Skocz do zawartości
neon

R7000 ustawienie kanałów WiFi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Panowie czy Netgear Genie do R7000 jest wiarygodny w kanałach wifi? Ustawiałem ostatnio przy pomocy Netspot na kanał 3. Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi. Stąd moje pytanie. Wcześniej ta aplikacja nie posiadała chyba wyboru i zmiany kanału jak się nie mylę. 

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ? czy używacie tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, neon napisał:

Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi.

a co pokazuje netspot ?

1 godzinę temu, neon napisał:

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ?

jeśli oglądasz takie treści to jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Netspot pokazywał, że ten kanał jest wolny, ale w graficznym to multum sieci wifi w pobliżu. 

co do oglądania online, po zaznaczeniu QoS można zaktualizować bazę w R7000 i tylko pokazuje kilka stron web np. Youtube.com itp. również urządzenia z mojej sieci jak DSM. czy włączając to opcję i oglądając np na stronie innej nie podanej w tej bazie też działa lepsze strumieniowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Netspot nie pokaże Ci nic innego jak aplikacja Genie, może sąsiad akurat przełączył się na ten kanał :) Dobierz ponownie odpowiednie miejsce w wolnych kanałach i będzie po sprawie. 

Co do Qos :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok House dzięki. Netspot w graficznym obrazie pokazuje te przedziały. w Genie jakby lepiej pokazuje, że ktoś siedział na kanale. a te inne oprócz Netspot to jakie warte to zobaczenia ? czy Netspot najlepszy ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

pytasz ponownie o to samo :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

czyli tylko te 3 :) 

ok dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• silesian
      Przez silesian
      Jak w temacie- potrzebuję lepszą kartę, najlepiej z bluetoothem. Czytałem wątki i widziałem, że z Lenovo bywa różnie. Czy karta INTEL Dual Band AC WIFI 7260 będzie pasowała, a jeśli nie- to co będzie? Aktualnie siedzi u mnie fabrycznie Atheros AR9485.
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • house
      Przez house
      Netgear pod koniec roku planuje wprowadzić do sprzedaży nowe routery w standardzie WiFi 6 (802.11ax). Modele Nighthawk AX8 oraz Nighthawk AX12 wyglądają tak : 

Co Wy na to ?  Postawilibyście sobie taki "samolocik" w pokoju ?
      Więcej informacji :
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX80.aspx
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX120.aspx

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.