Skocz do zawartości
Łukasz Socha

Konfiguracja i działanie openVPN na asusie 5300

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz Socha

Uprzejmie proszę o pomoc w konfiguracji ww. Routera do działania z openVPN.

Po skonfigurowaniu zgodnie z poradnikiem VPN nawiązuje połączenie z routerem, mogę pingować router, ale nie mogę pingowac komputerów w sieci lan, a zatem nie mam dostępu do zasobów. W sieci domowej

w netgearze to samo działa out of box.

Jakieś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

teraz mam Merlina i w zaawansowanych opcjach openvpn jest przełącznik dla "Push LAN to clients"

2016-08-04_201743.png

nie mam jak sprawdzić jak jest w OFW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Chętnie wybrałbym merlina, ale po uploadzie pliku wyskakuje info żeby sprawdzić plik lub połączenie sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
indzoj

Ja mam Asusa 5300 i zainstalowanego merlina 380.58. Nie wiem jak jest z nowszym merlinem ale ten u mnie chodzi. Spróbuj może tego uda Ci się wrzucić.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, Łukasz Socha napisał:

Chętnie wybrałbym merlina, ale po uploadzie pliku wyskakuje info żeby sprawdzić plik lub połączenie sieciowe.

update robisz przez webgui czy firmware restore tool ? nie musisz zmieniać FW, ta opcja jest też w OFW. zmień VPN Details z General na Advanced settings i włącz Push LAN to clients

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio

Jak chcesz Merlina to musisz go wgrac przez firmware restoration. Przez webgui chyba nie da rady. Proponuje stabilna wersje 380.59. Ale jak @house wyzej pisal zaawansowane opcje OpenVPN masz tez w OFW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Prawdowpodobnie jednak problemem jest sam komputer/serwer z którym próbuje się połączyć, bo reszta pinguje bez problemu. Nawet ten serwer pinguje po wyłączeniu na nim firewalla. Niestety nawet wtedy nie mam dostepu do udostępnionych zasobów. Będę walczył. Dzieje się tak zarówno na openVPN jak i VPN "windowsowym"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

Wystarczyło zmienić opcję tun na tap. Dzięki

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      A czy ktoś korzysta z serwera openvpn i umie wymusić dostęp do sieci lan przez klienta? Teoretycznie jest tam opcja domodptaszkowania, ale i tak nie ma dostępu do urządzeń w sieci lan.
    • neon
      Przez neon
      Witam, 
      ostatnio natrafiłem w sieci na taki poradnik konfiguracji ubnt :

Chciałem zapytać bo już kilka razy widziałem, że w ustawieniach w Lan w dhcp server w dns manual wpisywane jest ip USG w pierwszym dns a w drugim np. dns google. Dodatkowo przy wprowadzaniu static ip do switch również pierwszy DNS - ip USG, tak samo również w konfiguracji keycloud.  Czy takie wprowadzanie coś daje i czy to jest poprawne ? Pozdrawiam 

• ryyyiu
      Przez ryyyiu
      Witam, wcześniej ustawiałem vlany pod tomato, ale nie wiem jak ustawić to tutaj na ubiquiti,  czy mógłby ktoś pomóc jak ustawić vlany na bazie?
      Potrzebuję zrobić 3 vlany klienckie(z włączonym serwerem dhcp) na ubiquiti loco m2 , a potem mieć do nich dostęp z routera głównego(tomato), do którego jest podpięty ubiquiti.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.