Skocz do zawartości
listek2000

Jak dostać się do modemu Genexis DRG 700

Rekomendowane odpowiedzi

listek2000

siemka, mam instrukcje  obsługi mojego fiber modemu  DRG 700 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

chciałbym się tam do niego dostać, bo wg instrukcji wejście pozwala wywołanie ip 192.168.1.254.

Odpiąłem router i wpiąłem się bezpośrednio do modemu, ale powyższy adres nie działa :(

wg szczegółów połączenia bramka jest zgoła innym adresem, ale jej wpisanie tez nie daje wejścia.

Próbowałem na 3 przeglądarkach bez efektu. Czy możliwe,ze mimo instrukcji to ISP zabezpieczył wejście do modemu?

Czy jest sposób na ustalenie ip modemu i dostanie się do niego? pozdr

ps. skoro ten modem ma wygląd routera z 4 portami ( ponoć dwa są do TV internetowej) to mógłbym konsole ps4 podpiąć bezpośrednio do modemu a drugi port do routera ;) będzie to latać?

Edytowane przez listek2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
29 minut temu, listek2000 napisał:

Odpiąłem router i wpiąłem się bezpośrednio do modemu, ale powyższy adres nie działa

a komp dostał jakąś adresację ? lokalną czy publiczną ? Czasem trzeba modem wyłaczyć aby uzyskać dzierżawę adresu. 

30 minut temu, listek2000 napisał:

wg szczegółów połączenia bramka jest zgoła innym adresem, ale jej wpisanie tez nie daje wejścia.

gateway to co innego niż adres administracyjny urządzenia - tym bardziej że jest to modem kablowy. Ja mam gateway inny, adres modemu ubee również inny.

32 minuty temu, listek2000 napisał:

Czy możliwe,ze mimo instrukcji to ISP zabezpieczył wejście do modemu?

jak najbardziej, to jest własność ISP nie Twoja więc może tak być

34 minuty temu, listek2000 napisał:

ps. skoro ten modem ma wygląd routera z 4 portami ( ponoć dwa są do TV internetowej) to mógłbym konsole ps4 podpiąć bezpośrednio do modemu a drugi port do routera ;) będzie to latać?

poza wyglądem musi działać jako router, pytanie czy działa w trybie bridge obecnie czy nie. Jeśli nie to masz 2 xNAT i wtedy możesz podpiąć konsolę. 

37 minut temu, listek2000 napisał:

fiber modemu  DRG 700

to chyba jest to 16 kanałowe cudo, które ostatnio upc ładuje na 500Mbits :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Dzięki "Doktor" ;) tak aby modem zaakceptował  nowe urządzenie trzeba go wyłączyć na 10-15minut , ale niekoniecznie może zostać włączony i on sobie tak ping-uje i po tym samym czasie załapie. Podpinając z powrotem router trzeba te sama operacje powtórzyć i odczekać .

Komp dostaje IP 5.ABC.FGH.100 zaś bramka ma końcówkę np 190. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
5 minut temu, listek2000 napisał:

no i proszę jest max, czyli to u nich serwery zamulały.

nie zdziwiłbym się gdyby od początku problemy @pociej'a związane były właśnie z serwerami psn a nie routerem. @listek2000 - fajny upload :D 

8 minut temu, listek2000 napisał:

Komp dostaje IP 5.ABC.FGH.100 zaś bramka ma końcówkę np 190. 

jeśli na instrukcyjnym adresie *.254 nic nie odpowiada zapytaj ISP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Upload nominalnie jest 250, wiec trzeba teraz walczyć aby tu podnieść maxa na konsoli ;)

Ale wracając do modemu, pod drugi port lan ISP podłączył mi bramkę voip, wiec idąc twoim tropem rozumowania mam konfiguracje 2x NAT ?

Co będzie w takim ukladzie w portach 3 i 4?

