Skocz do zawartości
neon

R7000 ustawienie kanałów WiFi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Panowie czy Netgear Genie do R7000 jest wiarygodny w kanałach wifi? Ustawiałem ostatnio przy pomocy Netspot na kanał 3. Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi. Stąd moje pytanie. Wcześniej ta aplikacja nie posiadała chyba wyboru i zmiany kanału jak się nie mylę. 

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ? czy używacie tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, neon napisał:

Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi.

a co pokazuje netspot ?

1 godzinę temu, neon napisał:

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ?

jeśli oglądasz takie treści to jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Netspot pokazywał, że ten kanał jest wolny, ale w graficznym to multum sieci wifi w pobliżu. 

co do oglądania online, po zaznaczeniu QoS można zaktualizować bazę w R7000 i tylko pokazuje kilka stron web np. Youtube.com itp. również urządzenia z mojej sieci jak DSM. czy włączając to opcję i oglądając np na stronie innej nie podanej w tej bazie też działa lepsze strumieniowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Netspot nie pokaże Ci nic innego jak aplikacja Genie, może sąsiad akurat przełączył się na ten kanał :) Dobierz ponownie odpowiednie miejsce w wolnych kanałach i będzie po sprawie. 

Co do Qos :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok House dzięki. Netspot w graficznym obrazie pokazuje te przedziały. w Genie jakby lepiej pokazuje, że ktoś siedział na kanale. a te inne oprócz Netspot to jakie warte to zobaczenia ? czy Netspot najlepszy ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

pytasz ponownie o to samo :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

czyli tylko te 3 :) 

ok dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• nowy57
      Przez nowy57
      czesc 
      posiadam macbooka pro (late 13)
      komputera na tą chwilę nie chce zmieniac wiec wąskim gardłem jest przepustowosc wbudowanej karty wifi AC
      karta wifi wbudowana: Broadcom BCM43xx 1.0
      obecnie łaczy mi sie w routererm archer C7 AC1750 (1.3Gb)
      po wifi mam wieksze transfery niz po LAN! 80MB vs 60MB
      pytanie: czy jesli zakupier router np archcer 5400x to czy po wifi uzyskam szybsze połączenie niz 1.3Gb? tzn (2167Mb/s)?
      czy w moim przypadku da sie zwiekszyc transfery w sieci wewnętrznej ?

https://www.dropbox.com/s/cqq6ydrra597md1/Zrzut ekranu 2018-12-15 o 16.36.58.png?dl=0
      https://www.dropbox.com/s/42p0fprpfqhxoye/Zrzut ekranu 2018-12-15 o 16.41.24.png?dl=0

• grzegorz
      Przez grzegorz
      Mam DS218+ w domu, a z laptopa korzystam w pracy i w domu.
      Chce robić backup mojego laptopa do DS'a. 60GB danych (w tym 30 GB w plikach poczty) + systemu.

Laptop jest na Windows 10.

1. Backup Plików
      Kłopot jest taki, że pliki poczty to duże pliki, które zmieniają się cały czas i nie ma sensu robić ich synchronizacji co chwile. 
      Chciałem użyć Cloud Station, ale nie można tam ustawić częstotliwości synchronizacji.
      Znalazłem program SyncBackFree dla Windows, który ma bardzo fajny interfejs. Ustawiłem sobie , by robił Mirror moich plików na NAS raz dziennie.

Mam tylko problem z inicjowaniem procedury. Bo powinno być to robione w domu, a sieć jest wyłączana na noc.
      A SyncBackFree nie ma opcji inicjowania startu backupu, gdy wykryje odpowiednią sieć lub serwer?
      Jak to obejść? A może ktoś zna lepszy program do robienia backupów laptopa? 

Widziałem rozwiązanie, gdzie udodstępnia się foldery w Windowsie i wtedy używa się HyperBackup.
      Ale boję się o bezpieczeństwo mojego komputera. Martwię się potrzebnie, czy nie? 
      Opisaną tutaj: https://www.techhive.com/article/3162499/network-storage/back-up-all-your-dataand-we-mean-all-of-itto-your-nas-box-without-installing-any-software.html

2. Backup systemu :
      widziałem informacje na necie , że najlepiej używać systemowego backupu do systemu.
      Czy to najlepsze rozwiązanie? Jakoś temu nie ufam, bo już kilka razy chciałem z tego użyć , ale nigdy potem nie potrafiłem odzyskać z tego systemu  z dysku zewnętrznego.
      Próba instalacji systemu z takiego backupu kończyła się porażką po kilku godzinach kombinowania. I okazywało się, że szybsza jest instalacja od początku :( 
      Ktoś ma lepsze rozwiązanie? 

3. Czy można zrobić tak, by NAS wybudzał się jak jest dostępna sieć LAN? 
      Ja często wyłączam sieć LAN na noc, na nieobecności => i to by było dobrze by wyłączać też wtedy NAs'a

• marcinecki
      Przez marcinecki
      Hej,
      to mój pierwszy post także witam wszystkich.
      Zaktualizowałem ostatnio swoje sieciowe sprzęty o router Asus RT-AC68u i kartę usb TP-LINK Archer T9UH. Spory przeskok po WDR4300 i TL-WN822 od tplinka... aczkolwiek oczekiwałem więcej.
      Do rzeczy, czy windows 7 może jakkolwiek ograniczać możliwości tych urządzeń? Czy wifi na win7 może pracować w standardzie AC? Szybkość sieci we właściwościach jest widoczna jako 1,1 Gb/s (Wifi 5GHz, brak innych sieci wifi 5GHz w okolicy), czasem trochę mniej a maksymalne transfery jakie udało mi się osiągnąć nie przekraczają 23MB/s. Dla porównania na laptopie z kartą Intel Wireless-AC 8265 (
      max - 867 Mbps) i Windowsem 10 udało mi się wyciągnąć 10 MB/s więcej. Testy przeprowadzałem z pendrivem Sandisk Cruzer Extreme podpietym do routera. 
      W wolnej chwili sprawdzę Archera na laptopowym windowsie 10.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.