Skocz do zawartości
neon

szafka na NAS, sprzęt sieciowy itp.

Rekomendowane odpowiedzi

neon

nie miałem pojęcia gdzie to wstawić. :) chciałem zapytać jakie macie rozwiązania tzn. gdzie trzymacie swoje routery i np. Synology ? 

ostatnio zastanawiam się jak rozwiązać u mnie te zagadnienie. w sieci jest mnóstwo pomysłów np. szafek, półek itp. a jak u Was ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

miałem jedną zasadę - centralne miejsce w domu, wysokość umiejscowienia nie miała znaczenia, "serwerownia" wygląda tak :

20160517_195906.jpg

całość mieszka prawie przy suficie, zasięg mam w całym domu + kondygnacja wyżej i niżej. Warto odseparować router od tłoku w eterze, balustrad, szklanych lub metalowych drzwi itp rzeczy które tłumią sygnał. Dla NAS'a warto zadbać o dobrą wentylację, temperatura pracy dysków talerzowych wbrew pozorom ma znaczenie.  Szafki czy specjalne półki są dobre, kiedy masz ograniczone pole manewru takim majdanem po chałupie - w moim przypadku rodzina nie wyraziła zgody na widok migających diod LED. "Rydzykowych" argumentów o wpływie WiFi na zdrowie na szczęście nie było :D 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

dzięki wielkie House 

a wifi wyłączasz na noc ? :) z poziomu rydzy..... argumentów :)

ten asus wygląda mega power :) rewelka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

A ja se zamknąłem to wszystko w szafie zasuwanej. Antenki na zewnątrz i zasięg też w całym domu- góra dół. Jak będzie router to po za szafą a reszta zostaje. 

20160517_214101.jpg

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, neon napisał:

a wifi wyłączasz na noc ?

nie, a po co ?

1 godzinę temu, neon napisał:

ten asus wygląda mega power :) rewelka 

wcale nie taki "power" na jakiego wygląda :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a z wyłączaniem wifi to żarowałem :) 

te Wasze rozwiązania są zaskakujące :) 

dzięki i pozdrawiam 

bo mam jednym miejscu problem po prostu mam mało miejsca i kurde już kompletnie nie wiem czy na szafę wszystkiego nie schować. w małym pomieszczeniu to na prawdę jest duży problem z umieszczeniem wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha
13 godzin temu, house napisał:
miałem jedną zasadę - centralne miejsce w domu, wysokość umiejscowienia nie miała znaczenia, "serwerownia" wygląda tak :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

"Rydzykowych" argumentów o wpływie WiFi na zdrowie na szczęście nie było  

To pewnie ta slynna broń elektromagnetyczna, której boją sie wyznawcy PISlamu

Sorry za OT

d3d7ef484732714f89186f8da4c3b00c.jpg05e31d97a1fd6788cea9bac9f0dec990.jpg481914d80bdb5370c27849a68f8f8159.jpg

Kolejno router w szafie, modem+ups w szufladzie i serwer na półce

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

masz R7000 przykręcony w tej szafce ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Ja mam trochę inną filozofię i akurat router trzymam na widoku, podobnie jak mickarp. Po pierwsze po co dodawać kolejny tłumik sygnału nawet tak słaby jak płyta wiórowa. Dla mnie Router to kolejne oczywiste urządzenie w domu jak, telefon stacjonarny, telewizor, kolumny, sprzęt audio, laptop, monitor itd... więc nie widzę powodu aby go chować tym bardziej, że AC87U prezentuje się bardzo zacnie. U mnie stoi na komodzie w przedpokoju i jest to idealne dla niego miejsce. Po pierwsze jest to centralny punkt mieszkania, po drugie wszystkie kable są ukryte, (za szafką jest gniazdo AC i gniazdo operatora kablowego). A to co powinno być ukryte (modem, Nas, rozgałęziacz i plątanina kabli) jest w szufladzie tej samej komody. Zdjęcie bliźniacze z tym Łukasza więc nie ma się czym chwalić. :1_grinning:

20160518_112140.jpg.8891ebff44567f2ce2a2b996eefd831f.thumb.jpg.63cd79d5ccb7e5078d0745016113f17e.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

Również router trzymam na widoku, Dom mam stary więc takie rzeczy to bardziej jako ozdoba:) Inne sprzęty (NAS, UPS, switch) upchałem w szafce. Jedynie kilka kabli widać od telewizora, ale nie bawiłem się w ich maskowanie, bo mam telewizor na ruchomym uchwycie. Inny AP, aby polepszyć zasięg mam za zasłoną na oknie. Oczywiście światełka w obydwu powyłączane.

20160518_125825.jpg20160518_125838.jpg

20160518_131532_HDR.jpg

Edytowane przez ligeza
Dodany AP
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha
masz R7000 przykręcony w tej szafce ?

