Skocz do zawartości
maxikaaz

Kagera - następny falstart w świecie OpenSource...?

Rekomendowane odpowiedzi

maxikaaz

Tym razem pokłosie dyskusji, jaka przydarzyła mi się w innym, pokrewnym nam tematycznie serwisie, czyli OR.

Dyskusja, którą toczyłem, niewiele miała wspólnego z konstruktywną i logiczną rozmową, gdyż mój Interlokutor błądził po tematach, opowiadając niestworzone bzdury, mimo że rozpoczęty przeze mnie wątek był jasny.

Stwierdziłem, że w tej zaprezentowanej postaci nie jest to coś, co można nazywać "nowym" softem, a jedynie interfejsem użytkownika do OpenWRT, które siedzi "pod maską" projektu.

Ba... żeby było weselej, taka właśnie informacja widnieje na przytoczonych przez Twórcę Kagery screenach.

Jak się okazało - mocno ubodło to ego mojego Współrozmówcy. Na tyle mocno, że zaczął przytaczać argumenty przeciwko swojej koncepcji. No cóż, bywa...

Autor Kagery najzwyczajniej nie dojrzał jeszcze do publikowania czegokolwiek, bo nie rozumie, że niezależnie, czy jest to firmware, czy nowe auto, czy nowa odmiana tulipana, czy też zdjęcie własnej nieogolonej dupy - przedstawione publicznie będzie oceniane, i trzeba się na taką ocenę przygotować, oraz umieć z nią polemizować, a nie mieć pretensje do świata, że widzi ułomności dzieła.

Czy ktoś, kto czyjąś kilkuletnią pracę potrafi ocenić tak :

med_gallery_10_15_55511.jpg

ma prawo twierdzić, że przedstawione przez Niego trzy strony interfejsu wnoszą nową, lepsza jakość w tym zakresie...?

Nie dałbym sobie ręki uciąć, że człowiek ten widział kiedykolwiek i korzystał z którejkolwiek kompilacji Gargoyle, a choćby z tych udostępnianych przez Kolegów znanych jako @obsy i @arteq.

Czego jak czego, ale intuicyjności i prostoty w obsłudze nie da się im odmówić.

Jak już to napisałem w jednym z wcześniejszych postów - miałem przyjaciela, które pewne życiowe sytuacje puentował dość konkretnymi stwierdzeniami.

Podejrzewam, że postawienie na jednej szali tego, co do tej pory prezentuje Autor Kagery, i tego, co już zostało zrobione w innych softach, sprowokowałoby krótkie: "nie porównuj gówna do twarogu".

Autor stwierdzenia przedstawionego powyżej na screenie twierdzi, że jego dzieło już dziś zasługuje na miano "nowego firmware", "alternatywy dla alternatyw", i podpiera to mglistymi zapewnieniami o przyszłych funkcjonalnościach, łatwości obsługi, publikowaniu poprawek dla kodu OpenWRT. Niestety - to wszystko w bliżej nieokreślonym terminie (ale nieprędko...), choć jak już zacznie wychodzić, to wiadomo jest, jak będzie numerowane (obecnie najlepiej rozwinięty feature softu). Odmawia jednak tytułu "nowego firmware" choćby TomatoUSB, bo zmiany wprowadzone przez Teddy'ego do projektu bazowego są zbyt nikłe w porównaniu z tym, co On kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości poczyni w OpenWRT.

Dodam, że ta rozbuchana funkcjonalność owego nowego interfejsu prezentowana jest do tej pory poprzez stronę logowania, dość ubogą jak na dzisiejsze warunki stronę statusu urządzenia, oraz stronę "about" firmware'u.

Gwoli wyjaśnienia, dlaczego taki, a nie inny proponowany nagłówek tego wpisu.

Kagera to nie jedyne dzieło tego Autora. W czasie, gdy miałem możliwość obserwować jego działalność, popełnił także Extware - jakby nie patrzeć, także "alternatywę dla alternatyw" ;)

Projekt zdechł, mimo że miał szczytne założenia, a ambicja nie pozwalała współpracować przy innym tego typu projekcie - Entware.

Podejrzewam, że realna motywacja krążyła gdzieś w okolicach "na złość babci...".

Mam niejasne przeczucie, że tym razem będzie podobnie.

Zamiast dołożyć swoje zaangażowanie i popracować nad ulepszeniem tego, co już działa świetnie - stworzył nowy projekt, który za jakiś czas pójdzie do piachu.

