Skocz do zawartości
neon

Sterowniki w Win10

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

neon

a na koncie ms coś synchronizujesz ? 

słuchaj a może mi jeszcze procedurę tej instalacji czystej czy dobrze zrozumiałem

instal, windows update - instalacja wszystkiego co znajdzie a następnie install od producenta ? 

czy od razu wyłączyć mu te ściąganie driverów ? chociaż raz chyba tak robiłem i mimo to wgrał Swoje :) 

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Windows 10 wie lepiej co dla Ciebie dobre 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

dokładnie tak to wygląda :) 

doradzicie jak zainstalować bo już się w tym zapętliłem totalnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
16 minut temu, neon napisał:

doradzicie jak zainstalować bo już się w tym zapętliłem totalnie 

to akurat jest proste, pobierasz to narzędzie :

tworzysz instalacyjny pendrive lub płytkę dvd, bootujesz się z nośnika i dalej jak wszystkie windowsy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok ale chodzi mi dalej 

z netem rozumiem 

windows update 

następnie sterowniki od producenta 

a następnie wyjdzie w praniu 

czy zostawić te stery z windows update ? wszystkie i nie instalować od producenta ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

na chat'cie pisałeś, że sterownik z windows update nie reguluje prędkości wentylatorów Twojego quadro - dobrze zrozumiałem ? W takim przypadku zastosuj myk który podlinkowałem i zainstaluj sterownik producenta komputera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok 

ale tez są inne sterowniki, co prawda najbardziej wciska mi nividię. 

muszę powoli podejść do tego tematu bo ostatnio za szybko wszystko wgrałem i poźniej lipa. 

a zapomniałem z tego linku już próbowałem i mimo tego zaznaczonego dalej instaluje. działa jedynie scrypt do blokowania.

tak zrobię jak podałeś odinstaluję DDU i zablokuję i wtedy wgram od producenta - nividia.

ale co z resztą jak sata, chipset co prawda tu nie ma takiego parcia jak nividia, ale czy zostawić z windows update czy mimo wgrania w windows update zamienić od producenta ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, neon napisał:

ale co z resztą jak sata, chipset co prawda tu nie ma takiego parcia jak nividia, ale czy zostawić z windows update czy mimo wgrania w windows update zamienić od producenta ? 

wgraj z windows update i jeśli jest to platforma intel puść Intel Driver Update Utility : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

jest duża szansa, że te pobrane automatycznie będą niewiele starsze, do poprawnej pracy wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ok House 

A nie ma tak, że te od producenta laptopa są najlepsze ?

a i jeszcze bo stoi w stacji ta maszyna, to czy przy instalacji odłączyć ? 

ta stacja dokująca ma podłączone wszystko od monitora, klawiatur dysków itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W momencie ich publikacji tak, jednak po jakimś czasie warto się zainteresować aktualizacją o ile producent laptopa sam o to nie zadbał. Osobiście aktualizuję chipset, grafikę intela i nvidia do najnowszych wersji, WiFi zawsze aktualne, a np kontroler SATA, USB, czytnik kart i lini papilarnych używam starszych wersji. Czasem takie motanie wersjami prowadzi do fajnych niebieskich ekranów, tzw BSOD więc lepiej mieć w miarę działający driver niż wszystko najnowsze z błędami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

a ten chipset to też tym od intela aktualizujesz ? 

celne uwagi :) 

a sterownik od karty sieciowej, bo ja na kablu zawsze jadę ? 

jutro siadam do instalacji. 

czyli instal, windows update, aktualizacja intel chipset, grafa intel, aktualizacja producent sata, usb etc ? jest ok ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Przed chwilą, neon napisał:

a ten chipset to też tym od intela aktualizujesz ? 

tak, nie instaluję niczego znalezionego w sieci tylko dlatego, że jest w najnowszej wersji. Czasem nawet sterowniki z windows update wystarczają.

1 minutę temu, neon napisał:

a sterownik od karty sieciowej, bo ja na kablu zawsze jadę ? 

htpc mam 2 karty realtek ze sterownikami od ms i transfery z nas'a mam bardzo wysokie wiec nie kombinuję z dedykowanymi od producenta.  

4 minuty temu, neon napisał:

czyli instal, windows update, aktualizacja intel chipset, grafa intel, aktualizacja producent sata, usb etc ? jest ok ? 

to się okaże, spróbuj w tej kolejności. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

jutro dam znać :) 

mam nadzieję, że tym razem mi się uda wszystko ok zainstalować, żeby machina dobrze działała :) 

pozdrawiam 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

u mnie za każdym razem, jak zapuszczę  Intel Driver Update Utility, znajdzie mi najnowsze intelowskie drivery i jeżeli je zainstaluje, Win10 wysypuje się, nie chce nawet wstać .... Chyba gryzą się te chipsetowe.

Wolę aby Win10 sam sobie zainstalował co uważa - jedynie zapodaje drivery NVidii i aplikacje (z driverami) audio jako dodatkowe producenta.

Aha, Win10 mam od początku istnienia i z microsoftowego programu insiderowego (czyli wszystkie beta prewiev Win1o).

