Skocz do zawartości
listek2000

Asus RT-AC87U + konsola PS4

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

listek2000

witam, nie widzę opcji ustawienia MTU pod dhcp (automatyczne ip)?

wg testów na pc mam 1472 + nagłówek 28, wychodzi na to,ze 1500?

Czy owe 1500 jest domyślnie "zaszyte" w tym routerze? 

Bo jednak pod pppoe w zakładce wan widzę 1492.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
47 minut temu, listek2000 napisał:

Czy owe 1500 jest domyślnie "zaszyte" w tym routerze? 

tak, pod dhcp

47 minut temu, listek2000 napisał:

Bo jednak pod pppoe w zakładce wan widzę 1492.

2016-01-21_214600.png.0666236ae71423bc87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Dzięki dr.house ;) 

jak wiecie dużo gram w ps4 i w tym routerze jest funkcja QoS.

Po załączeniu formy adaptacyjnej i pozostawienia przepustowość na 0 czyli pełne wykorzystanie łącza,

oraz ustawienia priorytetu na "game" zauważam pewne spowolnienie w testach na konsoli, lepiej wygląda to bez załączania tego ficzera.

Jak wygląda ta funkcja od strony technicznej? Bo rozumiem, ze priorytet maja gry i konsola, ale czy nie jest to tez tak ,ze pakiety przechodzą niepotrzebnie przez kolejna "bramkę"?  Funkcja to rozdziela pasmo ale czy jednocześnie potrafi wspomóc ustawienia priorytetowe, bo mam wątpliwość na przykładzie w/w testów na konsoli.

dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
21 godzin temu, listek2000 napisał:

Jak wygląda ta funkcja od strony technicznej? Bo rozumiem, ze priorytet maja gry i konsola, ale czy nie jest to tez tak ,ze pakiety przechodzą niepotrzebnie przez kolejna "bramkę"?

nie tyle niepotrzebnie co celowo, przez analizator pakietów który określa ich przynależność (czyli "game") i priorytet względem ustawień. Moim zdaniem to jest dobre na obniżenie dużego ruchu np generowanego przez klientów  torrent, ale nie na podwyższenie innych. nie używam takich rzeczy osobiście. 

21 godzin temu, listek2000 napisał:

ale czy jednocześnie potrafi wspomóc ustawienia priorytetowe, bo mam wątpliwość na przykładzie w/w testów na konsoli.

powinno pomóc, ale ruch do i z konsoli odbywa się na tylu portach, że jak widzisz nie zawsze to działa. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

dzięki :)

a teraz chciałem zapytać o DNS w tym routerze podpiętym do ps4.

domyślnie przez dhcp konsola sobie wpisuje DNS 192.168.1.1

rozumiem ,ze przy ustawieniu :

Ustawienia DNS portu WAN:
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
Tak

przez ip wan konsola łączy się z dns od isp czyli:

DNS

80.71.82.82

80.71.82.83

czy to coś zmienia jak w konsoli bezpośrednio wpisuje w/w DNS?

bo robiąc testy ping, mam najmniejsze czasy 2-3-4ms do w/w adresów, to logiczne, i nawet prędkość internetu na konsoli jest tak 200/150mbs (z 250/250) ale test jakby muli, tzn muszę na niego troszkę poczekać (troszkę powisi w pozycji nat).

i gdzieś poczytałem o googlowskich DNSach 8.8.8.8 i na probe je wklepałem do konsoli.

w testach routera ping do dns 8.8.8.8 mam ok 20ms , i prędkość z konsoli spada tak do ok 150/150mbs, ale nieoczekiwanie test za każdym razem przechodzi piorunująco , uzyskanie adresu, test nat, download, upload, w ułamku sekundy są rezultaty. serwer psn w tym wypadku szybko reaguje. 

Tak zostawiłem póki co, mam pytanie jednak czy mimo wszystko jeśli w konsoli ustawie dns 8.8.8.8 to przypadkiem tak czy owak, to nie idzie przez router i dns od isp? czy sam sobie nie stwarzam więcej bramek? widoczny spadek prędkości choć reakcja testu lepsza.

Skoro się już tak rozpisałem to dopytam na koniec, czy jeśli dużo użytkowników grających ze mną online jest z polski to dobrym pomysłem w celu wyeliminowania opóźnien i laagow może być wpisanie u siebie w konsoli jakiegoś polskiego szybkiego serwera DNS? 

dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
8 godzin temu, listek2000 napisał:

mam pytanie jednak czy mimo wszystko jeśli w konsoli ustawie dns 8.8.8.8 to przypadkiem tak czy owak, to nie idzie przez router i dns od isp?

nie, gateway'em pozostanie cały czas router ale rozwiązywaniem nazw zajmie się dns google. W tym przypadku odcinasz konsolę od nazw innych hostów w LAN, ale to nie dns isp będzie "obsługiwał" nazwy adresów online.

