Skocz do zawartości
glorifyday

pytania do PhotoStation

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Pisalem tu kiedys, ze wizja Synology odnosnie tego pakietu nie do konca pokrywa sie z moja i z moimi przyzwyczajeniami. Jednak samo narzedzie jest w dosc oczywisty sposob przydatne i szukam pomyslow, jak pogodzic moje oczekiwania z tym, ze Synology (jak to sie wielu producentom zdarza) wie lepiej, co dla mnie dobre.

Generalnie bylem przyzwyczajony do tego, ze oryginaly zdjec skladuje w wybranej przez siebie lokalizacji recznie za pomoca programow typu Total Commander i stosujac przyjete przez siebie nazewnictwo folderow. Po tym procesie chce zakladac, ze te oryginaly sa nienaruszalne, ze nie zmieni sie w nich chocby bit oraz, ze zawartosc wszystkich folderow zmienia sie wylacznie wtedy, kiedy robie to sam.

W utworzonym przez Photo Station katalogu /photo najchetniej w ogole oryginalow bym nie widzial, najchetniej widzialbym tam jedynie foldery wirtualne, ale poniewaz wtedy... eeee... nie moglbym w ogole z Photo Station korzystac, musze sobie wymyslic jakis kompromis ;-). I tu pare pytan...

1. Czy jesli w katalogu /photo stworze link do katalogu ze zdjeciami, to Photo Station da sie nabrac? ;-)

2. Jak taki link najlepiej zrobic? (ostatecznie zrobie w druga strone - zdjecia w podfolderze w /photo, a link do podfolderu na glownym udziale, ktory mam podmapowany jako dysk)

3. Mam jeden wolumin. Gdzie wlasciwie rezyduje katalog /photo? Rozumiem, ze na tym samym woluminie wlasnie? (moze i durne, ale chcialem sie upewnic)

4. Gdzie Photo Station trzyma indeksy, miniaturki, tagi itp?

5. (w kontekscie 4) Czy jesli oryginaly umieszcze jednak w podkatalogu katalogu /photo to Photo Station moze mi jakos modyfikowac oryginaly, albo dorzucac cos do podkatalogu ze zdjeciami bez mojej wiedzy?

6. Mam nadzieje, ze nie ma takiego scenariusza, w ktorym folder /photo by sobie z dnia na dzien zniknal w ramach kaprysu Photo Station? (z pewnoscia irracjonalna, ale to moja najwieksza bariera psychologiczna - wkladac cenne dla mnie pliki w folder, ktorego sam nie utworzylem ;-), folder tworzony automatycznie w niewybieralnej lokalizacji i powiazany z programem, kotry przeciez potencjalnie moge odinstalowac).

Licze na tolerancyjne podejscie do moich fobii i prosze o wyklarowanie powyzszych podpunktow ;-).

Najbardziej bylbym zadowolony w sytuacji, gdyby Photo Station zadowolilo sie linkiem do katalogu ze zdjeciami i gdyby w tym katalogu nie robilo czegokolwiek wbrew mej woli. Chcialbym miec mozliwosc np. calkowitego odinstalowania Photo Station bez skutkow ubocznych i usuniecia katalogu /photo bez straty oryginalow zdjec, jesli mnie najdzie taka fantazja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

po pierwsze - zmieniłem tytuł :/, po drugie :

1. Czy jesli w katalogu /photo stworze link do katalogu ze zdjeciami, to Photo Station da sie nabrac? ;-)

jak zrobisz symlink to tak

Jak taki link najlepiej zrobic?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Gdzie wlasciwie rezyduje katalog /photo?

na pierwszym wolumenie bezpośrednio w /volume1/photo

Gdzie Photo Station trzyma indeksy, miniaturki, tagi itp?

/volume1/@appstore/PhotoStation

Czy jesli oryginaly umieszcze jednak w podkatalogu katalogu /photo to Photo Station moze mi jakos modyfikowac oryginaly, albo dorzucac cos do podkatalogu ze zdjeciami bez mojej wiedzy?

:D nie, utworzy mininiaturki w swoim folderze i tak Ci je wyświetli. Dopiero jak z indeksu wejdziesz to widoku konkretnego zdjęcia to do niego puknie bezpośrednio :)

mam 300GB fotek i żadna nie została ruszona...

z dnia na dzien zniknal w ramach kaprysu Photo Station?

nie, synology nie ma takich zonków, szybciej qnap ;)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@house jak długo ci się indeksowało 300Gb fotek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house jak długo ci się indeksowało 300Gb fotek ?

ponad tydzień :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Ja wczoraj się poddałem i wyłączyłem indeksowanie... Odpalam na noc bo w dzień nie jestem w stanie pracować na serwerze  :dazed:

Coraz bardziej zastanawiam się czy nie poskładać serwera na 775 Jakoś mnie nie zadowala responsywność DS112 Na nowy narazie ... Żeby coś dobrego kupić z conajmniej 2 dyskami to blisko 3000zł  :thunder:

Wywołało by to u mnie w domu podobną sytuacje jak jajko na Ukrainie  :soldier:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ja nie narzekam. w ds713+ mam atoma 2,13ghz HT i 4gb ram więc jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Szukam mojego watku, szukam, a tu tytul sie zmienil ;-).

