Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coolchuck

Miał ktoś może z Was styczność z tym wyrobem?
COMFAST CF-917AC

Opis na stronie jak i sterownik wskazuje na Realteka RTL8814AU, czyli ten sam chipset co D-Link DWA-192 i nachodzący dopiero Asus USB-AC68 => 802.11ac 1300Mbps.
Wydaje się to ciekawą alternatywą dla drogiego D-Linka bo to chyba jak na razie jedyna karta USB z takim radiem.

A tak w ogóle, witam na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Praktycznie połowa ceny D-Link'a i podjerzewam, że 1/3 Asus'a. Masz rację, sprzętowo to te same produkty. Nie zdziwiłbym się jakby soft od Asus'a działał poprawnie z  tym Comfast'em. 

3 godziny temu, Coolchuck napisał:

Wydaje się to ciekawą alternatywą dla drogiego D-Linka bo to chyba jak na razie jedyna karta USB z takim radiem

z usb 3.0 tak.

3 godziny temu, Coolchuck napisał:

A tak w ogóle, witam na forum

moje uszanowanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolchuck

Zrezygnowany działaniem Mediateka z moim kontrolerem USB3, zamawiam tę kartę. Jak już dojdzie (i o ile :/) to wykonam szereg testów, aby było można porównać sobie z DWA-192.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chętnie poczytam, ciekawi mnie szczególnie wydajność w relacji tania "china" vs dlink :) Argument cenowy pomijam :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolchuck

Adapter dotarł, jest nieźle wykonany, anteny wewnętrzne dają radę. Nie ma najmniejszych wymiarów ale z całą pewnością poręczniejszy niż D-Linkowa kula :P Z wielką chęcią napisałbym recenzję ale USB nęka mnie po raz kolejny: odbieranie na poziomie 1-8Mbps w trybie USB3... Transmitowanie natomiast bez większych problemów - stabilne 600Mbps w iperfie (max wyciągnął 650); szybciej niż DWA-192 wysyłał u Ciebie przez SMB.
Korzystałem z najnowszych sterowników Realtek WLAN (1030.2.0731.2015), te od D-Linka też współpracują ale są nieco starsze.

Pod USB 2.0 karta wyciąga ~280Mbps w obie strony czyli podobnie jak A6210 (Mediatek).
Testowane kontrolery USB3 to ASMedia i Renesas (na płycie z chipsetami Z68 i H67), a A6210 testowałem też na VIA (karta rozszerzeń) oraz Intelu (laptop), na którym w końcu nie było problemu z wysyłaniem danych.
Kontroler Renesas w ogóle nie widzi, że urządzenie obsługuje tryb SuperSpeed.

Pobawię się jeszcze trochę firmware'ami, sterownikami, a w końcu innymi systemami. Boli mnie jednak bardzo fakt, że standard standardowi nie równy i trudno powiedzieć czy winnymi tych problemów są producenci kontrolerów, chipów do kart sieciowych, systemy operacyjne a może sama specyfikacja USB SuperSpeed. Ale produkty oczywiście reklamowane jako USB3 bez żadnych kruczków.
Ciekawe, że adaptery (bo jestem przekonany, że ten Comfast też) jak na razie zadziałały bezproblemowo tylko u firmy, która dąży do monopolu...

IMG_20160504_170525.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, Coolchuck napisał:

Z wielką chęcią napisałbym recenzję ale USB nęka mnie po raz kolejny

użyczyłbyś tego cuda na jakiś czas? sprawdziłbym go z ac88u jak już wróci z serwisu, pokryję koszt przesyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mollu
      Przez mollu
      Znalazłem coś takiego:
      http://en.comfast.com.cn/product/WirelessRouter/item-217.html
      Na aliexpress kosztuje 400 zł z wysyłką. 
      USB mnie nie interesuje - najbardziej mnie interesuje czy obsługuje szerokość kanałów 80+80 i 160.
      Czy po specyfikacji układów można coś więcej wywnioskować ?
      Teoretycznie jest support dla DD-WRT !!! tak jest napisane w opisie ...

Edit: 
      suportu dal 160 nie ma:
      https://wikidevi.com/wiki/Qualcomm_Atheros
    • Coolchuck
      Przez Coolchuck
      Jakiś czas temu zamówiłem z czystej ciekawości i rozsądnej ceny adapter na USB3 firmy działającej głównie na rynku w Chinach. 
      EDUP EP-AC1605 to karta sieciowa oparta na chipie MediaTek MT7612U, czyli tym samym co siedzi w Negear A6210 (do którego kartę będę porównywał).

Specyfikacja
      Układ: MT7612U Standard: IEEE 802.11a/b/g/n/ac Obsługiwane pasma: 2,4 Ghz do 300 Mbps, 5GHz do 867 Mbps Zabezpieczenia: WPA/WPA2/WPA-WPA2/802.1x 64/128 bit WEP, WPS (PIN, PBC) Obsługa kanałów: 1 ~ 14 (2.4G), 36 ~ 165 (5G) Moc nadawania: 18dBm (zazwyczaj) Interfejs: micro-USB 3.0 kompatybilne wstecz Inne: dwie antenty dookólne 6dBi odłączalne, konektor: RP-SMA, obsługa trybu AP, przycisk WPS Info producenta.
      W pudełku
      karta sieciowa kabel USB3 micro-standard 2x antena RP-SMA płyta ze sterownikami Adapter nie najgorszej jakości. Czuć, że plastik jest odrobinę luźny ale gniazdo USB i gniazda RP-SMA trzymają się stabilnie. Kabel jak kabel, anteny o standardowej jakości anten dołączanych do wszelkich produktów WLAN.
      Dioda aktywności świeci się na niebiesko, jasność nie przeszkadza w życiu nocnym.

W praktyce

Tu opis będzie uboższy i to nie z mojej winy. Mediatek niestety nie potrafi zrobić sterownika działającego poprawnie w trybie USB3 z kontrolerem ASMedia (to samo mam z A6210).
      Problem objawia się radykalnym spadkiem przepustowości niedługo po rozpoczęciu transmisji (z ~550Mbps spada do około 40), odbieranie zawsze na poziomie 1Mbps.
      Sprawdzałem z Windowsem 10 i 7 oraz z różnymi sterownikami kontrolera. Wymuszenie USB2 ogranicza przepustowość do ok. 280Mbps więc testy byłyby niemiarodajne.

Niemniej jednak, ponieważ w środku obu adapterów siedzą te same komponenty, możemy przyjąć, że wydajność stoi na podobnym poziomie jak A6210 w tym teście.
      Zasięg? 20m od AP (AVM Repeater 1750E w trybie bridge), dwie ściany, drzwi:
      Netgear A6210: -54 RSSI EDUP EP-AC1605: -57 RSSI Różnica wynika z zastosowania w A6210 anten kierunkowych, które zostały oczywiście ustawione w kierunku AP. Chińczyk jest za to w zasięgu większej ilości sieci.

Podsumowanie
      Za cenę o co najmniej połowę niższą niż Netgear otrzymujemy praktycznie tak samo działający produkt. Oczywiście w kwestii mobilności i jakości wykonania rywal deklasuje EDUP
      Cieszy możliwość wkręcenia innych anten, a w związku z tym karta może przydać się do stworzenia jakiegoś bieda-hotspotu w 802.11ac 867Mbps.

Ogromnym problemem wszystkich kart USB3 opartych na Mediateku jest poprawność działania w trybie U3 z niektórymi kontrolerami (zapewne tymi starszymi). Jeśli problem nie jest związany ze sprzętem to mam nadzieję na wydanie poprawionych sterowników, wtedy post mogę uzupełnić o testy. W wolnym czasie sprawdzę jak to działa na Linuxie.

Kartę zakupić można chociażby tutaj.

PS
      Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na problem związany z USB, proszę o info. Karty są sprawne; działają poprawnie w trybie U3 z kontrolerem laptopa Toshiba Portege R30 znajomego. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.