Skocz do zawartości
dawidb3

Reset hasła admin gdy mam admin2

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

dawidb3

Dzień dobry,

piszę do Państwa z następującym problemem. Posiadam DS215j. Po zainstalowaniu w miejscu docelowym utworzyłem drugie konto administratora o nazwie admin2 z którego na co dzień korzystam i mam poprzez nie dostęp do mojego synology. Niestety w międzyczasie zapomniałem, nie zapisałem sobie hasła do głównego konta admin. Teraz przy próbie rozbudowy sieci nowy router wymusza zmianę adresu IP i aby połączyć się z DS215j potrzebne jest hasło do konta admin. Proszę o poradę jak zmienić hasło na głównym koncie admin gdy posiadam drugie konto z uprawnieniami administratora admin2 i pełny dostęp do niego. Na dysku założone są dodatkowo dwa inne konta które nie posiadają uprawnień administratora lecz w razie czego posiadam także hasła dostępu. Teoretycznie mogę sobie poradzić poprzez wykonanie backupu danych (właśnie się robią) na zewnętrznym dysku, backup ustawień i reset do ustawień fabrycznych lecz mam nadzieję na szybsze, mniej problematyczne odzyskanie dostępu do konta admin.

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tutaj nie ma żadnej filozofii. Jeśli konto admin2 jest w grupie administratorów. W DSM klikasz Panel Sterowania - Użytkownik - zaznacz admin, edytuj wpisujesz hasło, potwierdzasz i koniec, hasło zmienione a w logu jest wpis: 

2016-05-16_195335.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidb3

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie wpadłem na tak banalne rozwiązanie jednak dałbym sobie rękę uciąć, że tak już próbowałem. Dzięki raz jeszcze, temat można usunąć.

Pozdrawiam

Dawid

Edytowane przez dawidb3
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mickarp
      Przez mickarp
      Czy da się w SRM wyłączyć konto admin i używać innego z uprawnieniami admina tak jak w DSM? Regularnie od kilku dni ktoś próbuje mi się wbić na router. Nie chciałbym wyłączać dostępu do routera przez neta.
    • milanoa
      Przez milanoa
      Witam, która wersja javy, 7 czy 8 będzie najodpowiedniejsza dla tego urządzenia?.
    • milanoa
      Przez milanoa
      Witam,
      jak w prosty sposób zwiększyć pojemność dysku, mam 2TB, kupiłem 4TB. Po utworzeniu SHR, dostępne mam 1,82 TB, po wyciągnięciu dysku 2TB chce pozostawić tylko dysk 4TB, ale tak aby dostępna przestrzeń była 3,64 TB. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.