Choćby dlatego, że - tak jak przy Extware - bazuje na koncepcji "kontry" w stosunku do istniejących rozwiązań.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@maxikaaz - może poczekajmy aż @belliash wyda swój "produkt" i jego funkcjonalność przemówi sama za siebie (i przebije subiektywną ocenę twórcy) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

Jakim bezczelnym megalomańskim parchem trzeba być, żeby pisać coś takiego:

med_gallery_10_15_2077.jpg

I nie chodzi mi o pierwszą część wypowiedzi, bo owo gówno przytrafia się mi średnio co dzień, albo dwa... Jak zresztą większości osób ze zdrowym układem pokarmowym.

Bardziej chciałbym zwrócić uwagę na kolejne już odniesienie, mające umniejszyć pracę Erica Bishopa oraz współpracujących z nim osób.

Kolejna kula w płot, bo Eric ma wystarczająco dużo skromności, żeby o Gargoyle pisać:

- na stronie głównej projektu:

med_gallery_10_15_20548.jpg

-na stronie "about":

med_gallery_10_15_237279.jpg

W wyżej wspomnianej dyskusji moje umiejętności językowe, zwłaszcza biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim, zostały określone dość nisko.

Dla mnie i innych posługujących się jedynie językiem rodzimym wersja przetłumaczona:

med_gallery_10_15_195677.jpg

@house - powiedz mi, na co chcesz czekać...?

"Należy jednak pamiętać, że jest to długo terminowy projekt, a co za tym idzie osiągnięcie wszystkich celów z pewnością zajmie troche czasu." - cytat z autora.

Mam wrażenie, że autor tego, co można na tą chwilę nazwać zaledwie ogólnym pomysłem, liczy na to, że podobnie jak kot - będzie miał siedem żyć.

Nazywanie tego projektem jest takim samym nadużyciem, jak spalenie zapałką pierda i twierdzenie, że opracowało się zaawansowaną technologię grzewczą wykorzystującą biogaz.

• Nie Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
@house - powiedz mi, na co chcesz czekać...?

na to co Autor zaprezentuje, pokaz jego wizji i umiejętności oraz koncepcji którą się kierował w obranym celu. Jeśli takowe się pojawi i wprowadzi trochę innowacyjności to dlaczego nie ? :fingers-crossed: Może prezentacja jak na "polskie" warunki była trochę przedwczesna bo grono "hejterów" już się ustawiło w kolejce, aczkolwiek negowanie czegokolwiek co nie zostało jeszcze opublikowane... niech Twoja krytyka napędza motywację kolegi belliash'a a wtedy będziesz miał wkład w rozwój... :)

rozumiem Twoje rozczarowanie poziomem w jakim Cię potraktowano (

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
) jednak myślę, że nie masz co się denerwować :thunder: niepotrzebnie :smile-big:

szkoda czasu... wszędzie ta sama śpiewka :

Czy Jesteś autorem lub współautorem jakiegoś projektu opensource ?
@b3rok - imho MaxiKaaz to nadworny krytyk
Nigdy nie miales nic wspolnego z zadnym projektem OpenSource, wiec nie wiesz jak to funkcjonuje 'za kulisami'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz
mam prośbę - wymoderuj sobie wszystko o "Fak3rz3" bo to jest dziecinada i wyśmiewanie się... i got your point - jak powiadają... :)

Słowo "proszę" ma dla mnie, i dla większości mojego pokolenia wręcz magiczną moc... Nie daje możliwości wyboru :)

Nie jestem zaskoczony tym, że Administrator uciął dyskusję, bo od tego tam jest, to Jego portal, prawo decyzji należy do Niego.

Żeby było jasne - o interwencję sam poprosiłem parę wpisów wcześniej.

Swój punkt widzenia przedstawiłem drogą PW, bo chyba tak się przyjęło w netykiecie, że z Administracją nie dyskutuje się publicznie.

Otrzymałem odpowiedź, że jest pożądana moja publiczna odpowiedź, bo zwrócono mi uwagę publicznie.

O ile jednak klepnięcie czterech punktów nie jest problemem dla systemu komentarzy tamtego portalu, o tyle pełna odpowiedź ze skróconymi uzasadnieniami na te cztery punkty ma już w moim wydaniu jakieś 2400 znaków.

