Skocz do zawartości
milanoa

R7000 nie przydziela adresu ip ds215j

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa

Mam pytanko, co to może być przy włączonym ds215j jak zrobię reboot routera to nie mogę się zalogować do ds215j bo mu router nie przydziela adresu ip, pomaga tylko wyciągnięcie skrętki z gniazda, zapomniałem dopisać, że router działa w oparciu o najnowsze Tomato v138, może na o/f jest tak jak ma być i przydziela z automatu.

Edytowane przez milanoa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Ustaw na stałe adres ip w DSM i na stałe przydziel ip tego DSM w routerze. 

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Już jest ok ustawiłem w DSM na sztywno i działa, dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez milanoa
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

W routerze zarezerwuj też do danego urządzenia. bo jak masz z auto i kilka urządzeń to przy rozłączenia, który będzie pierwszy to zostanie przydzielone właśnie te ip. Wtedy DSM nie dostanie ip. 

Zaawansowane, Zainstaluj, konfiguracja sieci Lan i tam zarezerwuj adresy ip. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Na routerze tak mam zrobione, wszystkie urządzenia które korzystają z routera mają przypisany swój adres ip i pula jest zamknięta.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• storm36
      Przez storm36
      Witam,
      Potrzebuje zakupić niedrogi, nieduży router który będzie pełnił funkcję access point. Router będzie łączył się z domową siecią wifi i przekazywał sieć poprzez LAN do telewizora. Obecnie posiadam Airlive WL-5460AP v2 ale jest on trochę za wolny.

Pozdrawiam
    • sea doo
      Przez sea doo
      Witam,
      Poszukuję routera, który sprosta przede wszystkim moim wymaganiom:
      - znakomity zasięg WIFI (jak się się uda, to cały dom + na zewnątrz)
      Pierwszy punkt najważniejszy
      - stabilna praca urządzenia (wiadomo, co jakiś czas może się coś zdarzyć, ale nie co tydzień)
      - LAN: 6szt (8szt jak będzie wykorzystane link aggregation) + na switchu 4szt
      - WIFI (9 urządzeń, czasami więcej - wifi guest)
      - światłowód 600Mb

Router umiejscowiony jest na środkowym piętrze w rogu budynku, strop teriva. Najdalszy pokój (15m) oraz taras (20m), dzielą 3 ściany oraz strop.
      Do okoła jest wiele innych sieci na pasmach 2.4GHz oraz 5GHz (bloki oraz domki jednorodzinne), niektóre nawet dobry sygnał.
      W przyszłości planuję zakup serwera NAS Synology (połączenie z routerem - link aggregation).

Natrafiłem tutaj na forum, że polecacie routery z obsługą VHT160, proszę o informację czy to wykorzystam.
      (np. Synology ale zasięg WIFI może być problemem)

Rozważałem zakup Asusa GT-AC5300, ale:
      - brak Merlin'a można przeboleć
      - występuje problem ze stabilnością, zanika pasmo 5GHz
      - czasami się zawiesza, że pomaga tylko reset
      - cena wysoka ale myślę, ze do przyjęcia
      - może jest coś tańszego, lepszego na co nie trafiłem, może się ostatnio pojawiło w sprzedaży lub zaczekać na coś godnego uwagi

Myślę, że w tym przedziale cenowym co w/w Asus coś mi zaproponujecie, lecz nie koniecznie musi być aż tak drogi
      Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycje.
    • Jaconovac
      Przez Jaconovac
      Mam problem z moją Kartą sieciową (Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter) w laptopie Toshiba satellite C55t=B5110.
      Nigdy nie miałem problemów z tą kartą aż pewnego dnia obudziłem się rano i patrzę, że nie mam dostępu do internetu. Pomyślałem że pewnie mnie coś rozłączyło. Okazało się jednak że karta przestała widzieć mój router. Ciekawą rzeczą jest to, że wi-fi działa prawidłowo na 2 komputerach, w moim tv jest ok, PlayStation 4 tak samo i w smartfonach też nie ma problemów, nie ma problemów. Jak zdążyłem się zorientować po prostu moja karta sieciowa przestała wykrywać połączenia wi-fi w technologii 5Ghz. Pomyślałem także że może być coś nie tak z moim systemem Windows 10, jednak po sformatowaniu partycji i ponownym zainstalowaniu systemu, nadal moja karta nie widzi wi-fi 5Ghz. 
      I teraz pytanie, da się jakoś zrobić tak, żeby karta znów wykrywała połączenia wi-fi 5Ghz ? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.