Skocz do zawartości
neon

Dynamiczny DNS

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

Czy może ktoś z WAs używa ? Chodzi szczególnie o Netgear ? 

co to daje ?

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moorgan

Ja używam na netgear r7000. Działa bardzo dobrze. Daje mi to tak, że nie muszę pamiętać mojego IP tylko wybrany adres www.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a jak to się ma do Google DNS? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@neon - nijak, to są 2 różne usługi :

ddns : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

google dns to nic innego jak : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dzięki House :) 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• graphkins
      Przez graphkins
      Routerek działa super pod warunkiem, że działa...
      Średnio raz na miesiąc występuje problem taki jak ktoś opisał w tym temacie https://www.wykop.pl/wpis/20839467/czy-ktos-wie-jak-rozwiazac-ten-problem-samsung-ue4/

W skrócie: telewizor Samsung K5572 nie widzi bramy i dns z routera. Wczoraj kilka razy wyłączałem i włączałem router i próbowałem połączyć się z wifi, ale za każdym razem klapa, a dziś śmiga jak zwykle.
      Jak rozwiązać sprawę?
    • dao
      Przez dao
      Ustawiłem w routerze dns. Na komputerze pokazuje jednak inne niż ustawione w routerze. Czy to normalne ?
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Laboratoria firmy F-Secure, globalnego dostawcy rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, codziennie odkrywają niemal 30 000 adresów URL ze złośliwym oprogramowaniem. Wykorzystywane są one często przez hakerów w atakach phishingowych (podszywanie się pod osobę lub instytucję w celu wyłudzenia danych logowania), kampaniach ransomware (blokowanie danych i wymuszanie okupów) i innych rodzajach cyberataków.

Firma F-Secure nawiązała współpracę z Global Cyber Alliance – organizacją międzynarodową, która działa na rzecz zmniejszania ryzyka cyberzagrożeń. Wynikiem wspólnych działań jest powstanie Quad9 – bezpłatnej usługi DNS, która ma na celu chronić użytkowników indywidualnych i organizacje narażone na złośliwe adresy URL.
      DNS (domain name system) to protokół internetowy, który tłumaczy nazwę danej domeny na konkretny adres IP. Za jego pomocą można łączyć się z określonymi witrynami i innymi zasobami internetowymi.
      Według Christine Bejerasco, szefowej ds. badań i rozwoju rozwiązań konsumenckich w firmie F-Secure, rozwiązywanie problemów z bezpieczeństwem na poziomie podstawowych mechanizmów internetowych, takich jak DNS, daje branży cyberbezpieczeństwa okazję, aby uniemożliwić atak na wczesnym etapie.
      Quad9 działa jak filtr ochronny i na bieżąco kompletuje „czarną listę” złośliwych witryn zidentyfikowanych przez F-Secure i innych partnerów dostarczających informacji o zagrożeniach. Kiedy urządzenie lub aplikacja próbuje połączyć się z domeną, która widnieje na tej liście, Quad9 blokuje tłumaczenie nazwy domenowej na adres i informuje użytkownika, że witrynę zidentyfikowano jako złośliwą.
      Choć funkcje te przynoszą korzyści przede wszystkim użytkownikom końcowym, organizacja Global Cyber Alliance liczy na to, że dostawcy usług cyfrowych, zwłaszcza producenci urządzeń z zakresu Internetu rzeczy (IoT), dostrzegą zalety wykorzystania Quad9 w oferowanych produktach i usługach.
      Quad9 obsługuje również protokół DNSSEC, aby chronić użytkowników przed atakami wykorzystującymi tzw. zatruwanie DNS (przesyłanie do serwerów DNS fałszywych informacji kojarzących nazwę z adresem).
      Usługę Quad9 można włączyć w ciągu kilku minut poprzez prostą zmianę konfiguracji routera lub karty sieciowej komputera. W polu preferowany DNS należy ustawić adres 9.9.9.9. Jako alternatywny adres można wykorzystać ten od swojego operatora, Google 8.8.8.8 lub OpenDNS 208.67.222.222.
      Więcej informacji : https://www.globalcyberalliance.org/initiatives/quad9.html

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.