Zwróciłem się z tą kwestią do Administratora, na tą chwilę nie otrzymałem odpowiedzi, jak mam technicznie to zrealizować.

Tak, jak to ująłem to w korespondencji via PW - wierzę, że sposób reakcji Administratora był w pełni uzasadniony, oparty na całościowej analizie sytuacji, i nie było to "na pstryknięcie" mojego współrozmówcy.

Mógłbym rozpocząć temat na forum, ale jakoś dziwnie tak odpisywać w innym miejscu, niż zostały zadane pytania.

Ostatecznie zastanawiałem się, czy nie odpowiedzieć tutaj, podporządkowując się sugestii, żebym się przeniósł do "swojej piaskownicy".

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie jestem zaskoczony tym, że Administrator uciął dyskusję, bo od tego tam jest, to Jego portal, prawo decyzji należy do Niego.

... podporządkowując się sugestii, żebym się przeniósł do "swojej piaskownicy".

i bardzo dobrze :) po to "piaskownica" jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arteq

O.T.
@house tak się składa ze złożyłeś swoja bo pewnie dogadać się z "kolegami" w poprzednich nie mogłeś.

@maxikaaz "Po owocach poznacie" i tyle na temat w kwestii Kagery.

• Lubię to 1
  • Nie Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

O.T.
@house tak się składa ze złożyłeś swoja bo pewnie dogadać się z "kolegami" w poprzednich nie mogłeś.

swoją założyłem ponieważ php-fusion to staroć, technologicznie zatrzymany 5 lat temu, web 2.0 idzie do przodu i skrypty forum wraz z nim

W Openlinksysie miałem i mam nadal jednego kolegę - shibby - i tutaj nic się nie zmieniło - rozstaliśmy się w zgodzie i dogadujemy do dziś. Oczywiście zdziwiony był ale uszanował to i fochów nie było - po prostu pewnego dnia odszedłem z ekipy i tyle. Z nikim nie nie kłóciłem więc sprawdź u źródła zanim weżmiesz dywagacje za pewnik. Poza tym to miejsce ma być wolne od fochów, każdy ma prawo napisać co mu leży na sumieniu (oczywiście w ramach kulturalnej wypowiedzi) - nawet Ty - a jak sam wiesz z Tobą nie raz miałem spięcia :D Poza tym nie szukając daleko - Wy z Obsy również nie mogliście się dogadać ze stegano i macie OR, shibby - odziedziczył po nim OL a ja mam to miejsce. Każdy z nas ma również wizję na przyszłość i zamiast się kłócić powiniśmy współpracować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok
  • Czego robić NIE WOLNO
- Zabrania się obrażania innych użytkowników, wywoływania konfliktów i uczestniczenia w kłótniach. [Źródło - regulamin
]

ale rozumiem, że porównywanie do "gówna" i epitety w stylu "bezczelnym megalomańskim parchem" - to normalna krytyka i wyrażanie opinii? Nie podoba mi się kierunek, w którym zmierza to forum...

Poza tym to miejsce ma być wolne od fochów, każdy ma prawo napisać co mu leży na sumieniu (oczywiście w ramach kulturalnej wypowiedzi)

...

• Nie Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

O.T.
ale rozumiem, że porównywanie do "" i epitety w stylu "" - to normalna krytyka i wyrażanie opinii?

nie, to nie jest normalna krytyka. ostrzeżenie poszło za formę nie za merytoryczną treść.dziękuję za zwrócenie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

W kwestii ostrzeżenia, bo mam wrażenie, że Kolega Administrator się pospieszył...

"Zabrania się obrażania innych użytkowników" - uprzejmie proszę o wskazanie mi, od kiedy osoba będąca adresatem określenia jest użytkownikiem tego forum.

Pomijam już fakt, że określiłem w ten sposób osobę, która używała porównywalnej retoryki wobec mojej osoby. W dodatku mijając się mocno z prawdą.

Jeśli nie jest do tej pory, lub zaczęła być użytkownikiem tego forum po mojej wypowiedzi sformułowanej dziś o 14:34 - bardzo proszę Kolegę Administratora o rozważenie cofnięcia mi ostrzeżenia, jako formalnie nieuzasadnionego regulaminem.

@arteq - otrzymałem Twoją wiadomość. Jak to ma wyglądać, że upomniałeś mnie w czterech punktach, a pozwalasz się wypowiedzieć w jednym, mającym najmniejszy związek z tematem dyskusji, z powodu której zwróciłeś mi uwagę ?

