Jump to content
  • Similar Content

• n0rbi77
      By n0rbi77
      Witam

Mam do wyboru Netgear XR500, Netgear R7800, ASUS 86U lub platformę PC ENGINES APU.2D4 PLATFORMA 3XGIGABITLAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU. Zastosowanie jako router + VPN, łącze 400/100. 
      Nie mogę się zdecydować. W tej chwili pracuję na Netgear WNDR4300 + Openwrt. Jeżeli chodzi o wi-fi to w tej chwili nie mam urządzeń pracujących w ac. 
      Moja koncepcja to PC ENGINES jak router + WNDR4300 jako AP. WNDR 4300 radio ma bardzo dobre.  Chyba, że inny AP polecicie.
      Pozdrawiam

• Student
      By Student
      Dzień dobry. Chciałbym zmienić router na coś o mocniejszym zasięgu. Dlaczego? Sytuacja wyglada tak:
      - mieszkanie 64 m2
      - router Asus ac56u w salonie
      - po linii prostej do pomieszczenia gdzie zrywa mi połączenie mam ścianę nośną, następnie pion kominowy a następnie drzwi od pokoju (razem z 8 metrów)
      - drugie miejsce jest po lini prostej za ściana z betonu komórkowego 15cm grubości i szafą ( razem 6 metrów)

Łącze mam 600mbit o tyle wyciąga bez problemu w salonie. Z racji łącza n raczej odpada choć w ciągu roku będę chciał zmienić je na 300mbit. Może warto n450 rozważyć? 

Wg mnie brak anten zewnętrznych mocno wpływa na duże spadki zasięgu. Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór? Z funkcji routera najbardziej zależy mi na stabilności i przepustowości internetu - nie korzystam z USB itp. Sieć gościna może być ale nie musi. Chciałbym sensowny qos ale ten na AC56u ucina 2/3 transferu wiec nie wiem czy tak po prostu jest czy sobie nie radzi - nie jest to natomiast czynnik decydujący. 

Proszę o radę jak sensownie ugryźć temat. 

Dzieki!
    • marmod
      By marmod
      Witam
      Czas nadszedł wymienić stary router TP-LINK 1043v1 na coś nowego, który obsłuży połączenie internetowe1Gb/1Gb, VPN, VALN, ochronę dla dzieci  oraz NAS Synology 214 play (który będzie obsługiwany w 100% ). Koszt do 1000 zł może trochę więcej
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.