Jump to content
djmarco

Modernizacja sieci w mieszkaniu.

Rate this topic

Recommended Posts

djmarco

Witam.

Zmieniłem u siebie router na Asusa RT-AC68U. W laptopie miałem fabrycznie kartę Intel która miała tylko 2.4GHz i zmieniłem ją na DW1540. Mając router AC chce teraz zmienić na jakąś kartę miniPC też w AC. Pytanie: polować na DW1550 czy kupić dostępna Intela 7260MHW?

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

house

Więcej powie Ci kolega @Idanit, użytkuje obydwa modele. Wg jego informacji nie ma różnicy - bierz tą która jest dostępna. 

Idanit
2 godziny temu, house napisał:

Więcej powie Ci kolega @Idanit, użytkuje obydwa modele. Wg jego informacji nie ma różnicy - bierz tą która jest dostępna. 

dokładnie tak... ja nie zauważam żadnych różnic. 

djmarco

A z antenami nie będzie problemu?

Ogólnie zauważyłem, że po przejściu na DW1540 przy 5GHz zasięg jest słabszy.

ligeza
7 godzin temu, djmarco napisał:

Ogólnie zauważyłem, że po przejściu na DW1540 przy 5GHz zasięg jest słabszy.

Czym wyższa częstotliwość tym słabszy będzie zasięg. Dlatego jest to całkowicie normalne, że dla 5 GHz zasięg będzie gorszy niż dla 2,4GHz. 

• Like it 2

house
7 godzin temu, djmarco napisał:

A z antenami nie będzie problemu?

nie, karta ma najbardziej popularne gniazda u.fl

Kirky
15 godzin temu, djmarco napisał:

Witam.

Zmieniłem u siebie router na Asusa RT-AC68U. W laptopie miałem fabrycznie kartę Intel która miała tylko 2.4GHz i zmieniłem ją na DW1540. Mając router AC chce teraz zmienić na jakąś kartę miniPC też w AC. Pytanie: polować na DW1550 czy kupić dostępna Intela 7260MHW?

Nie wiem czy lubisz pograć, ale przy zakupie tego modelu w wybranych punktach sprzedaży możesz otrzymać 100zł na gry w gram.pl, była nawet informacja o tej promocji tu na forum, po więcej szczegółów zajrzyj tu: 

You do not have the required permissions to view the link content.

djmarco

Tak, wiem, ale mnie to nie interesuje. Dzięki.

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• equusman
      By equusman
      Witam
       Wymieniłem w laptopie Dell Latitude e6530 kartę wifi Broadcoma , na kartę intela jak tytule postu. No i zaczęły się problemy. Efekt - nie można uruchomić urządzenia błąd 10. System windows 10 pro czysta instalacja. Przed wymianą karty zainstalowane były wszystkie potrzebne sterowniki ze strony Della i działało. Po wymianie karty - wifi niedostępne. Sterowniki do karty ściągnąłem ze strony Intela. Menadżer urządzeń wyświetla zainstalowane sterowniki karty. Karta wifi jest sprawna, bo na tym laptopie mam jeszcze zainstalowanego linuxa i na nim pięknie hula .
      Wczoraj postanowiłem zrobić jeszcze raz czystą instalacje windows 10. Sam dociągnął sterowniki. Na stronie della zrobiłem diagnostykę , zainstalowałem tylko trzy pliki wskazane przez program diagnostyczny ( chipset intela, grafika intela, sterowniki do sata). Ani na świeżo ani po instalacji w/w składników karta nie ruszyła ( kod 10) Menedżer kartę widzi i to wszystko. Wczoraj i dzisiaj szperałem w internecie , ale bez skutku. Nie mam pojęcia to ugryźć. Oczywiście na linuxie bez zmian działa super (out of the box).

Z dodatkowych urządzenień zainstalowanych w laptopie mam :
      - kartę bluetooth 380, DW5560 HSPA+ ( bez karty sim). Nie wiem co jeszcze podesłać co by pomogło rozwiązać problem.
      Bardzo proszę o pomoc
    • manol68
      By manol68
      Witam. W logach systemych mam dwie różne wiadomości:

Ten pojawia się głównie przy ściaganiu plików przy wysokich prędkościach. Mam łącze 1Gb/s.
      Łącze jest stabilne, nie rozłącza się. Co ta wiadomość oznacza i jak naprawić ten problem ?
      Drugi sprawa to urządzenie wifi które ciąglę się rozłacza i łączy ponownie:

Jest to dekoder satelitarny nc+ (chip: Sagemcom Broadband SAS).
      Urządzenie łączy się zarówno z siecią 2.4 GHZ jak i 5 GHZ, jakość sygnału i zasięg nie jest tutaj problemem.
      Tu są ustawienia mojej sieci wifi:

Czy mogę cokolwiek poprawić / zmienić aby naprawić lub zredukować ten problem ?
      Obie wiadomości pojawiają się niezależnie od użytego firmware, obecnie używam AsusWRT / Merlin 384.10_beta1.
      Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu !

• Łukasz_B
      By Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.