Nadal przy całym szacunku do Ciebie nie przypuszczam, że zadałeś to pytanie tylko po to, żeby zaspokoić czyjąś ciekawość. Bo mam wrażenie, że mojego oponenta strasznie gryzie chęć sprawdzenia co, gdzie i w jakiej ilości zrobiłem. Niestety - moja dbałość o swoją prywatność w sieci na pewno mu tego nie ułatwia, a jego nędzne zaczepki w tym kierunku potrafię z uśmiechem ignorować.

"Poleciałeś" mnie czterema punktami.

Co do pierwszych dwóch nie mam żadnych wątpliwości, mają bezpośredni związek z dyskusją i sposobem jej prowadzenia. Choć pierwszy równie dobrze mógłby być skierowany do mojego oponenta, i dałem Ci tego przykłady.

Czwarty punkt jest ewidentnym błędem z Twojej strony, bo przyjęta przeze mnie forma "proszę uprzejmie" nijak nie wskazuje na to, żebym chciał wchodzić w Twoje "kapcie". Słowo "przepraszam" lub jakieś sprostowanie byłoby na miejscu, ale nie formułuję pod Twoim adresem jakiegokolwiek żądania w tym zakresie. Zrobisz, jak będziesz uważał.

Nijak natomiast nie potrafię zrozumieć sensu pytania zadanego w punkcie drugim. Nie widzę związku z tematem dyskusji, z tematem newsa, zupełnie z niczym.

Wolę zapytać, jakie miałeś intencje, gdy zadawałeś to pytanie, niż się domyślać, być może źle.

I tak na koniec - już "po owocu go poznaliśmy", temat "Extware" nie poszedł jeszcze w zapomnienie, dla wielu będzie długo pamiętaną lekcją.

Tak jak @rooter, którego zacytuję: "...nie masz odpowiednich zasobów...", tak i ja, i podejrzewam że i Ty, i wszyscy, którzy tu się wypowiedzieli - mamy tego świadomość, że uruchomienie tak ambitnego w założeniach projektu wykracza poza kompetencje osoby, która odgwizdała już sukces w postaci newsa w Twoim serwisie.

Póki co, jedyną funkcją tego czegoś jest mielenie megaherców procesora. I tak naprawdę nikt jeszcze nie wie, czy w stabilny sposób.

Podjąłem się uświadomienia wszystkim tego faktu, zgodnie z wypowiedzianym kiedyś przez Roberta Meyera stwierdzeniem:

"Gdy jesteś pewien, że masz rację, twoim moralnym obowiązkiem jest narzucić swoją wolę wszystkim, którzy się z tobą nie zgadzają".

Potrafisz mi pokazać, że w tym co pisałem, nie mam racji...?

@b3rok - "ale rozumiem, że porównywanie do "gówna"..."

Kolego - kula w płot. Po raz kolejny.

Gównem nazwał belliash moje dokonania.

Złośliwie nie zauważę, że nie zwróciłeś na to uwagi podczas dyskusji w komentarzach do newsa na OR.

Ba, tutaj jakimś cudem przykleiłeś to mnie, mimo że masz obrazek świadczący, że to nie moja wypowiedź.

Mam wrażenie, że bardzo selektywnie i stronniczo oceniasz pewne tematy, albo szukasz konfliktu ze mną.

Jeśli to drugie - to chyba strzeliłeś sobie w stopę, przytaczając zapis z tutejszego regulaminu... ;)

Z tych najbardziej "gównianych" dokonań, które poczyniłem dla Społeczności choćby forum OL wymienię np. jakieś 20 odratowanych routerów, co zrobiłem kosztem swojego czasu, na swoim sprzęcie, nie biorąc do kieszeni ani grosza za te przysługi. Dokładnie co do sztuki nie powiem Ci, ile to było, bo w życiu nie spodziewałem się, że komukolwiek będę musiał odpowiadać na takie pytanie, i nie zamierzałem publicznie się tym chwalić, bo nie mam parcia na to, by być sławnym.

Przynajmniej kilku ludzi skierował do mnie hermes-80 z tamtego forum, iluś skontaktowało się bezpośrednio.

Już tylko to, co wymieniłem, ma nieporównywalną wartość z tą "rewelacją", której tak bardzo chcecie tu bronić.

