Jump to content
Maff

Jaki prosty, tani switch?

Rate this topic

Recommended Posts

Maff

Cześć,

mam router asusa AC87 - z niego wychodzi kabel LAN do drugiego pokoju. Tam był podłączony do konsoli. Teraz doszło mi drugie urządzenie i chce ten kabel "rozdzielić". Rozumiem, że najlepszy do tego bedzie switch, w ktory wepne ten kabel z routera, a nastepnie do switcha podepne konsole i drugie urzadzenie, tak?

I od razu zasadnicze pytanie - jakis naprawde tani switch 1gbit? cos rekomendujecie?

house
3 minuty temu, Maff napisał:

ktory wepne ten kabel z routera, a nastepnie do switcha podepne konsole i drugie urzadzenie, tak?

dokładnie tak,

3 minuty temu, Maff napisał:

I od razu zasadnicze pytanie - jakis naprawde tani switch 1gbit? cos rekomendujecie?

dobry switch, którego szlag nie trafi w okresie gwarancji to np Netgear GS105 :), ewentualnie D-LINK GO-SW-5G/E, DGS-1005D lub TP-Link TL-SG1005D. Używane czasem się trafiają po ok 50 PLN. "Noname" chińszczyznę omijaj bo krótko działa :) 

• Like it 1

Bodzio
5 godzin temu, house napisał:

dobry switch, którego szlag nie trafi w okresie gwarancji to np Netgear GS105

Ja tez moge polecic tego Netgeara. Tym bardziej ze ceny na jednym z portali aukcyjnych zaczynaja sie od 80 zl za nowy. Za taka cene to naprawde dobry switch.

• Like it 1

Maff

Panowie, bardzo dziękuje. Kupiłem zarekomendowanego TP-LINKA. W sklepie potwierdzili, ze bezawaryjny sprzet.

I jak już rozmawiamy w temacie - podpiałem tak jak wyżej było napisane. Natomiast gdy zagladam do zakladki Tools w moim AC87 to na samym dole, gdzie pokazuywane są połączenia LAN i WIFI pokazuje albo jedno urządzenie (np. PS4), albo drugie (nVidia Shield) podlaczone przez switcha. Tak ma byc? Nie powinny być widoczne oba na raz? 

Bodzio
Godzinę temu, Maff napisał:

Nie powinny być widoczne oba na raz? 

Teoretycznie powinny. Jednak nie mam ani takiego switcha ani routera wiec Ci nic nie podpowiem.

Maff

tak to wyglada. switch jest podpiety do LAN3. do switcha jest podpiete PS4 i nVidia Shield TV. raz pojawia sie PS4 raz nvidia.

ale tak sobie mysle, ze to ma sens, bo oba urzadzenia sa nomen omen podpiete do jednego urzadzenia (LAN3).

wiec chyba temat jest zamkniety :)

Zrzut ekranu 2016-07-29 o 11.28.46.png

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Widziałem, że na Synology jest parę możliwości robienia backupów ale chciałem się zapytać jaki backup wybrać do robienia archiwizacji kompuetrów w firmie ? Obecnie używam Active backup for business. To wykonuje się w miarę dobrze. Tylko jak się coś stanie z dyskiem to nie idzie zapisać wszystkich ustawień w Active backup for business tylko trzeba od nowa chodzić po wszystkich komputerach i wylogowywać się i na nowo się logować aby komputery te pojawiły się na liście Active backup. Chyba, że ja nie wiem, że są jakieś inne możliwości zapisu ustawień.
      Zastawiałem się jak działa Hyper Backup?
      Jeżeli chodzi o moje potrzeby w backupie to chciałbym aby na dla paru komputerów można było zrobić taki backup aby było w razie czego widać wszystkie pliki zapisane i na wypadek gdy ktoś usunie z komputera jakiś plik aby można było go przywrócić. Tak aby robiła się kopia przyrostowa.
    • Ziółek
      By Ziółek
      Witam,

Znajomy chce wymienić swój już od dawna nie sprawdzający się stary D-link DNS-320.
      Główne zadanie nowego serwera to jak najszybsze przesyłanie plików NAS <-> 4szt. PC w sieci LAN. 
      Budżet (razem z jednym dyskiem) to maksymalnie 2k.

• korozja
      By korozja
      Witam

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość  
      Znalazłem podobny temat ale tam pytanie było o router do 150 zł, a ja mam trochę większy budżet(1000zł)
      W dwupoziomowym mieszkaniu mój stary router Netgear wndr3700v2 wisi nad schodami na ścianie. W tej chwili biurko z kompem(karta Asus PCE-AC68) stoi w sypialni piętro wyżej. Wszystko na obrazku zaznaczone. Siła sygnału to -61 dbm. Pozostałe sprzęty to laptop z kartą Intela 8620, telewizor smart w tym samym pokoju co router.W przyszłości może jakiś komp/laptop dla dzieci plus jakaś konsola. W sumie bez szału.
      Chciałbym żeby nowy router pokrył mi całe mieszkanie 78 metrów( na tarasie nie potrzebuje WiFi). Myślałem o Netgear R7800/Asus RT-86u albo Synology Rt2600ac.

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.