Skocz do zawartości
davero

Problem z mapowaniem dysków qnap 212

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero    5
davero

Witam mam mały problemik z mapowaniem hdd i odtwarzaniem czegokolwiek pod ex manager (android) Wszystko działało jak z trzeba do pewnego czasu. Wyłączyłem serwer w niedziele (nie korzystam cały czas) włączyłem w czwartek i jaja. Windows nie widzi zmapaowanych wcześniej dysków, android nie może się połączyć z nasem :/. Próbuje mapować od nowa każe mi wpisać hasło, więc podaje admin i hasło te co zwykle i widze napis hasło jest nie poprawne lub sprawdź czy serwer jest włączony. Wszystko działalo do tej pory, aż tu nagle takie jaja. W otoczeniu sieciowym też nie widzi (widzi twonkey media, ale też dziwnie wchodze chce wejść po folderach a ten z 1000 pozycji widzi mi 36) Co mam zrobić :), żeby działo. No bo instalacja od nowa to słaby pomysł 3tb danych pewnie idą się jeb..., a zgranie tego od nowa trochę trwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

mapujesz po nazwie czy po ip ? gdzie masz WINS - na routerze czy qnap jest "local master browser" ? jak go nie widzi to coś ci się posypały ustawienia sieciowe w qnap. TwonkyMedia windows automatycznie rozpoznaje ponieważ posiada taką usługę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

FTP założylem widzi wszystko (ale rzecz jasna przez ftp na windowsie odtwarzacz muzyki czy filmu sie nie da). Otoczenie sieciowe sie posypało coś. Pisze mi, że nie może sie połączyć. Mapuje na qfinderze prawym i mapuj (wczesniej działało tworzył sie dysk na kompie) Na andku tez ne po przez ex manager na ftp widzi wszystko i odtwarza, a na lan nie działa pisze mi ze albo smb ofline albo haslo zle itd. W skrócie otoczenie sieciowe nie widzi ;/

co to jest wins jak mam sprawdzic ? nie wiem czy na ruterze jak mam sprawdzic ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

jaką wersję FW w qnapie masz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

jaką wersję FW w qnapie masz ?

4.0.0 beta fajnie dziala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

to zacznij od aktualizacji do wersji finalnej 4.0.1:

4.0.1 Build0604

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

to zacznij od aktualizacji do wersji finalnej 4.0.1:

4.0.1 Build0604

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

uff poszło :-) od najproszczej czynności trzeba było zacząć, ale co mu sie pokićkało ... Mam jeszcze jedno pytanie mam dwa dyski, zeby mi tv czy amplituner widział dane, musze mieć to wkatalogu multimedia. Katalog multimedia jest na dysku z systemem 3tb, wiec wszystko sobie ładnie przeuciłem tam, a napisz mi :) z 2 dysku 1.5tb jak dam przenies do multimedia reszte danych to co sie stanie ? chyba braknie mi miejsca. Da się umieścic wszystkei dane z 2 dysków w multimediach ? Komp i Tablet radzi sobie, ale tv czy amplituner juz idą przez twonky media i muszą miec w katalogu multimedia.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

a nie możesz dodać folderu do indeksowania w multimedia station lub w TwonkyMedia ? po co przenosić dane ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

a nie możesz dodać folderu do indeksowania w multimedia station lub w TwonkyMedia ? po co przenosić dane ?

pewnie moge dac indeksowanie, ale nie wiem czy 3 dni pomogą :D, twonkey media no to wiem co to jest a multimedia station ? co mi to zobaczy ? bo nie wiem czy to zaznaczac. wszystko mi dziala na twonkey media. Czyli sugerujesz zebym nie przenosil pod multimedia ? Tylko jak wchodze w twonkey zawsze zaznaczam by folder no jest ich kilkaset, wiec latwo trafiam w to co chce inaczej nie ma szans zeby sie polapac :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

pewnie moge dac indeksowanie, ale nie wiem czy 3 dni pomogą :D, twonkey media no to wiem co to jest a multimedia station ? co mi to zobaczy ? bo nie wiem czy to zaznaczac. wszystko mi dziala na twonkey media. Czyli sugerujesz zebym nie przenosil pod multimedia ? Tylko jak wchodze w twonkey zawsze zaznaczam by folder no jest ich kilkaset, wiec latwo trafiam w to co chce inaczej nie ma szans zeby sie polapac :-)