Nieporównywalną, bo działa i przynosi pożytek ludziom.

• Nie Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

@maxikaaz - chyba funkcjonujesz w innej rzeczywistości niż pozostałe osoby, które zwróciły Ci uwagę. Nie szukam konfliktu z Tobą. Cenię Twoją osobę, jeśli chodzi o sprawy techniczne, tutoriale, porady. Ale Twoje krytykowanie (a konkretnie forma/sposób krytykowania), czepianie się słówek, nie przyjmowanie argumentów innych osób - jest poniżej krytyki.

Podejrzewam, że postawienie na jednej szali tego, co do tej pory prezentuje Autor Kagery, i tego, co już zostało zrobione w innych softach, sprowokowałoby krótkie: "nie porównuj gówna do twarogu".

belliash napisał na innym forum, że zrobiłeś G., ale tutaj nie bierze udziału w dyskusji i to Ty przyrównałeś jego projekt do G.

Jeśli nie jest do tej pory, lub zaczęła być użytkownikiem tego forum po mojej wypowiedzi sformułowanej dziś o 14:34 - bardzo proszę Kolegę Administratora o rozważenie cofnięcia mi ostrzeżenia, jako formalnie nieuzasadnionego regulaminem.

Znowu czepiasz się słówek, a dobrze wiesz o co chodzi i że się tak wyrażę "rżniesz głupa". To może zainteresuj się netykietą, która jest nadrzędna do regulaminu forum...

Nikt nie broni projektu belliasha, bo trudno bronić coś co jest w powijakach. Osobiście czekam, aż pojawi się coś konkretnego i zastanawiam się nad funkcjonalnościami (tzw. koncert życzeń), jakie chciałbym zobaczyć w sofcie routera (jak firmware powstanie to fajnie, jak nie i skończy swój żywot na koncepcji - to trudno).

Hmmmm w kontekście tego tematu, nie przypominam sobie, żebym wywoływał Ciebie do przedstawienia swoich dokonań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie szkoda Wam czasu na bicie piany ? @maxikaaz - wróćmy do tematu jak się alpha czy beta Kagery pokaże... :curl-lip:

O.T.
Hmmmm w kontekście tego tematu, nie przypominam sobie, żebym wywoływał Ciebie do przedstawienia swoich dokonań.

nie, ale jego nadworne krytykanctwo już tak :) dlaczego mamy odmawiać mu prawo do własnego zdania - nawet jesli jest inne niż nasze ? :)

Nie podoba mi się kierunek, w którym zmierza to forum...

nie jest to argument do zmian - nigdy nie będzie tak, że cały kolektyw będzie zadowolony. Kierunek forum jest jasny i klarowny czy to się komuś podoba czy nie... :arrogant:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

O.T.

@House - ale czy ja komukolwiek odbieram prawo do krytykowania czy posiadania innego zdania? Mnie tylko chodzi o formę, bo krytykować można na wiele sposobów   - w tym na poziomie i poniżej poziomu (o konstruktywnej krytyce już nawet nie wspominam, bo nie będę się powtarzał ; ) ).

Kierunek nie podobał mi się w tym rozumieniu, że można się wzajemnie obelgami obrzucać, a nikt nie reaguje. Zareagowałeś, więc ok.

Wiem, że nie da się wszystkich zadowolić, ale wolałbym, żeby to było jednak openITforum, a nie pudelekITforum. Testy, recenzje, porady, konfiguracje, a nie bezproduktywne dyskusje, z których nic nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

@maxikaaz - chyba funkcjonujesz w innej rzeczywistości niż pozostałe osoby, które zwróciły Ci uwagę.

No to przypomnę, czym uzasadniasz mój tytuł "nadwornego prześmiewcy"...

Ośmieliłem się w

napisać, że Tomato by Shibby od którejś kompilacji traci sporo na stabilności.

Podważyłeś tą opinie, bez przytaczania jakichkolwiek konkretnych argumentów.

Specjalnie dla Ciebie, choć niczym konkretnym nie poparłeś swojej wypowiedzi, przeprowadziłem testy porównawcze, aby pokazać, że operuję na faktach, a nie niechęci do kogokolwiek czy czegokolwiek.

Następne Twoje wypowiedzi - nadal bez twardych konkretów z Twojej strony - ganiały wokół "niekonstruktywnej krytyki", takiego tematu dyżurnego.

Traktując Cię nadal poważnie, jako równorzędnego współrozmówcę, wyjaśniłem Ci, że z krytyką nie ma to nic wspólnego oraz jaki cel miały przeprowadzone testy.

Napisałem też, że to co nazywasz konstruktywną krytyką nie ma sensu, bo każdy z developerów ma swoją wersję wydarzeń, ma grono zwolenników, i robi to, co słuszne, a my w tym wątku dyskutujemy nie o tym, komu dokopać, tylko który soft wybrać, żeby spełniał oczekiwania.

Można by było się spodziewać, że zrozumiałeś o co chodzi, bo Twoje "

" raczej ciężko traktować inaczej.

Półtora miesiąca później na innym forum nazywasz mnie "nadwornym krytykantem", powołując się na sytuację, w której wyjaśniłem Ci, że to nie była krytyka konstruktywna czy niekonstruktywna, i które to wyjaśnienie przyjąłeś do wiadomości i przyklepałeś.

To który z Nas dwóch żyje w innej rzeczywistości...?

Bo może któryś powinien sobie przypiąć łatkę "nadwornego schizofrenika"...?

Ja mam zwyczaj operowania faktami, nie przypuszczeniami, i wszędzie mam taki sam sposób myślenia, nie zmieniający się jak chorągiewka w zależności od miejsca, w którym się znajduję.

Moje wypowiedzi w tym temacie zawierają ocenę konkretnej osoby, konkretnych wypowiedzi, konkretnej sytuacji, konkretnych rzeczy.

I będę bronił swoich opinii, nadal opierając się na faktach. Jak będę pisał o czymś, co jest moim przypuszczeniem - to zacznę od "wydaje mi się".

Na trzykrotne wspomnienie fekaliów w mojej wypowiedzi Tobie znów selektywnie wpada w oko tylko jedno - to, w którym ja porównuję. Ale to ja czepiam się słówek...

Jak nie podoba Ci się moje określenie tego człowieka "bezczelny megalomański parch", to odnieś się do jego zachowania, jego wypowiedzi w świetle przytoczonych przeze mnie wyżej faktów, do zaniżania wartości tego, co zrobiły całe grupy ludzi (i co funkcjonuje świetnie) i zaproponuj swoje określenie. Bo ja delikatniejszego nie znalazłem, ale dopuszczam taką sytuację, że moje słownictwo jest zbyt ubogie.

Z tego miejsca serdecznie pragnę pozdrowić mojego wieloletniego kompana, Roberta P., którego wypowiedzi czasami pozwalam sobie cytować.

Robciu - daj znać co jakiś czas, jak Ci się żyje między kangurami.

@b3rok - w mojej ocenie, opartej na faktach z ostatnich dwóch miesięcy, szukasz ze mną konfliktu. Może nieświadomie, ale to robisz.

Panowie - robicie syf w moim temacie, rozmydlając główny wątek. Dokładnie to samo, co robił belliash, unikając dyskusji o tym, co z taką pompą i dumą światu przedstawił.

Jedynie @arteq był uprzejmy oznaczyć część swojej wypowiedzi jako OT, czym utwierdził mnie, że mój szacunek do Jego osoby ma uzasadnione podstawy.

Przypomnę, że dyskusja tutaj dotyczy:

- sytuacji związanej z anonsowaniem poprzez newsa w jednym z ważniejszych tematycznych portali czegoś, co zdaniem twórcy już poprzez same mgliste założenia ma przyćmić wieloletnie dokonania innych w tej dziedzinie;

- osoby tegoż twórcy, i jego poprzednich dokonań;

- realności jego zapewnień w świetle obydwu powyższych punktów;

- wybranych wypowiedzi z dyskusji, która się toczyła w komentarzach pod wspomnianym newsem.

Wszelkie pozostałe tematy - wierzę, że godne poruszenia - proszę rozwijać w nowych wątkach.

Problemy techniczne oraz regulaminowe proszę raportować Administracji forum poprzez system wiadomości prywatnych, lub poprzez przycisk "zgłoś" znajdujący się pod każdym wpisem.

@b3rok - to jest najbardziej "pudelkowa" część tego forum, dlatego ma nazwę taką, a nie inną - Hyde Park.