Zapytam ISP o ten adres 192.168.1.254 , ale jakby co to po co mi to ;) ? Pogrzebać ? To wiem gdzie mi każą to zrobić ;) jak mi się nudzi ;)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Przed chwilą, listek2000 napisał:

ale jakby co to po co mi to

• podejrzeć moc sygnału na kanałach zwrotnych i dosyłowych ?
  • tryb pracy urządzenia (nat, bridge) ? 
  • konfiguracja portów skoro 2 lan jest voip ? 
3 minuty temu, listek2000 napisał:

Pogrzebać ? To wiem gdzie mi każą to zrobić ;) jak mi się nudzi ;)

może tak się zdarzyć :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej

Hej Panowie

Owszem, machnąłem parę testów pod aktualizacji..

Obecnie wychodzi 60-190 Mb/s oraz 0,5-3 Mb/s...
Niby fajnie, ale właśnie ściągam grę i przybywa jej ledwo po 1-2 MB czyli ok 8-16 Mb/s realnie...
Dalej daleko do 250/20.

@listek2000
Ty korzystasz z UPC czy którego IPS'a?
Prędkość pobierania pokrywa Ci się z wynikami testu czy tak jak u mnie każdy swoje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Siemka, dziś walczyłem z modemem, zniosłem dwa laptopy i na chama podłączyłem do portów lan modemu.

Efekt jest taki,ze tylko jeden łapał publiczne IP z publiczna bramka, drugi niby podłączony z brakiem netu i bramka o dziwo 192.168.1.254

czyli ta, przez która teoretycznie powinno dać się wejść do routera, ale bezskutecznie.

Przełączam się kablem po wszystkich portach i w każdym jest to samo publiczne IP...

Czyli nie da się podpiąć routera pod jeden port a pod drugi PS4 , a już myślałem, ze polak znalazł obejście ;)

W takim układzie skoro we wszystkich portach lan jest ten sam adres IP, to w jaki sposób działa podpięta bramka VOIP

jako drugie urządzenie i nie ma żadnego konfliktu?

Czy jest jakiś skaner aby mi pomógł ustalić IP administracyjne do tego modemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
34 minuty temu, listek2000 napisał:

Efekt jest taki,ze tylko jeden łapał publiczne IP z publiczna bramka

to znaczy tylko tyle, że działa w trybie bridge a ISP przydziela Ci jedynie 1 adres. Nie obejdziesz tego bez zmiany trybu pracy modemu na router. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp
2 godziny temu, listek2000 napisał:

Czy jest jakiś skaner aby mi pomógł ustalić IP administracyjne do tego modemu?

W linuxie netdiscover w konsoli.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Napisałem reklamacje do ISP i poczekamy co napiszą.

Mam jeszcze dwa pytanka

1.  Wg instrukcji w modemie jest mini przycisk do resetu urządzenia, z informacja,ze 5 sek resetuje modem,

zaś przytrzymanie 10sek przywraca do ustawień fabrycznych.

Te 5 sek jak używam to gasną lampki, coś tam pomyśli z minutkę i działa coś jak po wyłączeniu prądu na chwile.

Boje się użyć tych 10 sek bo czy dobrze kombinuje,ze mogą się stracić jakieś ustawienia od ISP?

Czy mogę stracić kontakt ze światem? Czy możliwe aby ISP brał każdy modem i konfigurował indywidualnie?

Bo myślę,ze po przywróceniu ustawień fabrycznych zeszłaby blokada tego administracyjnego IP?

Wtedy nie pracowałby jako bridge tylko jako normalny router?

2.  Mam tez taki pomysł aby poprosić o dodatkowy adres IP publiczny, czy w obrębie jednego modemu ( tego tutaj zgłoszonego)

udałoby się to technicznie osiągnąć, np na portach 1-2 jeden stały IP a na portach 3-4 drugi inny stały IP .