To r7500

Tak, wisi na srubach, ale są tam specjalne otwory do powieszenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Publikujcie swoje "serwerownie", pod koniec miesiąca właściciel najciekawszego zdjęcia otrzyma kartę sieciową

:D 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

po przebudowie :) 

IMG_20160518_202312.jpg

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

uploadfromtaptalk1463723349593.thumb.jpg

Mobilnie

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

@balagaan u lala... szafeczka trochę w opozycji do nicka... czy to taki aranż pod wygraną? ;)

Chciałem wstawić swój bałagan ale już chyba pozamiatane. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan
5 godzin temu, Idanit napisał:

czy to taki aranż pod wygraną?

to akurat już stała ekspozycja - przynajmniej na jakiś czas...

Bałagan tylko w głowie ;)

szafka wiele widziała, pewnie jak każda wasza.

Jeszcze wrzucam ewolucję szafki ( nie od początku... czyli jakiś ovislink wmu6500, ale parę sprzętów się przewinęło)

ev.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Karta sieciowa TP-Link Archer T4U i upominek niespodzianka wędruje do : @ligezaSkontaktuj się ze mną poprzez 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
w celu przekazania adresu pod który mam wysłać przesyłkę :) 

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone. Z poważaniem, Ekipa Openitforum.pl

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• zejnowski
      Przez zejnowski
      Witam serdecznie.

Jako, że to mój pierwszy NAS (ds918+) to mam na wstępie kilka pytań o pierwsze instalacje i konfiguracje. Być może uda się stworzyć coś dla potomnych 😉

1. Instalacja DSM, zakładam jest zainstalowany w pamięci podręcznej, nie wymiennej. Pytanie czy są jakieś konfiguracje lepsze/szybsze/stabilniejsze z tym związane? Np zainstalować na SSD? Czy lepiej ssd traktować tylko jako pamięć podręczną?
      2. SSD m.2 mvme tylko odczyt czy zapis + odczt? Jakiś może RAID, jeżeli tak to jaki? W czym przejawia się różnica? Wady, zalety?
      3. Manual (skromny! tylko 20 str z tego większość to regulamin 😉)mówi jak zainstalować DSM. Czy aby wykorzystać możliwość m.2 mvme nalezy procedurę przejść jakoś inaczej?

Na razie tyle. Chciałbym się przygotować po prostu wcześniej do instalacji.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Synology Inc. wypuściło dzisiaj na rynek DiskStation DS119j, kompaktowy i energooszczędny, 1-wnękowy serwer NAS, zaprojektowany, by być idealnym, pierwszym urządzeniem NAS dla każdego.

Zaprojektowany specjalnie dla domu serwer DS119j zużywa tylko 5,01 W w trybie hibernacji dysku twardego, a 10,04 W w trybie pełnego działania — laptop może zużywać do 45 W. Co więcej, jego konstrukcja tłumiąca hałas sprawia, że jest niezwykle cichy w porównaniu z niektórymi komputerowymi odpowiednikami.

DS119j pełni także rolę domowego serwera multimedialnego. Użytkownicy mogą w łatwy sposób udostępniać zdjęcia przyjaciołom lub przesyłać strumieniowo muzykę i pliki wideo do urządzeń mobilnych lub odtwarzaczy multimedialnych.

Serwer DS119j pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz dysponuje różnymi aplikacjami, które podnoszą produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Więcej informacji o serwerze DS119j można znaleźć pod adresem: https://www.synology.com/pl-pl/products/DS119j
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Synology Inc. wypuściło dzisiaj na rynek DiskStation DS119j, kompaktowy i energooszczędny, 1-wnękowy serwer NAS, zaprojektowany, by być idealnym, pierwszym urządzeniem NAS dla każdego.

Zaprojektowany specjalnie dla domu serwer DS119j zużywa tylko 5,01 W w trybie hibernacji dysku twardego, a 10,04 W w trybie pełnego działania — laptop może zużywać do 45 W. Co więcej, jego konstrukcja tłumiąca hałas sprawia, że jest niezwykle cichy w porównaniu z niektórymi komputerowymi odpowiednikami.

DS119j pełni także rolę domowego serwera multimedialnego. Użytkownicy mogą w łatwy sposób udostępniać zdjęcia przyjaciołom lub przesyłać strumieniowo muzykę i pliki wideo do urządzeń mobilnych lub odtwarzaczy multimedialnych.

Serwer DS119j pracuje pod kontrolą DiskStation Manager, zaawansowanego i intuicyjnego systemu operacyjnego dla urządzeń Synology NAS oraz dysponuje różnymi aplikacjami, które podnoszą produktywność. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Więcej informacji o serwerze DS119j można znaleźć pod adresem: https://www.synology.com/pl-pl/products/DS119j

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.