Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OpenITbot

Netgear AirCard 810 - mobilny router LTE kat.11

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

AirCard 810 to przenośny router od NETGEAR i pierwsze urządzenie w swoim segmencie, które reprezentuje najszybszą obecnie 11 kategorię LTE. Ekstremalna przepustowość tego modelu wynika z zastosowania mechanizmu 3-pasmowej agregacji łączy. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie wysokiej prędkości pobierania danych - nawet do 600 Mb/s i właśnie podbija polski rynek. Urządzenie jest dostępne w Polsce, m.in. u jednego z operatorów telefonii komórkowej.

aircard810.jpg

Przejście z technologii łączności 6 LTE na 11 LTE przełożyło się na podwojenie maksymalnych możliwości przesyłu danych, przyspieszenie czasu reakcji aplikacji, ustabilizowanie połączeń i polepszenie ogólnego przesyłu bardzo dużych plików takich jak multimedia i wideo. Wraz z zastosowanym WiFi 802.11ac urządzenie AirCard 810 oferuje lepszą wydajność sieci WiFi, mniejsze zakłócenia w jej zasięgu i większą przepustowość niż powszechnie stosowane 802.11n. Model wspiera także starszą technologię 3G LTE.

Nieosiągalna dotąd prędkość przesyłu danych dla urządzeń przenośnych wraz z przydatnymi ustawieniami i rozwiązaniami dla każdego użytkownika, czyni AirCard 810 sprzętem najwyższej klasy. 3-pasmowa agregacja łączy oznacza, że urządzenie potrafi wybrać tę częstotliwość, która daję optymalną przepustowość, stąd techniczna możliwość osiągu poboru danych nawet do 600 Mb/s. Urządzenie wyróżnia się czytelnym i prostym w obsłudze ekranem dotykowym 2.4” oraz długim czasem pracy na baterii - nawet do 11 godzin intensywnej pracy. Model ten jest przy tym bardzo lekki (132g) i poręczny – jego wymiary to 112 mm x 69 mm x 15 mm. Co ważne, router obsługuje do 15 urządzeń jednocześnie – bez względu czy jest to tablet, laptop, smartfon czy inne urządzenie z kartą WiFi. Dodatkowo AirCard 810 posiada funkcję ładowania Jump Boost, czyli umożliwiającą ładowanie smartfonu, tabletu czy innych urządzeń korzystających z końcówki mini USB.

Mobilny hotspot od AirCard 810 to wygodne rozwiązanie umożliwiające połączenie z Internetem - szczególnie skierowane do osób, które często podróżują służbowo lub mają problemy z dostępem do tradycyjnej sieci w miejscu pobytu - w pracy, w domu studenckim, na wakacjach czy na kempingu. W każdej chwili możemy również udostępnić Internet swoim znajomym – aktywując konto Gość.

NETGEAR udostępnia darmową aplikację AirCardApp (www.netgear.com/AirCardApp), która pozwala na zarządzenie statusem urządzenia, połączenia i ustawieniami dla systemów iOS i Android na smartfonie czy tablecie.

Cena urządzenia to ok. 1399 zł brutto. Więcej informacji : http://www.netgear.com/service-providers/products/mobile/mobile-hotspots/AC810S.aspx

źródło: NETGEAR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Asterion

Cena jak wszystkich ostatnich urządzeń sieciowych dla rynku domowego nad wyraz "przystępna".

Producenci urządzeń sieciowych coraz bardziej idą w górę z cenami. Kiedyś cena routera z wyższej półki była poniżej 1000 PLN teraz potrafi dojść do 2000 PLN.
Jak tak dalej pójdzie to za karty wifi na USB będą chcieli po 500-600 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Rzeczywiście, nawet biorąc pod uwagę podatek od nowości, cena jest konkretna. Nie twierdzę, że powinien kosztować 1 PLN :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

ale 1399 PLN to jakiś żart :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mollu
      Przez mollu
      Dzień dobry, 
      Chciałbym połączyć:
      Huawei B715 Orange
      Huawei B525 T-Mobile
      Neostrada ADSL

Uprzedzając - neo to max 20mbit i brak innych alternatyw w tym światło może będzie za lat 10.

Co chcę uzyskać? najlepiej agregacje 😉 , niski ping 
      Do czego służy łącze? Archiwizajca internetu 😉 , granie, słuchanie muzyki, oglądanie telewizji internetowej w 4K (netflix i pochodne ...)

Nie mam doświadczenia w konfiguracji "tekstowej", chciałbym wyklikać konfigurację przez jakiś interfejs webowy. 
      Oczywiście urządzenie musi mieć porty gigabit.

Czy jest jakieś urządzenie które by to umożliwiło?

Czy urządzenia Huwaei B715 i B525 mają możliwość przełączenia w tryb bridge? Bo to jest chyba 1/2 sukcesu?
      Jeśli tak to jak to zrobić?
      Jaki modem do neostardy który pozwoli na odpalenie bridge?
    • house
      Przez house
      Netgear pod koniec roku planuje wprowadzić do sprzedaży nowe routery w standardzie WiFi 6 (802.11ax). Modele Nighthawk AX8 oraz Nighthawk AX12 wyglądają tak : 

Co Wy na to ?  Postawilibyście sobie taki "samolocik" w pokoju ?
      Więcej informacji :
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX80.aspx
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX120.aspx
    • Somnus
      Przez Somnus
      Dobry wieczór, pisze dość późna porą, a wiedzie mnie dość pilna potrzeba jakim jest zakup nowego modemu LTE. Aktualnie posiadam Netgear AS810, który już był raz wygrzewany (padł na amen) i o dziwo po zabiegu działa ale niestety niepokojące sygnały daje bateria - spuchła. Szukam jakiegoś zamiennika ale nie wiem czy bateria typu W-5 (oryginalnie W-7)będzie pasować? Może ktoś będzie posiadać takową wiedzę lub podeśle jakiś link? Ciężko cokolwiek znaleźć na naszych oraz zagranicznych forach. Wiem, że Internet po kablu jest lepszy ale zostałem ograniczany do sieci Play, która  o dziwo b. dobrze działa. Czuję, że sam Netgear za chwilę wyzionie ponownie ducha ale bez możliwości ponownej reanimacji. Wygrzewałem kilka urządzeń ale prędzej czy później odmówią posłuszeństwa lub będzie to czysty masochizm. Dlatego mogę chwilowo ratować się dodatkową baterią, a tak muszę zakupić coś nowego. Mieszkam bardzo blisko nadajnika, nie potrzebuję dodatkowych anten i nawet do grania wystarczył mi taki Netgear. Zależy mi aby posiadał ten sam modem Cat.12 lub lepszy w omawianym modelu. Myślałem o jego następcy ale natrafiłem na post użytkownika House, że szczęśliwie się go pozbył. Szkoda, że nie podał swoich przemyśleń za które autora bardzo bym prosił.  Gdyby ktoś był skory do pomocy może to być bardzo dobry stacjonarny lub mobilny router. Co do kwoty chyba nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że to mój główne źródło Internetu. 

Edit. Znalazłem odpowiedź użytkownika House w innym temacie

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.