• ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

• Podobna zawartość

• Kuba
      Przez Kuba
      Witam!!!
      Od miesiąca jestem posiadaczem routera Asus RT-AC87U. Jak narazie pracuje stabilnie jednak nie wszystko jest ok.
      Problem polega na tym, że z przyczyn technicznych nie mogę umieścić tego routera w centralnym punkcie domu (dom jednorodzinny dwu piętrowy). Umieszczony jest na piętrze w jednym z pokoi gdzie jest przyłącze internetowe. Pomimo, że wg Asusa dobry zasięg powinienem mieć w całym domu to na parterze (również w najbardziej oddalonym pokoju gdzie po linii prostej jest około 11m i 3 ściany z cegły) sygnał jest bardzo słaby (max 2 kreski). 
      I teraz mam takie pytanie. Czy wymiana anten (oryginalne mają wydatek 3dbi) na np z wydatkiem 8 dbi lub 12dbi polepszy mi zasięg czy będzie to zbędny zakup? Oraz czy przypadkiem po wymianie anten router nie zostanie uszkodzony? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź.

• kwi4tek
      Przez kwi4tek
      Witajcie
      Na wstępie powiem że przygodę z serwerem NAS zacząłem niedawno. W zeszłym tygodniu zakupiłem DS-216+, następnie zachęcony pozytywnymi opiniami o WD Red i negatywnymi przeżyciami z jakimś starym dyskiem włożonym na próbę w serwer zdecydowałem się na WD Red 3tb biorąc za priorytet niezawodność i kulturę pracy. Niestety troszkę się rozczarowałem, ponieważ oczekiwałem bezgłośnego dysku, a otrzymałem non stop "grzechocący" produkt, szczególnie przy indeksowaniu plików w Synology itp. Pytanie do Was, bo pewnie wielu ma serię Red, czy taka kultura pracy to norma? Serwer stojący ode mnie 4 metry jest prawie cały czas słyszalny gdy tylko zapisuje lub odczytuje pliki. Może otrzymałem jakiś wadliwy produkt?
    • tm78
      Przez tm78
      Witam,
      Co byście wybrali do domowego użytku (interesuje mnie przede wszystkim szybkość WAN, stabilność i brak "bajerów" ponieważ posiadam NAS Synology) nowego Asus`u ac58u czy używany Synology RT1900ac w cenie około 500 ???

Pozdrawiam. 
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.