Skocz do zawartości
dao

Jaki hdd do routera ?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

dao

Jaki wybrać, żeby był szybki niezawodny i bezgłośny ? U mnie w tandemie z r7800. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio

Ja mam Toshiba MQ01ABD100 USB 3.0. Co prawda podlaczony do NAS-a a nie do routera jednak zlego slowa o nim nie moge powiedziec. Dysk bez wlasnego, oddzielnego zasilania. Kiedys byl tez podlaczony do tunera TV i tez dzialal bez najmniejszych problemow.

Edytowane przez Bodzio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

każdy poleca to co posiada :D Osobiście każdemu doradzam WD My Passport 1TB USB 3.0 (WDBBEP0010BBK-EESN) :

Zaletą jest to, że działa praktycznie z każdym routerem (testuję nim wydajność portów USB i działał zawsze z każdym modelem), niskie zapotrzebowanie na prąd oraz 5400 RPM. Poza tym od 3 lat nie chce się popsuć :) 

2016-08-05_070038.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tokepit
      Przez Tokepit
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Ziółek
      Przez Ziółek
      Witam,

Znajomy chce wymienić swój już od dawna nie sprawdzający się stary D-link DNS-320.
      Główne zadanie nowego serwera to jak najszybsze przesyłanie plików NAS <-> 4szt. PC w sieci LAN. 
      Budżet (razem z jednym dyskiem) to maksymalnie 2k.

• korozja
      Przez korozja
      Witam

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość  
      Znalazłem podobny temat ale tam pytanie było o router do 150 zł, a ja mam trochę większy budżet(1000zł)
      W dwupoziomowym mieszkaniu mój stary router Netgear wndr3700v2 wisi nad schodami na ścianie. W tej chwili biurko z kompem(karta Asus PCE-AC68) stoi w sypialni piętro wyżej. Wszystko na obrazku zaznaczone. Siła sygnału to -61 dbm. Pozostałe sprzęty to laptop z kartą Intela 8620, telewizor smart w tym samym pokoju co router.W przyszłości może jakiś komp/laptop dla dzieci plus jakaś konsola. W sumie bez szału.
      Chciałbym żeby nowy router pokrył mi całe mieszkanie 78 metrów( na tarasie nie potrzebuje WiFi). Myślałem o Netgear R7800/Asus RT-86u albo Synology Rt2600ac.

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.