Skocz do zawartości
milanoa

Wybór BTS LTE od Play

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa

Nurtuje mnie ostatnio jedna rzecz, w jaki sposób mając w pobliżu domu około 6 nadajników LTE od Play-a sprawdzić do jakiego nadajnika jestem w danym momencie podpięty ponieważ za każdym razem jak się podpinam dostaje z innej puli adres ip? np. 10.16.., 10.172.., 10.106... Chyba że te różne ip są tylko z jednego nadajnika, jak to jest w jaki sposób modem podłącza się do nadajnika tzn. chodzi mi czy łączy się z najbliższym czy może z najmniej obciążonym?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 godzin temu, milanoa napisał:

w jaki sposób mając w pobliżu domu około 6 nadajników LTE od Play-a sprawdzić do jakiego nadajnika jestem w danym momencie podpięty

może to Ci pomoże : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

8 godzin temu, milanoa napisał:

jak to jest w jaki sposób modem podłącza się do nadajnika tzn. chodzi mi czy łączy się z najbliższym czy może z najmniej obciążonym?.

wydaje mi się, że jednak podstawowym czynnikiem jest najpierw obciążenie BTS'a a potem moc sygnału. Mając roaming krajowy w play czasami łączę się do BTS'ów oddalonych o 6 km pomimo tego, że najbliższy macierzysty mam 900m od siebie (ale jedyny w okolicy). Nie wiem do jakiego BTS'a trafiam, ale jego lokalizację zdradza mi appka pogody w telefonie. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mollu
      Przez mollu
      Dzień dobry, 
      Chciałbym połączyć:
      Huawei B715 Orange
      Huawei B525 T-Mobile
      Neostrada ADSL

Uprzedzając - neo to max 20mbit i brak innych alternatyw w tym światło może będzie za lat 10.

Co chcę uzyskać? najlepiej agregacje 😉 , niski ping 
      Do czego służy łącze? Archiwizajca internetu 😉 , granie, słuchanie muzyki, oglądanie telewizji internetowej w 4K (netflix i pochodne ...)

Nie mam doświadczenia w konfiguracji "tekstowej", chciałbym wyklikać konfigurację przez jakiś interfejs webowy. 
      Oczywiście urządzenie musi mieć porty gigabit.

Czy jest jakieś urządzenie które by to umożliwiło?

Czy urządzenia Huwaei B715 i B525 mają możliwość przełączenia w tryb bridge? Bo to jest chyba 1/2 sukcesu?
      Jeśli tak to jak to zrobić?
      Jaki modem do neostardy który pozwoli na odpalenie bridge?
    • Somnus
      Przez Somnus
      Dobry wieczór, pisze dość późna porą, a wiedzie mnie dość pilna potrzeba jakim jest zakup nowego modemu LTE. Aktualnie posiadam Netgear AS810, który już był raz wygrzewany (padł na amen) i o dziwo po zabiegu działa ale niestety niepokojące sygnały daje bateria - spuchła. Szukam jakiegoś zamiennika ale nie wiem czy bateria typu W-5 (oryginalnie W-7)będzie pasować? Może ktoś będzie posiadać takową wiedzę lub podeśle jakiś link? Ciężko cokolwiek znaleźć na naszych oraz zagranicznych forach. Wiem, że Internet po kablu jest lepszy ale zostałem ograniczany do sieci Play, która  o dziwo b. dobrze działa. Czuję, że sam Netgear za chwilę wyzionie ponownie ducha ale bez możliwości ponownej reanimacji. Wygrzewałem kilka urządzeń ale prędzej czy później odmówią posłuszeństwa lub będzie to czysty masochizm. Dlatego mogę chwilowo ratować się dodatkową baterią, a tak muszę zakupić coś nowego. Mieszkam bardzo blisko nadajnika, nie potrzebuję dodatkowych anten i nawet do grania wystarczył mi taki Netgear. Zależy mi aby posiadał ten sam modem Cat.12 lub lepszy w omawianym modelu. Myślałem o jego następcy ale natrafiłem na post użytkownika House, że szczęśliwie się go pozbył. Szkoda, że nie podał swoich przemyśleń za które autora bardzo bym prosił.  Gdyby ktoś był skory do pomocy może to być bardzo dobry stacjonarny lub mobilny router. Co do kwoty chyba nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że to mój główne źródło Internetu. 

Edit. Znalazłem odpowiedź użytkownika House w innym temacie

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.