Skocz do zawartości
lackypl

Netgear 2500 Tomato + Asus RT-N12 to samo SSID

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

lackypl

Cześć.

Nie wiem czy właściwy dział, jeżeli tak nie jest proszę o przeniesienie.

Może opiszę jak mam sieć mianowicie w domku jednorodzinnym jedno piętrowym na 1-szym pietrze znajduje się netgear (DHCP) z tomato, który jest routerem głównym z siecią WiFi "Domek", na parterze jest podłączony kablem Asus rt-N12 który jest acces pointem z tą samą nazwą sieci oraz tym samym hasłem.

Problem polega na tym, że teoretycznie powinny się przełączać urządzenia na mocniejszy sygnał w zależności gdzie jestem, w momencie ustawienia na Asusie AP powinien wybrać automatycznie inny kanał od tego, który jest w netgearze i teoria jest OK, a w praktyce wygląda to tak, gdy na parterze jest super zasięg i wszystko cyka super z Asusem to po wejściu na 1-sze piętro zamiast się przełączyć do Netgeara automatycznie to żąda ponownie podania hasła, wpisuję go kilkanaście razy ect. Trzeba się namęczyć aby faktycznie urządzenia się przełączyły.

W Asusie AP skonfigurowałem po przez automat, który jest w zakładce administracja i tam wybieram  AP, resztę już robi automatycznie (chyba, że ręcznie jeszcze trzeba pogrzebać w kanałach lub coś jeszcze).

Proszę o podpowiedzi co mogę poprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lackypl

Odpowiedzi brak :) Natomiast się uporałem z problemem mianowicie trzeba było ręcznie ustawić kanały niby miało to działać w automacie w AP asusa ale tak nie było więc manualne ustawienie kanałów w routerze i AP wystarczyło aby urządzenia się przełączały w płynny sposób działa elegancko.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wybacz, umknął mi gdzieś twój temat, najważniejsze że znalazłeś rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka. Znów potrzebuję pomocy. Jak pisałem mój router stoi na poddaszu i chciałem połączyć go z routerem na dole kablem ethernet. Mam kable porozciągane ale niezarobione. Wziąłem się za to. Zarobiłem końcówki na górze w standardzie B I na dole do gniazd to samo. Pokazuje mi jednak jakby szukał ale finalnie nie łączy. Generalnie jak na krótkim kablu łącze bezpośrednio do routera to śmiga. Z tego co wiem to długość takiego kabla może być dość dluga. I już nie wiem... Może ktoś jakiś pomysł? Może być, że router "nie ma siły"?
    • house
      Przez house
      Netgear pod koniec roku planuje wprowadzić do sprzedaży nowe routery w standardzie WiFi 6 (802.11ax). Modele Nighthawk AX8 oraz Nighthawk AX12 wyglądają tak : 

Co Wy na to ?  Postawilibyście sobie taki "samolocik" w pokoju ?
      Więcej informacji :
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX80.aspx
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX120.aspx
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.
      Dajcie znać czy tylko u mnie od dobrego tygodnia zarówno na najnowszym sofcie Merlina jak i najnowszym od ASUS-a nie działa narzędzie Download Master
      posiadam: RT-AC68U ale sądzę że w innych może być podobnie.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.