Skocz do zawartości
house

NETGEAR R7100LG Nighthawk Cat 6 LTE Gateway

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Dzięki programowi BETA mam router Netgear o którym jeszcze google-bot nie czytał :) Jak obstawiacie, co producent mógł wprowadzić i dlaczego piszę o tym w niniejszym temacie ? :my_cool: Na razie obowiązuje mnie embargo informacyjne.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
25 minut temu, dimson napisał:

straszne dużo dziś tajemniczości z Twojej strony 

49 minut temu, house napisał:

obowiązuje mnie embargo informacyjne. 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer
Dnia 3.03.2016 o 20:13, house napisał:

Dzięki programowi BETA mam router Netgear o którym jeszcze google-bot nie czytał :) Jak obstawiacie, co producent mógł wprowadzić i dlaczego piszę o tym w niniejszym temacie ? :my_cool: Na razie obowiązuje mnie embargo informacyjne.  

troche czasu minęło .... jak z tym embargo? Może juz nie obowiązuje ? No i czy są jakies newsy dotyczące nowego FW po usunięciu 1.06 ?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, emer napisał:

@house - możesz juz uchylic trochę tej w/w tajemnicy ?

jeszcze nie :) zrobiłem test i oddałem, czekam na oficjalne info o premierze :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa
Dnia 9.04.2016 o 13:30, house napisał:

jeszcze nie :) zrobiłem test i oddałem, czekam na oficjalne info o premierze :) 

To jest to cudo o którym  pisałeś i miałeś na testach?,

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@milanoa to nie ten :) R6400 miałem w listopadzie :

napiszę o nim coś więcej jak dostanę zgodę, na razie router przechodzi "zewnętrzne" testy i netgear zbiera feedback na jego temat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer
Dnia 2.03.2016 o 20:13, house napisał:

ciągle myślę, o czym house pisał .... bo chyba nie "Program NETGEAR Downloader (BETA)", który jest w FW V1.0.6.28_1.1.83 - które to FW mam w swoim R7000 od początku odkąd pojawiło się (tzn FW pojawiło się) :D

A właściwie i w skrócie jaki to bug jest w tym FW ?

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@emer - nie, nie chodziło o funkcję w oprogramowaniu tylko o sprzęt :D Netgear nadal nie zdecydował się na wprowadzenie go do sprzedaży, więc nie mogę nic więcej napisać. 

netgear_sample_image.JPG 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

tzn do tego co się ma, ewentualnie możnaby TO dokupić ? rozumiem, ze nie chodzi o kamerki arlo ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie, to nowy model routera :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

a piszesz w tym temacie, bo wygląda jak R7000 ? Z tego rozmazanego zdjęcia, przypomina dokładnie R7000 ... (nawet gniazdo USB3.0 z przodu :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Przed chwilą, emer napisał:

a piszesz w tym temacie, bo wygląda jak R7000 ?

tak :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

ale TO z przodu jakieś większe niż USB 3.0 w R7000 ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

złudzenie spowodowane maskowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

a zewnętrznie TO widać ? :my_rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

napiszę w odpowiednim czasie coś więcej i opublikuję galerię zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

galeria zdjęć .... czyli tak - TO widać zewnętrznie :P

ok ok - koniec dyskusyji, bo aktualnie inne "WiP" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

warto poczytać : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

@emer netgear sam się wygadał - "R7100LG v1.0.0.20_1.0.6" :13_upside_down:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

hmmm ... to może  napisesz coś o tym LG R7100 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie 7100 jest clue programu a końcowe litery :14_relaxed:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

wiem wieeem :D , tak tylko mi sie skojarzyło :)  Ale jeżeli to część nazwy Netgeara, to zrobili chyba mały zonk :D

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@emer - proszę bardzo Netgear R7100LG Nighthawk Cat 6 LTE Gateway - premiera w przyszłym kwartale w cenie - 1499PLN :D 

large.575ace5a4c973_NetgearR7100LG-007.JPGlarge.575ace5b0537c_NetgearR7100LG-010.JPGlarge.575ace59494b4_NetgearR7100LG-003.JPG

Cat 6 LTE sugeruje obsługę LTE-Advanced (z agregacją połączenia na dwóch pasmach) z prędkością do 300 Mb/s. Przykładowo w sieci Play ten tryb nazywany jest LTE 4G Ultra (LTE+).  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Za taką kasę, niech się pukną w czoło. Na R7000 z Tomato wyciągam 6-7 MB/s z kartą Red Bulla za 5zł.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Teoretycznie dzięki LTE+ ta prędkość może być jeszcze wyższa (w praktyce LTE Cat6 to taki yeti - niby istnieje ale nikt go nie widział - poza rzecznikiem np Play'a który wyciągnął 100Mb/s :D). Ceny nie komentuję (po jakimś czasie spadnie dość mocno), jednak w tym przypadku bez potrzeby instalacji tomato, dobierania odpowiedniego modemu USB, kombinowania i grzebania po sieci - masz rozwiązanie typu plug and play. Wciskasz kartę i ognia. Ciekawą opcją jest sprawnie działający tryb failover - UPC & Orange LTE : 

failover.png

C:\Users\admin>ping -t wp.pl
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=11ms TTL=246
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=12ms TTL=246
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=13ms TTL=246
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=13ms TTL=246
Request timed out.
Reply from 10.0.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=245ms TTL=245
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=53ms TTL=245
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=51ms TTL=245
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=61ms TTL=245
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=41ms TTL=245
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=52ms TTL=245

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Informacja prasowa :

Model R7100LG ma sprawdzić się nie tylko w domach, ale również w małych biurach, kiedy połączenie DSL czy kablowe nie działa, a jest konieczność, aby pozostać stale online. Dzięki 4G LTE router dostarcza podstawowe połączenie dla krytycznych z punktu widzenia biznesu wyposażenia w tym kamer, systemów POS i wszystkich urządzeń mobilnych. Tego typu urządzenie sprawdzi się też we wszystkich miejscach, gdzie możliwe jest tylko mobilne połączenia, takie jak festiwale, food tracki, stoiska na wydarzeniach targowych w plenerze.

NETGEAR R7100LG to pierwszy router z serii Nighthawk oferujący także połączenie 4G LTE z kartą SIM dowolnego operatora komórkowego. Wyjątkowo szybkie WiFi osiąga dzięki dwóm pasmom, których wydajność dochodzi do 600 Mbps w paśmie 2.4Ghz przy wsparciu modulacji QAM oraz 1300 Mbps (w paśmie 5Ghz i standardzie 11ac), a także silnej mocy dwurdzeniowego procesora 1Ghz. Bardzo szeroki zasięg osiągany jest poprzez wzmacniacze dużej mocy oraz zewnętrzne, ruchome anteny, które można ustawić w celu otrzymania jak najlepszego połączenia WiFi przez wszystkie urządzenia mobilne używane w domu. Dwa szybkie porty USB - jeden 2.0, drugi 3.0 pozwalają podpiąć dowolne dwa urządzenia pamięci zewnętrznej. Jak każdy Nighthawk model R7100LG wyposażony jest w zaawansowaną funkcję dynamicznego QoS, która pozwala na granie online bez lagów i zakłóceń, także bezprzewodowo. Priorytetyzacja pasma usprawnia streaming filmów video i audio, który odbywa się bez przerw i buforowania.

Z aplikacją NETGEAR Genie możliwe jest zdalne zarządzanie routerem Nighthawk R7100LG, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, także przebywając poza domem. Monitorowanie i kontrolowanie domowej sieci możliwe jest z dowolnego PC, tabletu czy smartfona. Bezpieczny zdalny dostęp do domowej sieci zapewnia usługa VPN. W aplikacji NETGEAR Genie dostępna jest Mapa Sieci wszystkich połączonych urządzeń w domowej sieci w czasie rzeczywistym. Funkcja MyMedia pozwala szybko odnaleźć i odtworzyć pliki multimedialne dostępne z każdego urządzenia podpiętego do sieci, a Turbo Transfer przesyła pliki z domowej sieci na dowolne urządzenie, także mobilne, 40 proc. szybciej niż standardowy transfer online. Użytkownicy iPadów i iPhonów mogą z kolei skorzystać z funkcji AirPrint pozwalającej na wydruki z tych urządzeń na dowolnej drukarce.

Przewidywana cena urządzenia to około 1499 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Netgear dość mocno stawia na promocję R7100LG, kolejna informacja prasowa :

Przedstawiamy nowy model routera NETGEAR Nighthawk. R7100LG AC1900 WiFi LTE to modem-router, który umożliwia szerokopasmowy dostęp w 4G LTE, gdy przewodowe połączenie jest niedostępne lub za wolne. AC1900 dostarcza szybkość do 600+1300 Mbps. Dwurdzeniowy procesor 1GHz zwiększa wydajność bezprzewodową, przewodową i WAN-to-LAN. Gigabit Ethernet WAN zapewnia uniwersalną kompatybilność z dowolnym połączeniem internetowym, niezależnie od dostawcy internetu.

