Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

glorifyday

Nie wstaje serwer OpenVPN w Tomato...

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Dla ustalenia - Tomato by Shibby, 1.28, build 110RT-N AIO.

Ruter - Asus RT-N16.

Konfiguracje przyrzadzilem wedlug jakiegos popularnego manuala z sieci i ten serwer mi nawet wstal. Ale potem z jakichs powodow musialem zaorac i po tym zabiegu z ta sama konfiguracja wpisana od nowa nie wstaje.

Byc moze czeski blad, ale chcialbym dotrzec jakos do diagnostyki i zobaczyc dlaczego nie wstaje.

W tej chwili mam dostep do rutera wylacznie przez SSH, wiec diagnostyka musi byc przez konsole.

Komenda

service vpnserver1 start

powoduje wypisywanie w nieskonczonosc ciagu gwiazdek na konsoli, serwer nie wstaje :-/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
cat /var/log/messages

co mówią logi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

No wlasnie to jest ciekawe... w /var/log/messages sa tylko informacje od dropbeara o moihc polaczeniach i jeszcze jakies markery

syslog.info root: -- MARK --

ale specjalnie zanotowalem godzine proby uruchomienia serwera... ten /var/log/messages milczy na ten temat :-/.

Z ostatniej chwili.

Po prostu ruszylo, jakby nigdy nic ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Powracajac do tematu OpenVPN. Zweryfikowalem, ze mialem wszystko dokladnie tak jak w tutorialu, poza adresem podsieci (w tutorialu 10.8.0.0, u mnie ostatnio 192.168.255.0, ale wczesniej mialem  10.8.0.0 i bylo to samo).

W tutorialu znalazlem jednak porade, zeby przestawic TUN na TAP. Ale teraz klient OpenVPN sie w ogole nie chce laczyc. Niby idzie wszystko dobrze, ale na koniec wyskakuje systemowe okienko:

"OpenVPN Daemon has stopped working"

Details:

Problem signature:

Problem Event Name:    APPCRASH

Application Name:    openvpn.exe

Application Version:    2.3.1.0

Application Timestamp:    515439fb

Fault Module Name:    openvpn.exe

Fault Module Version:    2.3.1.0

Fault Module Timestamp:    515439fb

Exception Code:    c0000005

Exception Offset:    0000000000062bc2

OS Version:    6.1.7601.2.1.0.256.4

Locale ID:    1045

Additional Information 1:    ba6a

Additional Information 2:    ba6a7549612837cd0da5c347c874cfe8

Additional Information 3:    ba5e

Additional Information 4:    ba5ead5f85b19368f99c145d1d95cdd5

(chetnie dopisalbym to do watku "Nie wstaje serwer OpenVPN na Tomato", ale jest zamkniety)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

(chetnie dopisalbym to do watku "Nie wstaje serwer OpenVPN na Tomato", ale jest zamkniety)

otworzyłem i przeniosłem, popraw sobie 1 zdanie :) opcja najlepszej odpowiedzi automatycznie zamyka temat i dodaje punkt reputacji osobie której post został oznaczony jako rozwiązany :)

"OpenVPN Daemon has stopped working"

to Ci się aplikacja wyłożyła w systemie :/ podejrzewam, że musisz jeszcze raz wygenerować klucze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Ech, srednio zasluzony ten punkt byl :bashful:.

Dzieki za boska interwencje i przerzucenie posta tutaj :D.

to Ci się aplikacja wyłożyła w systemie :/ podejrzewam, że musisz jeszcze raz wygenerować klucze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

mogę otagować jako rozwiązany ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Chyba tak... Wyglada, ze tu juz sie wiele nie wymysli ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

• Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      WITAM WSZYSTKICH
      Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 
      może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!
      Czy ktoś może  pomóc? 
    • pepe44
      Przez pepe44
      Witam, to mój pierwszy post na tym forum mimo że dosyć długo je śledzę, zawsze udawało mi się znaleźć rozwiązanie problemu ale tutaj nie mam zupełnie pojęcia co jest grane.

Posiadam router ASUS AC68U który średnio radzi sobie z LTE - dołączany modem HUAWEI. Zdecydowałem się na zakup Zyxel LTE3301 ze względu na pochlebne opinie o jego wspaniałym zasięgu i stabilności pracy. Rewelacji przyznam szczerze nie było już od samego początku - tam gdzie modem HUAWEI tylko na USB bez anten zewnętrznych nie miał problemu z nawiązaniem połączenia z BTS - Zyxel wskazuje na słabe połączenie a na początku na jego brak (być może czas na inicjalizację połączenia). Mimo wszystko jak już nawiązał połączenie, to udało mi się osiągnąć na nim ponad 40Mbps co w pełni mnie zadowala (ASUS około 15Mbps ze względu na brak wsparcia 4G/LTE) . Postanowiłem sprawdzić w innej lokalizacji tam gdzie teoretycznie sygnał jest mocniejszy i tutaj moją uwagę zwróciło działanie routera - statystyki połączenia z BTS praktycznie takie same jak w pierwszy przypadku jednak szybkość internetu zwala z nóg... ping 250 (czasem speedtest  pokazywał wartości 2000ms), download jakies 0,18 Mbps - po powrocie do starej lokalizacji to samo, więc ewidentnie problem po stronie routera... Macie pomysł od czego można zacząć rozwiązywanie tego problemu ? Załączam staty z tych dwóch lokalizacji, tam gdzie teoretycznie parametry są lepsze - internet działał dramatycznie (BTS ten sam). Wcześniej, chociażby przy pierwszym podłączeniu routera, (zanim udało mi się osiągnąć 40Mbps) również miał problemy z szybkością ale zignorowałem problem bo nie miałem czasu na analizę...

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.