Jesli pomysl z Symlinkiem jest sprawdzony i dziala, to mi sie podoba, pytanie tylko, czy mam ustawic indeksowanie na katalogu ze zdjeciami, czy na symlinku?

Reszta odpowiedzi tez mnie satysfakcjonuje.

Kiedys chcialem oszukac Audio Station symlinkiem do folderu podmontowanego z Popcorna i niestety ten tez wiedzial co dla mnie lepsze i nie poszedl na taki szemrany uklad ;-).

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Zrobilem linka...

ln -s <moj_folder_ze_zdjeciami> /volume1/photo/Pht

Pht widac jak robie ls na konsoli, cd dziala, ale nie widac go w File Station ani w Photo Station. Mozliwe, ze aplikacja nie da sie tak latwo podejsc ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Ale wlasnie testuje te metode:

Poinformuje o wynikach, na razie Photo Station zaczelo cos indeksowac...

Ale po reboocie nie dziala. Po reboocie plik rc.local znika...

Jednak chyba dziala ;-).

Zapomnialem ustawic +x dla rc.local.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jednak chyba dziala ;-). Zapomnialem ustawic +x dla rc.local.

:victory: :party:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Bede raportowal, jak sie to sprawdza w praniu.

Ciekawe, czy w ten sposob nabiore i Audio Station? :question:

Pamietam, ze wtedy, kiedy ostatni raz probowalem, kombinowalem jakos podobnie, ale plugin byl czujny ;-).

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

U mnie ponad 600G. Poltorej doby i 10% ;-).

Ale trzeba przyznac, ze DS713+ nadaje sie do pracy w czasie, kiedy indeksuje.

Mam jeszcze jedno pytanie.

W PhotoStation przez interfejs webowy widac tez filmy. Czy odtwarzane sa oryginalne filmy, czy jakies zmniejszone wersje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ale trzeba przyznac, ze DS713+ nadaje sie do pracy w czasie, kiedy indeksuje.

dokładnie :) procesor lekko obciążony ale transfery z diskstation zacne :)

W PhotoStation przez interfejs webowy widac tez filmy. Czy odtwarzane sa oryginalne filmy, czy jakies zmniejszone wersje?

tego nie wiem, nie mam filmów w /photo :o. myślę, że w oryginale (możesz jedynie przestawić konwersję na urządzenia mobilne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Chodzi mi o filmy robione aparatem, skladuje je zazwyczaj razem ze zdjeciami.

Troche nie widze sensu uzywania pluginu DS Video poki co...

Konwersji na urzadzenia mobilne nie zaznaczalem. Nie wiem, czy to konwertuje "on demand", czy skladuje przekonwertowane filmy gdzie indziej. Tego bym nie chcial, bo to zajmie duzo miejsca, a nie uzywam tego jakos za mocno.

dokładnie :) procesor lekko obciążony ale transfery z diskstation zacne :)

U mnie jest podczas indeksowana zazwyczaj ponad 50%, czesto blisko 100. Transferow nie mierzylem, ale responsywnosc dysku i Web GUI jest dobra.

EDIT:

Zmierzylem z ciekawosci NAS Testerem. Pierwsze dwie iteracje wolne (kilka MB/s), potem wchodzil na obroty i chyba w piatej iteracji przekroczyl 100 MB/s, a potem juz tak trzymal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Apdejcik:

poprzegladalem wiecej filmow i (niestety?) mam juz pewnosc, ze Photo Station wyswietla w webowym interfejsie jakas wersje o mocno okrojonej jakosci. Trafilem na filmiki Full HD z NEXa 5N - normalnie maja one bardzo przyzwoita jakosc, a to co pokazuje webowy interfejs, wyglada jak VCD albo i gorzej. Ewidentnie nie jest to oryginalny material.

I dzieje sie tak mimo faktu, ze katalog /photo jest zaznaczony do indeksowania wylacznie zdjec (takie sa ustawienia w media indexing service) i ze nie mam zaznaczonej konwersji na urzadzenia mobilne, nie mam tez zainstalowanego pakietu Video Station.

Nie wiem, co o tym sadzic, ale w pierwszym odruchu mi sie nie podoba. Te skonwertowane filmiki maja bardzo slaba jakosc a i tak na dysku zajmuja pewnie mnostwo miejsca, przy tym kompletnie nie mam mozliwosci kontroli nad tym. Aplikacja robi sobie co chce - nie moge tego ani sparametryzowac ani zrezygnowac z tego.

Gdybym mial nad tym kontrole, wolalbym, zeby aplikacja robila np. tylko podglad jednej klatki i umozliwiala streaming oryginalnego pliku. Tymczasem mam podglad filmiku w bardzo slabej jakosci, ale Photo Station nie umozliwia streamingu pelnej wersji. Jakis taki kompromis pomiedzy czyms a czyms, wedlug kryteriow, ktorych bym osobiscie raczej nie przyjal... chyba zglosze na forum Synology prosbe, zeby to zachowanie bylo jakos parametryzowalne, tylko czy Synology bierze opinie z forum w ogole pod uwage?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Jeszcze jedna ciekawostka ;-) :

Wlasnie sie na nia dzisiaj natknalem i znalazlem watek... z 2009 roku ;-).

