Skocz do zawartości

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

glorifyday

Nie wstaje serwer OpenVPN w Tomato...

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday    148
glorifyday

Dla ustalenia - Tomato by Shibby, 1.28, build 110RT-N AIO.

Ruter - Asus RT-N16.

Konfiguracje przyrzadzilem wedlug jakiegos popularnego manuala z sieci i ten serwer mi nawet wstal. Ale potem z jakichs powodow musialem zaorac i po tym zabiegu z ta sama konfiguracja wpisana od nowa nie wstaje.

Byc moze czeski blad, ale chcialbym dotrzec jakos do diagnostyki i zobaczyc dlaczego nie wstaje.

W tej chwili mam dostep do rutera wylacznie przez SSH, wiec diagnostyka musi byc przez konsole.

Komenda

service vpnserver1 start

powoduje wypisywanie w nieskonczonosc ciagu gwiazdek na konsoli, serwer nie wstaje :-/.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house
cat /var/log/messages

co mówią logi ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

No wlasnie to jest ciekawe... w /var/log/messages sa tylko informacje od dropbeara o moihc polaczeniach i jeszcze jakies markery

syslog.info root: -- MARK --

ale specjalnie zanotowalem godzine proby uruchomienia serwera... ten /var/log/messages milczy na ten temat :-/.

Z ostatniej chwili.

Po prostu ruszylo, jakby nigdy nic ;-).

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

Powracajac do tematu OpenVPN. Zweryfikowalem, ze mialem wszystko dokladnie tak jak w tutorialu, poza adresem podsieci (w tutorialu 10.8.0.0, u mnie ostatnio 192.168.255.0, ale wczesniej mialem  10.8.0.0 i bylo to samo).

W tutorialu znalazlem jednak porade, zeby przestawic TUN na TAP. Ale teraz klient OpenVPN sie w ogole nie chce laczyc. Niby idzie wszystko dobrze, ale na koniec wyskakuje systemowe okienko:

"OpenVPN Daemon has stopped working"

Details:

Problem signature:

Problem Event Name:    APPCRASH

Application Name:    openvpn.exe

Application Version:    2.3.1.0

Application Timestamp:    515439fb

Fault Module Name:    openvpn.exe

Fault Module Version:    2.3.1.0

Fault Module Timestamp:    515439fb

Exception Code:    c0000005

Exception Offset:    0000000000062bc2

OS Version:    6.1.7601.2.1.0.256.4

Locale ID:    1045

Additional Information 1:    ba6a

Additional Information 2:    ba6a7549612837cd0da5c347c874cfe8

Additional Information 3:    ba5e

Additional Information 4:    ba5ead5f85b19368f99c145d1d95cdd5

(chetnie dopisalbym to do watku "Nie wstaje serwer OpenVPN na Tomato", ale jest zamkniety)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

(chetnie dopisalbym to do watku "Nie wstaje serwer OpenVPN na Tomato", ale jest zamkniety)

otworzyłem i przeniosłem, popraw sobie 1 zdanie :) opcja najlepszej odpowiedzi automatycznie zamyka temat i dodaje punkt reputacji osobie której post został oznaczony jako rozwiązany :)

"OpenVPN Daemon has stopped working"

to Ci się aplikacja wyłożyła w systemie :/ podejrzewam, że musisz jeszcze raz wygenerować klucze...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

Ech, srednio zasluzony ten punkt byl :bashful:.

Dzieki za boska interwencje i przerzucenie posta tutaj :D.

to Ci się aplikacja wyłożyła w systemie :/ podejrzewam, że musisz jeszcze raz wygenerować klucze...
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

mogę otagować jako rozwiązany ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

Chyba tak... Wyglada, ze tu juz sie wiele nie wymysli ;-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • skies
      Przez skies
      Witam, mam pewien drobny problem z routerem (Asus RT-N12. d1.)
      Mianowicie, routera używam po kablu do komputera, oraz wifi (laptop, smartfon etc.) od swojego dostawcy internetowego mam zapewnione 100mb downloadu i 10mb uploadu i po kablu takie wyniki na komputerze spokojnie są osiągane, oraz wcześniej na wifi również, miałem tam 70-80mb na laptopie, ale po około 3-4 miesiącach wartość na wifi strasznie spadła, sięga ledwo 20mb (na dwóch laptopach i telefonie takie same wyniki.) Po samym kablu z internetu jest ok, więc wykluczony z góry jest problem od dostawcy internetu. Próbowałem już przestawić go w inne miejsce -> ten sam problem. Jak jestem z laptopem przy samym routerze, dosłownie 20cm od niego, to prędkość poprawia się może z 20mb na 30mb, nic więcej. Szperałem z kolegą w ustawieniach routera, próbowaliśmy zmieniać kanały, pasma itp -> zero poprawy. Podłączyłem inny router (jakiś stary Belkin) ale on osiąga jeszcze gorsze wyniki niż ten mój obecny bo po prostu jest stary więc nie mam tutaj porównania za bardzo. Cofałem router do fabrycznych, wgrywałem najnowsze firmware, dalej to samo. Nie wiem dlaczego to sie popsuło, router stał i stoi cały czas w tym samym miejscu w jakim stał gdy wszystko było dobrze. Co mogę w tym wypadku zrobić? oddać go na gwarancje czy co? Kupiony został niecały rok temu. Próbowałem go przeczyścić czy coś już z frustracji ale nic. 
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Witam,
      Czy ktoś może mi pomóc?
      Połączenie z serwerem zostało nagle (podczas normalnej pracy) przerwane.
      Urządzenie nie wyłączyło się, non stop mruga kontrolka STATUS (także po restarcie).
      Nie można zalogować się do systemu.
      Sieć działa poprawnie, urządzenie widać w sieci.

update:
      po resecie (przyciskiem na panelu tylnym) przestała mrugać kontrolka STATUS
      teraz mrugają kontrolki DYSK oraz ZASILANIE (Włącznik)

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.