Jump to content
Łukasz Socha

Konfiguracja i działanie openVPN na asusie 5300

Recommended Posts

Łukasz Socha

Uprzejmie proszę o pomoc w konfiguracji ww. Routera do działania z openVPN.

Po skonfigurowaniu zgodnie z poradnikiem VPN nawiązuje połączenie z routerem, mogę pingować router, ale nie mogę pingowac komputerów w sieci lan, a zatem nie mam dostępu do zasobów. W sieci domowej

w netgearze to samo działa out of box.

Jakieś wskazówki?

house

teraz mam Merlina i w zaawansowanych opcjach openvpn jest przełącznik dla "Push LAN to clients"

2016-08-04_201743.png

nie mam jak sprawdzić jak jest w OFW

Łukasz Socha

Chętnie wybrałbym merlina, ale po uploadzie pliku wyskakuje info żeby sprawdzić plik lub połączenie sieciowe.

indzoj

Ja mam Asusa 5300 i zainstalowanego merlina 380.58. Nie wiem jak jest z nowszym merlinem ale ten u mnie chodzi. Spróbuj może tego uda Ci się wrzucić.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like it 1

house
2 godziny temu, Łukasz Socha napisał:

Chętnie wybrałbym merlina, ale po uploadzie pliku wyskakuje info żeby sprawdzić plik lub połączenie sieciowe.

update robisz przez webgui czy firmware restore tool ? nie musisz zmieniać FW, ta opcja jest też w OFW. zmień VPN Details z General na Advanced settings i włącz Push LAN to clients

• Like it 1

Bodzio

Jak chcesz Merlina to musisz go wgrac przez firmware restoration. Przez webgui chyba nie da rady. Proponuje stabilna wersje 380.59. Ale jak @house wyzej pisal zaawansowane opcje OpenVPN masz tez w OFW.

Łukasz Socha

Prawdowpodobnie jednak problemem jest sam komputer/serwer z którym próbuje się połączyć, bo reszta pinguje bez problemu. Nawet ten serwer pinguje po wyłączeniu na nim firewalla. Niestety nawet wtedy nie mam dostepu do udostępnionych zasobów. Będę walczył. Dzieje się tak zarówno na openVPN jak i VPN "windowsowym"

Łukasz Socha

Wystarczyło zmienić opcję tun na tap. Dzięki

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• servee
      By servee
      Witam wszystkich,
      Już od jakiegoś czasu jestem obecny na forum, ale bardziej jako bierny uczestnik. Chcę wprowadzić nietypową konfiguracje w swoim routerze, a ponieważ nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem poprosić Was o radę.
      Przepiąłem sobie jeden port LAN do osobnego VLAN'u wg tego opisu.
      https://www.snbforums.com/threads/force-lan-port-4-to-use-the-guest-network-for-asus-merlin-rt-ac68u.18969/
      Teraz chciałbym do tego wydzielonego VLAN'u przekierować tunel openVPN (TAP). Tunel ma być dostępny TYLKO w tym jednym porcie. Jak najlepiej, najprościej i najmniej konfliktowo dla GUI to zrobić?
      Czy konieczne do tego jest stworzenie nowego bridge'a, czy można jakość prościej połączyć/wyizolować VLAN z VPN?
      Oczywiście w grę wchodzi "wyklikanie" wszystkiego w konsoli, bo zapewne w GUI tego nie ustawię.
      I pytanie pomocnicze.
      Czy takie ustawianie dodatkowych funkcjonalności z poziomu konsoli może wpłynąć na poprawność działania GUI (wysypywanie się panelu, nieaktywne ikony/zakładki itp.), a jeżeli tak, to na co zwracać uwagę, albo czego powinienem unikać, aby do takiego konfliktu w GUI nie doprowadzić.

• Yowa
      By Yowa
      Witam
      Planuję zakup dwóch AP firmy ubiquiti. Zastanawiam się na wyborem między AC LR i AC Pro.
      1. Który model polecilibyście do dwupiętrowego domu z trzema użytkownikami sieci wifi i okazyjnie dla kilku gości?
      2. Czy jest możliwość wyłączenia WiFi w godzinach nocnych w tych AP? Widziałem opcję ustawienia harmonogramu działania WiFi (WLAN schedule), ale niektórzy użytkownicy narzekają, że ona nie działa? Czy możecie to sprawdzić na swoich AP Ubiquiti?
      3. Czy po ustawieniu harmonogramu działania WiFi, punkt dostępowy blokuje jedynie dostęp do SSID czy jednak całkowicie wyłącza swój sygnał WiFi?
      4. W przypadku, w którym mamy dwie sieci SSID, ustawienie harmonogramu WLAN będzie dotyczyło dwóch sieci jednocześnie czy jednak jest możliwość ustawienia harmonogramu działania WiFi oddzielnie dla każdej z sieci bezprzewodowych?
    • Lutek
      By Lutek
      Witam,
      Chciałbym prosić o poradę ponieważ sam już nie wiem jaki popełniam błąd. Chodzi o problem z serwerem OpenVPN.
      Otóż, udało mi się go uruchomić na firmware Merlin 384.8_2. Uzyskiwałem szybkości internetu (upload i download) i dostępu do własnych plików na poziomie 20Mb/s czyli tyle ile daje mi moje łącze w uploadzie (łącze UPC 250.20). Z pewnych powodów musiałem wrócić do fabrycznego firmware Asusa tzn najnowszego 3.0.0.4.384.45149.
      No i tu klapa... zdjęcie  z moich plików na dysku podpiętym do routera otwiera się 30-40 sekund a szybkość downloadu nie przekracza 3-4MB (upload taki jak był  czyli upload 5-6x niższy niż downoal, a były takie same!) - prostu masakrycznie wolno to chodzi.
      Patrzę w ustawienia i albo czegoś nie widzę gdzie to można coś tu poprawić. Uprzejmie proszę o pomoc i poradę jak to ogarnąć by chodziło to normalnie.
      Poniżej zamieszczam dwa screeny tj 1) Merlin i 2) ten nieszczęsny Asus do którego proszę o poradę jak to ogarnąć.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.