Skocz do zawartości
pawlos

SSD 250 GB Crucial MX200 czy Samsung 850 EVO?

Rekomendowane odpowiedzi

pawlos

Tak jak w temacie... Który dysk obecnie będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Tańszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dokładnie - tańszy, który ma lepsze komórki pamięci : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

Czyli Crucial.

Samsung jest troszkę szybszy w testach. Dlatego za granicą jest on bardziej polecany. W PL bardziej polecany jest Crucial głównie ze względów na użyte komórki.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, pawlos napisał:

Dlatego za granicą jest on bardziej polecany.

jest polecany ponieważ ma lepszy marketing szeptany :) nie czytaj opinii w sklepach, tylko popatrz na fora - 50 na 50 z rekomendacji, jedni chwalą bo mają , inni bo muszą, kolejni bo to "samsung" więc jest modny :) Najlepiej poczytać recenzje kilku modeli i samemu wyrobić sobie zdanie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

A jak jest z wydajnością cruciala?

Obecnie mam cruciala 128 gb m550 i jestem zadowolony. Podczas zakupu w sklepie mi go bardziej polecono 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 minuty temu, pawlos napisał:

A jak jest z wydajnością cruciala?

tak : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

To wybór chyba jest prosty 😀

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Ja się zdecydowałem dla żony na Crucial MX200. Wyniki wrzucę jak będę w domu :)

Dnia 20.05.2016 o 01:42, pawlos napisał:

Tak jak w temacie... Który dysk obecnie będzie lepszym wyborem?

Czy Ty w tym Samsungu masz już SATA III? Bo ja w swoim Samsungu RF710 mam tylko SATA II.

PS.Pamiętaj, że takie wyniki jak house uzyskasz tylko na laptopie Xnote ;)

Edytowane przez gabrychu
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

Chyba mam. Ale nie wiem czy nie musiałem zmienić na SATA 2 ponieważ drugi dysk (1 to ssd 128 GB a drugi to HDD 1 TB) miał problemy z wystartowaniem w Windowsie oraz przy uruchamianiu włączało się jego skanowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
54 minuty temu, gabrychu napisał:

PS.Pamiętaj, że takie wyniki jak house uzyskasz tylko na laptopie Xnote

wystarczy SATAIII i na każdym sprzęcie ten dysk będzie działał podobnie :) jedyna różnica jest taka, że kupiłem nośnik mSATA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Wyniki Crucial MX200

crystal1.jpgass1.jpg

Po włączeniu Momentum Cache od Cruciala, wyniki są takie:

momentum.jpg

crystal2.jpgass2.jpg

House ty też masz możliwość włączenia "Momentum Cache"?

Warto tą opcje włączyć czy nie ma to znaczenia przy normalnym używaniu komputera?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
2 godziny temu, gabrychu napisał:

House ty też masz możliwość włączenia "Momentum Cache"?

tak, pomimo msata mam włączoną tę opcję, z tym że nie używam buforowania pamięci RAM zarządzanego przez OS. 

2 godziny temu, gabrychu napisał:

Warto tą opcje włączyć czy nie ma to znaczenia przy normalnym używaniu komputera?

warto, jak najbardziej :

benchmark.pl napisał:

Technologia Momentum Cache działa na zasadzie bufora alokowanego w pamięci systemowej (RAM), którego wielkość jest automatycznie dostosowywana do aktualnego wykorzystania pamięci RAM – standardowo jest to 1/4 dostępnej pojemności, przy czym nie może być to więcej niż 4 GB. Jeżeli jednak system zwiększy zapotrzebowanie na pamięć operacyjną, bufor jest automatycznie zmniejszany lub nawet wyłączany. Do włączenia bufora wymagane jest przynajmniej 1,4 GB wolnej pamięci RAM. Technologia Momentum Cache działa na zasadzie bufora alokowanego w pamięci systemowej (RAM), którego wielkość jest automatycznie dostosowywana do aktualnego wykorzystania pamięci RAM – standardowo jest to 1/4 dostępnej pojemności, przy czym nie może być to więcej niż 4 GB. Jeżeli jednak system zwiększy zapotrzebowanie na pamięć operacyjną, bufor jest automatycznie zmniejszany lub nawet wyłączany. Do włączenia bufora wymagane jest przynajmniej 1,4 GB wolnej pamięci RAM.

crucial-momentum-cache-slajd.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strusmig

Pozwolę się podpiąć pod temat.

Co sądzicie o dysku Samsung 850 Pro (512 GB)? Sporo już zszedł z ceny i różnica między nim, a serią 850 EVO (500 GB) to tylko 200-300 zł.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

To i ja sie podepne.

Co dzisiaj bardziej warto wziac ok. 500 GB - Cruciala MX200 czy Plextora M6S+?

Dnia 24.05.2016 o 17:52, house napisał:

z tym że nie używam buforowania pamięci RAM zarządzanego przez OS

To znaczy? Pliku wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@glorifyday - tańszy, czyli plextor :) Parametry tych dysków są zbliżone- kontroler prawie taki sam (crucial ma lekko nowszy), pojemność mniej więcej taka sama (kilka GB na korzyść plextora). Crucial odrobinę szybszy. Osobiście wybrałbym jednak cruciala - mx200 to bardzo udana seria. 

4 godziny temu, glorifyday napisał:

To znaczy? Pliku wymiany?

tak, przy 16gb ram plik wymiany wyłączam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Czy Crucial nadal ma kondensatorowe podtrzymanie zasilania zapewniajace zapis wszystkiego, co ma w cache?

A jak z tym u Plextora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Crucial - tak, Plextor - programowowo w tle  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Sie za dlugo zbieralem i mi Cruciala wykupili ;-).

Swoja droga, ciekawy rozwoj sytuacji. Crucial startowal jako producent dobrych, ale bardzo korzystnych cenowo SSD (jednych z najtanszych na rynku). Plextor byl kiedys sporo drozszy. Zmienilo sie.

Edytowane przez glorifyday
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 13.12.2016 o 10:28, glorifyday napisał:

Crucial startowal jako producent dobrych, ale bardzo korzystnych cenowo SSD (jednych z najtanszych na rynku).

nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu - na początku Crucial to był low-end, jak swego czasu OCZ. Produkt tańszy i "równie dobry" :). Taka klasa Pentagram, Modecom i innych. Plextor był droższą, bardziej prestiżową marką - słynącą swego czasu z "mercedesowej" klasy nagrywarek cd/dvd (wyróżniającej się ponadprzeciętną jakością zapisu płyt). Rynek ciągle się zmienia, zobacz @glorifyday jak zmieniło się to w routerach - kiedyś Linksys był marką high-end, po przejęciu przez Belkina (kiedyś producenta kabelków i akcesoriów) prestiż lekko podupadł. Pamiętam pierwsze routery Asus z ich niebieskim firmware :), bodajże w 2005 lub 2006 roku :) Masz rację :

Dnia 13.12.2016 o 10:28, glorifyday napisał:

Zmienilo sie

bardzo dużo :)    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Tak, ale z tego co kojarzę, to ani Crucial od serii M500 nie wykonal jakiegos specjalnego skoku jakosciowego, ani Plextor od M5S - zjazdu.

A M500 to byla bardzo tania seria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Karol
      Przez Karol
      Udało mi się postawić TL-WR740n na oprogramowaniu openwrt jako router na piętrze. Zasięg jest idealny.
      Mam jednak mętlik, z powody różnych poradników internetowych. Skonfigurowałem TP Linka zgodnie z opisami na forum Openwrt, podpięty do LAN (nie do WAN), wyłączone dhcp, nadany kolejny IP 192.168.1.2. WIFI z tą samą nazwą, inny kanał. Czy na Asusie 1200G+ powinienem jednak użyć funkcji WDS (dodać TP Linka jako punkt dostępowy) i wybrać ten sam kanał, czy jednak pozostawić oba urządzenia na różnych kanałach?
      Wiem, że to pytanie odbiega od założonego przeze mnie tematu.

...
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP oficjalnie wprowadził dziś do oferty nowego 3-zatokowego NAS-a z 4-rdzeniowym procesorem– model TS-332X, umożliwiający zbudowanie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy bezpieczeństwem danych i pojemnością, przy minimalnej liczbie dysków. Nowy QNAP NAS wyposażony jest w port 10GbE SFP+, trzy złącza M.2 SATA 6Gb/s SSD oraz wsparcie dla funkcji SSD caching oraz auto-tieringu Qtier™, co pozwala mu na sprawne obsługiwanie wymagających aplikacji biznesowych. TS-332X wyróżnia się również minimalistycznym wzornictwem i smukłą obudową, dzięki czemu doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń firmową.

