Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Coreus
      Przez Coreus
      Hej,
      Już wcześniej pisałem na forum w podobnym temacie: 

Cóż trochę czasu upłynęło. Jakiś czas temu skończyła mi się umowa na czas nieokreślony na Internet LTE.  Z początku "jakość" internetu była bardzo przyzwoita, z czasem niestety, jak to zwykle bywa. Nadszedł więc czas, by coś zmienić!
      Dlatego postanowiłem teraz odświeżyć temat, podzielić się informacjami , wyciągnąć wnioski z doświadczeń i zrobić drugie podejście, by poprawić jakość i prędkość, a przy okazji dowiedzieć się czegoś od Was i zostawić coś dla innych. 

Internet LTE - od czego zacząć?
      1. Zanim zdecydujesz się na operatora sieci komórkowej oraz indywidualny! zakup sprzętu - sprawdź dostępność Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.  (+
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):   
      a) zwróć uwagę na maszty operatorów pod kątem LTE. Zrób ich listę z uwzględnieniem lokalizacji oraz pasma:

b) sprawdź odległość do interesujących Cię masztów - np.
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. to umożliwia:
      c) przeanalizuj listę masztów: dla każdego masztu z listy - zwróć uwagę na topografię terenu, odległość, wszelkiego rodzaju przeszkody - odrzuć te najdalsze, bądź niekorzystnie zlokalizowane (z uwagi na przeszkody - np. las, budynki, ukształtowanie terenu itp.) 
      d) przygotuj listę pomiarową (dostępni operatorzy z konkretnym pasmem i odległością do nadajnika + pomiary sygnału - więcej
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):
      Garść informacji o oznaczeniach:
      2. Przeanalizuj ofertę internetu LTE u operatorów komórkowych:
      a)  całkiem przyjemnie zebrana oferta do kupy: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. jedni operatorzy oferują większy limit, drudzy za to przy jego przekroczeniu ograniczają prędkość do 2Mbit/s zamist 32Kbit/sek, a jeszcze inni dają za darmo brak limitów w godzinach 0:00-8:00 (warto zwrócić uwagę)
      b) pamiętaj, że internet LTE bez limitu nie istnieje!: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. 3. Wybierz kilka operatorów w oparciu o listę wybranych masztów (pkt 1) oraz na podstawie przeanalizowanej oferty (pkt 2). Zakup karty startery na internet, by mieć na podstawie czego przetestować i wybrać najlepszą opcję - nie tylko odległość, oferta, ale również faktyczny stan ilości przyłączonych użytkowników, będzie mieć wpływ na szybkość internetu.
      4.  Pora zastanowić się nad wyborem sprzętu:
      Kup sprzęt sam (osobista sugestia) - nie decyduj się na ten w ofercie od operatora sieci komórkowej. Dlaczego? Cóż operatorzy czasami oferują sprzęt, który wspiera LTE - ale przykładowo router ma tylko 1 wyjście antenowe - np. D-Link DWR-921E. Co prawda nie jest to regułą. Generalnie w interesie operatorów sieci komórkowej jest jak najwięcej pozyskać klientów, a jak najmniej inwestować w rozbudowę i modernizację obecnej infrastruktury.
      Jest kilka możliwości:
      - wariant 1 - router z podwójnym wyjściem antenowym i obsługą kart pod internet dual LTE + antena
      - wariant 2 - router z obsługą modemów dual LTE + modem dual LTE (koniecznie HiLink\NDIS) z dwoma wyjściami antenowymi + antena

W kolejnych postach postaram się skupić nad wyborem anteny - co zresztą na chwilę obecną najbardziej mnie interesuje. Pomyślałem jednak, że wstęp powyżej, może być przydatny dla innych.
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Po raz kolejny robi mi sie ciasno na moim DS-713+ i choc generalnie jestem z niego na maksa zadowolony, trzeba by sie zastanowic, co dalej z tym fantem.
      Z perspektywy czasu pluje sobie w brode, ze nie kupilem czterodyskowca, teoretycznie moglbym teraz dokupic rozszerzenie, ale rozwazam tez inne opcje.
      Plus jest taki, ze NASy troche poszly do przodu i teraz juz bardziej ekonomiczne modele zapewniaja predkosci wyzsze nawet niz moj DS-713+.
      Minus z kolei - ze przyzwyczailem sie do Synology, ale Synology sie dosc wysoko ceni i nie wiem, czy nie wartoby czegos w zyciu zmienic ;-).
      Zrobilem sobie na morelach wyszukiwanie po czterodyskowcach i w sumie dobrze wyglada cenowo i specyfikacyjnie ten Qnap TS-431P:
      https://www.morele.net/serwer-plikow-qnap-ts-431p-975708/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Qnap twierdzi, ze nawet przy szyfrowanym woluminie zapewnia 190 MB/s, co byloby nawet postepem w stosunku do DS-713+. Podoba mi sie tez jeden wielki wiatrak, zamiast dwoch mniejszych, jak w czterodyskowcach Synology.
      No ale mam swoje przyzwyczajenia. Glownie Photo Station. Czy przesiadka na Qnap moze mnie bolec?
      Co to w ogole za firma jest? Synology to AFAIK Tajwan. A Qnap?
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Zasięg sieci LTE w Polsce z każdym rokiem jest większy, a prędkości wysyłania i pobierania danych coraz wyższe. Sprawia to, że częściej decydujemy się na korzystanie z Internetu od operatora komórkowego także w domu. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę, jeżeli często zmieniamy miejsce zamieszkania: usługę dostępu do Internetu możemy po prostu zabrać ze sobą. Jednak oczekiwania względem domowej sieci są zupełnie inne niż wobec Internetu mobilnego: przede wszystkim domowe WiFi powinno zapewniać dostęp do Internetu na całej powierzchni mieszkania czy domu. Takim zadaniom doskonale sprosta nowy router TP-Link.

Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy wydajne anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą wysoką stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość naszego WiFi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane 2x szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej. 

Router TP-Link TL-MR3620 ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że router jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie musimy go zmieniać, jeśli postanowimy zmienić dostawcę Internetu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.
      TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5GHz o prędkości do 867Mb/s oraz w paśmie 2,4GHz o prędkości do 450Mb/s. Pozwala to na zoptymalizowanie działania naszej sieci poprzez wykorzystanie łącza do odpowiedniej aktywności. Pasmo 5GHz sprawdzi się do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych. 
      Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie – za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów URL a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci WiFi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.
      Więcej informacji na temat routera TL-MR3620 dostępne jest na stronie :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 199 zł brutto. Produkt objęty zostały 36-miesięczną gwarancją.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności