Skocz do zawartości
davero

Problem z mapowaniem dysków qnap 212

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero    5
davero

Witam mam mały problemik z mapowaniem hdd i odtwarzaniem czegokolwiek pod ex manager (android) Wszystko działało jak z trzeba do pewnego czasu. Wyłączyłem serwer w niedziele (nie korzystam cały czas) włączyłem w czwartek i jaja. Windows nie widzi zmapaowanych wcześniej dysków, android nie może się połączyć z nasem :/. Próbuje mapować od nowa każe mi wpisać hasło, więc podaje admin i hasło te co zwykle i widze napis hasło jest nie poprawne lub sprawdź czy serwer jest włączony. Wszystko działalo do tej pory, aż tu nagle takie jaja. W otoczeniu sieciowym też nie widzi (widzi twonkey media, ale też dziwnie wchodze chce wejść po folderach a ten z 1000 pozycji widzi mi 36) Co mam zrobić :), żeby działo. No bo instalacja od nowa to słaby pomysł 3tb danych pewnie idą się jeb..., a zgranie tego od nowa trochę trwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

mapujesz po nazwie czy po ip ? gdzie masz WINS - na routerze czy qnap jest "local master browser" ? jak go nie widzi to coś ci się posypały ustawienia sieciowe w qnap. TwonkyMedia windows automatycznie rozpoznaje ponieważ posiada taką usługę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

FTP założylem widzi wszystko (ale rzecz jasna przez ftp na windowsie odtwarzacz muzyki czy filmu sie nie da). Otoczenie sieciowe sie posypało coś. Pisze mi, że nie może sie połączyć. Mapuje na qfinderze prawym i mapuj (wczesniej działało tworzył sie dysk na kompie) Na andku tez ne po przez ex manager na ftp widzi wszystko i odtwarza, a na lan nie działa pisze mi ze albo smb ofline albo haslo zle itd. W skrócie otoczenie sieciowe nie widzi ;/

co to jest wins jak mam sprawdzic ? nie wiem czy na ruterze jak mam sprawdzic ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

jaką wersję FW w qnapie masz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

jaką wersję FW w qnapie masz ?

4.0.0 beta fajnie dziala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

to zacznij od aktualizacji do wersji finalnej 4.0.1:

4.0.1 Build0604

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

to zacznij od aktualizacji do wersji finalnej 4.0.1:

4.0.1 Build0604

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

uff poszło :-) od najproszczej czynności trzeba było zacząć, ale co mu sie pokićkało ... Mam jeszcze jedno pytanie mam dwa dyski, zeby mi tv czy amplituner widział dane, musze mieć to wkatalogu multimedia. Katalog multimedia jest na dysku z systemem 3tb, wiec wszystko sobie ładnie przeuciłem tam, a napisz mi :) z 2 dysku 1.5tb jak dam przenies do multimedia reszte danych to co sie stanie ? chyba braknie mi miejsca. Da się umieścic wszystkei dane z 2 dysków w multimediach ? Komp i Tablet radzi sobie, ale tv czy amplituner juz idą przez twonky media i muszą miec w katalogu multimedia.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

a nie możesz dodać folderu do indeksowania w multimedia station lub w TwonkyMedia ? po co przenosić dane ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

a nie możesz dodać folderu do indeksowania w multimedia station lub w TwonkyMedia ? po co przenosić dane ?

pewnie moge dac indeksowanie, ale nie wiem czy 3 dni pomogą :D, twonkey media no to wiem co to jest a multimedia station ? co mi to zobaczy ? bo nie wiem czy to zaznaczac. wszystko mi dziala na twonkey media. Czyli sugerujesz zebym nie przenosil pod multimedia ? Tylko jak wchodze w twonkey zawsze zaznaczam by folder no jest ich kilkaset, wiec latwo trafiam w to co chce inaczej nie ma szans zeby sie polapac :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

pewnie moge dac indeksowanie, ale nie wiem czy 3 dni pomogą :D, twonkey media no to wiem co to jest a multimedia station ? co mi to zobaczy ? bo nie wiem czy to zaznaczac. wszystko mi dziala na twonkey media. Czyli sugerujesz zebym nie przenosil pod multimedia ? Tylko jak wchodze w twonkey zawsze zaznaczam by folder no jest ich kilkaset, wiec latwo trafiam w to co chce inaczej nie ma szans zeby sie polapac :-)

