Skocz do zawartości
Ziółek

DS216Play Wybudzanie z hibernacji

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Ziółek

Witam,

Mój DS216Play (posiadam go od 2 tygodni) wybudza się z hibernacji w sytuacjach dla mnie niezrozumiałych.

Zauważyłem z bardzo dużą regularnością co 30-40 min potrafi wyjść z hibernacji.

Nie używam FTP ani nic innego poza Sambą. Wyłączone Download Station. Mimo to dyski wstają regularnie co kilkadziesiąt minut.

Chmury które używam to OneDrive. Dropbox, Google Drive oraz Baidu. W/g Synology te chmury nie blokują hibernacji (jak np Amazon czy HubiC).

Mam skonfigurowane tez inne chmury ale wyłączyłem ich synchronizację.

Na marginesie dodam ze chyba jest jakiś bug w sofcie Cloud Sync bo po 3-4 wejściu do Cloud Sync chmura Amazon Cloud Drive oraz hubiC samoczynnie się aktywuje (zaznacza się jako synchronizowana) i muszę znów ręcznie je wyłączać.

Może jakieś pomysły co sprawdzić aby dojść co wybudza system ?

Logi.jpg

Edytowane przez Ziółek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolchuck

Spróbuj dodać na routerze statyczny wpis tablicy ARP z adresem MAC i statycznym IP NAS-a.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Router należy do dostawcy Internetu. Nie mam uprawnień adminów a na moich nie widzę takiej możliwości. Skomentuję sie z nimi i zapytam czy to zrobią. Statyczne IP to ustawiłem po stronie NAS.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

z rzeczy które mają wpływ na hibernację to 

• QuickConnect i DDNS 
  • harmonogram zadań 
  • synchronizacja czasu poprzez NTP
  • procesy w tle z paczek oprogramowania np plex itp

masz któreś z powyższych opcji włączone ? logi hibernacji włączone (syno_hibernate_debug_tool --enable 1 przez ssh) ? rozwiązaniem może być to podane przez @Coolchuck, ograniczające ilość requestów "who has"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Mam QuickConnect i Plexa. Harmonogram ma zadania ale odległe czasowo. Spróbuję włączyć logi hibernacji i zobaczymy jak często idzie spać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

QuickConnect może być przyczyną, ja nie mam i mój DSM ładnie chodzi spać po 30 minutach i tak do momentu aż do niego zapukam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Loguję die przez Putty jako admin lub jako user na prawach admina -> logowanie OK

Próbuję włączyć logi hibernacji "syno_hibernate_debug_tool --enable 1" ale niestety mam "Permission denied"

Logowanie przez Putty jako root zawsze kończy się błędem logowania (błędne hasło). Może gdzieś trzeba roota włączyć ?

Słabo ogarniam Linuxa... :blush:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa
1 godzinę temu, Ziółek napisał:

Loguję die przez Putty jako admin lub jako user na prawach admina -> logowanie OK

Próbuję włączyć logi hibernacji "syno_hibernate_debug_tool --enable 1" ale niestety mam "Permission denied"

Logowanie przez Putty jako root zawsze kończy się błędem logowania (błędne hasło). Może gdzieś trzeba roota włączyć ?

Słabo ogarniam Linuxa... :blush:

Logi hibernacji włączasz w DSM 6.0 z poziomu gui. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

2016-04-18_181449.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Przecież zamieściłem logi w pierwszym poście. Problem w tym ze ta opcja włącza logi wybudzania a nie hibernacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wyłącz quickconnect i zobacz czy dyski zatrzymają się i wzbudzą na żądanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Jak na razie wszelkie próby znalezienia powodów wybudzania spaliły na panewce. 

Wyłączyłem: QuickConnect 

Odinstalowałem (całkowicie) wszystko co dokładałem po inicjacji DS-a:

1. Plex
  2. Serviio,
  3. Java SE 8,
  4. Transmission,

Na marginesie to zauważyłem że serwer DLNA Plexa działał w procesach nawet po jego wyłączeniu w Panelu sterowania aż do restartu urządzenia. 

Aktywne pakiety:

1. Antivirus Essential (skanowanie raz w tygodniu),
  2. Serwer multimediów,
  3. Audio station,
  4. Video station,
  5. Photo station
  6. Cloud station server,
  7. Cloud sync (Google Drive, OneDrive, Dropbox, Baidu),
  8. Download station (bez zadań),
  9. Hyper Backup (bez zadań),
  10. PHP 5.6

Wczoraj idąc spać odłączyłem kabel sieciowy. Żadnych zadań nie pozostawiłem. Dyski powinny zasnąć po 20 min.

Obserwowałem przez prawie dwie godziny i widziałem że tak się nie stało. W/g logów (w załączeniu) DS nawet raz nie zasnął do 7.51 rano gdy wyłączyli na moment prąd. Chyba że zasnął i nie wybudzał się aż do zaniku prądu w co bardzo wątpię.

Zastanawiam się już na reinstalacją systemu, Może pozostałości po jakimś pakiecie coś mieszają ? Plex, Serviio ?

Wyczytałem że można postawić system bez utraty danych na dyskach. Czy to prawda ?

Hibernacja.jpg

Edytowane przez Ziółek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

Witajcie, u mnie to samo na DS216 i też na parę dni wyłączyłem QuickConnect i NTP. Tak patrzę na te logi i widzę, że wybudza się o mniej więcej w tych samych przedziałach czasowych...

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Wyłączyłem tymczasowo pakiet Cloud Sync i liczba niespodziewanych wybudzeń spadła o 90%. Jest jeszcze jakieś jedno w środku nocy ale i tak już jest znacznie lepiej.

Teraz będę szukał która z 4 używanych chmur (OneDrive, Google Drive, Dropbox, Baidu) powoduje te wybudzenia. Może się okazać za to sama aplikacja Cloud Sync jest problemem ?

Jak jest u Was z tym pakietem ?

Logi.jpg

Edytowane przez Ziółek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek

Przeinstalowałem DSM na czysto i włączyłem tylko kilka domyślnych pakietów.

Włączone zostały:

Audio, Video, Photo, Download, Cloud (bez klientów) station, Serwer multimediów, PHP, Hype Backup

Nie ma Antywirusa ani żadnej chmury. Quickconnect wyłączony. Hibernacja HDD po 20 min. 

Po 48 godzinach obserwacji wygląda to mniej więcej tak ze w nocy są 2-3 wybudzenia bez znanego powodu.

Wybudzenia.png

Wygląda ze "ten typ tak ma"... i już.

Edytowane przez Ziółek
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

A "Synchronizuj z serwerem NTP" i "usługa NTP" też wyłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziółek
12 minut temu, mickarp napisał:

A "Synchronizuj z serwerem NTP" i "usługa NTP" też wyłączyłeś?

Pierwszego nie wyłączyłem... już to robię. Drugie było wyłączone. Jutro dam znać czy przyniosło jakiś skutek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi