Jump to content
Sign in to follow this  
seq

NAS DS715 i brak Time Backup

Rate this topic

Recommended Posts

seq

Witam,

dostałem w ręce NAS DS715 i chciałem skorzystać z pakietu Time Backup jak w poprzednich NAS (110j i 415+).

Niestety go nie znalazłem i nie mam pojęcia dlaczego go nie mogę zainstalować?

house

Nie jest dostępny dla tego modelu. Której wersji DSM używasz ? W DSM6 RC jest Hyper Backup.

seq

Ok. Zrobię aktualizację i będę testował. Dziękuję za odpowiedź.

house

Sprawdź, jest trochę przydatnych funkcji w tym rozwiązaniu :

Sorry, only registered users can download attachments :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Marcin NAS
      By Marcin NAS
      Witajcie.

Mam taki problem.
      Od jakiegoś czasu mam serwer jak w temacie. Serwer jest podłączony do routera za pomocą kabla. Z serwerem pracują dwa komputery - internet poprzez wifi ze wspomnianego routera, i gdy jestem w biurze, korzystam bez problemów, wszystko się synchronizuje. Natomiast wyjeżdżając gdzieś i zabierając laptopa, korzystam z hotspota z telefonu i już nie mogę się połączyć z serwerem, nie mogę się zalogować, wpisuję nazwy użytkownika, a nawet jako admin pokazuje mi, że nie ma takiego. Gdy włączam Qfinderpro widzi serwer ale nie mogę się zalogować i połączyć. Klikając w qfinderpro w konfigurację nie mogę się zalogować jako użytkownik. Albo klikając widoczny serwer w qfinderpro, przenosi mnie do przeglądarki, gdzie w adresie jest IP i wyskakuje, że nie można wyświetlić. W myqnapcloud też nie działa, wyskakuje troubleshoot i nie jest zarejestrowany.
      Informatyk, który mi to konfigurował jest akurat w szpitalu i nie na miejscu będzie mu przeszkadzać.
      Proszę o pomoc

PS. Jeżeli temat już był to przepraszam ale dla mnie serwer i informatyka to czarna magia.

Pozdrawiam
    • neon
      By neon
      Witam,

rozglądam tak jak w tytule za NASem. Wcześniej uzywany był DS213air i obecnie niestety już nie daje rady.
      Będę wdzięczny za jakieś propozycje.
      Pozdrawiam
    • edvinek
      By edvinek
      Cześć,
      Zastanawiam się nad zakupem NAS do domu. Wcześniej wpadłem na genialny pomysł dysków zewnętrznych, ale chyba najsensowniej byłoby zainwestować w NAS.

W zeszłym tygodniu testowałem plex na laptopie i tv i w sumie fajna opcja jako alternatywa do dlna/udostępniania folderu/pendrive itp.

Przeglądając różne rozwiązania stanęło na 2-ch nasach:
      218+ - "dość" tani, powinien w zupełności wystarczyć do moich aktualnych potrzeb
      918+ - drogi, ale z większymi możliwościami w przyszłości

Patrząc na moje zasoby gotówkowe i to ile jestem w stanie przeznaczyć "na wstępie" stanąłem przed dylematem:
      218 i 2x10tb (lub jeden 10tb, ale wtedy 918 odpada, bo "za drogie rozwiązanie")
      918 i 1x10tb, a do tego pewnie ram i ssd

Pytanie zatem:
      Czy warto kupić tańszy NAS i mieć więcej przestrzeni na dane, czy lepiej kupić "lepszy" nas i z czasem dokupić dyski

Odpowiadając na pytanie "do czego ma służyć NAS" - nie wiem. Nigdy czegoś takiego nie miałem, ale ilość danych jakie się generuje stale rośnie. Fajnie byłoby mieć miejsce do składowania tych danych. Przy okazji można będzie niektóre dane udostępnić rodzinie, co w przypadku zwykłego dysku podpiętego pod laptopa jest utrudnione. Nas byłby włączony zawsze i miał dane "pod ręką" a laptop jednak bywa nieużywany

Coś doradzicie?

Pozdrawiam
      Marcin

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.