Skocz do zawartości
lackypl

Netgear 2500 Tomato + Asus RT-N12 to samo SSID

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

lackypl

Cześć.

Nie wiem czy właściwy dział, jeżeli tak nie jest proszę o przeniesienie.

Może opiszę jak mam sieć mianowicie w domku jednorodzinnym jedno piętrowym na 1-szym pietrze znajduje się netgear (DHCP) z tomato, który jest routerem głównym z siecią WiFi "Domek", na parterze jest podłączony kablem Asus rt-N12 który jest acces pointem z tą samą nazwą sieci oraz tym samym hasłem.

Problem polega na tym, że teoretycznie powinny się przełączać urządzenia na mocniejszy sygnał w zależności gdzie jestem, w momencie ustawienia na Asusie AP powinien wybrać automatycznie inny kanał od tego, który jest w netgearze i teoria jest OK, a w praktyce wygląda to tak, gdy na parterze jest super zasięg i wszystko cyka super z Asusem to po wejściu na 1-sze piętro zamiast się przełączyć do Netgeara automatycznie to żąda ponownie podania hasła, wpisuję go kilkanaście razy ect. Trzeba się namęczyć aby faktycznie urządzenia się przełączyły.

W Asusie AP skonfigurowałem po przez automat, który jest w zakładce administracja i tam wybieram  AP, resztę już robi automatycznie (chyba, że ręcznie jeszcze trzeba pogrzebać w kanałach lub coś jeszcze).

Proszę o podpowiedzi co mogę poprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lackypl

Odpowiedzi brak :) Natomiast się uporałem z problemem mianowicie trzeba było ręcznie ustawić kanały niby miało to działać w automacie w AP asusa ale tak nie było więc manualne ustawienie kanałów w routerze i AP wystarczyło aby urządzenia się przełączały w płynny sposób działa elegancko.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wybacz, umknął mi gdzieś twój temat, najważniejsze że znalazłeś rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• rocknrolla
      Przez rocknrolla
      Cześć. W końcu dotarł do mnie router ASUS RT-AC86U 2900M z Chin. Niestety na dzień dobry odpala się konfigurator sieci w języku chińskim i trochę ciężko mi jest się połapać co i jak poustawiać żeby dostać się do menu. Czy ktoś z Was ma z tym doświadczenie? Może jest jakiś sposób podmiany firmware bez wchodzenia do menu?

[EDIT] Dobra poradziłem sobie jednak :D Wystarczyło wklepać http://router.asus.com/Main_Login.asp. 

To teraz do rzeczy. Jeśli chodzi o Merlina to chciałem się tylko upewnić, że wrzucam to firmware bezpośrednio z poziomu routera poprzez menu Firmware Upgrade??
    • GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam wielką prośbę. Na wstępie wyjaśnię krótki opis jak obecnie wygląda moja sieć. 
      Więc mam internet z Orange. Sygnał odbieram Routerem  Huawei 8525s, którego mam kablem podłączonego do Asusa 4G-AC68U (troche chore, ale spowodowane jest to dziwnym zjawiskiem. Jak mam kartę włączoną do Asusa to mam bezpośredni transfer na kompie mierzeny na speedtest 2-5MB/s, jak mam kartę do Huaweia to mam ok 7MB/s ,a jak mam Huaweia podłączonego do Asusa, mam 20-30MB/s, ot, zjawisko dla mnie nie do wyjaśnienia).Kontynuując, od Asusa mam połączony kablem Switch TP-Link  TL SF1008D,od którego mam odprowadzone kable do 4 dekoderów (tak aby były w jednej sieci). Tak więc Asus jak dobrze rozumiem ustala sieć na mój dom wysyłając sygnał przez kabel i jednocześnie Wi-Fi (które również jest rozprowadzone przez Routery "gniazdkowe" jako wzmacniacze). Do sieci WI-Fi jest podłączona drukarka.
      Co ja bym chciał??? Mianowicie, marzy mi się ,aby zrezygnować z "gniazdkowych" i tak zrobić sieć ,aby w pomieszczeniach, których mam rozprowadzone kable podłączyć bezpośrednio pod nie Router, który by wysyłał sygnał Wi-Fi oraz podłączyć do niego dekoder. I co kluczowe. To musi być jedna sieć (przynajmniej dla dekoderów oraz dla sieci Wi-Fi). Na razie podłączyłem Tp-Linka WR743 ale nie mogę tego ustawić. Jak już udało mi się ,aby dekodery się widziały to znów sieć Wi-Fi jest inna i drukarki nie widzę. 
      Pytanie czy jestem w stanie to zrobić (pewnie wszystko się da) na tym co mam ? czy muszę coś do kupić ? 

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Nighthawk X6 to jeden z najbardziej zaawansowanych trójpasmowych wzmacniaczy sygnału WiFi na polskim rynku, który bez przeszkód tworzy płynnie działającą sieć domową zarówno dla graczy, jak i transmisji video.  

Trzypasmowy wzmacniacz sygnału WiFi Nighthawk X6 EX7700 z opatentowaną technologią FastLane3 zwiększa zasięg domowej sieci WiFi z prędkością sięgającą 2,2 Gb/s. EX7700 wyposażony został w dwa dedykowane pasma o częstotliwości 5 GHz, co umożliwia osiągnięcie najwyższych prędkości połączenia z Internetem w posiadanych urządzeniach. Co ważne, wzmacniacz współpracuje ze wszystkimi routerami WiFi.

Dodatkowo, Nighthawk X6S zapewnia zwiększenie zasięgu domowej sieci WiFi w każdym miejscu w domu i nie wymaga korzystania z wielu nazw sieci. Tworzy on płynnie działającą sieć domową, korzystając z tej samej nazwy sieci WiFi, co router. Urządzenia, takie jak smartfony czy laptopy pozostaną połączone z siecią o tej samej nazwie – bez względu na to, w jakiej części domu będziemy z nich korzystać.

Nie bez znaczenia jest tu także funkcja Smart Roaming w standardzie 802.11k, która łączy urządzenia mobilne z najbardziej optymalną siecią WiFi, zapewniając tym samym doskonałą transmisję podczas przemieszczania się po domu. Aby zaś skontrolować stan połączenia, wystarczy sięgnąć po NETGEAR WiFi Analytics. Dzięki aplikacji możemy nie tylko sprawdzić prędkość połączenia, monitorować ruch internetowy, lecz także w pełni zoptymalizować już istniejącą lub nowo powstałą sieć WiFi.

Na koniec warto podkreślić, że dwa porty Gigabit Ethernet wzmacniacza umożliwiają podłączenie urządzeń przewodowych, takich jak telewizory Smart TV i konsole do gier.

Cena Nighthawk X6 to 589 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.