Skocz do zawartości
Łukasz Socha

Konfiguracja i działanie openVPN na asusie 5300

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz Socha

Uprzejmie proszę o pomoc w konfiguracji ww. Routera do działania z openVPN.

Po skonfigurowaniu zgodnie z poradnikiem VPN nawiązuje połączenie z routerem, mogę pingować router, ale nie mogę pingowac komputerów w sieci lan, a zatem nie mam dostępu do zasobów. W sieci domowej

w netgearze to samo działa out of box.

Jakieś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

teraz mam Merlina i w zaawansowanych opcjach openvpn jest przełącznik dla "Push LAN to clients"

2016-08-04_201743.png

nie mam jak sprawdzić jak jest w OFW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Chętnie wybrałbym merlina, ale po uploadzie pliku wyskakuje info żeby sprawdzić plik lub połączenie sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
indzoj

Ja mam Asusa 5300 i zainstalowanego merlina 380.58. Nie wiem jak jest z nowszym merlinem ale ten u mnie chodzi. Spróbuj może tego uda Ci się wrzucić.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, Łukasz Socha napisał:

Chętnie wybrałbym merlina, ale po uploadzie pliku wyskakuje info żeby sprawdzić plik lub połączenie sieciowe.

update robisz przez webgui czy firmware restore tool ? nie musisz zmieniać FW, ta opcja jest też w OFW. zmień VPN Details z General na Advanced settings i włącz Push LAN to clients

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio

Jak chcesz Merlina to musisz go wgrac przez firmware restoration. Przez webgui chyba nie da rady. Proponuje stabilna wersje 380.59. Ale jak @house wyzej pisal zaawansowane opcje OpenVPN masz tez w OFW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Prawdowpodobnie jednak problemem jest sam komputer/serwer z którym próbuje się połączyć, bo reszta pinguje bez problemu. Nawet ten serwer pinguje po wyłączeniu na nim firewalla. Niestety nawet wtedy nie mam dostepu do udostępnionych zasobów. Będę walczył. Dzieje się tak zarówno na openVPN jak i VPN "windowsowym"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Wystarczyło zmienić opcję tun na tap. Dzięki

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      ASUS Blue Cave, zwycięzca nagrody Computex 2017 Best Choice Golden Award, to elegancko zaprojektowany, inteligentny, dwuzakresowy router Wi-Fi klasy AC2600, który łączy w sobie fantastyczne działanie, ochronę na poziomie biznesowym, funkcje zaprojektowane z myślą o rodzinnym użytkowaniu oraz niezwykły wygląd. Blue Cave wykorzystuje nowoczesne technologie Intel, włączając w to najnowszy chip Intel Wi-Fi, aby zapewnić ultraszybkie, dwuzakresowe pokrycie siecią w całym domu, co gwarantuje niezakłócone strumieniowanie filmów w jakości 4K UHD, granie i pobieranie plików – a przy tym obsługuje więcej urządzeń jednocześnie niż jakikolwiek z routerów dostępnych na rynku. Zastosowano w nim specjalnie zaprojektowane, potężne, wewnętrzne anteny i niebieskie podświetlenie.

Asus promuje swój nowy router jako pierwsze urządzenie konsumenckie o biznesowej klasie zabezpieczeń. Poza klasycznymi już WPA i WPA2 jest to cały pakiet AiProtection chroniący wszystkie podłączone urządzenia, w tym te wchodzące w skład IoT. Od zagrożeń w sieci użytkownika izoluje więc kilka poziomów zabezpieczeń, w tym oczywiście wbudowany firewall. Internet Rzeczy Asus wymienia w jeszcze jednym kontekście: Blue Cave jest kompatybilny z Alexą oraz protokołem IFTTT, co umożliwi komfortowe tworzenie reguł dla zgromadzonych w domu urządzeń IoT. Cena Blue Cave wyniesie 180 dol., data premiery nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji : 
      Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
    • Michal3434
      Przez Michal3434
      Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:
      - Asus rt-n66u
      - linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)
      Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.
    • tomeg
      Przez tomeg
      Witam
      Jestem tutaj nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.
      Jakiś czas temu kupiłem serwer NAS Zyxel NAS326 z jednym dyskiem. Wczoraj dokupiłem drugi dysk identyczny z tym pierwszym. Oba dyski maja po 3TB. Zastanawiam się nad konfiguracją JBOD ale nie wiem jak to zrobić gdy pierwszy dysk jest już zajęty w 50%.
      W necie wyczytałem, że JBOD tym różni się od RAID0, że nie przeplata danych miedzy dwoma dyskami więc teoretycznie jest mniejsze ryzyko utraty wszystkich danych w przypadku awarii jednego z dysków. Proszę o potwierdzenie czy to prawda.
      Czy ktoś może wskazać mi sposób na konfigurację JBOD w przypadku gdy pierwszy dysk jest zajęty w 50%? Bardzo mi na tym zależy.

Z góry dziękuję za pomoc.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.