Skocz do zawartości
milanoa

R7000 nie przydziela adresu ip ds215j

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa

Mam pytanko, co to może być przy włączonym ds215j jak zrobię reboot routera to nie mogę się zalogować do ds215j bo mu router nie przydziela adresu ip, pomaga tylko wyciągnięcie skrętki z gniazda, zapomniałem dopisać, że router działa w oparciu o najnowsze Tomato v138, może na o/f jest tak jak ma być i przydziela z automatu.

Edytowane przez milanoa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Ustaw na stałe adres ip w DSM i na stałe przydziel ip tego DSM w routerze. 

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Już jest ok ustawiłem w DSM na sztywno i działa, dzięki za podpowiedź.

Edytowane przez milanoa
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

W routerze zarezerwuj też do danego urządzenia. bo jak masz z auto i kilka urządzeń to przy rozłączenia, który będzie pierwszy to zostanie przydzielone właśnie te ip. Wtedy DSM nie dostanie ip. 

Zaawansowane, Zainstaluj, konfiguracja sieci Lan i tam zarezerwuj adresy ip. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Na routerze tak mam zrobione, wszystkie urządzenia które korzystają z routera mają przypisany swój adres ip i pula jest zamknięta.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

to jest OK :) pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Lutek
      Przez Lutek
      Ten wątek z linku ma błędy, bo nie ma tak AC86U a przecież 384.8_2 obsługuje tzn wspiera AC86U.
    • oveld
      Przez oveld
      Witam
      Mam pytanie,
      Mój laptop dell i7, Windows 10, nie widzi 5 G, działa tylko 2,4 G,średnie 75 mb/s a mój iPhone XS widzi 5G, średnie 260 mb/s. Mam rutera od vectry max 300 mb/s 
      czy w laptopie da się ustawić na 5 GHz ?
      nie wiem jak to się robić. proszę o pomoc

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Najnowsze urządzenie od NETGEAR, router Nighthawk AX8, wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami bez wątpienia wprowadza użytkownika w nową erę sieci WiFi. 

Nighthawk AX8 to pierwszy w branży 8-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax (transfer danych od 1,2 do 4,8 Gb/s). Konstrukcja routera, przypominająca statek kosmiczny, ukrywa pod swoimi „skrzydłami” cztery niezwykle wydajne anteny. Pozwalają one zapewnić jeszcze silniejsze pokrycie sieci WiFi – zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Nie bez znaczenia jest tu również 64-bitowy czterordzeniowy procesor 1,8 GHz, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia sześć gigabitowych portów Ethernet oraz dwa USB 3.0.

W celu poprawienia efektywności sieci AX8 został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak: OFDMA, MU-MIMO, wsparcie kanału 160 MHz i 1024 QAM. Podkreślić należy, że wspomniane wsparcie kanału 160 MHz podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Na koniec warto wspomnieć, że urządzenie przyjmuje polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Cena Nighthawk AX8 to 1899,90 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.