Skocz do zawartości
milanoa

Wybór BTS LTE od Play

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa

Nurtuje mnie ostatnio jedna rzecz, w jaki sposób mając w pobliżu domu około 6 nadajników LTE od Play-a sprawdzić do jakiego nadajnika jestem w danym momencie podpięty ponieważ za każdym razem jak się podpinam dostaje z innej puli adres ip? np. 10.16.., 10.172.., 10.106... Chyba że te różne ip są tylko z jednego nadajnika, jak to jest w jaki sposób modem podłącza się do nadajnika tzn. chodzi mi czy łączy się z najbliższym czy może z najmniej obciążonym?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 godzin temu, milanoa napisał:

w jaki sposób mając w pobliżu domu około 6 nadajników LTE od Play-a sprawdzić do jakiego nadajnika jestem w danym momencie podpięty

może to Ci pomoże : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

8 godzin temu, milanoa napisał:

jak to jest w jaki sposób modem podłącza się do nadajnika tzn. chodzi mi czy łączy się z najbliższym czy może z najmniej obciążonym?.

wydaje mi się, że jednak podstawowym czynnikiem jest najpierw obciążenie BTS'a a potem moc sygnału. Mając roaming krajowy w play czasami łączę się do BTS'ów oddalonych o 6 km pomimo tego, że najbliższy macierzysty mam 900m od siebie (ale jedyny w okolicy). Nie wiem do jakiego BTS'a trafiam, ale jego lokalizację zdradza mi appka pogody w telefonie. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• esselite
      Przez esselite
      Kurcze, czy po zainstalowaniu przez Was aplikacji na Androida Asus Router, jesteście w stanie się połączyć? Tylko nie mówię o tym, jak już macie połączenie, tylko po odinstalowaniu APK i zainstalowaniu na nowo.
      Ja mam Lenovo P2 na Android 7.0. działało mi toto, ale jak ostatnio odinstalowywalem apke, to pop ponownym zainstalowaniu nie znajduje routera.

• maine_coon
      Przez maine_coon
      Witam.Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć który z procesorów Synology obsłuży światłowód o prędkość 600Mb/s. Obecnie posiadam DS216 PLAY i pobieranie jest na maksymalnym poziomie 250Mb/s. Dodam tylko, że źródłami są  shelle wiec dostępność jest ok. NAS ma zainstalowany WD RED.

• krucyfix
      Przez krucyfix
      Witam,
      szukam routera do internetu LTE (głównie do sieci Play LTE i T-Mobile).
      Zastanawiam się pomiędzy tymi trzema:
      Huawei B618s-22D  ASUS 4G-AC68U  Netgear R7100LG Które dwa z nich byłyby najlepsze i dlaczego?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.