Da się tak zrobić, żeby 2 dysk był tez widzialny w katalogu multimedia (wirtualnie jakoś bo na nim fizycznie go nie ma) Zrobiłem tak jak pisałeś i owszem widzi mi, ale nie Twoney Media tylko dzięki indeksowaniu w moim ustalonym katalogu. Minusy takie, że dlużej się wybiera i nie widzi mi wszystkiego (tzn widzi mi katalogi, ale nie które nie otwiera) Po przez Twonkeya wszystko szybciej i działa. z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Twonky ma swoja konfigurację, musisz tam dodać folder...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

Pod Twonkey Media ? jak dodaje folder idzie mi do multimedia ogolne czyli u mnie davero. Twonkey media mam tylko pod multimediami na dysku głownym. Chyba ze to sie inaczej jeszcze da ustawic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Chyba ze to sie inaczej jeszcze da ustawic

da się, w app center wchodzisz w twonky i masz link z numerem portu do konfiguracji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

da się, w app center wchodzisz w twonky i masz link z numerem portu do konfiguracji.

Oki super zrpbiłem i działa. ale wyszedł następny problem :-) został mi katalog pusty dysk1 (tam wczesniej udostepniałem po dlna mp3 i filmy) i nie moge go usunąć :-) wiesz może da się to zrobić ? Pewnie jak wyciągne dysk i wepne pod linuxa da się bez problemu, ale z doświadczenia wiem, że to sie może źle skończyć dla systemu :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: jeden temat - jeden problem

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • nubnec
      Przez nubnec
      Cześć!

Otóż stoję przed dylematem tak jak wiele osób przede mną jaki NAS wybrać 
      Na początku byłem zdecydowany na Syn DS216j - uznałem, że spełnia wszystkie wymogi dobrego NAS w dobrej cenie dla domu (max 2-3 userów).
      Później się urodził pomysł jednak 4dyskowca (na początku 2 dyski, a z biegiem czasu...). Tylko, że... QNAP czy Synology ? Bo chyba Asustor jeszcze jest w powijakach względem tych dwóch producentów. NAS będzie przeznaczony głównie na domowe potrzeby ale również na firmę (z minimalistycznym podejściem czyli mieć jakieś pliki w chmurze czy backupować ważne pliki). Natomiast musi być konkret dla domu.

Ostatnio moje myśli są kierowane pomiędzy (i tu jest problem bo..):
      QNAP TS-451+ / TS-451A / TS-431P (ten chyba jest słabszy względem tych dwóch) / TS-453A (ten może i jest lepszy od poprzedników ale cena może zaboleć..)
      Synology DS416 / DS416j / DS416play / DS418j / DS716+ - tutaj nie mam żadnego porównania ...
      Jestem zielony w tych sprawach dlatego liczę na pomoc ludzi bardziej ogarniętych w tym zakresie.

Dodatkowo:
      - cena (biorę na firmę więc możliwe iż się uda coś wytargować ale okolice 2k bez dysków)
      - liczę na dobrze działający sprzęt  (istnieje wizja rozbudowany o dodatkowy RAM)
      - hdmi - może tak, muszę sprawdzić gdyż nie wiem ile mam miejsca w korycie aby doprowadzić do TV.. jeśli nie to dLNA tylko. 
      - najchętniej 4k - z racji tego, że TV też 4K ale 1080p jest OK (bo ile filmów jest 4K mimo wszystko...)
      - wirtualce mówię tak  Albo postawię tam WIN i zrobię sobie emulator do gier czy kodi (chyba że z poziomu samego NAS będę mógł(?) albo do pracy mi się przyda (słyszałem też,  że niektóre NAS mimo obsługi wirtualizacji to mają z nią problem)
      - raid - na 85% myślę, że będę chciał RAID zrobić
      - VPN, raczej mają wszystkie więc...
      Co do dysków to się zastanawiałem nad 4TB HGST - mają niezłą niezawodność z tego co czytałem.
      No i teraz.. z racji tego, że to będzie 1 NAS to nie wiem co jeszcze potrzebowałbym więcej nawet...

Proszę o pomoc 
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      WITAM WSZYSTKICH
      Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 
      może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!

Czy ktoś może  pomóc? 
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności