Skocz do zawartości
Coolchuck

Comfast CF-917AC

Rekomendowane odpowiedzi

Coolchuck

Miał ktoś może z Was styczność z tym wyrobem?
COMFAST CF-917AC

Opis na stronie jak i sterownik wskazuje na Realteka RTL8814AU, czyli ten sam chipset co D-Link DWA-192 i nachodzący dopiero Asus USB-AC68 => 802.11ac 1300Mbps.
Wydaje się to ciekawą alternatywą dla drogiego D-Linka bo to chyba jak na razie jedyna karta USB z takim radiem.

A tak w ogóle, witam na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Praktycznie połowa ceny D-Link'a i podjerzewam, że 1/3 Asus'a. Masz rację, sprzętowo to te same produkty. Nie zdziwiłbym się jakby soft od Asus'a działał poprawnie z  tym Comfast'em. 

3 godziny temu, Coolchuck napisał:

Wydaje się to ciekawą alternatywą dla drogiego D-Linka bo to chyba jak na razie jedyna karta USB z takim radiem

z usb 3.0 tak.

3 godziny temu, Coolchuck napisał:

A tak w ogóle, witam na forum

moje uszanowanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolchuck

Zrezygnowany działaniem Mediateka z moim kontrolerem USB3, zamawiam tę kartę. Jak już dojdzie (i o ile :/) to wykonam szereg testów, aby było można porównać sobie z DWA-192.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chętnie poczytam, ciekawi mnie szczególnie wydajność w relacji tania "china" vs dlink :) Argument cenowy pomijam :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coolchuck

Adapter dotarł, jest nieźle wykonany, anteny wewnętrzne dają radę. Nie ma najmniejszych wymiarów ale z całą pewnością poręczniejszy niż D-Linkowa kula :P Z wielką chęcią napisałbym recenzję ale USB nęka mnie po raz kolejny: odbieranie na poziomie 1-8Mbps w trybie USB3... Transmitowanie natomiast bez większych problemów - stabilne 600Mbps w iperfie (max wyciągnął 650); szybciej niż DWA-192 wysyłał u Ciebie przez SMB.
Korzystałem z najnowszych sterowników Realtek WLAN (1030.2.0731.2015), te od D-Linka też współpracują ale są nieco starsze.

Pod USB 2.0 karta wyciąga ~280Mbps w obie strony czyli podobnie jak A6210 (Mediatek).
Testowane kontrolery USB3 to ASMedia i Renesas (na płycie z chipsetami Z68 i H67), a A6210 testowałem też na VIA (karta rozszerzeń) oraz Intelu (laptop), na którym w końcu nie było problemu z wysyłaniem danych.
Kontroler Renesas w ogóle nie widzi, że urządzenie obsługuje tryb SuperSpeed.

Pobawię się jeszcze trochę firmware'ami, sterownikami, a w końcu innymi systemami. Boli mnie jednak bardzo fakt, że standard standardowi nie równy i trudno powiedzieć czy winnymi tych problemów są producenci kontrolerów, chipów do kart sieciowych, systemy operacyjne a może sama specyfikacja USB SuperSpeed. Ale produkty oczywiście reklamowane jako USB3 bez żadnych kruczków.
Ciekawe, że adaptery (bo jestem przekonany, że ten Comfast też) jak na razie zadziałały bezproblemowo tylko u firmy, która dąży do monopolu...

IMG_20160504_170525.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, Coolchuck napisał:

Z wielką chęcią napisałbym recenzję ale USB nęka mnie po raz kolejny

użyczyłbyś tego cuda na jakiś czas? sprawdziłbym go z ac88u jak już wróci z serwisu, pokryję koszt przesyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tom.O
      Przez Tom.O
      House - czy nadal podtrzymujesz swoją rekomendację dla modeli Asus RT-AC68U lub Netgear R7000 w przypadku routera klasy 1900 ?
      Poszukuję czegoś MIMO 3x3 tak, żeby z Macbooka wyciągnąć pełną prędkość po WiFi  (teraz mam ASUS AC1200G+ z MIMO 2x2 i z Synology DS218+ max który wyciągam to 69MB/s).
      Ja wygląda wydajność WAN po włączeniu QOS ?
      Chciałbym to sparować z łączem 500mbit/s.