Edytowane przez maxikaaz
Pojawił się nowy wpis przedmówcy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Panowie - robicie syf w moim temacie, rozmydlając główny wątek.

dlatego napisałem :

@maxikaaz - wróćmy do tematu jak się alpha czy beta Kagery pokaże...

O.T.

Jedynie @arteq był uprzejmy oznaczyć część swojej wypowiedzi jako OT,

ja to otagowałem jako OT niezwiązany z tematem, tak jak pozostałe tutaj...

dywagowanie

tak się składa ze złożyłeś swoja bo pewnie dogadać się (...) nie mogłeś

utwierdza mnie w przekonaniu, że dalsza polemika z nim jest nadal kopaniem się z koniem. Ja nie wypowiadam się na tematy w których nie mam całkowitego rozeznania. Tak jak nie usuwam komentarzy (63) - z dupy nie z dupy ale były. mam dostać rykoszetem za to, że umożliwiam komuś swobodę ? po to jest OpenItforum bo na poprzednich można było pisać tylko "dobrze"...

Kierunek nie podobał mi się w tym rozumieniu, że można się wzajemnie obelgami obrzucać, a nikt nie reaguje. Zareagowałeś, więc ok.

reakcja była na parcha nie na :poop:. podziękowałem za zwrócenie uwagi - na przyszłość raportuj posty przez opcję "Zgłoś" - będzie mniej OT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

OT, i mam nadzieję, że ostatni w tym temacie.

@house i @artek - nikt nie jest na tyle upośledzony, żeby nie znaleźć przyczyny, dlaczego szczerzycie do siebie kły.

Najciekawsze w tym jest to, że wtedy w tle stała ta sama osoba, o której tu dziś dyskutujemy. Kurde - fatum...?

Ja Was godził nie będę, bo średnio mi się uśmiecha dostać po uszach od Was obydwu.

Tak przeważnie kończy się mieszanie w czyjeś konflikty - zostaje się wrogiem obydwu stron.

Dyskusja dotyczy nie tylko samej Kagery.

Dotyczy także całej otoczki z Kagerą związanej, więc jak najbardziej powinno się ją kontynuować, niezależnie od (braku) postępu w formułowaniu koncepcji tego softu.

Dla mnie jest to beka tych wakacji, i trudno będzie to przebić, chyba że... wyjdzie Fakera ;)

Komentarze pod newsem zostały usunięte. Nie do końca z "dupy", bo o usunięcie prosiłem ja, o brak możliwości dalszego komentowania prosiła inna osoba.

Ja się cieszę, bo jestem w jakimś promilu częścią tamtego portalu, więc mi zależy, żeby nie był to portal mający na głównej dyskusje o takim poziomie.

Nawet, jeśli to ja jestem współautorem tej dyskusji.

Jeśli chcesz, i do czegokolwiek Ci to potrzebne, np. do dyskusji tutaj - mogę Ci udostępnić całość tych komentarzy.

Ze swojego subiektywnego punktu widzenia usunąłbym/przesunąłbym także treść newsa gdzieś głębiej.

O tym, że jest to falstart nie tylko ja pisałem w komentarzach, więc trzymanie tego na widoku...

Z tym tagowaniem jako offtopy - to mam teraz zagwozdkę...

ALE ŻEBY NIE BYŁO, ŻE JESTEM JEDYNIE ZŁOŚLIWYM TROLLEM, OPOWIADAJĄCYM NIESTWORZONE RZECZY.

ZOBOWIĄZUJĘ SIĘ TU PUBLICZNIE, ŻE NIE ODEZWĘ SIĘ BEZ BEZPOŚREDNIEGO ZAPROSZENIA W TEMACIE "KAGERA" ANI BLISKO MU POKREWNYM PRZEZ ROK, O ILE:

- trzy osoby, @arteq, @obsy, @shibby (kolejność alfabetyczna, bez ujmowania komukolwiek), jako osoby mające doświadczenie oceniane przeze mnie na olbrzymie w temacie (stąd taki skład) napiszą publicznie, że oceniają pomysł "Kagera" jako rzeczywisty i możliwy do zrealizowania w jakimś przyzwoitym czasie (3 lata?), i że w ciągu roku powstały wg tej koncepcji soft/interfejs będzie dawał realną nadzieję na to, że kiedyś przeskoczy funkcjonalnością i łatwością obsługi Tomato oraz Gargoyle, bo właśnie na negowaniu funkcjonalności i łatwości obsługi tych projektów autor pokusił się o tworzenie czegoś nowego.

