Skocz do zawartości
Ziółek

Sprawdzenie IP zewnętrznego z poziomu DiscStation

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Ziółek

Jak sprawdzić z poziomy DSM pod jakim IP zewnętrznym są widziane aplikacje DS (np Download Station) ? 

Ustawiłem adres proxy serwera w opcjach połączenia ale nie wiem jak to sprawdzić.

Czy można wywołać jakąś stronkę w stylu "mojeip" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

panel sterowania, łączność, dostęp zewnętrzny - dodaj ddns synology - DSM sam powinien rozpoznać adres. jeżeli jesteś za proxy, to jedyne co Ci zadziała to quickconnect. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Niestety nie wyświetla mi IP zewnętrznego w podanym przez Ciebie miejscu :(

Z tego co na szybko sprawdziłem po wpisaniu proxy nie działa mi CloudSync ale np Download Station pobiera... :///*

Nie ma innego sposobu sprawdzić IP ? 

DDNS.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeśli siedzisz za NAT'em z szykanami a jedynym hostem "wypuszczonym" na zewnątrz jest proxy to nie. DownloadStation pobiera torrenty czy zwykły transfer http/ftp ? Jeśli tak jest to masz transparentne proxy i leci właśnie przez niego. firmowa sieć ?

4 minuty temu, Ziółek napisał:

Niestety nie wyświetla mi IP zewnętrznego w podanym przez Ciebie miejscu

usługę trzeba włączyć i pozwolić na aktualizację hosta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek
16 minut temu, house napisał:

DownloadStation pobiera torrenty czy zwykły transfer http/ftp ? Jeśli tak jest to masz transparentne proxy i leci właśnie przez niego. firmowa sieć ?

DS pobiera torrenty.

Sieć domowa z netem z routera ISP ze stałym IP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

:D więc spróbuj tutaj sprawdzić IP :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Tyle to zrobiłem z Windy... ale ja chcę aby DS był za proxy a nie mój PC :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a inaczej, po co chować DS za proxy skoro masz firewall w routerze ? Chcesz aby DS łączył się z siecią przez proxy, czy aby był za proxy i pozwolić na komunikację z internetu z nim poprzez proxy ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Chcę aby DS łączył się z siecią przez proxy.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to sprawa jest dość prosta :

2016-06-15_074002.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Tak też zrobiłem od razu. Chciałem jednak sprawdzić z poziomu DS pod jakim IP jest widziany np Download Station. 

Gdy ustawię proxy w tej opcji to w opcji Dostęp zewnętrzny -> DDNS -> Dodaj nie pokaże się IP dlatego szukałem innego sposobu aby to sprawdzić. Widzę jednak ze chyba go nie ma.

Sorry jeśli to jakieś trywializmy ale te sprawy nigdy do tej pory mnie nie interesowały i nie mam istotniejszej wiedzy w tym zakresie. :14_relaxed:

2016-06-15_102105.png

Edytowane przez Ziółek
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Portal
      Przez Portal
      Witam
      Podpiąłem do TS-253 pro dysk zewnętrzny (500GB, USB 3.0, NTFS) i transfer jaki mogę osiągnąć to tylko 10MB/s (kopiowanie dużych plików). Czy ktoś się orientuje co jest grane ze taki slaby transfer ? ( dodam ze na laptopie ten dysk osiąga około 90-100MB/s)
    • Anon
      Przez Anon
      Witam, aktualnie głowie się w jaki sposób mogę wykonać backup z zewnętrznego serwera VPS (najlepiej po sftp/ftp) bezpośrednio na NAS QNAP. Czy jest jakieś gotowe rozwiązanie? Próbowałem przebrnąć przez Hybrid Backup Sync jednak z tego co widzę to jest taka możliwość, ale tylko w odwrotną stronę (z QNAP na zewnętrzny serwer). Czy jest jakaś opcja w systemie QNAPA, która daje taką możliwość, czy trzeba "kombinować" po swojemu?
    • djmarco
      Przez djmarco
      Czy da się na tym routerze sprawdzić prędkość WAN? Chodzi mi o to, że chce sprawdzić, jaką prędkość internetu dostarcza mi mój usługodawca. Na pewno jest to więcej jak 100Mbps więc bezpośrednio podpinając się w gniazdko nie sprawdzę tego bo mam ethernet 100Mbps. WiFi mam akurat co spina mi się na 700Mbps ale wiadomo, radio to nie to samo co bezpośrednio gniazdko.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.