Skocz do zawartości
Edward

Wymiana na - Synology RT1900AC Router

Rekomendowane odpowiedzi

Edward

Witam,
Bardzo proszę o podpowiedz - czy jeśli wymieniam na ten nowy router,
wystarczy wpisać nazwę sieci i hasło z poprzedniego?
nic nie popsuje?  -  czy coś przepisać?

Pozdrawiam
Edward 
(stary wapniak, nie bardzo się znam)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, wystarczy przy pierwszym uruchomieniu routera wyklikać kreatora ustawień, wpisać nazwę sieci (SSID) i hasło zabezpieczeń :

co do samego routera to zapoznaj się z :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Edward

Bardzo dziękuje,

Pozdrawiam Edward

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• sea doo
      Przez sea doo
      Witam,
      Poszukuję routera, który sprosta przede wszystkim moim wymaganiom:
      - znakomity zasięg WIFI (jak się się uda, to cały dom + na zewnątrz)
      Pierwszy punkt najważniejszy
      - stabilna praca urządzenia (wiadomo, co jakiś czas może się coś zdarzyć, ale nie co tydzień)
      - LAN: 6szt (8szt jak będzie wykorzystane link aggregation) + na switchu 4szt
      - WIFI (9 urządzeń, czasami więcej - wifi guest)
      - światłowód 600Mb

Router umiejscowiony jest na środkowym piętrze w rogu budynku, strop teriva. Najdalszy pokój (15m) oraz taras (20m), dzielą 3 ściany oraz strop.
      Do okoła jest wiele innych sieci na pasmach 2.4GHz oraz 5GHz (bloki oraz domki jednorodzinne), niektóre nawet dobry sygnał.
      W przyszłości planuję zakup serwera NAS Synology (połączenie z routerem - link aggregation).

Natrafiłem tutaj na forum, że polecacie routery z obsługą VHT160, proszę o informację czy to wykorzystam.
      (np. Synology ale zasięg WIFI może być problemem)

Rozważałem zakup Asusa GT-AC5300, ale:
      - brak Merlin'a można przeboleć
      - występuje problem ze stabilnością, zanika pasmo 5GHz
      - czasami się zawiesza, że pomaga tylko reset
      - cena wysoka ale myślę, ze do przyjęcia
      - może jest coś tańszego, lepszego na co nie trafiłem, może się ostatnio pojawiło w sprzedaży lub zaczekać na coś godnego uwagi

Myślę, że w tym przedziale cenowym co w/w Asus coś mi zaproponujecie, lecz nie koniecznie musi być aż tak drogi
      Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycje.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dzisiaj na rynek 6-kieszeniowy serwer NAS DiskStation DS1618+ wyposażony w procesor Intel Atom C3538. W przypadku entuzjastów technologii oraz małych do średnich firm, DS1618+ jest idealnym rozwiązaniem typu all-in-one do obsługi plików, hostingu aplikacji, tworzenia kopii zapasowych danych i współpracy w czasie rzeczywistym — a wszystko to dzięki jego wyjątkowej wydajności.

DS1618+ został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom® C3538 oraz 4 GB pamięci SODIMM DDR4 bez obsługi ECC, z możliwością rozbudowy do 32 GB za pomocą kości ECC SODIMM. Pojemność pamięci masowej można zwiększyć do 192 TB po podłączeniu do dwóch jednostek rozszerzających DX517, zapewniając szybko rozwijającym się firmom rozwiązanie do przechowywania danych, które daje możliwość skalowania wraz z ich działalnością.
      Dzięki karcie M2D17 PCIe firmy Synology serwer DS1618+ może pomieścić dwa dyski SSD z interfejsem M.2 SATA, wykorzystując zalety pamięci podręcznej SSD w celu zwiększenia maksymalnej przepustowości i zmniejszenia opóźnień we/wy. Poprzez zainstalowanie karty interfejsu sieciowego w gnieździe PCIe, model DS1618+ obsługuje maksymalnie dwa porty 10GbE o maksymalnej przepustowości 1551 MB/s podczas odczytu i 586 MB/s podczas zapisu.
      Serwer DS1618+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem DS1618+ zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW201), dostępną w wybranych regionach na świecie.

Więcej informacji na temat DS1618+ można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1618+
      Dodatkowe informacje na temat przedłużonej gwarancji można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      a ode mnie następujące pytanie:

robiąc test prędkości łacza uzyskuję jedynie 10-30% rzeczywistego downloadu. mam łącze 250 mbits,a speedtest pokazuje góra 70. gdy na chwilę odłączam kabel WAN to pierwszy test po ponownym podłączeniu pokazuje 100%, a kolejne coraz słabiej. gdzie szukać rozwiązania?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.