Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Idanit

Router Linksys E8350 tanio na iBood

Recommended Posts

Idanit

Jeśli ktoś poszukuje taniego rutera AC to na iBood.com do końca dnia jest w bardzo przyzwoitej cenie Linksys E8350. 554.95 + 29.95 dostawa.

http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/9537/21532/router-linksys-e8350.html

house

ca 590 PLN za router o wydajności Netgear R7500, dobra cena.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!
    • Nietykalny
      By Nietykalny
      Koledzy, szukam i szukam informacji na temat routerów i tak trafiłem tutaj na forum.

Na wstępie chciałbym się przywitać, SIEMA :). 

Potrzebuję routera do biura do ok 400 zł - jestem w trakcie tworzenia sieci w skład, której będą wchodziły na stałe 3 stanowiska PC, 2 drukarki, serwer NAS + czasami 2 laptopy. Wszystko na stałe raczej chciałbym połączyć po ethernet, choć wifi przyda się żeby łączyć się z laptopami.
      Pytanie 1: serwer NAS lepiej łączyć po USB czy po RJ45 ??  bo z tego co czytałem z wydajnością przesyłu danych nawet po USB 3.0 bywa różnie ???

Pytanie 2: drukarki będą sieciowe i tu również pytanie po USB czy RJ45 ??
      Tutaj moje pytania bo nie wiem czy skupiać się w routerach na ilości oraz rodzajów portów USB2.0 czy USB 3.0.

Wytypowałem:
      - TP-LINK AC1750 Archer C7
      - TP-LINK Archer C9 - tutaj mamy usb 3.0 i z tego co się zorientowałem to USB w tym routerze nawet ma niezła wydajnosc
      - ASUS RT-AC1200G Plus
      - myslałem również nad mocno budżetówką Totolink A3002RU

do tego na pewno jakiś switch jakieś propozycje ??

Chciałbym żeby to w miarę działało. Głównie mi chodzi też o serwer NAS na którym będą tworzone kopie zapasowe w RAID1.
      Serwer NAS który wytypowałem to Synology 218j do tego 2 dyski. 

Co o tym wszystkim myślicie? 

Z góry dziękuję za pomoc.
    • sxc
      By sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.