Skocz do zawartości
neon

R7000 ustawienie kanałów WiFi

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Panowie czy Netgear Genie do R7000 jest wiarygodny w kanałach wifi? Ustawiałem ostatnio przy pomocy Netspot na kanał 3. Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi. Stąd moje pytanie. Wcześniej ta aplikacja nie posiadała chyba wyboru i zmiany kanału jak się nie mylę. 

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ? czy używacie tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, neon napisał:

Przy Netgear Genie pokazuje mi, że ten kanał dzielę z jakimś zawnętrznym wifi.

a co pokazuje netspot ?

1 godzinę temu, neon napisał:

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest sens wogóle zaznaczać QoS np do lepszego strumieniowania video ?

jeśli oglądasz takie treści to jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Netspot pokazywał, że ten kanał jest wolny, ale w graficznym to multum sieci wifi w pobliżu. 

co do oglądania online, po zaznaczeniu QoS można zaktualizować bazę w R7000 i tylko pokazuje kilka stron web np. Youtube.com itp. również urządzenia z mojej sieci jak DSM. czy włączając to opcję i oglądając np na stronie innej nie podanej w tej bazie też działa lepsze strumieniowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Netspot nie pokaże Ci nic innego jak aplikacja Genie, może sąsiad akurat przełączył się na ten kanał :) Dobierz ponownie odpowiednie miejsce w wolnych kanałach i będzie po sprawie. 

Co do Qos :

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok House dzięki. Netspot w graficznym obrazie pokazuje te przedziały. w Genie jakby lepiej pokazuje, że ktoś siedział na kanale. a te inne oprócz Netspot to jakie warte to zobaczenia ? czy Netspot najlepszy ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

pytasz ponownie o to samo :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ziellarz
      Przez ziellarz
      Cześć Wszystkim,
      Chciałbym zwrócić się do Was z zapytaniem odnośnie sposobu na ograniczanie dostępu do internetu dla poszczególnych urządzeń. Posiadam router netgear r6220 i dzieciaka, dla dobra którego wolałbym, żeby nie miał dostępu do internetu w określonych godzinach. Teraz pytanie jest takie, jak można to osiągnąć, ponieważ funkcje ochrony rodzinnej nie dają pożądanych efektów. Bardzo prosiłbym o wskazówki.
    • cesio
      Przez cesio
      Możesz mi powiedzieć co to jest że mam kanał 2.4 ghz i jest 9 a w nawiasie (11) tak było a teraz jest np. 11 samo bez nawiasow już po przywróceniu ustawień fabrycznych 

Ostatnio zauważyłem że router działa 4 dni i się restartuje widać po tym ile dni już pracuje pracuje w logach. Router za tyle kasy i się restartuje i tak kilka dni i dalej restart 

Wskazania pobieraniana głównej stronie są nieprawdziwe ściągam 300mb/s a pokazuje 40mb/s i tak samo w game host.

Co oznacza Initialize obok ustawień fabrycznych 

• gabrychu
      Przez gabrychu
      House z racji że znasz się na wszystkim   na co wymienić karty wifi w tych laptopach Samsung RF710 i Asus R500VJ-SX121H. Karty są beznadziejne i przydałoby się je wymienić na coś szybszego.

Do RF710 nie mam jak zajrzeć, trzeba go całego rozebrać. Do R500VJ już się jakoś dostanę, ale pewnie będziesz wiedział jakie mają złącza i co sensownie kupić.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.