Chciałbym też, żeby swoją opinię Eksperci (tak Ich sobie pozwolę nazwać, bo za takich Ich uważam) poparli oceną dotychczasowych dokonań autora Kagery.

Deal...?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arteq

O.T.
drogi Housie, nie ja wyłączyłem komentowanie pod newsem (bo one nadal są w panelu admina), więc tym razem Wy Admine mylcie się.

O.T.
a teraz moje konto usuń, napisałem co chciałem
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Dzięki jednemu z użytkowników nhl.pl wkrótce będę miał jedną kartę Intela model Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
      Model o tyle ciekawy, że w formacie half mini-pcie.

Więcej info tutaj :
      http://www.intel.com/content/www/us/en/wireless-products/dual-band-wireless-ac-7260-bluetooth.html

teraz pozostaje mi czekać na przesyłkę zza wielkiej wody i zdjąć whitelistę kart wifi w bios
      zobaczymy czy karta Intel polubi się z rt-ac68u i r7000

edit- jednak z pomocą przyszedł kolega @tamtosiamto i dzięki niemu będę miał możliwość przetestowania tej karty
    • b3rok
      Przez b3rok
      W nawiązaniu do wypowiedzi @maxikaaz- nadal uważam, że funkcjonujesz w zupełnie innej rzeczywistości i operujesz faktami, ale z Twojej rzeczywistości.

Na co odpowiedziałem:
      Moje argumenty to moja skromna osoba i osoby, którym postawiłem routery z Tomato i którym te routery działają bezobsługowo,
      Moje "nic dodać, nic ująć" - nie dotyczyło całej Twojej wypowiedzi (co chyba zrozumiałe, że dyskusja na forum odbywa się na zasadzie posta - za post), ale Twojego postu, z którego treścią nadal się zgadzam.
      Ale zupełnie nie zgadzam się, że obecne Tomato nie działa przyzwoicie i nie działa stabilnie.
      Przyznaję, znowu bardzo zgrabnie próbujesz przeinaczać czyjeś wypowiedzi i ich sens, dopasowując do własnej rzeczywistości.
      Za definicją z wikipedii: "Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce."
      Ani w tamacie o Tomato ani w komentarzach do Kagery nie podałeś sposobów/propozycji rozwiązania problemów - i tyle w tym temacie. Ale znowu zaczynają się gierki słowne, bo przecież ani nie krytykujesz, ani nie krtytykujesz konstruktywnie - tylko wyrażasz swoje opinie/poglądy? I to nic, że przy okazji obrażasz pracę innych?
    • maxikaaz
      Przez maxikaaz
      Niniejszy wątek został wyodrębniony z innego, mającego tytuł  "Tomato droga do..." .
      Ponieważ w pewnym momencie wątek zaczął traktować o dwóch skrajnie odmiennych sprawach - uznałem, że dobrze by było, żeby to rozdzielić.
      W wyniku podziału powstały dwa odmienne tematycznie watki, w dwóch działach forum, jeden traktujący o Advanced Tomato, oraz niniejszy.
      Ponieważ ten wątek został umieszczony w Hyde Park-u, wolno się będzie w nim wypowiadać dość swobodnie.
      Zdaję sobie sprawę, że może tu dojść do pyskówek, ale lepiej, gdy będzie to miało tu miejsce, niż w działach tematycznych.
      Zapraszam do komentowania zdarzeń, które miały miejsce na forach innych serwisów, sytuacji w których mówiono o Nas, sytuacji które spotkały Naszych forumowiczów podczas eksploracji wirtualnej przestrzeni, oraz do najzwyklejszych plotek
      @house - będziesz pluł sobie na brodę, że założyłeś wątek bez precyzyjnego, mocno ukierunkowanego tematu.
      Mam niejasne przeczucie, że echa dyskusji na OL mogą pojawić się i tutaj.
      I to niekoniecznie jako komentarze do tego, co się tam pisze.
      Ponieważ mamy już wątku wypowiedź Kolegi, który odpowiada za Advanced Tomato - pójdźmy w tym kierunku, może zmień temat wątku na adekwatny, niech to będzie w całości temat o tej modyfikacji.
      A komentarze na temat tego, co się dzieje na innych forach, jak się pisze o nas, co się u nas zauważa - przenieśmy do odpowiednio tytułowanego wątku w Hyde Parku.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.