QNAP TS-332X korzysta z czterordzeniowego procesora AnnapurnaLabs (an Amazon company) Alpine AL-324 1.7 GHz Cortex-A57, 2 lub 4 GB pamięci DDR4 RAM (z możliwością rozbudowy do 16GB) i jest wyposażony w port 10GbE SFP+, pozwalający na korzystanie z sieci o najwyższych szybkościach przesyłania danych. Pozwala to na komfortowe korzystanie z aplikacji wymagających najwyższych transferów, takich jak np. backup czy przywracanie danych lub aplikacji kontenerowych. Obudowę urządzenia zaprojektowano tak, by wyglądała stylowo i elegancko, jednocześnie zapewniając efektywny przepływ powietrza i sprawne chłodzenie. Dyski 3,5” instalować można w niej bez używania żadnych narzędzi.

Nowy QNAP NAS obsługuje do trzech modułów SATA 6Gb/s M.2 SSD w formacie 2280 (sprzedawanych oddzielnie) – pozwalając tym samym użytkownikom na stworzenie pojemnej pamięci SSD cache, zwiększającej wydajność aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Możliwe jest też stworzenie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy wydajnością oraz ochroną redundantną. W połączeniu z technologią QNAP Qtier pozwala to na zastosowanie efektywnego auto-tieringu w celu optymalnego wykorzystania potencjału różnych typów nośników – od M.2 SSD, przez 2,5-calowe SSD, aż po dyski HDD.

QNAP TS-332X działa pod kontrolą inteligentnego systemu operacyjnego QTS, który dzięki swojej elastyczności i wszechstronności ułatwia zarządzanie NAS-em. Migawki na poziomie bloków zapewniają kompleksową ochronę danych i możliwość ich łatwego przywrócenia, pozwalając tym samym użytkownikom na skuteczną ochronę np. przed skutkami ataków oprogramowania ransomware. Jako centralne rozwiązanie NAS do przechowywania, backupu, udostępniania, synchronizacji i centralnego zarządzania danymi, model TS-332X w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza wykonywanie wielu codziennych zadań. Użytkownicy mogą dodatkowo zwiększać zakres jego funkcji, instalując aplikacjie dostępne w serwisie App Center – np. Container Station (pozwalającą na uruchamianie aplikacji kontenerowych LXC oraz Docker®), QmailAgent (do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail) lub QVR Pro (umożliwiającą stworzenie profesjonalnego systemu monitoringu wideo – aplikacja oferuje 8 darmowych kanałów kamer IP i możliwość rozbudowania ich liczby do 16 po wykupieniu odpowiedniej licencji).

Dzięki technologii VJBOD (Virtual JBOD) użytkownicy mogą wykorzystać nieużywaną przestrzeń dyskową modelu TS-332X do rozszerzenia pamięci innych NAS-ów QNAP – montując zasoby jako wirtualne dyski przez iSCSI. To idealne rozwiązanie dla organizacji, które korzystają z wielu jednostek QNAP NAS i chciałyby optymalnie wykorzystać ich potencjał.
      Specyfikacja:
      TS-332X-4G: 4GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB TS-332X-2G: 2GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB  
      3-zatokowy model tower; czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs, an Amazon Alpine AL-324 quad-core 1.7 GHz Cortex-A57, 64-bit; dyski 2.5/3.5-inch SATA 6 Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap; 3x złącze M.2 2280 SATA 6Gbps SSD; 1x port 10GbE SFP+ LAN; 2x port Gigabit RJ45 LAN; 3x USB 3.0 port; 1x wyjście 3.5mm line-out audio; wbudowany głośnik.
      Dostępność
      Model TS-332X NAS jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz o innych modelach QNAP NAS znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-332x

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP oficjalnie wprowadził dziś do oferty nowego 3-zatokowego NAS-a z 4-rdzeniowym procesorem– model TS-332X, umożliwiający zbudowanie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy bezpieczeństwem danych i pojemnością, przy minimalnej liczbie dysków. Nowy QNAP NAS wyposażony jest w port 10GbE SFP+, trzy złącza M.2 SATA 6Gb/s SSD oraz wsparcie dla funkcji SSD caching oraz auto-tieringu Qtier™, co pozwala mu na sprawne obsługiwanie wymagających aplikacji biznesowych. TS-332X wyróżnia się również minimalistycznym wzornictwem i smukłą obudową, dzięki czemu doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń firmową.

