Skocz do zawartości
Roman Dom

Asus RT-AC87U 5G nie wykrywa TV

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Roman Dom

Mam mały problem, TV podpięty kablem do routera i kiedy chcę się z nim połączyć za pomocą tabletu to będąc zalogowanym do sieci 5G nie wykrywa TV, kiedy przełączę tablet na 2.4G to bez problemu się łączę. Co może być nie tak ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Roman Dom SSID różnią się nazwą ? Spróbuj zmienić kanał na inny, sprawdź czy nie masz statycznego IP przypisanego do hosta. Problem nie leży w tablecie albo TV ? W sumie nie ma różnicy jakim pasmem się łączysz - w LAN host jest widoczny tak samo. Zapomnij sieć na tablecie i podłącz się ponownie, może to jakieś zapamiętane profile przeszkadzają.  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roman Dom

SSID jest różny, hosta czyli TV nie, ip przydziela DHCP. 

Powyższy problem jest na każdym urządzeniu które mam (3).

Kanał w każdej sieci mam na auto.

ip każdego urządzenia i tv mieści się w puli adresów dhcp.

połączenie nie powinno mieć znaczenia ale jednak coś ma bo na 2.4 nie ma żadnych kłopotów.

Edytowane przez Roman Dom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roman Dom

Sprawę rozwiązałem nazywając sieć 5G tak samo jak 2.4, teraz tylko nie wiem z jaką siecią jestem połączony jeśli nie sprawdzę w szczegółach połączenia.

Ps.Wygląda na to że problem leżał w nazwie SSid, zmieniłem na inną nazwę i wszystko hula (każda częstotliwość ma inną nazwę) .

Dzięki house

Edytowane przez Roman Dom
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Borg

Czasami producenci zaskakują :) ja miałem podobną sytuację ale znowu z hasłem - w mojej drukarce Brother nie można wpisać niektórych znaków specjalnych w haśle do wifi . Musiałem zmienić na inne .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• MondryTv
      Przez MondryTv
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka. Znów potrzebuję pomocy. Jak pisałem mój router stoi na poddaszu i chciałem połączyć go z routerem na dole kablem ethernet. Mam kable porozciągane ale niezarobione. Wziąłem się za to. Zarobiłem końcówki na górze w standardzie B I na dole do gniazd to samo. Pokazuje mi jednak jakby szukał ale finalnie nie łączy. Generalnie jak na krótkim kablu łącze bezpośrednio do routera to śmiga. Z tego co wiem to długość takiego kabla może być dość dluga. I już nie wiem... Może ktoś jakiś pomysł? Może być, że router "nie ma siły"?
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.
      Dajcie znać czy tylko u mnie od dobrego tygodnia zarówno na najnowszym sofcie Merlina jak i najnowszym od ASUS-a nie działa narzędzie Download Master
      posiadam: RT-AC68U ale sądzę że w innych może być podobnie.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.