Jeden port pod router a drugi port np pod konsole z bezpośrednim   wyjściem na świat? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
52 minuty temu, listek2000 napisał:

Boje się użyć tych 10 sek bo czy dobrze kombinuje,ze mogą się stracić jakieś ustawienia od ISP? Czy mogę stracić kontakt ze światem? Czy możliwe aby ISP brał każdy modem i konfigurował indywidualnie?

nie stracisz kontaktu ze światem, ale również nic nie zyskasz. modem pobierze po prostu nową konfigurację od ISP, przypisaną dla Twojego urządzenia a która określa plan "taryfowy" czyli parametry łącza. 

54 minuty temu, listek2000 napisał:

Wtedy nie pracowałby jako bridge tylko jako normalny router?

nie, będzie pracował tak jak poprzednio. 

54 minuty temu, listek2000 napisał:

Mam tez taki pomysł aby poprosić o dodatkowy adres IP publiczny, czy w obrębie jednego modemu ( tego tutaj zgłoszonego)

zapytaj ISP.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

siemka, odpisał mi ISP :)

Poinformowal mnie, ze faktycznie maja problem z lokalnym serwerem DNS i ...

zmienił mi (??? jak ??? nie było mnie w domu) w modemie na DNS googlowskie,

oraz włączył mi UPNP aby modem przepuszczał  automatycznie  zapytania o porty.

Czemu oni to wyłączają? Czy aby modem ma nie być pełnym oknem na świat a dopiero użytkownik,

za pomocą routera lub PC decyduje o ograniczeniach? Na koniec poinformował mnie,ze MTU mam 1500

pozdrowił i podziękował ... nie odniósł się  do prośby i zapytania i nie podał mi magicznego sposobu na wejście do modemu :(

AMEN :) closed :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
23 minuty temu, listek2000 napisał:

zmienił mi (??? jak ??? nie było mnie w domu) w modemie na DNS googlowskie,

zmienili zdalnie konfigurację dla modemu a potem go zrestartowali aby pobrał od nowa. UPC też tak robi, tylko trzyma się własnej infrastruktury. W taki sposób sterują też planami taryfowymi (prędkościami dla poszczególnych klientów)

25 minut temu, listek2000 napisał:

oraz włączył mi UPNP aby modem przepuszczał  automatycznie  zapytania o porty.

nie tylko zapytania - aplikacja na żądanie sama sobie je otwiera. nie do końca dobre rozwiązanie, ale PS4 ma swoje niuanse :) osobiście pierwsze co robię to wyłączam tę usługę i kontroluję sam co mi się na świat otwiera. 

28 minut temu, listek2000 napisał:

nie odniósł się  do prośby i zapytania i nie podał mi magicznego sposobu na wejście do modemu

to w sumie przez grzeczność nie powiedział gdzie masz grzebać jak Ci się nudzi :) 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Mam problem. Router ciągle zczytuje sobie stare dns-y. Zrobiłem restart i dalej bez zmian. Czy nie powinien pobrac z modemu tych obiecanych googlowskich ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wpisz w routerze statyczny dns zamiast tego z konfiguracji a modem zresetuj przyciskiem z tyłu (przytrzymać ok 30 sek.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Napisałem kolejna reklamacje, niby coś zmienili ale na wszystkich urządzeniach jest tak samo, czyli zmiany porostu się nie zapisały? 

Koleżka mi poradził,ze jeśli chce się dostać do tego modemu to muszę odpiąć światłowód, aby modem podczas przywracania ustawień fabrycznych nie pobierał sobie ustawień od ISP i wtedy wpisać IP administracyjne, i powinno mnie wpuścić?

Ale czy to nie będzie tak,ze co bym tam sobie nie pozmieniał i powyłączał, to zaraz po podpięciu do sieci znów pobierze plik np .cfg czy jakiś .ini i zastąpi cala moja robotę?

