WiFi (WLAN schedule), ale niektórzy użytkownicy narzekają, że ona nie działa? Czy możecie to sprawdzić na swoich AP Ubiquiti?
      3. Czy po ustawieniu harmonogramu działania WiFi, punkt dostępowy blokuje jedynie dostęp do SSID czy jednak całkowicie wyłącza swój sygnał WiFi?
      4. W przypadku, w którym mamy dwie sieci SSID, ustawienie harmonogramu WLAN będzie dotyczyło dwóch sieci jednocześnie czy jednak jest możliwość ustawienia harmonogramu działania WiFi oddzielnie dla każdej z sieci bezprzewodowych?
    • Grzegorz Ł.
      Przez Grzegorz Ł.
      Witam użytkowników,
      potrzebny nowy ruter pokroju RT-AC1200G+, którego kupiłem jakiś czas temu teściom i zdążyłem się troszkę z nim zapoznać. Tym razem kupuję dla siebie i chciałbym mieć możliwość podłączenia dysku, przeszukałem już troszkę oferty i zainteresowały mnie dwie opcje:
      1.ASUS RT-AC58U (RT-AC1300) - ten jest dostępny w wielu sklepach
      2.RT-AC1300G Plus - ten dostępny jest chyba tylko w dwóch
      Rutery są bardzo podobne i nie wiem, który jest nowszy, lepszy i który będzie miał dłuższe wsparcie? Dlaczego RT-AC1300G Plus jest praktycznie niedostępny i brak jakichkolwiek informacji w sieci o tym sprzęcie?
      Pomóżcie coś doradzić, ewentualnie zaproponujcie coś na podobnym poziomie z możliwością podpięcia dysku do kwoty 450zł max.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.