Jump to content
Sign in to follow this  
Michał Kowalczyk

RT-AC68U Download Master Speed

Rate this topic

Recommended Posts

Michał Kowalczyk

Witajcie,

mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników routerów Asusa zwłaszcza merlinem na pokładzie.

Otóż download master troszkę mnie rozczarował dziś swą wydajnością. Torrent z private trackera leci na kliencie bittorent na pc ok 12MB/s a na download master wyciąga mi zawrotne 1,5MB/s.

Czy ktoś ma podobne doświadczenia odnośnie wydajności DM bo w konfiguracji za dużo zrobić nie można. Nie sądzę, żeby był to problem samego zapisu na dysk ale może się mylę dlatego też proszę o jakieś podpowiedzi.

house

jaki dysk usb ? moim zdaniem lepiej jest zainstalować transmission z entware i podtuningować ustawienia w settings.json. 1,5 MB/s rzeczywiście słabo, ale nie licz na 12 MB/s przez router.  

Michał Kowalczyk

WD passport 500GB na usb 3.0.

Powiem tak na 12MB/s może i nie liczę ale chociaż połowa z tego przy 120Mb/s łaczu była by powiedzmy "akceptowalna".

house

pierwsza rzecz :

potem zainstaluj  transmission-daemon  jest szansa, że akceptowalny poziom osiągniesz. Ważne aby w pliku settings.json (konfiguracja transmission) ustawić : 

Sorry, only registered users can display code field :(

i odpowiednia liczbę 

Sorry, only registered users can display code field :(

adekwatną do wydajności routera i łącza od ISP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gulashos
      By gulashos
      Cześć mam pytanie potrzebuję stworzyć tunel VPN dla dwóch lokalizacji i czytam, że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana firmware na Tomato. 

W teorii na stronie http://tomato.groov.pl/?page_id=164 widzę oba modele. 

K26RT-AC – MIPSR2 – SDK6.x, special builds for RT-N66U, RT-AC66U, R6300v1 and Tenda W1800R only

K26ARM – ARM – only for Broadcom-ARM based routers like: Asus RT-N18U, RT-AC56U, RT-AC68U (except HW Rev C1), RT-AC68R, D-Link DIR868L, Huawei WS880, Netgear R7000, R6400, R6300v2, R6250, Linksys EA6900, EA6700, EA6500 v2

tylko chciałem się upewnić czy konkretnie dla modeli z AiMesh-em mogę też wgrać ten soft, konkretnie chodzi mi o te 2 modele: 
      https://www.x-kom.pl/p/116446-router-asus-rt-ac66u-1750mb-s-a-b-g-n-ac-2xusb-.html#Specyfikacja
      https://www.morele.net/router-asus-aimesh-rt-ac68u-613032/

Ewentualnie napiszcie czy to samo osiągnę merlinem. Zależy mi na stworzeniu VPNa aby połaczyć multirooma. 

• wds
      By wds
      Witam,

Posiadam router Asus RT-AC68U i zastanawiam się, jak zrobić to, żeby była widoczna tylko jedna sieć Wifi, bo obecnie mam dostępne dwie sieci w wyszukiwaniu, ta która ma 2.4 Ghz i ta, która ma 5 GHz. 
    • gulashos
      By gulashos
      Cześć proszę o pomoc, zakupiłem router Asusa RT-AC68U i zdziwiony jestem poziomem sygnału wi-fi jest on niesamowicie słaby, rozumiem wiele rzeczy, że nie samym Wi-Fi człowiek żyje ale ... zrobiłem test ustawiłem obok routera Samsunga Galaxy S10+ jako router i zasięg niesamowity praktycznie w każdym miejscu w domku gdzie router już totalnie nie dawał rady. Proszę o pomoc bo może to kwestia ustawień. Zabawę kanałami i zmianą softa mam za sobą nie pomogło to w żaden sposób. Dziwni mnie, ze poziom sygnały jest tak słaby a prawie każdy router bez anten działa lepiej. Mam 137metrów domek i zasięg nie przebija się przez piętro. Nie jest to kamienica ani żadne żelbetonowe konstrukcje (S10 w trybie routera radzi sobie idealnie). Wg producenta Router ten ma świetne Wi-Fi a tutaj nie wydaje mi się. Tutaj przykład: http://prntscr.com/ol73h7 jak ktoś ma jakiś pomysł proszę doradźcie. Bo nie wiem czy ten router tak ma czy coś mam zwalone w konfigu. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.