Czy w nowym Photo Station to wreszcie zmienili, czy nadal uprawnienia ustawialne maks do drugiego poziomu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Zeby nie bylo, ze tylko marudze, to dzisiaj odkrylem rzecz, ktora mi sie podoba ;-).

Otoz obrocenie obrazka w Photo Station nie modyfikuje oryginalnego pliku, a dziala zgodnie z oczekiwaniem.

Mogloby byc podobnie z tagami i przydalaby sie opcja zapisania na żądanie zmian w oryginalnym pliku lub kopii, ale i tak jest dobrze ;-).

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Dziwna rzecz... (wciaz Photo Station 5).

Klient na Androida wyswietla mi filmy, kiedy lacze sie pod lokalny adres 192... itd, a kiedy lacze sie pod adres z DDNSa, nie wyswietla - mowi, ze zly URL, czy cos w ten desen.

Uzywam polaczenia HTTPS i tylko ten port mam otwarty na ruterze - czyzby mimo polaczenia HTTPS filmy byly udostepniane po HTTP?

Jak to wyglada w Photo Station 6?

EDIT:

W PS6 poprawili.

Edytowane przez glorifyday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

W miedzyczasie zainstalowalem PS6 i z pewnym rozczarowaniem odkrylem, ze jest nieco mniej funkcjonalne od PS5. Zauwazylem to nie tylko ja, bylo sporo postow na forum, kontaktowalem sie tez w tej sprawie z serwisem. Na poczatku dostalem informacje, ze przekazali sugestie i zeby czekac.

Ale jak sie okazuje, przejeli sie sprawa troche bardziej i opracowali tymczasowe obejscie problemu - bezpieczny powrot do PS5 dla chetnych:

Gdyby podchodzic do problemu zbyt zasadniczo, mozna by stwierdzic, ze porazka, ale ja wole podejsc pragmatycznie i bardzo mnie cieszy, ze pomysleli o problemie i ulatwili jego oficjalne, bezpieczne obejscie :good:. Fajnie, ze firma potrafi przyznac sie do bledu i mysli jak problem rozwiazac, a nie idzie w zaparte i udaje, ze problemu nie ma.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Najpierw dwie informacje.

- po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji dostajemy PS6 i nie mozemy juz wrocic do PS5,

- w PS6 poprawiono chyba najwieksze problemy uzytkowe i w zasadzie PS5 nie jest juz potrzebne.

A teraz pytanie:

- czy mozna tak skonstruowac link do Photo Station, zeby przegladarka logowala nas automatycznie?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jako jakaś składnia typu user:[email protected], chyba nie

ale Lastpass loguje mi automatycznie - zapisałem usera i hasło, włączyłem autologin w opcjach i działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

O... dzieki, nie znalem tego, wyprobuje...

Czy ktokolwiek kiedykolwiek sprawdzil, ze to faktycznie nie przechwytuje hasel? :)

(wiem, paranoja, ale niestety uzasadniona...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ryyyiu
      Przez ryyyiu
      Witam, wcześniej ustawiałem vlany pod tomato, ale nie wiem jak ustawić to tutaj na ubiquiti,  czy mógłby ktoś pomóc jak ustawić vlany na bazie?
      Potrzebuję zrobić 3 vlany klienckie(z włączonym serwerem dhcp) na ubiquiti loco m2 , a potem mieć do nich dostęp z routera głównego(tomato), do którego jest podpięty ubiquiti.

• house
      Przez house
      Dzięki jednemu z użytkowników nhl.pl wkrótce będę miał jedną kartę Intela model Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
      Model o tyle ciekawy, że w formacie half mini-pcie.

Więcej info tutaj :
      http://www.intel.com/content/www/us/en/wireless-products/dual-band-wireless-ac-7260-bluetooth.html

teraz pozostaje mi czekać na przesyłkę zza wielkiej wody i zdjąć whitelistę kart wifi w bios
      zobaczymy czy karta Intel polubi się z rt-ac68u i r7000

edit- jednak z pomocą przyszedł kolega @tamtosiamto i dzięki niemu będę miał możliwość przetestowania tej karty
    • Idanit
      Przez Idanit
      Mam pytanko, co wybrać:
      Intel  jak w temacie  (wewnętrzny):
      Asus USB-A56 czy Edimax EW-7822UAC (USB 3.0) może jakieś inne sugestie.
      Najważniejsze kryterium to wydajność, później ale dużo mniej istotne to cena (stąd edimax). Wygląd nie istotne (stąd też edimax).

Samsung NP550P7C
      i7 3630QM
      advanced N 6235 (pójdzie do innego kompa za Intel Wi-Fi Link 5100).

"Stacjonarny" Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Póki co AC66U, wystawiony na sprzedaż, docelowo AC68U. Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.