Jump to content
neon

szafka na NAS, sprzęt sieciowy itp.

Recommended Posts

neon

nie miałem pojęcia gdzie to wstawić. :) chciałem zapytać jakie macie rozwiązania tzn. gdzie trzymacie swoje routery i np. Synology ? 

ostatnio zastanawiam się jak rozwiązać u mnie te zagadnienie. w sieci jest mnóstwo pomysłów np. szafek, półek itp. a jak u Was ? 

house

miałem jedną zasadę - centralne miejsce w domu, wysokość umiejscowienia nie miała znaczenia, "serwerownia" wygląda tak :

20160517_195906.jpg

całość mieszka prawie przy suficie, zasięg mam w całym domu + kondygnacja wyżej i niżej. Warto odseparować router od tłoku w eterze, balustrad, szklanych lub metalowych drzwi itp rzeczy które tłumią sygnał. Dla NAS'a warto zadbać o dobrą wentylację, temperatura pracy dysków talerzowych wbrew pozorom ma znaczenie.  Szafki czy specjalne półki są dobre, kiedy masz ograniczone pole manewru takim majdanem po chałupie - w moim przypadku rodzina nie wyraziła zgody na widok migających diod LED. "Rydzykowych" argumentów o wpływie WiFi na zdrowie na szczęście nie było :D 

• Like it 1

neon

dzięki wielkie House 

a wifi wyłączasz na noc ? :) z poziomu rydzy..... argumentów :)

ten asus wygląda mega power :) rewelka 

mickarp

A ja se zamknąłem to wszystko w szafie zasuwanej. Antenki na zewnątrz i zasięg też w całym domu- góra dół. Jak będzie router to po za szafą a reszta zostaje. 

20160517_214101.jpg

• Like it 2

house
1 godzinę temu, neon napisał:

a wifi wyłączasz na noc ?

nie, a po co ?

1 godzinę temu, neon napisał:

ten asus wygląda mega power https://openitforum.pl/uploads/emoticons/12_slight_smile.png rewelka 

wcale nie taki "power" na jakiego wygląda :) 

neon

a z wyłączaniem wifi to żarowałem :) 

te Wasze rozwiązania są zaskakujące :) 

dzięki i pozdrawiam 

bo mam jednym miejscu problem po prostu mam mało miejsca i kurde już kompletnie nie wiem czy na szafę wszystkiego nie schować. w małym pomieszczeniu to na prawdę jest duży problem z umieszczeniem wszystkiego.

Łukasz Socha
13 godzin temu, house napisał:
miałem jedną zasadę - centralne miejsce w domu, wysokość umiejscowienia nie miała znaczenia, "serwerownia" wygląda tak :

You do not have the required permissions to view the link content.

"Rydzykowych" argumentów o wpływie WiFi na zdrowie na szczęście nie było https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji3.png 

To pewnie ta slynna broń elektromagnetyczna, której boją sie wyznawcy PISlamu

Sorry za OT

d3d7ef484732714f89186f8da4c3b00c.jpg05e31d97a1fd6788cea9bac9f0dec990.jpg481914d80bdb5370c27849a68f8f8159.jpg

Kolejno router w szafie, modem+ups w szufladzie i serwer na półce

• Like it 2

neon

masz R7000 przykręcony w tej szafce ?

Idanit

Ja mam trochę inną filozofię i akurat router trzymam na widoku, podobnie jak mickarp. Po pierwsze po co dodawać kolejny tłumik sygnału nawet tak słaby jak płyta wiórowa. Dla mnie Router to kolejne oczywiste urządzenie w domu jak, telefon stacjonarny, telewizor, kolumny, sprzęt audio, laptop, monitor itd... więc nie widzę powodu aby go chować tym bardziej, że AC87U prezentuje się bardzo zacnie. U mnie stoi na komodzie w przedpokoju i jest to idealne dla niego miejsce. Po pierwsze jest to centralny punkt mieszkania, po drugie wszystkie kable są ukryte, (za szafką jest gniazdo AC i gniazdo operatora kablowego). A to co powinno być ukryte (modem, Nas, rozgałęziacz i plątanina kabli) jest w szufladzie tej samej komody. Zdjęcie bliźniacze z tym Łukasza więc nie ma się czym chwalić. :1_grinning:

20160518_112140.jpg.8891ebff44567f2ce2a2b996eefd831f.thumb.jpg.63cd79d5ccb7e5078d0745016113f17e.jpg

• Like it 1

ligeza

Również router trzymam na widoku, Dom mam stary więc takie rzeczy to bardziej jako ozdoba:) Inne sprzęty (NAS, UPS, switch) upchałem w szafce. Jedynie kilka kabli widać od telewizora, ale nie bawiłem się w ich maskowanie, bo mam telewizor na ruchomym uchwycie. Inny AP, aby polepszyć zasięg mam za zasłoną na oknie. Oczywiście światełka w obydwu powyłączane.

