Jump to content
Sign in to follow this  
dawidb3

Reset hasła admin gdy mam admin2

Rate this topic

Recommended Posts

dawidb3

Dzień dobry,

piszę do Państwa z następującym problemem. Posiadam DS215j. Po zainstalowaniu w miejscu docelowym utworzyłem drugie konto administratora o nazwie admin2 z którego na co dzień korzystam i mam poprzez nie dostęp do mojego synology. Niestety w międzyczasie zapomniałem, nie zapisałem sobie hasła do głównego konta admin. Teraz przy próbie rozbudowy sieci nowy router wymusza zmianę adresu IP i aby połączyć się z DS215j potrzebne jest hasło do konta admin. Proszę o poradę jak zmienić hasło na głównym koncie admin gdy posiadam drugie konto z uprawnieniami administratora admin2 i pełny dostęp do niego. Na dysku założone są dodatkowo dwa inne konta które nie posiadają uprawnień administratora lecz w razie czego posiadam także hasła dostępu. Teoretycznie mogę sobie poradzić poprzez wykonanie backupu danych (właśnie się robią) na zewnętrznym dysku, backup ustawień i reset do ustawień fabrycznych lecz mam nadzieję na szybsze, mniej problematyczne odzyskanie dostępu do konta admin.

Pozdrawiam

Dawid

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Tutaj nie ma żadnej filozofii. Jeśli konto admin2 jest w grupie administratorów. W DSM klikasz Panel Sterowania - Użytkownik - zaznacz admin, edytuj wpisujesz hasło, potwierdzasz i koniec, hasło zmienione a w logu jest wpis: 

Sorry, only registered users can download attachments :(

  • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
dawidb3

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie wpadłem na tak banalne rozwiązanie jednak dałbym sobie rękę uciąć, że tak już próbowałem. Dzięki raz jeszcze, temat można usunąć.

Pozdrawiam

Dawid

Edited by dawidb3
  • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.