Skocz do zawartości
sebasvp

RT-AC68U brak internetu po aktualizacji do OFW 380.1842

Rekomendowane odpowiedzi

sebasvp

Ja troche z innej beczki po ostatniej aktualizacji 3.0.0.4.380.1842 na niektorych urzadzenach dziala mi internet a na niektorych nawet nie lapie. Brak na samsungu s4, a5 i lapku samsunga a jest na tab 4 o co t7 chodzi. Wiem ze musze wrocic do wcześniejszych wersji ale moze ktos ma tak samo. Dzieki za info:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

te problemy pojawiają się po przywróceniu FW do wartości fabrycznych ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Nic nie przywracalem do wartosci fabrycznych robie normalny update przez 192. Itd i nagle wszystko praktycznie zanika cala siec a teraz po przywroceniu wczesniejszej wersji chodzi na s5 a na lapku juz nie, pisze brak internetu:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Przywróć ustawienia fabryczne i ustaw router od nowa, często taka operacja pomaga na tego typu problem. Na androidach "zapomnij sieć" przed ponownym podłączeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

A gdzie to przywrócić do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
http://192.168.1.1/Advanced_SettingBackup_Content.asp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Dzieki za pomoc bo faktycznie pomoglo teraz jest ok na najnowszej aktualizacji. Tylko teraz kwestia ustawień majac internet 100mb po kablu przez router maks jaki osiaga to 45mb a na wifi ac schodzi do 20-24mb. Wcześniej probowalem cos kombinowac z ustawieniami ale nie przynioslo to zadnego efektu. Wiem ze ostatnio byl nawet o tym temat ale u mnie juz tak mialem ustawione. Jakies propozycje mile widziane:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wepnij komputer przed routerem (w modem od ISP) i sprawdź jakie transfery uda Ci się osiągnąć. Jeżeli nadal te 45 Mbits to masz problem albo z ISP albo z komputerem - jeżeli będzie szybciej to jedynie router.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Zrobilem tak jak napisales przez sam kabel szlo maks 75mb a przez wan idzie 50mb a przez wifi tak okolo 45mb jak myslisz te wartosci sa dobre czy da sie cos z tego jeszcze wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Skoro tak to musisz mieć problem z stabilnością połączenia od isp. U mnie na słabszym routerze mam połączenie stabilne jak skała. Falują Ci parametry połączenia najprawdopodobniej. Jeśli masz możliwość ustaw modem od ISP w tryb bridge i puść połączenie przez router. 

Edytowane przez gooru2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
10 godzin temu, sebasvp napisał:

majac internet 100mb po kablu

2 godziny temu, sebasvp napisał:

przez sam kabel szlo maks 75mb

więc nie masz 100Mbit. Dzwoń do ISP

2 godziny temu, sebasvp napisał:

jak myslisz te wartosci sa dobre czy da sie cos z tego jeszcze wyciagnac

co do WiFi nie napisałeś jakiej karty sieciowej używasz. Masz połowę łącza przez router, moim zdaniem kiepsko.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Tak jest na umowie a w rzeczywistości zawsze gorzej z tymi prędkościami jak co do czego przyjdzie a u was jak to wyglada czy jezt tyle ile na umowie podają? 

Jesli chodzi o karte sieciowa to jest Intel Centrino Advanced-N 6235 

Może faktycznie zareklamowac przepustowosc lacza nie jest osiagana ale jest to siec lokalna w tej okolicy i nic ciekawszego nie ma. Są kablowki vectra i teraz doszlo upc. Z vectry korzystalem i szalu nie bylo a tym bardziej czesto poprostu neta nie bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

U mnie jest 50/8 - mam zawsze powyżej 48. Zazwyczaj zakres 50-52/8. I to właśnie z Vectry. 

Karta powinna wydolić, więc zdecydowanie stawiam na ISP. Jeśli masz znajomego z podobnym łączem od lepszego operatora pójdź do niego i sprawdź. Tu polecam UPC/Vetre i przede wszystkim TP ( ale łącza 80mbit i szybsze ). Wówczas będziesz wiedział, co jest nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
12 minut temu, sebasvp napisał:

a u was jak to wyglada czy jezt tyle ile na umowie podają? 

UPC 250/20 : large.ac88u_5g_6m_speedtest.png.bd672a06

4-5 Mbit mi brakuje bo modem Cisco więcej nie da rady. Uparłem się na niego i pogoniłem technika z Ubee i innym badziewiem już 2x. Z 3 dostępnych wziąłbym UPC - krótka piłka - ma być "DO" 250 i nic poniżej mnie nie zadowala. 3-4 razy biednym technikiem targali, aż w końcu chłop się poddał i dostałem spory rabat na pakiet usług i to na prawie rok czasu. Potem naprawili kable w bloku i płacę normalnie jak wszyscy a nie pamiętam kiedy miałem jakiś problem z ich usługami.

12 minut temu, sebasvp napisał:

Jesli chodzi o karte sieciowa to jest Intel Centrino Advanced-N 6235 

szału nie ma - N300. Brak AC które obsługuje router. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Ale te 100mbit powinno w miarę stabilnie przepuścić. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, powinno.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

A tak to wyglada na s4 hdzie jest ac Screenshot_2016-03-10-00-05-53.thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Na pewno to pasmo 5GHz? Taki wynik zrozumiałbym na 2,4 GHz lecz nie na 5GHz AC. Zdecydowanie trzeba pogrzebać w ustawieniach, aby przynajmniej te 50Mbit osiągnąć. Pokaż screeny z ustawień routera (zakryj hasła).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

PicsArt_03-10-09.30.10.thumb.jpg.58df25fScreenshot_2016-03-10-08-08-43.thumb.png

Co tam jeszcze trzeba by przeslac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@sebasvp z ustawieniami jest ok :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Sugerowalem wlasnie sie tematami na forum i tam szukalem rozwiazan ale nic to nie dalo kompletnie nie wiem o co chodzi czemu jest taka mala predkosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Smartphone to nie jest najlepsze urządzenie do mierzenia wydajności routera, co prawda mój oneplus2 zestawia się w AC na 433Mbit i ciągnie ok 17 MB/s. W laptopie masz średnią kartę, która lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Pomijam jakość łącza od ISP. Masz możliwość sprawdzenia transferów pomiędzy 2 komputerami w LAN ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Tak mam 2 lapki jeden i drugi jak to napisałes maja lata swietnosci za soba hehe ale sa wiec mozna by sprawdzic. Tyloko powiedz jak to spiac do kupy zeby sprawdzic sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

na jednym laptopie udostępnij folder i podepnij go kablem do routera (o ile posiada gigabitową kartę sieciową) a z drugiego przez WiFi wgraj i pobierz z niego jakiś duży plik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eclip
15 godzin temu, house napisał:

Smartphone to nie jest najlepsze urządzenie do mierzenia wydajności routera, co prawda mój oneplus2 zestawia się w AC na 433Mbit i ciągnie ok 17 MB/s. W laptopie masz średnią kartę, która lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Pomijam jakość łącza od ISP. Masz możliwość sprawdzenia transferów pomiędzy 2 komputerami w LAN ?  

Nie lekceważył bym urządzeń mobilnych ;), znam kilka osób z mocnymi słuchawkami ale nie można tego powiedzieć o ich laptopach.

laptop :

5158448857.png.63ae1d8f0b4ede013396ec8d1

Telefon:

IMG_1500.thumb.PNG.dd032000e0080a5977266

Pozdrawiam.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
33 minuty temu, eclip napisał:

znam kilka osób z mocnymi słuchawkami ale nie można tego powiedzieć o ich laptopach.

nie znam nikogo kto kupuje mocny router AC jedynie dla słuchawki :) bądź mocną słuchawkę zamiast dobrej karty sieciowej :) Nie lekceważę urządzeń mobilnych, po prostu uważam, że nie powinno się opierać na nich pomiaru szybkości routera, łącza od ISP itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Chyba sobie to odpuszcze bo cos mnie sie tam nie laczy nic a nic. Dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eclip
16 minut temu, house napisał:

nie znam nikogo kto kupuje mocny router AC jedynie dla słuchawki :) bądź mocną słuchawkę zamiast dobrej karty sieciowej :) 

sebasvp

"... Jesli chodzi o karte sieciowa to jest Intel Centrino Advanced-N 6235..."

"... A tak to wyglada na s4 hdzie jest ac .."

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Gosciu nie wiem do kogo bijesz jak ja nie kupowałem to z tych wzgledow ale co tam lepiej pisac z dwoch wersow ktore sobie wyciales i myslisz ze jestes fajny jak dla mnie to nawet nie wiesz co z jakiego powodu wybralem ten sprzet ale jestem [*usunięto*] polakiem i z dwoch wycietych wersow juz wszystko wiem o tobie co za [*usunięto*]. Ja po twoich wersach można wywnioskować se jesteś przemadrzaly i kogo ty nie znasz napinasz sie czy co? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@sebasvp Nikt nie twierdzi, że popełniłeś błąd, czy źle dobrałeś sprzęt. Takie "zaczepki" lepiej ignorować, szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi