Jump to content
Ziółek

Surveillance i kamery IP ze smartfona

Rate this topic

Recommended Posts

Ziółek

Noszę się z zamiarem instalacji kamery IP  Foscam FI9816P i postanowiłem wcześniej przetestować aplikację Synology surveillance station.

Pakiet zainstalował się poprawnie i coś tam włączył dodatkowo podczas instalacji (jakąś usługę czy coś takiego). Teraz uruchamiam aplikację i próbuję dodać kamerkę IP w postaci swojego smart-fona (Android) na którym zainstalowałem aplikację IP Webcam (inne też próbowałem) i niestety nie ma połączenia. Generalnie problemem jest to że Surveillance nie widzi żadnej kamery IP na smartfornie

Kamerka IP jest widziana w sieci WiFi gdyż mam do niej dostęp przez przeglądarkę www natomiast Synology jej nie widzi.

Może trzeba coś dodatkowo włączyć w synku ?

Kamera.png

Edited by Ziółek

Idanit

W format wideo spróbuj ustawić mjpeg lub rtsp. Nie mam wprawdzie Synology ale tylko w ten sposób udało mi się ogarnąć androida z IP Webcam.

Oczywiście doinstalowałeś kodeka h.264 (MKV)? Standardowo IP Webcam używa kodeka WebM ale to tak specyficzne ustrojstwo, że synology może go po prostu nie obsługiwać.

Nie jestem jakimś znawcą w temacie, ale metodą prób i błędów udało mi się osiągnąć cel, więc może i tobie się uda. ;-)

Edited by Idanit

Ziółek

Smartfon jest w sieci lokalnej (192.168.100.6 port 8080) Ustawiałem różne formaty video na smartfonie i w Surveillance  Kodek MKV tez jest pobrany na smartfona (IM Webcam sam go proponuje).  

Synology w żaden sposób nie chce się połączyć z taką kamerą pomimo że przez przeglądarkę (Chrome) łączę się bez problemu z mojego PC.

house

Synology twierdzi, że Foscam FI9816P jest kompatybilna z Surveillance Station w wersji 7.2.1-4602 i wyższych (kamera jest wspierana przez Device Pack 4.1.0-1268). Masz najnowszą wersję Surveillance Station 7.2.2-4649 ? Zainstaluj tę paczkę poprzez Centrum pakietów  : 

You do not have the required permissions to view the link content.
 a następnie z listy modeli wybierz Foscam i odpowiedni model (marka nie zdefiniowana przez użytkownika, tylko konkretny profil dla kamery). Musi działać. 

Ziółek
4 minuty temu, house napisał:

Dziwne. Synology twierdzi, że Foscam FI9816P jest kompatybilna z Surveillance Station w wersji 7.2.1-4602 i wyższych (kamera jest wspierana przez Device Pack 4.1.0-1268). Masz najnowszą wersję Surveillance Station 7.2.2-4649 ? Zainstaluj tę paczkę poprzez Centrum pakietów  : 

a następnie z listy modeli wybierz Foscam i odpowiedni model (marka nie zdefiniowana przez użytkownika, tylko konkretny profil dla kamery). Musi działać. 

Tak jak pisałem jeszcze nie mam kamery Foscam (czekam na przesyłkę). Narazie chcę podłączyć smartfona jako kamerę czyli instaluję na smarftonie aplikację (np IP Webcam) która robi z niego kamerę i próbuję w Synology to podłączyć. Ludzie pisali że to działa... ale nie u mnie :(

Oczywiście pakiet Surveillance mam najnowszy. Przeinstalowałem go też dla pewności. 

Edited by Ziółek

house

rozumiem, w takim razie masz przynajmniej pewność, że po otrzymaniu przesyłki zadziała :) Odnośnie telefonu musi wypowiedzieć się ktoś kto ma doświadczenia z takimi kombinacjami. 

Idanit

a spróbuj w ścieżce źródła wpisać "videofeed"... oczywiście pożongluj po wpisaniu formatem video.