• mollu
      Przez mollu
      Znalazłem coś takiego:
      http://en.comfast.com.cn/product/WirelessRouter/item-217.html
      Na aliexpress kosztuje 400 zł z wysyłką. 
      USB mnie nie interesuje - najbardziej mnie interesuje czy obsługuje szerokość kanałów 80+80 i 160.
      Czy po specyfikacji układów można coś więcej wywnioskować ?
      Teoretycznie jest support dla DD-WRT !!! tak jest napisane w opisie ...

Edit: 
      suportu dal 160 nie ma:
      https://wikidevi.com/wiki/Qualcomm_Atheros
    • Coolchuck
      Przez Coolchuck
      Jakiś czas temu zamówiłem z czystej ciekawości i rozsądnej ceny adapter na USB3 firmy działającej głównie na rynku w Chinach. 
      EDUP EP-AC1605 to karta sieciowa oparta na chipie MediaTek MT7612U, czyli tym samym co siedzi w Negear A6210 (do którego kartę będę porównywał).

Specyfikacja
      Układ: MT7612U Standard: IEEE 802.11a/b/g/n/ac Obsługiwane pasma: 2,4 Ghz do 300 Mbps, 5GHz do 867 Mbps Zabezpieczenia: WPA/WPA2/WPA-WPA2/802.1x 64/128 bit WEP, WPS (PIN, PBC) Obsługa kanałów: 1 ~ 14 (2.4G), 36 ~ 165 (5G) Moc nadawania: 18dBm (zazwyczaj) Interfejs: micro-USB 3.0 kompatybilne wstecz Inne: dwie antenty dookólne 6dBi odłączalne, konektor: RP-SMA, obsługa trybu AP, przycisk WPS Info producenta.
      W pudełku
      karta sieciowa kabel USB3 micro-standard 2x antena RP-SMA płyta ze sterownikami Adapter nie najgorszej jakości. Czuć, że plastik jest odrobinę luźny ale gniazdo USB i gniazda RP-SMA trzymają się stabilnie. Kabel jak kabel, anteny o standardowej jakości anten dołączanych do wszelkich produktów WLAN.
      Dioda aktywności świeci się na niebiesko, jasność nie przeszkadza w życiu nocnym.

W praktyce

Tu opis będzie uboższy i to nie z mojej winy. Mediatek niestety nie potrafi zrobić sterownika działającego poprawnie w trybie USB3 z kontrolerem ASMedia (to samo mam z A6210).
      Problem objawia się radykalnym spadkiem przepustowości niedługo po rozpoczęciu transmisji (z ~550Mbps spada do około 40), odbieranie zawsze na poziomie 1Mbps.
      Sprawdzałem z Windowsem 10 i 7 oraz z różnymi sterownikami kontrolera. Wymuszenie USB2 ogranicza przepustowość do ok. 280Mbps więc testy byłyby niemiarodajne.

Niemniej jednak, ponieważ w środku obu adapterów siedzą te same komponenty, możemy przyjąć, że wydajność stoi na podobnym poziomie jak A6210 w tym teście.
      Zasięg? 20m od AP (AVM Repeater 1750E w trybie bridge), dwie ściany, drzwi:
      Netgear A6210: -54 RSSI EDUP EP-AC1605: -57 RSSI Różnica wynika z zastosowania w A6210 anten kierunkowych, które zostały oczywiście ustawione w kierunku AP. Chińczyk jest za to w zasięgu większej ilości sieci.

Podsumowanie
      Za cenę o co najmniej połowę niższą niż Netgear otrzymujemy praktycznie tak samo działający produkt. Oczywiście w kwestii mobilności i jakości wykonania rywal deklasuje EDUP
      Cieszy możliwość wkręcenia innych anten, a w związku z tym karta może przydać się do stworzenia jakiegoś bieda-hotspotu w 802.11ac 867Mbps.

Ogromnym problemem wszystkich kart USB3 opartych na Mediateku jest poprawność działania w trybie U3 z niektórymi kontrolerami (zapewne tymi starszymi). Jeśli problem nie jest związany ze sprzętem to mam nadzieję na wydanie poprawionych sterowników, wtedy post mogę uzupełnić o testy. W wolnym czasie sprawdzę jak to działa na Linuxie.

Kartę zakupić można chociażby tutaj.

PS
      Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na problem związany z USB, proszę o info. Karty są sprawne; działają poprawnie w trybie U3 z kontrolerem laptopa Toshiba Portege R30 znajomego. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.