Skocz do zawartości
Maff

Jaki prosty, tani switch?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Maff

Cześć,

mam router asusa AC87 - z niego wychodzi kabel LAN do drugiego pokoju. Tam był podłączony do konsoli. Teraz doszło mi drugie urządzenie i chce ten kabel "rozdzielić". Rozumiem, że najlepszy do tego bedzie switch, w ktory wepne ten kabel z routera, a nastepnie do switcha podepne konsole i drugie urzadzenie, tak?

I od razu zasadnicze pytanie - jakis naprawde tani switch 1gbit? cos rekomendujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, Maff napisał:

ktory wepne ten kabel z routera, a nastepnie do switcha podepne konsole i drugie urzadzenie, tak?

dokładnie tak,

3 minuty temu, Maff napisał:

I od razu zasadnicze pytanie - jakis naprawde tani switch 1gbit? cos rekomendujecie?

dobry switch, którego szlag nie trafi w okresie gwarancji to np Netgear GS105 :), ewentualnie D-LINK GO-SW-5G/E, DGS-1005D lub TP-Link TL-SG1005D. Używane czasem się trafiają po ok 50 PLN. "Noname" chińszczyznę omijaj bo krótko działa :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio
5 godzin temu, house napisał:

dobry switch, którego szlag nie trafi w okresie gwarancji to np Netgear GS105

Ja tez moge polecic tego Netgeara. Tym bardziej ze ceny na jednym z portali aukcyjnych zaczynaja sie od 80 zl za nowy. Za taka cene to naprawde dobry switch.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

Panowie, bardzo dziękuje. Kupiłem zarekomendowanego TP-LINKA. W sklepie potwierdzili, ze bezawaryjny sprzet.

I jak już rozmawiamy w temacie - podpiałem tak jak wyżej było napisane. Natomiast gdy zagladam do zakladki Tools w moim AC87 to na samym dole, gdzie pokazuywane są połączenia LAN i WIFI pokazuje albo jedno urządzenie (np. PS4), albo drugie (nVidia Shield) podlaczone przez switcha. Tak ma byc? Nie powinny być widoczne oba na raz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio
Godzinę temu, Maff napisał:

Nie powinny być widoczne oba na raz? 

Teoretycznie powinny. Jednak nie mam ani takiego switcha ani routera wiec Ci nic nie podpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

tak to wyglada. switch jest podpiety do LAN3. do switcha jest podpiete PS4 i nVidia Shield TV. raz pojawia sie PS4 raz nvidia.

ale tak sobie mysle, ze to ma sens, bo oba urzadzenia sa nomen omen podpiete do jednego urzadzenia (LAN3).

wiec chyba temat jest zamkniety :)

Zrzut ekranu 2016-07-29 o 11.28.46.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• djmarco
      Przez djmarco
      Dzisiaj podczas aktualizacji softu u teściów padł TP-Link i nie mogę go uratować więc szukam czegoś nowego. Co polecacie z tych tańszych? TP-Link, MIKROTIK czy coś innego? Warunek to porty 1Gbps.
    • faca9
      Przez faca9
      Witam,
      Jestem nowy na forum wiec pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc przy wyborze Routera.
      Kupuje router, mogę przeznaczyć koło 1000 zł.
      Patrzyłem po forach, ale ile ludzi, tyle opinii. Wybór jest duży.
      Co wybrać? Nie chciałbym się bawić w alternatywny fw.
      Ważne: szybki, stabilni, aktualizacje. (dzieci gry, xbox, torrent, streaming)
      2 band mi wystarczy.

Opcje (dobre opinie):
      Synology RT2600ac
      ASUS RT-AC86U
      Netgear R7800 x4s

Czy może coś innego?
      ASUS RT-AC3200
      TP-Link C5400, C3200, C3150
      Netgear R8000 x6
      LINKSYS WRT3200ACM

Dziękuję za pomoc,
      David
    • Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka, Świetnie, że tu trafiłem bo chociaż już wiem czemu nigdzie nie mogę znaleźć AC55U. Mam takie pytanie dotyczącego tego nowego modelu. Czy istnieje możliwość podłączenia do niego anteny zewnętrznej, gdyby się okazało że te standardowe nie wystarczyły? Skoro w końcu wyszło, że są odkręcane to domniemywam, że tak. Nie wiem jednak jak takie anteny się podłącza stąd moje pytanie. Mieszkam na peryferiach i martwię się jak to będzie z zasięgiem LTE wewnątrz domu.

(edit) Właśnie na jednej stronie dojrzałem cenę 1600 złotych ? .Jeśli to się potwierdzi to będzie to poza moim budżetem, który wynosi do 800/ max 900 złotych. Możesz podpowiedzieć jakiś inny dobry router LTE z USB do sieci domowej?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.