Edited by Idanit
  • Like it 2

Ziółek
38 minut temu, Idanit napisał:

a spróbuj w ścieżce źródła wpisać "videofeed"... oczywiście pożongluj po wpisaniu formatem video.

Eureka ! Po ustawieniu Formatu wideo na: MJPEG (na innym nie) oraz ścieżki źródła: videofeed zadziałało :-) 

Mój błąd był w tym że źle zrozumiałem co to jest ustawienie ścieżka źródła :blush: 

Wielkie dzięki za pomoc :1310_thumbsup_tone1:

Edited by Ziółek
  • Like it 2

milanoa

Napisz jak się spisuje, bo też jestem na etapie wyboru kamery ip do ds215j :). Ten model posiada detekcje ruchu?.

house
18 minut temu, milanoa napisał:

Ten model posiada detekcje ruchu?.

posiada : 

• Like it 1

Ziółek

Kamera przyszła wygląda fajnie działa super ale... kompatybilność Synology Surveillance Station z tą kamerą to bujda...

Wprawdzie połączenie można wykonać ręcznie podając parametry (automatyczne wyszukiwanie nic nie daje) i test połączenia jest OK ale już po chwili na liście kamer ma ona status "Rozłączono" i nie wyświetla żadnego obrazu. Oczywiście kamera obsługiwana bezpośrednio przez przeglądarkę działa poprawnie. 

Znalazłem gdzieś w necie że potrzebne jakiś łatki od supportu synology ale... hgw gdzie tego szukać. 

Foscam.jpg

house
3 minuty temu, Ziółek napisał:

Znalazłem gdzieś w necie że potrzebne jakiś łatki od supportu synology ale... hgw gdzie tego szukać. 

tutaj : 

Ziółek

Znalazłem rozwiązanie kompatybilności tej kamery. Należy wejść do ustawień kamery (przez przeglądarkę) i włączyć obsługę ONVIF która w kamerze jest domyślnie wyłączona.

Po włączeniu tej opcji Synology Surveillance Station działa w 100% poprawnie z tą kamerą. :1310_thumbsup_tone1:

Edited by Ziółek
  • Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• listek2000
      By listek2000
      Witam. Mam garaż wolnostojący oddalony od routera Netgear R7800 w domu jakies 40m. Założyłem w nim kamerke ip hikvision wi-fi. Mimo,że router jest wyśmienity to sygnał przez ceglane sciany na zewnątrz do garażu dochodzi szczątkowy. 
      Chcę kupić tutaj opisany wzmacniacz. I takie praktyczne pytanie. Ustawić go w domu w najbliższym punkcie do garażu (15m) czy w samym garażu blisko kamerki?  
      A może wtedy połączyć kamerke do niego kablem LAN i bezprzewodowo sygnał pójdzie do routera? 
      Kamerka ma wifi tylko 2.4 i maksymalnie n. Zaś po LAN i wifi ac mógłbym w pełni wykorzystać możliwości R7800 i EX7000 ? Dobrze to kombinuje? 
    • Jonatanek
      By Jonatanek
      Czy da się odzyskać nagrania, które zostały usunięte ponieważ została osiągnięta max. pojemność przeznaczona na archiwum? A w ustawieniach było, że po osiągnięciu 100gb stare ma usuwać. 
    • balagaan
      By balagaan
      Sprzedam nowe kamery IP:
      Hikvision DS-2CD2032-I - 4 szt.   opis: http://www.hikvision.com/en/products_show.asp?id=7326
      aukcja: http://allegro.pl/kamera-ip-hikvision-ds-2cd2032-i-3m-ir-4mm-gratis-i4446818275.html

Hikvision DS-2CD2132-I - 1 szt.  opis: http://www.hikvision.com/en/products_show.asp?id=7330
      aukcja: http://allegro.pl/kamera-ip-hikvision-ds-2cd2132-i-3m-ir-4mm-gratis-i4446999474.html

dla forumowiczów wysyłka gratis.

zainteresowanych zapraszam na prv.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.