20160518_125825.jpg20160518_125838.jpg

20160518_131532_HDR.jpg

Edited by ligeza
Dodany AP
  • Like it 2

Łukasz Socha
masz R7000 przykręcony w tej szafce ?

To r7500

Tak, wisi na srubach, ale są tam specjalne otwory do powieszenia

neon

dzięki :)

house

Publikujcie swoje "serwerownie", pod koniec miesiąca właściciel najciekawszego zdjęcia otrzyma kartę sieciową

:D 

• Like it 1

neon

po przebudowie :) 

IMG_20160518_202312.jpg

• Like it 2

Idanit

@balagaan u lala... szafeczka trochę w opozycji do nicka... czy to taki aranż pod wygraną? ;)

Chciałem wstawić swój bałagan ale już chyba pozamiatane. :1_grinning:

balagaan
5 godzin temu, Idanit napisał:

czy to taki aranż pod wygraną?

to akurat już stała ekspozycja - przynajmniej na jakiś czas...

Bałagan tylko w głowie ;)

szafka wiele widziała, pewnie jak każda wasza.

Jeszcze wrzucam ewolucję szafki ( nie od początku... czyli jakiś ovislink wmu6500, ale parę sprzętów się przewinęło)

ev.jpg

• Like it 1

house

Karta sieciowa TP-Link Archer T4U i upominek niespodzianka wędruje do : @ligezaSkontaktuj się ze mną poprzez PW w celu przekazania adresu pod który mam wysłać przesyłkę :) 

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone. Z poważaniem, Ekipa Openitforum.pl

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Asustor wprowadza NAS dla naprawdę wymagających użytkowników. Do 28 TB pojemności dostępnych z każdego miejsca. Stream materiału wideo 4K? Żaden problem.

Składujemy coraz więcej danych, a przy tym korzystamy z większej niż kiedyś liczby urządzeń. Chcemy współdzielić między nimi dane. Rozwiązaniem są oczywiście usługi przechowywania danych w chmurze, ale raz, że mogą one nieraz budzić wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, dwa, że często oferują ograniczone możliwości. Dlaczego więc nie zbudować sobie własnego rozwiązania? Takim może być NAS - czyli sieciowy nośnik danych. Najnowszy model tajwańskiej firmy Asustor potrafi dużo więcej niż tylko przechowywać pliki.
      Czy to NAS, czy już komputer? Asustor Nimbustor 2 (AS5202T) to właściwie mały komputer. Wewnątrz znajduje się CPU Intel Celeron J4005 z serii Gemini Lake o dwóch rdzeniach taktowanych 2,0 GHz (2,7 GHz Turbo). Ma on do dyspozycji 2 GB RAM typu DDR4-2400, który można rozbudować do 8 GB. Do tego wewnętrzne oprogramowanie urządzenia zgromadzono na szybkim nośniku eMMC o pojemności 4 GB. W domowym komputerze to niewiele, ale jak na sprzęt sieciowy to naprawdę poważna specyfikacja. Urządzenia ma co przetwarzać - wewnątrz można zamontować do dwóch nośników danych 3,5” lub 2,5” - tak HDD, jak i SSD. Ograniczenie pojemności to aż 28 TB danych. Nimbustor 2 jest w pełni kompatybilny z modułami AS6004U, co pozwala rozszerzyć pojemność składowanych danych o kolejne 168 TB.
      Przepustowość na poziomie 5 Gb/s W specyfikacji urządzeń typu NAS istotną rolę grają interfejsy sieciowe. W przypadku Nimbustora 2 mamy dostępne dwa porty LAN 2,5 Gb/s, korzystające także z technologii Link Aggregation, co pozwala (przy kompatybilnej infrastrukturze sieciowej) osiągnąć sumaryczną przepustowość 5 Gb/s. Nic nie stoi na przeszkodzie, by także wewnętrzna wydajność nośników była wysoka - można spiąć je w macierz RAID 1, co sprawia, że działają wyraźnie szybciej. Asustor Nimbustor 2 należy też do bardzo cichych urządzeń. Podczas czuwania emituje jedynie 19 dB, a podczas pracy 32 dB.
      Najnowszy system ADM na pokładzie Producent zapewnia, że mimo wielu opcji zarządzenie urządzeniem nie jest trudne. Wszystko za sprawą odświeżonego oprogramowania ADM, którego UI może przypominać użytkownikom nieco popularne systemy mobilne. Urządzenie umożliwia łatwe streamowanie treści wideo i, co podkreśla producent, w przeciwieństwie do popularnych platform jak np. YouTube - z takiego źródła filmu użytkownika nikt nie usunie. Można też tworzyć zautomatyzowane backupy, co dzięki szybkiemu połączeniu realizowane jest bardzo szybko.

NAS Asustor Nimbustor AS5202T 2 wyceniono na 1899 zł. W sprzedaży ma być dostępny na początku lipca b.r.

Specyfikacja techniczna:
      Obsługa 2 nośników danych (HDD lub SSD) Obsługa dodatkowych nośników zewnętrznych Porty: USB 3.1  X3, HDMI 2.0a X1, 2,5 GbE X2 Procesor: Intel Celeron J4005 Dual-Core 2.0 GHz (do 2.7GHz) Pamięć RAM:  zainstalowana fabrycznie: 2 GB  - maksymalna pojemność: 8 GB DDR4 SO-DIMM Praca z systemami: Windows (XP i nowsze), Windows Server (2003 i nowsze), MacOS (10.06 i nowsze) oraz Linux, Unix i BSD.
      Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Asustor wprowadza NAS dla naprawdę wymagających użytkowników. Do 28 TB pojemności dostępnych z każdego miejsca. Stream materiału wideo 4K? Żaden problem.

Składujemy coraz więcej danych, a przy tym korzystamy z większej niż kiedyś liczby urządzeń. Chcemy współdzielić między nimi dane. Rozwiązaniem są oczywiście usługi przechowywania danych w chmurze, ale raz, że mogą one nieraz budzić wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, dwa, że często oferują ograniczone możliwości. Dlaczego więc nie zbudować sobie własnego rozwiązania? Takim może być NAS - czyli sieciowy nośnik danych. Najnowszy model tajwańskiej firmy Asustor potrafi dużo więcej niż tylko przechowywać pliki.
      Czy to NAS, czy już komputer? Asustor Nimbustor 2 (AS5202T) to właściwie mały komputer. Wewnątrz znajduje się CPU Intel Celeron J4005 z serii Gemini Lake o dwóch rdzeniach taktowanych 2,0 GHz (2,7 GHz Turbo). Ma on do dyspozycji 2 GB RAM typu DDR4-2400, który można rozbudować do 8 GB. Do tego wewnętrzne oprogramowanie urządzenia zgromadzono na szybkim nośniku eMMC o pojemności 4 GB. W domowym komputerze to niewiele, ale jak na sprzęt sieciowy to naprawdę poważna specyfikacja. Urządzenia ma co przetwarzać - wewnątrz można zamontować do dwóch nośników danych 3,5” lub 2,5” - tak HDD, jak i SSD. Ograniczenie pojemności to aż 28 TB danych. Nimbustor 2 jest w pełni kompatybilny z modułami AS6004U, co pozwala rozszerzyć pojemność składowanych danych o kolejne 168 TB.
      Przepustowość na poziomie 5 Gb/s W specyfikacji urządzeń typu NAS istotną rolę grają interfejsy sieciowe. W przypadku Nimbustora 2 mamy dostępne dwa porty LAN 2,5 Gb/s, korzystające także z technologii Link Aggregation, co pozwala (przy kompatybilnej infrastrukturze sieciowej) osiągnąć sumaryczną przepustowość 5 Gb/s. Nic nie stoi na przeszkodzie, by także wewnętrzna wydajność nośników była wysoka - można spiąć je w macierz RAID 1, co sprawia, że działają wyraźnie szybciej. Asustor Nimbustor 2 należy też do bardzo cichych urządzeń. Podczas czuwania emituje jedynie 19 dB, a podczas pracy 32 dB.
      Najnowszy system ADM na pokładzie Producent zapewnia, że mimo wielu opcji zarządzenie urządzeniem nie jest trudne. Wszystko za sprawą odświeżonego oprogramowania ADM, którego UI może przypominać użytkownikom nieco popularne systemy mobilne. Urządzenie umożliwia łatwe streamowanie treści wideo i, co podkreśla producent, w przeciwieństwie do popularnych platform jak np. YouTube - z takiego źródła filmu użytkownika nikt nie usunie. Można też tworzyć zautomatyzowane backupy, co dzięki szybkiemu połączeniu realizowane jest bardzo szybko.

NAS Asustor Nimbustor AS5202T 2 wyceniono na 1899 zł. W sprzedaży ma być dostępny na początku lipca b.r.

Specyfikacja techniczna:
      Obsługa 2 nośników danych (HDD lub SSD) Obsługa dodatkowych nośników zewnętrznych Porty: USB 3.1  X3, HDMI 2.0a X1, 2,5 GbE X2 Procesor: Intel Celeron J4005 Dual-Core 2.0 GHz (do 2.7GHz) Pamięć RAM:  zainstalowana fabrycznie: 2 GB  - maksymalna pojemność: 8 GB DDR4 SO-DIMM Praca z systemami: Windows (XP i nowsze), Windows Server (2003 i nowsze), MacOS (10.06 i nowsze) oraz Linux, Unix i BSD.
    • house

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.