QNAP TS-332X korzysta z czterordzeniowego procesora AnnapurnaLabs (an Amazon company) Alpine AL-324 1.7 GHz Cortex-A57, 2 lub 4 GB pamięci DDR4 RAM (z możliwością rozbudowy do 16GB) i jest wyposażony w port 10GbE SFP+, pozwalający na korzystanie z sieci o najwyższych szybkościach przesyłania danych. Pozwala to na komfortowe korzystanie z aplikacji wymagających najwyższych transferów, takich jak np. backup czy przywracanie danych lub aplikacji kontenerowych. Obudowę urządzenia zaprojektowano tak, by wyglądała stylowo i elegancko, jednocześnie zapewniając efektywny przepływ powietrza i sprawne chłodzenie. Dyski 3,5” instalować można w niej bez używania żadnych narzędzi.

Nowy QNAP NAS obsługuje do trzech modułów SATA 6Gb/s M.2 SSD w formacie 2280 (sprzedawanych oddzielnie) – pozwalając tym samym użytkownikom na stworzenie pojemnej pamięci SSD cache, zwiększającej wydajność aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Możliwe jest też stworzenie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy wydajnością oraz ochroną redundantną. W połączeniu z technologią QNAP Qtier pozwala to na zastosowanie efektywnego auto-tieringu w celu optymalnego wykorzystania potencjału różnych typów nośników – od M.2 SSD, przez 2,5-calowe SSD, aż po dyski HDD.

QNAP TS-332X działa pod kontrolą inteligentnego systemu operacyjnego QTS, który dzięki swojej elastyczności i wszechstronności ułatwia zarządzanie NAS-em. Migawki na poziomie bloków zapewniają kompleksową ochronę danych i możliwość ich łatwego przywrócenia, pozwalając tym samym użytkownikom na skuteczną ochronę np. przed skutkami ataków oprogramowania ransomware. Jako centralne rozwiązanie NAS do przechowywania, backupu, udostępniania, synchronizacji i centralnego zarządzania danymi, model TS-332X w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza wykonywanie wielu codziennych zadań. Użytkownicy mogą dodatkowo zwiększać zakres jego funkcji, instalując aplikacjie dostępne w serwisie App Center – np. Container Station (pozwalającą na uruchamianie aplikacji kontenerowych LXC oraz Docker®), QmailAgent (do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail) lub QVR Pro (umożliwiającą stworzenie profesjonalnego systemu monitoringu wideo – aplikacja oferuje 8 darmowych kanałów kamer IP i możliwość rozbudowania ich liczby do 16 po wykupieniu odpowiedniej licencji).

Dzięki technologii VJBOD (Virtual JBOD) użytkownicy mogą wykorzystać nieużywaną przestrzeń dyskową modelu TS-332X do rozszerzenia pamięci innych NAS-ów QNAP – montując zasoby jako wirtualne dyski przez iSCSI. To idealne rozwiązanie dla organizacji, które korzystają z wielu jednostek QNAP NAS i chciałyby optymalnie wykorzystać ich potencjał.
      Specyfikacja:
      TS-332X-4G: 4GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB TS-332X-2G: 2GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB  
      3-zatokowy model tower; czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs, an Amazon Alpine AL-324 quad-core 1.7 GHz Cortex-A57, 64-bit; dyski 2.5/3.5-inch SATA 6 Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap; 3x złącze M.2 2280 SATA 6Gbps SSD; 1x port 10GbE SFP+ LAN; 2x port Gigabit RJ45 LAN; 3x USB 3.0 port; 1x wyjście 3.5mm line-out audio; wbudowany głośnik.
      Dostępność
      Model TS-332X NAS jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz o innych modelach QNAP NAS znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-332x

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.