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Emer czyli co sugerujesz, żeby spróbować ? :) 

Emer czyli od producenta do chipsetu nie instalujesz zostawiasz jedynie od MS ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 minut temu, emer napisał:

jak zapuszczę  Intel Driver Update Utility, znajdzie mi najnowsze intelowskie drivery i je zainstaluje, Win10 wysypuje się, nie chce nawet wstać .... Chyba gryzą się te chipsetowe

mam 2 komputery z Insider Preview z ringu Fast, jeden Home retail i wszystko działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

pewnie w zależności jaki ma sie chipset ... jestem w pracy i nie pamietam dokładnie jaki mam chipset, ale mam dell 7720 z i5-3xxx (chyba 3ci rok leci).  I na nim miałem problemy z producenta intelowskimi driverami, więc pozostaje na tym co mi Win10 zainstaluje. Jest na fast ring.

Z drugim lapkiem (dell E7240 z i5-4xxx) nie bawie się - buildy są normalne , nie insiderowe, ale tez pozostaje na tym co Win10 sobie dobierze.

aha - jak zapodaje dellowskie to jest OK.

Ale na pewno nie mozna tych problemów uogólniac - każdy może mieć rózne problemy  (albo nie mieć), w zalezności od konfigu swoich lapków/kompów :)

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
15 minut temu, emer napisał:

Ale na pewno nie mozna tych problemów uogólniac - każdy może mieć rózne problemy  (albo nie mieć), w zalezności od konfigu swoich lapków/kompów

masz rację, dlatego napisałem, jak sytuacja wygląda na moich sprzętach. Nie jest tak, że wszystko wszystkim działa a problemy to odosobnione przypadki :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

Dobra Panowie jadę z koksem. dam znać jak u mnie. Słuchajcie a z stacji wypinać ? jak się powinno ? 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Kiedyś zalecano wypinać, w win10 zostawiłbym zadokowany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

już jestem po instalacji. wykonałem: instal czysta z netem, konto MS, windows update, zainstalował mi karty intel i nividia co wcześniej nie miałem jeszcze, intel driver updater - tu jedynie sterowniki do wifi i bluetooth - zainstalowałem, bo to jedynie się pojawiło 

następnie 

Deskupdate fujitsu :

instal: intel xeon, kontrolery IDe ATA / ATAPI, karta sieciowa intel enternet. 

teraz nasuwa się pytanie bo zawsze instalował mi sterownik GABI interface - dokładnie fujitsu gabi interface (onboard) - a teraz go nie ma. wcześniej jak odinstalowałem karty intel i nividia to zawsze go ściągał. nawet nie wiem do czego on służy szczerze :) jakaś rada House ? Emet ? 

to jeszcze nazywa się fujitsu bios driver 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@neon : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ale słuchaj czy powinienem zainstalować ? 

bo ten mój sterownik to niby ten: 

gabi interface 

??? i tu właśnie nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

tego nie wiem, nie mam takiego sprzętu. sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ale co ten co podałeś czy może ten dedykowany ? tylko kurde tak naprawdę nie wiem czy to potrzebne jest wogóle ? 

i dziwne, że ten program Fujistu updater nie znalazł tego wogóle na sprzęcie ?

a jak zawsze odinstalowywałem kartę intel i nividia to zawsze znajdzie ! bo już to trochę przerabiałem przy wcześniejszych instalacjach. 

a i ten z linku prowadzi po modelu do tej mojej strony jednak, chociaż tu zostało rozwiązane :)

wgrałem zobaczy się w praniu 

zostały mi jeszcze programy utilities etc. czy to wgrywać ? jak system extension utility ? 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
39 minut temu, neon napisał:

zostały mi jeszcze programy utilities etc. czy to wgrywać ? jak system extension utility ? 

a potrzebujesz/używasz tego oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

tu jest taki problem, że nie wiadomo do czego jest. na pewno lapek kiedys chodził ciszej jak to wgrywałem. 

w opisach nigdzie nie mogę znaleść. dodatowo jeszcze są : mobility centre, fujitsu plugfree network, usb charger, radio switch, pointing device utility, lifebook application panel, fujitsu function manager.

na razie lapek zaczyna wyć i nie wiem czy to znowu nie karta nividia ??? lub brak tego softu ??? 

a na pewno guziki też nie działają - bo to w tym pakiecie jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
14 minut temu, neon napisał:

na razie lapek zaczyna wyć i nie wiem czy to znowu nie karta nividia ??? lub brak tego softu ???

to może być brak sterownika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neon

ale jakiego w takim razie ? wgrywam ten soft 

wszystko wgrałem jak podałem przecież. dograłem ten gabi interface, jedynie ten soft został :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
47 minut temu, neon napisał:

ale jakiego w takim razie ?

który wentyl wyje ? karta grafiki ? :dodgy: zainstaluj więc pakiet sterowników nvidia.

47 minut temu, neon napisał:

jedynie ten soft został

czyli jaki ? nie operuj terminami "ten". "tamten" bo nie wiem o co chodzi :) pisz proszę dokładnie czego brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi