Skocz do zawartości
glorifyday

Czy no-ip zmienia zasady prowadzenia darmowych nazw hostow?

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Dostalem z no-ip maila nastepujacej tresci:

<Nazwa hosta> will expire in 7 days

<Nazwa hosta> is expiring soon. Confirm your hostname now.

[Confirm Hostname]

Click the button above to confirm your hostname, or copy/paste the following link into your browser: <link>

Only Free Dynamic DNS accounts need to confirm their hostnames every 30 days. Upgrade to Enhanced Dynamic DNS to remove the 30 day confirmations.

Czy to jakas zmiana polityki? Pierwszy raz cos takiego dostalem.

Jakas alternatywa dla no-ip? Wymagania mam praktycznie zerowe, poza tym, zeby bylo bezobslugowo i za darmo. Nazwy sa mi potrzebne wylacznie na wlasny uzytek do zdalenego dostepu do domu. IP mam zmienne, wiec jakis staly alias jest przydatny.

DDNS Synology mi chyba nie wystarczy o tyle, ze NAS nie pracuje 24/7... chociaz... jesliby dalo sie jakos skonfigurowac odswiezanie tego DDNSa z rutera z Tomato na pokladzie, to wiecej do szczescia nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
6 godzin temu, glorifyday napisał:

DDNS Synology mi chyba nie wystarczy o tyle, ze NAS nie pracuje 24/7

w niczym to nie przeszkadza, będzie się aktualizować jeśli przynajmniej raz na 30 dni włączysz NAS'a. Wyłącz jedynie opcję heartbeat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Ale tepsa sie czesto rozlacza, IP zmienia mi sie przynajmniej raz na dobe.

Ruter z Tomato chodzi non stop, jesli mam miec aktualne DDNS, to on to musi odswiezac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

na tomato najlepszym rozwiązaniem będzie :

http://freedns.afraid.org/
https://dns.he.net/

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Dzieki. Jesli maile z no-ip zaczna przychodzic regularnie, przerzuce sie na ktorys.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• PeterMac
      Przez PeterMac
      Caly czas szukam badam temat odnosnie zakupu wlasciego NAS'a dla moich potrzeb, jednego jestem pewien ma być 2 dyskowy, ale cala reszta to jeden wielki znak zapytania, mam ogromny dylemat w ktory model pojsc, czy nawet z ktorej firmy czy Synology czy moze jednak Qnap.

Wstępnie mialem juz zamawiać DS218, jednak na razie spasowalem gdyz dowiedzialem sie ze NAS'y od Synology nie pozwalają na szyfrowanie calego dysku/partycji tylko poszczegolne foldery co jest dla mnie nie zrozumiale zupelnie. 
      Bezpieczenstwo danych powinno byc priorytetem.
      Czytalem wpisy na forum Synology gdzie ludzie prosili kilka lat temu producenta o to aby dodali taką opcję, jednak do tej pory tego nie zrobiono.

Takze teraz upatrzylem sobie model od Qnapa TS-231P.

Natomiast czego sie obawiam w Qnap TS-231P to malego wentylatora 70mm ktore w wielu recenzjach mowi sie ze jest dośc glosny, tylko czy to prawda, czy Synology jest tutaj znacznie cichsze ze swoim 92mm wentylatorem ?
      Dodatkowo sanki plastikowe nie mają zadnego wytlumienia gum.

Czy TS-231P jest w stanie dorównac wydajnosciowo modelowi DS218 Play ? 
    • Mosfet
      Przez Mosfet
      Witam,

Zwracam się do Was z prośbą byście pomogli mi podjąć decyzję. Poszukuję dobrego routera do mojego mieszkania ok. 60m2. Zależy mi na bardzo mocnym i stabilnym sygnale w całym mieszkaniu. Ostatnio zakupiłem kamerę internetową która łączy sie za pomcą wifi 2,4 oraz 5GHz z moim dotychczasowym routerem Netgear WNR3500L V2 (niestety tylko po 2,4GHz), przy fullhd opóźnienia ma straszne i do tego przycina obraz:/ Do pokoju w którym kamera jest zainstalowana w linii prostej jest jakieś 6-7m, na przeszkodzie stoją dwie ścianki z gazobetonu i szafa:). Zależałoby mi również na stremowaniu 4k na TV ale to już z bliskiej odległości.  I tu pytanie do Was ponieważ mam rozterkę pomiędzy ASUS RT-AC86U a R7800 Nighthawk X4S co byście bardziej polecali (zakładając że oba są w tej samej cenie)?
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.

Mam zajęte 4 banki pamięci w laptopie (czyli wszystkie).
      Pytanie laika czy powinno być napisane Quad czy Dual testując programem CPUID CPU-Z

posiadam 3x8 GB oraz 1x16GB

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.