Da się tak zrobić, żeby 2 dysk był tez widzialny w katalogu multimedia (wirtualnie jakoś bo na nim fizycznie go nie ma) Zrobiłem tak jak pisałeś i owszem widzi mi, ale nie Twoney Media tylko dzięki indeksowaniu w moim ustalonym katalogu. Minusy takie, że dlużej się wybiera i nie widzi mi wszystkiego (tzn widzi mi katalogi, ale nie które nie otwiera) Po przez Twonkeya wszystko szybciej i działa. z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Twonky ma swoja konfigurację, musisz tam dodać folder...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

Pod Twonkey Media ? jak dodaje folder idzie mi do multimedia ogolne czyli u mnie davero. Twonkey media mam tylko pod multimediami na dysku głownym. Chyba ze to sie inaczej jeszcze da ustawic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Chyba ze to sie inaczej jeszcze da ustawic

da się, w app center wchodzisz w twonky i masz link z numerem portu do konfiguracji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

da się, w app center wchodzisz w twonky i masz link z numerem portu do konfiguracji.

Oki super zrpbiłem i działa. ale wyszedł następny problem :-) został mi katalog pusty dysk1 (tam wczesniej udostepniałem po dlna mp3 i filmy) i nie moge go usunąć :-) wiesz może da się to zrobić ? Pewnie jak wyciągne dysk i wepne pod linuxa da się bez problemu, ale z doświadczenia wiem, że to sie może źle skończyć dla systemu :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: jeden temat - jeden problem

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • tomek0807
      Przez tomek0807
      Zainstalowałem w tym serwerze dwa dyski ADATA SX8000 PCle M.2 2280 SSD jako pamięć podręczną, ale serwer ich wcale nie wykrywa. Czy to wina niekompatybilności czy jakiegoś ustawienia? Czyżby QNAP był aż tak wybredny?
    • skies
      Przez skies
      Witam, mam pewien drobny problem z routerem (Asus RT-N12. d1.)
      Mianowicie, routera używam po kablu do komputera, oraz wifi (laptop, smartfon etc.) od swojego dostawcy internetowego mam zapewnione 100mb downloadu i 10mb uploadu i po kablu takie wyniki na komputerze spokojnie są osiągane, oraz wcześniej na wifi również, miałem tam 70-80mb na laptopie, ale po około 3-4 miesiącach wartość na wifi strasznie spadła, sięga ledwo 20mb (na dwóch laptopach i telefonie takie same wyniki.) Po samym kablu z internetu jest ok, więc wykluczony z góry jest problem od dostawcy internetu. Próbowałem już przestawić go w inne miejsce -> ten sam problem. Jak jestem z laptopem przy samym routerze, dosłownie 20cm od niego, to prędkość poprawia się może z 20mb na 30mb, nic więcej. Szperałem z kolegą w ustawieniach routera, próbowaliśmy zmieniać kanały, pasma itp -> zero poprawy. Podłączyłem inny router (jakiś stary Belkin) ale on osiąga jeszcze gorsze wyniki niż ten mój obecny bo po prostu jest stary więc nie mam tutaj porównania za bardzo. Cofałem router do fabrycznych, wgrywałem najnowsze firmware, dalej to samo. Nie wiem dlaczego to sie popsuło, router stał i stoi cały czas w tym samym miejscu w jakim stał gdy wszystko było dobrze. Co mogę w tym wypadku zrobić? oddać go na gwarancje czy co? Kupiony został niecały rok temu. Próbowałem go przeczyścić czy coś już z frustracji ale nic. 

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.