Skocz do zawartości
djmarco

Asus problemy z 5GHz w OP3

Rekomendowane odpowiedzi

djmarco

Ok. Sory. Pytam się, bo mam nowy telefon i on coś ma problemy z 5GHz. Potrafi się rozlaczyc. Stąd chce zmienić na oficjal i sprawdzić jak to będzie na nim

I czy jak zrobię backup z Merlina to przywróci mi go na oficjalu?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez djmarco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Oneplus 3 ma problemy z 5GHz ? sugeruję kopię z Merlina przywracać po powrocie na Merlina a OFW ustaw od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

No właśnie coś mi nie tak się dzieje. Rozłącza i wykrzyknik mam przy WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ustaw kanał ręcznie na 44 i wyłącz na chwilę beamforming w 5GHz i sprawdź. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Chodzi ci o 802.11ac beamforming?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tak, dokładnie to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

A co to jest jeśli można wiedzieć? Na kompie transfer mi nie spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dla przykładu : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Ok. Więc w sumie zbędne. Wyłączyłem, poczeka zobaczę. Do tego później sprawdzę, jak na kompie z transferem.@house, a ty zauważyłeś jakąś różnice z i bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w Oneplus 2 wyłączenie beamforming pomagało na drenaż baterii ale pogarszało nieznacznie wydajność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Wyłączone i dalej to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeśli problem dotyczy jedynie telefonu to w nim szukaj przyczyny i czekaj na aktualizację OxygenOS. Pozmieniaj kanały, włącz beamforming itp - może coś się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Zobaczymy. Na razie znalazłem zależność, że dzieje się to w... kiblu :O

Hehe. W ogóle coś OP zaoszczędzil na karcie sieciowej bo sporo osób narzeka ogólnie na WiFi. OP2 było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
djmarco

Problem chyba rozwiązany. Chyba, bo na razie od kilku godzin jest wszystko ok. W opcjach deweloperskich włączyłem opcje "użyj starego klienta DHCP"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      @house
      możesz to trochę rozwinąć? Przeglądałem trochę zasoby internetu i ciągle nie do końca wyłapuję użyteczność AiMesh. Mam póki co inny ASUS RT-N15U w trybie punktu dostępowego. Połączony jest skętką z 4G AC68U, o czym zresztą było w innym temacie. Tak jak napisał @Pagnite
      mam ustawione takie samo SSID i śmiga. Co prawda jakiś tam słaby sygnał od 4G-AC68U łapią ale co jakby nie łapały. Moja rozterka polega na tym, że chciałbym mieć jeszcze użyteczność w postaci 5G na dole a tego stary ASUS nie zapewnia.  Oczywiście taki RT-AC68U to kusząca sprawa ale z drugiej strony mam póki co wrażenie, że to jednak niepotrzebny wydatek. Podsumowując wydaje mi się, że najprościej byłoby mieć urządzenie w trybie AP obsługujące dwa pasma. Reszta należałaby już do routera głównego (4G...). Dobrze myślę? Jeśli nie to wytłumacz co bym zyskał? No i jakie urządzenie mogę mieć w trybie AP w dwóch pasmach i jeszcze żeby ciągnął to z routera po skrętce?
    • mihaszek
      Przez mihaszek
      Prosze o pomoc, kupilem ac86u - mam juz trzeci(wymienialem)... W zadnym przy odsobnych sieciach w sieci 5ghz nie moge ustawic na stale kanalu. Np. Ustawiam 112 i nastepnego dnia jest juz na 48. Dzwonilem do asusa nie umieli mi pomoc. Dodam ze jak jest na tym 48 kanale to w asuswrt/merlin(tez testowalem) pokazuje dalej ze jest kanal 112... - sprawdzane w wifi analizer. Chcialbym zostac przy tym routerze bo mysle o drugiej sztuce i aimash, ale koncza mi sie pomysly co z tym zrobic. Mysle coraz bardziej o r7800... Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

• pobutek
      Przez pobutek
      Witam, jak aktualnie wygląda wsparcie do Linksys WRT1900ACS.  Po wgraniu merlina mój  asus  rt-ac87u na drugi dzień padł 
      Czy polecacie tego linksysa czy może lepiej kupić inny model ?

Pozdawiam

Ps.przepraszam jak zrobiłem bałagan w temacie. ale nie widzę info o tym routerze.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.