unnamed.jpg

NETGEAR R7100LG to pierwszy router z serii Nighthawk oferujący także połączenie 4G LTE z kartą SIM dowolnego operatora komórkowego. Wyjątkowo szybkie WiFi osiąga dzięki dwóm pasmom, których wydajność dochodzi do 600 Mbps w paśmie 2.4Ghz, przy wsparciu modulacji QAM oraz 1300 Mbps (w paśmie 5Ghz i standardzie 11ac), a także silnej mocy dwurdzeniowego procesora 1Ghz. Bardzo szeroki zasięg osiągany jest poprzez wzmacniacze dużej mocy oraz zewnętrzne, ruchome anteny, które można ustawić w celu otrzymania jak najlepszego połączenia WiFi przez wszystkie urządzenia mobilne używane w domu. Dwa szybkie porty USB – jeden 2.0, drugi 3.0 pozwalają podpiąć dowolne dwa urządzenia pamięci zewnętrznej.

unnamed (1).jpg

Bezpieczny zdalny dostęp do domowej sieci zapewnia usługa VPN. W aplikacji NETGEAR Genie dostępna jest Mapa Sieci wszystkich połączonych urządzeń w domowej sieci w czasie rzeczywistym.

unnamed (2).jpg

Funkcja MyMedia pozwala szybko odnaleźć i odtworzyć pliki multimedialne dostępne z każdego urządzenia podpiętego do sieci, a Turbo Transfer przesyła pliki z domowej sieci na dowolne urządzenie, także mobilne, 40 proc. szybciej niż standardowy transfer online. Użytkownicy iPadów i iPhonów mogą z kolei skorzystać z funkcjiAirPrint pozwalającej na wydruki z tych urządzeń na dowolnej drukarce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
redbek

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem tego routera, ale mam dwa następujące pytania:

1. Posiadam router Huawei B593, w którym miałem podłączone dwie anteny zewnętrzne w standardzie MIMO. Czy w tym routerze istnieje również możliwość  podłączenia anten w standardzie MIMO aby zwiększyć siłę sygnału ?

2. Jaki jest przesył wewnątrz sieci po porcie USB 3.0? Ponieważ widziałem wideo recenzję modelu R7000, gdzie pendrive miał przesył 300MB/s, a przez router ledwo osiągał 40MB/s.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, redbek napisał:

1. Posiadam router Huawei B593, w którym miałem podłączone dwie anteny zewnętrzne w standardzie MIMO. Czy w tym routerze istnieje również możliwość  podłączenia anten w standardzie MIMO aby zwiększyć siłę sygnału ?

niestety nie, dla LTE anteny są wbudowane (wewnętrzne) a gniazda rp-sma przeznaczone są dla WiFi 2,4/5 GHz.

6 minut temu, redbek napisał:

2. Jaki jest przesył wewnątrz sieci po porcie USB 3.0? Ponieważ widziałem wideo recenzję modelu R7000, gdzie pendrive miał przesył 300MB/s, a przez router ledwo osiągał 40MB/s.

dość kiepski jak na obecne standardy...

Running warmup...
Running a 1000MB file write on \\192.168.1.1\USB_Storage 5 times...
Iteration 1:     21,22 MB/sec
Iteration 2:     18,39 MB/sec
Iteration 3:     20,38 MB/sec
Iteration 4:     21,50 MB/sec
Iteration 5:     20,95 MB/sec
-----------------------------
Average (W):     20,49 MB/sec
Running a 1000MB file read on \\192.168.1.1\USB_Storage 5 times...
Iteration 1:     23,60 MB/sec
Iteration 2:     22,12 MB/sec
Iteration 3:     23,31 MB/sec
Iteration 4:     22,64 MB/sec
Iteration 5:     27,83 MB/sec
Average (R):     23,90 MB/sec
  • SMB pobieranie/wysyłanie pliku na dysk USB 3.0 :

r7100_usb3_smb_odczyt-compressor.png.2fcaf4416f20a7581dff66428ec1e598.pngr7100_usb3_smb_zapis-compressor.png.d9a544ddbf58138536cc2e6602f1cd39.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
redbek

Dziękuję bardzo za pomoc. I szybką odpowiedź. Dziwi mnie tylko brak takiego rozwiązania w routerze za taką cenę, no a przesył USB 3.0 w obecnych czasach powinien być co najmniej 2x taki jak na załączonych zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, redbek napisał:

Dziwi mnie tylko brak takiego rozwiązania w routerze za taką cenę, no a przesył USB 3.0 w obecnych czasach powinien być co najmniej 2x taki jak na załączonych zdjęciach.

powinien, jednak konstrukcyjnie ten model nie ma nic wspólnego z R7000. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi