Skocz do zawartości
Maff

Jaki prosty, tani switch?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Maff

Cześć,

mam router asusa AC87 - z niego wychodzi kabel LAN do drugiego pokoju. Tam był podłączony do konsoli. Teraz doszło mi drugie urządzenie i chce ten kabel "rozdzielić". Rozumiem, że najlepszy do tego bedzie switch, w ktory wepne ten kabel z routera, a nastepnie do switcha podepne konsole i drugie urzadzenie, tak?

I od razu zasadnicze pytanie - jakis naprawde tani switch 1gbit? cos rekomendujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, Maff napisał:

ktory wepne ten kabel z routera, a nastepnie do switcha podepne konsole i drugie urzadzenie, tak?

dokładnie tak,

3 minuty temu, Maff napisał:

I od razu zasadnicze pytanie - jakis naprawde tani switch 1gbit? cos rekomendujecie?

dobry switch, którego szlag nie trafi w okresie gwarancji to np Netgear GS105 :), ewentualnie D-LINK GO-SW-5G/E, DGS-1005D lub TP-Link TL-SG1005D. Używane czasem się trafiają po ok 50 PLN. "Noname" chińszczyznę omijaj bo krótko działa :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio
5 godzin temu, house napisał:

dobry switch, którego szlag nie trafi w okresie gwarancji to np Netgear GS105

Ja tez moge polecic tego Netgeara. Tym bardziej ze ceny na jednym z portali aukcyjnych zaczynaja sie od 80 zl za nowy. Za taka cene to naprawde dobry switch.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

Panowie, bardzo dziękuje. Kupiłem zarekomendowanego TP-LINKA. W sklepie potwierdzili, ze bezawaryjny sprzet.

I jak już rozmawiamy w temacie - podpiałem tak jak wyżej było napisane. Natomiast gdy zagladam do zakladki Tools w moim AC87 to na samym dole, gdzie pokazuywane są połączenia LAN i WIFI pokazuje albo jedno urządzenie (np. PS4), albo drugie (nVidia Shield) podlaczone przez switcha. Tak ma byc? Nie powinny być widoczne oba na raz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bodzio
Godzinę temu, Maff napisał:

Nie powinny być widoczne oba na raz? 

Teoretycznie powinny. Jednak nie mam ani takiego switcha ani routera wiec Ci nic nie podpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maff

tak to wyglada. switch jest podpiety do LAN3. do switcha jest podpiete PS4 i nVidia Shield TV. raz pojawia sie PS4 raz nvidia.

ale tak sobie mysle, ze to ma sens, bo oba urzadzenia sa nomen omen podpiete do jednego urzadzenia (LAN3).

wiec chyba temat jest zamkniety :)

Zrzut ekranu 2016-07-29 o 11.28.46.png

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka, Świetnie, że tu trafiłem bo chociaż już wiem czemu nigdzie nie mogę znaleźć AC55U. Mam takie pytanie dotyczącego tego nowego modelu. Czy istnieje możliwość podłączenia do niego anteny zewnętrznej, gdyby się okazało że te standardowe nie wystarczyły? Skoro w końcu wyszło, że są odkręcane to domniemywam, że tak. Nie wiem jednak jak takie anteny się podłącza stąd moje pytanie. Mieszkam na peryferiach i martwię się jak to będzie z zasięgiem LTE wewnątrz domu.

(edit) Właśnie na jednej stronie dojrzałem cenę 1600 złotych ? .Jeśli to się potwierdzi to będzie to poza moim budżetem, który wynosi do 800/ max 900 złotych. Możesz podpowiedzieć jakiś inny dobry router LTE z USB do sieci domowej?
    • graphkins
      Przez graphkins
      2 routery od TP Linka nie spełniły moich oczekiwań (WR841N - słaby zasięg, WR842N - zepsuł się) i postanowiłem iść półkę wyżej, ku routerom AC. Który będzie wg Was najlepszy do 300 zł:
      Łącze 60 Mbps 
      Smartfon (2,4 GHz)
      TV (5GHz lub 2,4GHz - na której będzie lepsze działanie) 10 m od routera
      Komp przewodowo
      Na czym mi zależy: stabilność działania, prędkość, ew. gigabit oraz USB.
      Zrobiłem wstępne rozeznanie i na czoło wyszły:
      TP-Link Archer C1200 AC1200
      TP-LINK ARCHER C59
      EdiMax BR6208AC V2
      Edimax BR-6478AC V2
      ASUS RT-AC1200G+
      Polecacie z własnego doświadczenia któryś z ww.? A może jakiś inny?
    • neon
      Przez neon
      tak jak w temacie jaki obecnie jest najlepszy FW do tego już dość starego i poczciwego tp 1043 nd ? Ma przede wszystkim pracować jako dodatkowy AP do rozsyłania sygnału. 
      pozdrawiam 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.