Skocz do zawartości
davero

Problem z mapowaniem dysków qnap 212

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero

Witam mam mały problemik z mapowaniem hdd i odtwarzaniem czegokolwiek pod ex manager (android) Wszystko działało jak z trzeba do pewnego czasu. Wyłączyłem serwer w niedziele (nie korzystam cały czas) włączyłem w czwartek i jaja. Windows nie widzi zmapaowanych wcześniej dysków, android nie może się połączyć z nasem :/. Próbuje mapować od nowa każe mi wpisać hasło, więc podaje admin i hasło te co zwykle i widze napis hasło jest nie poprawne lub sprawdź czy serwer jest włączony. Wszystko działalo do tej pory, aż tu nagle takie jaja. W otoczeniu sieciowym też nie widzi (widzi twonkey media, ale też dziwnie wchodze chce wejść po folderach a ten z 1000 pozycji widzi mi 36) Co mam zrobić :), żeby działo. No bo instalacja od nowa to słaby pomysł 3tb danych pewnie idą się jeb..., a zgranie tego od nowa trochę trwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

mapujesz po nazwie czy po ip ? gdzie masz WINS - na routerze czy qnap jest "local master browser" ? jak go nie widzi to coś ci się posypały ustawienia sieciowe w qnap. TwonkyMedia windows automatycznie rozpoznaje ponieważ posiada taką usługę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

FTP założylem widzi wszystko (ale rzecz jasna przez ftp na windowsie odtwarzacz muzyki czy filmu sie nie da). Otoczenie sieciowe sie posypało coś. Pisze mi, że nie może sie połączyć. Mapuje na qfinderze prawym i mapuj (wczesniej działało tworzył sie dysk na kompie) Na andku tez ne po przez ex manager na ftp widzi wszystko i odtwarza, a na lan nie działa pisze mi ze albo smb ofline albo haslo zle itd. W skrócie otoczenie sieciowe nie widzi ;/

co to jest wins jak mam sprawdzic ? nie wiem czy na ruterze jak mam sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jaką wersję FW w qnapie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

jaką wersję FW w qnapie masz ?

4.0.0 beta fajnie dziala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to zacznij od aktualizacji do wersji finalnej 4.0.1:

4.0.1 Build0604

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

to zacznij od aktualizacji do wersji finalnej 4.0.1:

4.0.1 Build0604

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

uff poszło :-) od najproszczej czynności trzeba było zacząć, ale co mu sie pokićkało ... Mam jeszcze jedno pytanie mam dwa dyski, zeby mi tv czy amplituner widział dane, musze mieć to wkatalogu multimedia. Katalog multimedia jest na dysku z systemem 3tb, wiec wszystko sobie ładnie przeuciłem tam, a napisz mi :) z 2 dysku 1.5tb jak dam przenies do multimedia reszte danych to co sie stanie ? chyba braknie mi miejsca. Da się umieścic wszystkei dane z 2 dysków w multimediach ? Komp i Tablet radzi sobie, ale tv czy amplituner juz idą przez twonky media i muszą miec w katalogu multimedia.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a nie możesz dodać folderu do indeksowania w multimedia station lub w TwonkyMedia ? po co przenosić dane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

a nie możesz dodać folderu do indeksowania w multimedia station lub w TwonkyMedia ? po co przenosić dane ?

pewnie moge dac indeksowanie, ale nie wiem czy 3 dni pomogą :D, twonkey media no to wiem co to jest a multimedia station ? co mi to zobaczy ? bo nie wiem czy to zaznaczac. wszystko mi dziala na twonkey media. Czyli sugerujesz zebym nie przenosil pod multimedia ? Tylko jak wchodze w twonkey zawsze zaznaczam by folder no jest ich kilkaset, wiec latwo trafiam w to co chce inaczej nie ma szans zeby sie polapac :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

pewnie moge dac indeksowanie, ale nie wiem czy 3 dni pomogą :D, twonkey media no to wiem co to jest a multimedia station ? co mi to zobaczy ? bo nie wiem czy to zaznaczac. wszystko mi dziala na twonkey media. Czyli sugerujesz zebym nie przenosil pod multimedia ? Tylko jak wchodze w twonkey zawsze zaznaczam by folder no jest ich kilkaset, wiec latwo trafiam w to co chce inaczej nie ma szans zeby sie polapac :-)

Da się tak zrobić, żeby 2 dysk był tez widzialny w katalogu multimedia (wirtualnie jakoś bo na nim fizycznie go nie ma) Zrobiłem tak jak pisałeś i owszem widzi mi, ale nie Twoney Media tylko dzięki indeksowaniu w moim ustalonym katalogu. Minusy takie, że dlużej się wybiera i nie widzi mi wszystkiego (tzn widzi mi katalogi, ale nie które nie otwiera) Po przez Twonkeya wszystko szybciej i działa. z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Twonky ma swoja konfigurację, musisz tam dodać folder...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

Pod Twonkey Media ? jak dodaje folder idzie mi do multimedia ogolne czyli u mnie davero. Twonkey media mam tylko pod multimediami na dysku głownym. Chyba ze to sie inaczej jeszcze da ustawic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chyba ze to sie inaczej jeszcze da ustawic

da się, w app center wchodzisz w twonky i masz link z numerem portu do konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

da się, w app center wchodzisz w twonky i masz link z numerem portu do konfiguracji.

Oki super zrpbiłem i działa. ale wyszedł następny problem :-) został mi katalog pusty dysk1 (tam wczesniej udostepniałem po dlna mp3 i filmy) i nie moge go usunąć :-) wiesz może da się to zrobić ? Pewnie jak wyciągne dysk i wepne pod linuxa da się bez problemu, ale z doświadczenia wiem, że to sie może źle skończyć dla systemu :-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: jeden temat - jeden problem

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Po raz kolejny robi mi sie ciasno na moim DS-713+ i choc generalnie jestem z niego na maksa zadowolony, trzeba by sie zastanowic, co dalej z tym fantem.
      Z perspektywy czasu pluje sobie w brode, ze nie kupilem czterodyskowca, teoretycznie moglbym teraz dokupic rozszerzenie, ale rozwazam tez inne opcje.
      Plus jest taki, ze NASy troche poszly do przodu i teraz juz bardziej ekonomiczne modele zapewniaja predkosci wyzsze nawet niz moj DS-713+.
      Minus z kolei - ze przyzwyczailem sie do Synology, ale Synology sie dosc wysoko ceni i nie wiem, czy nie wartoby czegos w zyciu zmienic ;-).
      Zrobilem sobie na morelach wyszukiwanie po czterodyskowcach i w sumie dobrze wyglada cenowo i specyfikacyjnie ten Qnap TS-431P:
      https://www.morele.net/serwer-plikow-qnap-ts-431p-975708/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Qnap twierdzi, ze nawet przy szyfrowanym woluminie zapewnia 190 MB/s, co byloby nawet postepem w stosunku do DS-713+. Podoba mi sie tez jeden wielki wiatrak, zamiast dwoch mniejszych, jak w czterodyskowcach Synology.
      No ale mam swoje przyzwyczajenia. Glownie Photo Station. Czy przesiadka na Qnap moze mnie bolec?
      Co to w ogole za firma jest? Synology to AFAIK Tajwan. A Qnap?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności