Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bm24

Witam szanownych forumowiczów!

Poszukuję informacji, jak aktualnie (tj. luty 2016, firmware 3.0.0.4.378_9212) wygląda sprawa z uzyskaniem poprzez port USB dostępu do internetu w technologii LTE dla tego routera. Chodzi mi o uzyskanie połączenia typu failover, na wypadek padającej (co jakiś czas niestety) usługi Netii. 

Znalazłem w necie sporo wątków, niemniej datowane są one na +- 2014, także może coś od tego czasu się zmieniło?

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami? Doradzić jaki modem zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W tej kwestii nic się nie zmienia. Co do routera DSL-AC68U to nic innego jak RT-AC68U z obsługą ADSL/VDSL więc najlepszym wyborem będzie Huaweii E3272 Hilink

lub ewentualnie ten temat : 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Dzięki firmie NETGEAR wpadł na moje biurko najnowszy mobilny hotspot Nighhawk M1 (MR1100) z modemem LTE Cat 16. Urządzenie oparto na układzie Qualcomm Snapdragon X16 działającym w paśmie
      4G: 700/900/1800/2100/2600 MHz oraz 3G: 850/900/1900/2100 MHz i wspierającym funkcję 4x4 MIMO. Netgear deklaruje maksymalną prędkość pobierania danych na poziomie 1000 Mbits i 150 Mbits dla danych wysyłanych. Ciekawostką jest fakt, że Nighthawk M1 potrafi pobierać dane 2x szybciej niż możliwości techniczne działających na naszym rynku operatorów  Grupa Cyfrowy Polsat poinformowała niedawno, że po dokonaniu agregacji pasm w trzech częstotliwościach i uruchomieniu modulacji 256 QAM operatorowi udało się osiągnąć maksymalną prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced na poziomie 498 Mb/s (i to jedynie testowo dla klientów w Białymstoku). Netgear w obudowie o wymiarach 105.5 × 105.5 × 20.35 mm zmieścił układ Qualcomm WTR5975 RF, dwie wbudowane anteny WiFi 802.11 b/g/n/ac oraz wymienną baterię o pojemności 5040mAh, która wg producenta ma pozwolić na 24 godziny pracy.

Router posiada 2,4" wyświetlacz na którym sprawdzimy stan urządzenia, nazwy SSID i hasła do sieci WiFi oraz wykorzystany transfer internetu mobilnego. Nighthawk M1 MR1100 dysponuje slotem na kartę SIM oraz kartę microSD i może zostać przekształcony w serwer typu NAS (!) . Na liście złączy znajdziemy standardowe gniazdo Gigabit ethernet, dwa USB w formacie A i C oraz dwa złącza TS-9 do podpięcia zewnętrznych anten. Router jest w stanie dostarczyć sieć do maksymalnie 20 urządzeń wykorzystując w tym celu zarówno pasmo 2.4 GHz jak i 5 GHz.

Producent dodatkowo wprowadził dość ciekawą funkcjonalność - Nighthawk M1 może pełnić rolę stacji bazowej dla systemu monitoringu Netgear Arlo : 

Więcej zdjęć znajdziecie w poniższym albumie w galerii :  
      Nighthawk M1 ma pojawić się w sklepach w przyszłym miesiącu w cenie około 199€ + VAT . Netgear nie opublikował dotychczas informacji na temat urządzenia w języku polskim, więc po więcej informacji zapraszam na globalną witrynę: 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.
    • mathea
      Przez mathea
      Cześć, właśnie stoję przed wyborem rozwiązania do mojej sieci (aktualnie posiadam ASUS RT-AC68U) aby rozszerzyć go o LTE (w swojej okolicy (<1km) mam co najmniej 5 nadajników LTE 1800/2100/2500 od Play -> Gdańsk).
      Zastanawiam się nad dwoma opcjami, a właświcie trzema:
      1. Sprzedać mój router i kupic ASUS 4g-AC68U
      2. Dokupić Netgear LB2120 i podłączyć go przez LAN jako do RT-AC8U
      3. Dokupić HUAWEI B715 (LTE kat 9) i spiąć po lanie z RT-AC68U
      4. Dokupić jakiś czopek USB LTE i wpiąć go do RT-AC68U, do tej pory miałem podpięte stare HUAWEI E156G (3G) i jestem pełen obaw co do takiego rozwiązania. Próbowałem też kiedyś dorwać  e3372s-153 ale niestety dostępne są tylko HiLink'i z którymi są/były problemy przy RT-AC68U.

Pytam bo wiele z wcześniej omawianych tematów było w przypadku budowania sieci poza miastem, tutaj sytuacja jest nieco inna - właściwie centrum Gdańska, gdzie zagęszczenie BTS jest duże.
      Drugi dość ważny "warunek" to fakt iż sieć będzie działać w bloku więć powierzchnia do pokrycia WiFi nie jest duża jednak mocno zakłócona sieciami sąsiadów (głównie UPC xxxxxxxx).
      P.S. dostawca LTE to koniecznie sieć PLAY (po prostu mam tam bardzo duży pakiet danych) 

Podpowiecie co byście wybrali? Dzięki z góry

// P.S. Dzięki @house za przeniesienie wpisu!
    • Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.