Skocz do zawartości
neon

Jaki smartfon polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Ostatnio rozglądam się za jakimś dobrym smartfonem. Zawsze używałem Blackberry. jednak, że android rządzi nie mam wyjścia jak przejść na tą właśnie platformę. 

obecnie jestem na etapie : Xiaomi Mi5. bo jak nie warto przepłacać :) 

ogólnie wszystko trawię obecnie, bo jest tego zbyt dużo i jak ktoś się nie zna to lepiej, spytać i doradzić się osób co są na bieżąco. 

pozdrawiam i byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

LG G4, w dobrych pieniądzach można dostać. I nie twierdzę że jest idealny bio takich nie ma ale moim zdaniem niczego mu nie brakuje. Sam używam go od ponad 1.5 roku wiec jak masz jakieś pytania to wal śmiało. Jeśli się nie mylę "doktor House" [emoji6] chyba też go używa / używał więc warto go podpytać o opinię.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

I ja mam G4, którym zastąpiłem G2 i też polecam. Ogólnie zawsze namawiam do kupowania odchodzących flagowców bez względu na preferencje co do firmy. 20% mniej za 2 razy taniej.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dzięki Panowie. Dodałem powyższe do swego wyboru. a ten Xiaomi Mi5 odradzacie ?

LG G4 nie jest za duży ? bo nigdy nie miałem 5 cali. zawsze jakieś 3 z kawałkiem. nosicie go w jakimś pokrowcu z bez niczego.

ile na ładowaniu trzyma ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

G4 robi kapitalne zdjęcia, w tym roku na wakacjach wystarczył mi tylko telefon, lustra w ogóle nie używałem. Co prawda nie jestem jakimś ambitnym foto amatorem ale do fotek z dziećmi na plaży wystarczy aż nadto. Android 6 działa bardzo dobrze, system ma kilka fajnych gadżetów od LG, nie zdarzają mu się przestoje czy lagi. Bateria to kwestia indywidualna, u mnie max jeden dzień od 6 do 21 więc nie jest źle. Nieużywany potrafi poleżeć online 2 dni, przy sprawdzeniu jedynie powiadomień. Ogólnie bardzo dobry telefon. Tak dobry, że wkrótce pozbędę się swojego egzemplarza i kupuję V20 :).
Xiaomi fajny, ale nie wiem czy czasem nie siedzi tam ichniejsza wersja android miui? Ten system nie przypadł mi do gustu. Ogólnie chińczyk jak każdy inny, nie mam nic przeciwko o ile gwarancja nie wymaga wysyłki telefonu do nich. Miałem niedawno oneplus2, takiej samej jakości marka jak Xiaomi, nie było można przyczepić się do czegokolwiek. Ot, dobry i tani telefon. Szukając nowego warto raczej zacząć od budżetu w ramach którego szukasz urządzenia.
Jeśli masz@neon dodatkowe pytania, pisz śmiało.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dzięki House.

A ten V20 to co za sprzęt?  

Ciężko ustawić budżet bo sam nie wiem dokładnie. Jak mi spodoba to i budżet się otwiera :) 

V20 rozumiem, że jeszcze nie ma :)

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeszcze nie, dopiero zapowiedzi pojawiły się w sieci a pierwsze wzmianki o konfiguracji są bardzo ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

proszę : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

dzięki :) ok 2800 zł lub w wzwyż 

House a jak z tym rozmiarem G4? nie jest za duży do codziennego użytkowania ? 

bo na promocji v20 to chyba mało opłacalny się będzie wydawał z uwagi na cenę. ale wygląd na prawdę bardzo ciekawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Przesiadłem się z OPO2 (5,5") na G4 (5,5") i mam wrażenie, że jest trochę mniejszy. Takie wrażenie sprawia lekko wygięty ekran. Codzienne użytkowanie to indywidualna sprawa - w zależności jaką masz dłoń :) Moja do najmniejszych nie należy (chociaż graby młynarza nie mam), więc G4 jest dla mnie lekko za mały. Dlatego teraz 5,7". V20 będzie drogi i kupię go jak się ochy i achy w sieci skończą a telefon zadomowi się na rynku. Tak jak to było w przypadku Nexusa 6P którego można kupić poniżej 2k, a którego zakup również rozważam. V20 przekonuje mnie do siebie dużą baterią (4000 mAh) i ekranem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

czyli u Ciebie V20 wygrał z 6P ? 

u mnie ręka do małych nie należy, ale czy taki sprzęt da radę obsługiwać jedną ręką ? 

duża różnica jest między G4 a 6P ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
29 minut temu, neon napisał:

czyli u Ciebie V20 wygrał z 6P ? 

V20 chciałbym ale nie ma go na rynku na razie, 6P jest - ma podobne parametry (tak +/-), dużo tańszy, czysty Android z aktualizacją od razu. Wybór powinien być oczywisty :) 

ale czy taki sprzęt da radę obsługiwać jedną ręką ? 

górnego paska powiadomień nie otworzysz jedną ręką trzymając stabilnie telefon w dłoni

duża różnica jest między G4 a 6P ? 

duża, wg : 

- 6P ma oczko wyżej w kwestii jakości zdjęć. Poza tym większą baterię, większy ekran oraz czysty i nowszy system (Android 7.0 ma być oficjalnie dzisiaj). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

czyli na ten czas nexus 6P wygrywa. muszę gdzieś podjechać i chociaż dotknąć jeszcze i zobaczyć jak leży w dłoni zarówno G4 jak i 6P. 

dzięki i pozdrawiam House 

ps. chyba, że warto żebym poczekał na V20 no ale jeszcze zobaczę. 

House słuchaj bo jeszcze jest G5 ? a ten model jak oceniasz do 6P ? bo obecnie podobna cena ?  

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, neon napisał:

House słuchaj bo jeszcze jest G5 ?

jest. modułowy ze złym spasowaniem obudowy, świetnym aparatem i nędzną baterią. poczytaj recenzje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dzięki 

Ogólnie to dostałem zawrotu głowy :) dziś oglądałem G4 i szukam nexus 6P żeby zobaczyć jak na żywo wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
4 godziny temu, neon napisał:

szukam nexus 6P żeby zobaczyć jak na żywo wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Ja polecam OP3. Poprawiono niedogodności OP2, a wymiary obudowy są mniejsze przez mniejszą ramkę. Jedną ręką da się obsłużyć, górną belkę można otworzyć też przeciągając w dół w dowolnym miejscu ekranu. Obecnie najszybszy telefon na rynku i to w rozsądnej cenie. Szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Sierek jak jest z jakością fotek ? OP2 to była porażka... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Gorzej jak w LG G5 i Samsungu S7, podobnie jak w G4 i S6. Jest sporo testów porównawczych w sieci. Dla mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon
5 minut temu, house napisał:

czytałem tą opinię, jak ktoś sam nie ma to ciężko się odnieść to niej.

6 minut temu, Sierek napisał:

Ja polecam OP3. Poprawiono niedogodności OP2, a wymiary obudowy są mniejsze przez mniejszą ramkę. Jedną ręką da się obsłużyć, górną belkę można otworzyć też przeciągając w dół w dowolnym miejscu ekranu. Obecnie najszybszy telefon na rynku i to w rozsądnej cenie. Szczegóły

a gdzie można go nabyć bo patrzę i na allegro nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Były na Allegro, a najlepiej na stronie producenta. Teraz jest lekka "plaża" bo sprzedaż jest wstrzymana do 12.09.

Edit: Są na Allegro np.

Edytowane przez Sierek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ta strona - to rozumiem ten link co powyżej ? a jak to się ma to Mi5 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Nie miałem Mi5 w ręku, więc trudno mi porównać. Sporo porównawczych filmików jest na

. Warto brać pod uwagę porównania po aktualizacji softu w OP3, bo różnica jest znacząca na korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ja w ogóle nie miałem takich sprzętów w ręku, dlatego dopytuję bo się kompletnie na tym nie znam. najbardziej pasuje mi jak na razie G4, ale obawiam się, że za chwilę będę chciał wymienić bo parametrowo w tej cenie obecnie już coś lepszego mogę znaleźć. Jak już nastawiłem się prawie na 6P to House rozwiał moje wątpliwości, że jednak z czystym androidem nie jest tak różowo :)  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Oxygen (prawie czysty Android) oryginalnie obecny na OP3 jest b. dobry i ciągle ulepszany. Była już bodajże 4. znacząca aktualizacja. Ja używam CyanogenMod, jest już b. dobra wersja, chociaż telefon jest dopiero 2 miesiące na rynku. Ja kupiłem w 1. dniu sprzedaży i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Tak, czekałem 5 dni na dostawę. Tuż przed wstrzymaniem dostaw OnePlus realizował dostawy w dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok dzięki 

rozumiem, że 12.09 na razie nic z tego ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Nic z tego, wprawdzie można zamawiać, ale dostawa po 12.09 + oficjalnie ca. 10 dni.

Mają magazyn w Polsce i zwykle te +10 dni to było właśnie +2-4 dni, ale magazyny w Europie mają puste.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi