Jump to content
Borg

Qnap TS-112 prędkość hdd wewnętrznego a podłączone dyski usb

Rate this topic

Recommended Posts

Borg

Może ktoś zna odpowiedź na takie zjawisko poniżej. 

Kopiuję 10 GB plik m2ts (surowy materiał z kamery HD) na 3 zasoby pod mapowane w laptopie Win10 z 1 GB/s  : 

a) dysk wewnętrzny w NAS Qnap TS-112 - WD RED 3 TB - średnia prędkość 8 MB/s pokazuje TeraCopy

b) dysk Samsunga zew. 3.5 cala 1 TB podłączony przez NAS po usb 2.0 - 22 MB/s

c) dysk Segate'a 3.5 cala 750 GB podłączony przez NAS po usb 2.0 - 21 MB/s 

Trochę to dziwne bo myślałem dyski podłączone przez NAS po usb powinny być wolniejsze od wewnętrznego. Czyżby ten WD RED był tak powolny - testy jakie znalazłem w internecie nie wskazują na to ? 

moorgan

Sprawdź czy nie masz włączonego szyfrowania dysku .

• Like it 2

Borg

Oczywiście że mam - ale nie brałem tego pod uwagę - nie spodziewałem się że aż tyle spadnie wydajność :) .

ps. Nowy WD Red na gwarancji bez szyfrowania jak klęknie na gwarancji raczej bym go nie oddał na wymianę :). 

• Like it 2

house

Za szyfrowanie odpowiada CPU nas'a, ewentualnie dedykowany soc lub specjalne instrukcje CPU, dysk jest tylko magazynem...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Borg

A ze w 112 jest jedno jajowy arm to może być czkawka . Ale żeby było śmieszniej to przy synchronizacji wymuszonej z poziomu 112 te dyski po usb trochę szybciej latają 11-12 MB/s.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• Like it 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• kapu10
      By kapu10
      Możecie polecić jakiś modem USB który obsługuje tryb bridge ?

Moj router to Asus RT-AC88U, podwójny nat to duży problem dla mnie. Koniecznie musi być usb bo na głównym porcie wan mam łącze ADSL.
    • djmarco
      By djmarco
      Czy ktoś konfigurował ASUSa na Merlinie w trybie dual wan? Jak to ustawić by chciało działać? Modem wykrywa, ustawienia mam ok a na donglu USB nie mam internetu. O co chodzi? Na zagranicznych forach jest pełno tematów ale ja się gubię w angielskim. 
    • zadzik
      By zadzik
      Witam wszystkich jestem tutaj nowy i chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić.
      Mam takie pytanie odnośnie routera i serwera multimedialnego plex.
      Mianowicie posiadam router wndr4000 / prędkość łącza 300 mb i jakiś czas temu kupiłem sobie wd mycloud 8t.
      Zainstalowałem Plexa, żeby odtwarzać filmy, zdjęcia na tv Lg przez dlna ale prędkość tego pozostawia wiele do życzenia.
      Moje pytanie jest takie, czy to wina ruotera bo mój już trochę lat ma? Czy to tak działa i nie ma możliwości tego przyspieszyć.
      Ewentualnie jaki router do plexa? Netgear r9000 czy Router xDSL Netgear Nighthawk AX8? Ewentualnie jakiś inny.

Będę wdzięczny za pomoc :).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.