Odnośnie UPnP, mówisz Doktor,ze masz wyłączone ?, czy ja dobrze rozumiem, ze wyłączona funkcja w modemie jest pewnego rodzaju firewallem? Blokuje automatyczna komunikacje urządzeń ze światem zewnętrznym? Myślę, ze w modemie powinna być włączona zaś w routerze klient decyduje sam jak ten ruch podpiętych urządzeń ma wyglądać?

ps. już odpisali, ze sam sobie muszę zmienić DNS-y , właściwości karty, prawy przycisk myszy .... bla bla... darowali by sobie :(  pozdr.

Jak to się odłącza żeby nic nie popsuć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 godziny temu, listek2000 napisał:

Ale czy to nie będzie tak,ze co bym tam sobie nie pozmieniał i powyłączał, to zaraz po podpięciu do sieci znów pobierze plik np .cfg czy jakiś .ini i zastąpi cala moja robotę?

dokładnie tak będzie

Blokuje automatyczna komunikacje urządzeń ze światem zewnętrznym?

blokuje automatyczne otwieranie portów, nie komunikację. 

Myślę, ze w modemie powinna być włączona zaś w routerze klient decyduje sam jak ten ruch podpiętych urządzeń ma wyglądać?

a ja uważam że domyślnie powinna być wyłączona i ostrzegać przy włączeniu że aplikacja sama sobie otworzy porty na żądanie. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Hej  

Tak for din henvendelse.

For at du kan få det maksimale ud af din forbindelse så skal du sætte din router til vores fiberboks i port 4.
Lige pt så sidder den på port 3, så bare flyt den 1 hak til højre for at ramme port 4.
(der kan gå op til 15 minuter før du så kan tilgå nettet pga vores lease tid)

Det er kun port 4 som giver dig den bedste net forbindelse, de andre er dedikeret til tv/telefoni bokse fra os af.

Mam podłączyć router pod port 4 bo tam będę miał najlepsze połączenie ( było podłączone na 3-ce przez montera) 

Porty 1-3 są przeznaczone do telewizji internetowej i do voipa, tak wiec na 4-ke i czekać 15min aż się modem dostosuje.

Ja vi har lige pt problemer med vores DNS server som til tider kan skabe forsinkelse på nettet når du skal tilgå sider. Du kan normalt bare ændre det ved at vælge egenskaber for WiFi eller LAN på din pc og så ændre det fra "hent automatisk en DNS serveradresse" til "Brug følgende serveradresse"

Så anbefaler vi at bruge Googles DNS:8.8.8.8.

Potwierdzają problemy z DNS serwerami, i zgłoszenia wolno wczytujących się niektórych stron i póki co proponują używanie googlowskich 8.8.8.8

Man kan normalt kun tilgå 192.168.1.254 når WiFi er aktiveret på fiberboksen, vi har deaktiveret det sådan at din egen router kan overtage styringen.
Jeg kan se at din router også hedder Asus, så der er stor chance for at du er bedre stillet ved at bruge den frem for vores fiberboks over WiFi.

Informują ,ze można wejść (???) do modemu przez 192.168.1.254 i aktywować  wi-fi  ale jest wyłączone  ponieważ widza ,ze mam router asusa i są bardzo duże szanse, ze  wi-fi routera będzie lepsze niż to z modemu.

Ovenstående

Med venlig hilsen
David G.

Fibia Kundecenter

No to trzeba przetestować ten port 4, jak myślisz doktor co tam może być (technicznie) skoro we wszystkich jak pamiętasz jest ten sam IP adres (bridge mode)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 20.04.2016 o 19:52, listek2000 napisał:

No to trzeba przetestować ten port 4, jak myślisz doktor co tam może być (technicznie) skoro we wszystkich jak pamiętasz jest ten sam IP adres (bridge mode)?

trudno mi jest ocenić, gdyż konfiguracja portów leży w gestii Twojego operatora. Ten typ tak ma, więc zrób jak Ci support napisał. Nie używam więc nie wiem, jak kroją sobie dostęp na urządzeniu, jak dedykują priorytety portów lub ich przeznaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi