Jump to content
Sign in to follow this  
korek2

Urządzenia nie widzą się

Rate this topic

Recommended Posts

korek2

Witam,
Mam router TL-MR3420 v2 z Gargoyle połączony w trybie most/przekaźnik z Asusem RT-N16  z Tomato. Urządzenia podpięte do TL-MR3420  przez wi-fi nie widzą tych podpiętych kablem.
Jakieś sugestie ?

glorifyday

U mnie takie cuda potrafily sie cudownie naprawic po reboocie urzadzen.

Raz byl potrzebny nawet restart do ustawien fabrycznych i poustawianie wszystkiego od nowa.

Inne sugestie... czy adresy urzadzen podpietych po kablu i po WiFi sa w tej samej podsieci?

korek2

Resetowane były już dziesiątki razy.

Są w tej samej sieci i nie ma znaczenia czy mają stały adres czy przez DHCP. Oczywiście DHCP jest tylko na Asusie

house

You do not have the required permissions to view the link content.

korek2

Dzięki, przejrzałem te linki lecz nie znalazłem tam rozwiązania. Toretycznie wszystko zrobiłem jak w opisach, generalnie wszystko działa, jest internet, sprzęt dostaje adresy. Jedynie z wi-fi nie widać komputerów na kablu. I tylko na drugim routerze z gargoylem.

glorifyday

W druga strone (wifi - z kabla) widac?

Albo konflikt sprzetowy, albo cos walniete, albo TTTM (Ten Typ Tak Ma)?

Powtarzam, ze u mnie byla troche podobna sytuacja i pomogl dopiero factory reset i poustawianie wszystkiego od nowa na switchu pomiedzy ruterami.

Moze jeszcze sprobowac inna wersje gargoyle'a?

korek2

Poddałem się, w żaden sposób nie mogłem tego uruchomić. Zmieniłem konfigurację, teraz Gargoyle jest w trybie AP + klient ale sieci urządzenia z jednej sieci nie widzą urządzeń w drugiej. Pingi przechodzą ale nie można wejść na stronę czy serwer dlna. Jakieś pomysły ?

glorifyday

Na OFW tez tak bylo?

house

Pingi przechodzą ale nie można wejść na stronę czy serwer dlna. Jakieś pomysły ?

dns+wins ?

house
A trochę jaśniej ?

jak masz skonfigurowany dns w trybie AP gargoyle ?brama jako dns ? look :

ew najlepiej zasięgnąć języka u źródła :

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

• Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    • waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.