8 godzin temu, listek2000 napisał:

czy jeśli dużo użytkowników grających ze mną online jest z polski to dobrym pomysłem w celu wyeliminowania opóźnien i laagow może być wpisanie u siebie w konsoli jakiegoś polskiego szybkiego serwera DNS? 

jeśli kuleje Ci DNS na konsoli i użycie googlowego pomogło to tak. Możesz skorzystać z tego narzędzia w celu znalezienia jakiegoś szybkiego, ale w Twojej lokalizacji :

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

dzięki dr. :) świetny benchmark, wg niego najlepszy dns jest 208.67.220.220 od opendns,

drugi lokalny 192.168.1.1 i trzeci googel 8.8.4.4

wklepałem ten od opendns i test przechodzi w mgnieniu oka i prędkości są większe na poziomie 170/170mbs

pozdr.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Nurtuje mnie problem, czemu na 20 testów polowa wyskakuje
z komunikatem o ograniczeniu prędkości spowodowana fragmentacja pakietów. 
Specjalnie podłączyłem konsole bezpośrednio pod modem 1 metrowym kabelkiem aby wykluczyć router.
Nic to nie zmieniło, problem jest ten sam, zmiana MTU nic nie pomaga.

Idąc dalej, włączyłem net na telefonie z sieci komórkowej, czyli od zupełnie innego dostawcy i dałem udostępnianie do konsoli... efekt ten sam... fragmentacja pakietów.
Będę jeszcze testował w innym domu, jeśli nic to nie zmieni to ewidentnie będzie to wina serwera psn? oprogramowania konsoli? wadliwej karty sieciowej w urządzeniu?

podpiąłem modem bezpośrednio do PCeta, wynik jest 1472 czyli wg opisu:
Do maksymalnej wielkości pakietu otrzymanej z testu ping dodaj wartość 28 
(20 bajtów jest zarezerwowana dla nagłówka adresu IP, natomiast 8 bajtów jest przeznaczone na nagłówek komunikatu ICMP Echo Request). 
Pamiętaj: Należy dodać wartość 28 do wyniku otrzymanego z testu ping!
Czyli:
1472 to wartość pakietu otrzymana z Testu Ping
+ 28 nagłówki adresu IP i komunikatu ICMP
1500 to optymalna wartość MTU
 i taka mam automatycznie ustawiona w konsoli, próbowałem wpisać samo 1472 zniżałem wartość, zwiększałem , efekt jeszcze gorszy.

kolejna sprawa to funkcja przyspieszenia NAT: automat

Przyspieszenie NAT  Wyłącz automat    CTF(Cut Through Forwarding) is enabled.

próbowałem to wyłączyć, wtedy wyskoczyło,ze procesor przejmuje te funkcje?

tutaj 

jest to ładnie opisane i jak trochę rozumiem, funkcja ta ma wiele zależności i nie wszystko razem zadziała?

dzięki za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, listek2000 napisał:

jeśli nic to nie zmieni to ewidentnie będzie to wina serwera psn? oprogramowania konsoli? wadliwej karty sieciowej w urządzeniu?

a może to 

i to 
 Ci pomoże. Nie jesteś jednym, który zmaga się z tym problemem - czasem nie jest to wina routera tylko ISP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej

wyniki w testach na ps4 mam za każdym razem rożne zależnie skąd wpisze DNS, zaś na kompie zawsze takie same ok. 267/267

A jak pobierasz grę czy aktualizację to transfer pokrywa się z tym z testu?
U mnie na teście już ładnie pokazuje ale co z tego jak dziś ściągałem grę z zawrotną prędkością od 0,5 MB/s do 4 MB/s w porywach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
11 minut temu, pociej napisał:

U mnie na teście już ładnie pokazuje ale co z tego jak dziś ściągałem grę z zawrotną prędkością od 0,5 MB/s do 4 MB/s w porywach...

ale tutaj router nie ma nic do rzeczy, zapewne problem leży po stronie PlayStation Store. Zrób tak jak @listek2000 sugerował - sprawdź w momencie kiedy "statystyczny" użytkownik siedzi w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej
33 minuty temu, house napisał:

ale tutaj router nie ma nic do rzeczy, zapewne problem leży po stronie PlayStation Store. Zrób tak jak @listek2000 sugerował - sprawdź w momencie kiedy "statystyczny" użytkownik siedzi w szkole.

Próbowałem już chyba o każdej porze...
10 rano, 12 w południe, 15 po południu, 20 wieczorem, 22 wieczorem, północ, 2 w nocy, 4 w nocy...
Kaszana całą dobę.

Tylko właśnie tego jednego nie rozumiem, skoro w danym momencie w paru testach wychodzi 100-150 Mb/s czemu w tym samym czasie ściąga jedynie 8 Mb/s...

Powoli doszedłem do tego że router nic tu nie "psuje" ale wciąż szukam przyczyny i czy sam mogę sobie z nią poradzić czy to np. wina IPS czy ich (PSN) serwerów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mickarp

a może PSN po prostu mają osobny serwer do testów a gry poupychane na różnych serwerach świata. Jak kiedyś miałem PS4 to najlepiej ściągało mi kiedy PS był w trybie czuwania, z resztą ma XO też tak było. Prędkości ściągania wtedy sprawdzałem na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej

Kto to wie, jakiekolwiek wpisy innych graczy znajdę to Sony zawsze odpowiada że to wina łącza użytkownika... (a ciągną się tematy od 2014 dotyczące PS4 oraz starsze ogólnie PSN)
Jakoś inne firmy / platformy nie mają problemu by w 2016 roku nadążyć i zaoferować użytkownikom tyle by nawet ci z szybszymi łączami byli w stanie je wysycić podczas ściągania.

Co do tryby czuwania znalazłem takie wpisy oraz spróbowałem na własnej skórze...
Przez parę minut prędkość wzrosła z ~2000 KB/s do ~4000 KB/s a potem standardowo spadła do poniżej 1000 KB/s...

Już daję sobie spokój bo tylko się denerwuję.

@listek2000
Wybacz że znów w Twoim temacie piszę o konsoli... :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

a  tak poza tym żeby naszego kolegę zmobilizować dziś pokazała się aktualizacja :

no i proszę jest max, czyli to u nich serwery zamulały... ciekawe jak to teraz u kolegi @pociej będzie?

d58430911b8bf4e6med.jpg

u mnie grę pobiera jakieś pół godziny ok 19GB, nie wiem  z jaka prędkością , bo nie mam podgladu prędkości, jedyna informacje jaka widzę to ile czasu mi to zajmie i ile pozostało. Ale prędkość łącza to chyba nie to samo co prędkość pobierania? Prędkość jest podana 250 Mbits a pobieranie widzę w MB  i jest to wartość znacznie niższa, to się jakoś przelicza, dzieli? 

chyba 1MB = 8Mb ? pozdr.

ps. Doktor mógłbyś z wątku " Jak dostać się do modemu Genexis DRG 700" wkleić wyżej odpowiedzi dotyczące niniejszego tematu? dzięki i pozdr.

Edytowane przez listek2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ps. Doktor mógłbyś z wątku " Jak dostać się do modemu Genexis DRG 700" wkleić wyżej odpowiedzi dotyczące niniejszego tematu? dzięki i pozdr.

proszę bardzo, przeniesione. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej

Zgadza się, 1 MB = 8 Mb

Skoro u Ciebie ok. 19 GB poszło w ok. 30 minut to jeśli się nie pomyliłem mamy średnią około 86 Mb/s.
No, no... 86 Mb/s, super, szkoda że u mnie nie ma choć stałego 10% Twojego wyniku.
U mnie patch o wielkości 1,037 GB jest przewidziany na 50 minut, wychodzi zawrotna średnia 2,83 Mb/s...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Rece mi opadają :( kolejny wyścig nie ukończony :(

prędkość netu 250/250 , router klasy wyższej (???) 14 uczestników w tym z niemiec, holandii, szkocji, wlk.brt, francji, belgii, z polski, a nawet z za oceanu z  canady ( ponoć zona oglądała w tym czasie netflixa full hd) i qufa wszyscy dojechali... tylko nie ja :( nie wiem gdzie jest problem, napisałem już wszędzie, do ISP do PSN a dziś do supportu Asusa, może potrzebuje innej marki router gameingowy klasy premium oparty na innej architekturze,  bo nie chce tylko zmienić nazwę z tymi samymi bebechami ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
42 minuty temu, listek2000 napisał:

i qufa wszyscy dojechali... tylko nie ja

rzeczywiście można się wkurzyć :D jakby mi ktoś tak przed końcem meczu w doubleXP BF4 rozłączył to bym zagryzł :D 

42 minuty temu, listek2000 napisał:

może potrzebuje innej marki router gameingowy klasy premium oparty na innej architekturze,  bo nie chce tylko zmienić nazwę z tymi samymi bebechami ?

warto sprawdzić TP-Link Archer C2600 i Netgear R7800 - oba oparte o Qualcomm Atheros IPQ806X, mnóstwo RAM i każdy z nich jest "gamingowy" :) Z tą "gamingowością" to jest tak, że chyba jedynie gimbaza łapie się na te slogany marketingowe. Każdy router powyżej 800PLN jest teraz "gamingowy"

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson
@listek2000 a nie masz możliwości, sprawdzenia AC68U lub R7000 ? sprawdzone modele, alternatywne FW w razie potrzeby, może nie warto się męczyć z AC87U ?
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@dimson faktycznie sprawdzone modele ale przy ac87u to krok wstecz (przynajmniej w kwestii interfejsów radiowych i zasięgu). Wspomniane przeze mnie modele z alternatywy mają (lub będą mieć Openwrt).@listek2000 to wszystko WiFi czy kabel ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

LAN kabel, nie gram wi-fi, pewno z pit line bym nie zdążył wyjechać ;) 

wyłączony firewall, konsola w DMZ, włączony QoS z priorytetem na gry i konsole PS4.

Czytam teraz Netgear R7800 na papierze wygląda dobrze a nawet lepiej i ma inne podzespoły,

bo kiedyś doktor pisałeś, ze są routery ,które się gryza z konsolami, może tu tak jest? 

Jeszcze napisze do ISP zapytanie czy dałoby się dostać dodatkowe osobne IP publiczne w obrębie tego samego modemu?

(tylko dla konsoli) czy to będzie technicznie możliwe?

Edytowane przez listek2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
5 minut temu, listek2000 napisał:

LAN kabel, nie gram wi-fi, pewno z pit line bym nie zdążył wyjechać

tym gorzej jak kabel, nowy router może niewiele zmienić i problem zapewne znajduje się w samym playstation network. Może się okazać, że na nowym routerze będzie tak samo. 

7 minut temu, listek2000 napisał:

czy to będzie technicznie możliwe?

tego nie wiem, skontaktuj się z ISP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Jak wspomnialem, reszta uzytkownikow z roznych rejonow swiata, nie ma takiego problemu.

Może problemem być, ze podczas grania ja stream-uje obraz i dźwięk do

Podglądałem w routerze jak wygląda obciążenie, ledwo 3Mbps wysyłki jest,

a pobieranie podczas gry i streamingu nie cale 1Mbps. 

Poza tym nie mam przekonania do usługi QoS, ale podczas grania okupuje telewizor,

wiec moja partnerka cos tam sobie na FB posiedzi ,jakieś filmiki ogląda na YT, do tego ja streamuje....

Niby prędkości nie są duże , dla posiadanego łącza wręcz znikome, ale na pewno jest to masa danych i pakietów co obniża pingi, zapytania i odpowiedzi?

Nie chce terroryzować chaty,ze jak ja gram to nikt nie śmie nic online robić ;)

A najlepiej jakby mi policja pomogła ulice zablokować albo cały rejon ... i żeby ptaki na druty nie siadały ;) 

Przecież te routery dzisiejsze maja chyba świadomość,ze jest dużo domowników i dużo urządzeń online i powinny być na to

technicznie i praktycznie przygotowane ?

Dlatego może ten QoS w asusie  być niedopracowany, nie wiem czy w innych markach jest podobnie i tam nie ma co wymyśleć w takim oprogramowaniu, w sumie nie spotkałem się aby ktoś robił testy routerów pod tym kątem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

@house w moim mniemaniu najwyżej mały kroczek tym bardziej, że kolega gra po LANie (żeby jeszcze producenci uraczyli nas kartami WLAN które te mega super nowości potrafiły jakoś wykorzystać i przełożyć na realny pożytek w codziennym użytkowaniu). Oczywiście można też sprawdzić te modele, które Ty wskazałeś, chodzi przecież o rozwiązanie problemu.

Edytowane przez dimson
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@dimson jasna sprawa :) 

28 minut temu, listek2000 napisał:

Dlatego może ten QoS w asusie  być niedopracowany, nie wiem czy w innych markach jest podobnie i tam nie ma co wymyśleć w takim oprogramowaniu, w sumie nie spotkałem się aby ktoś robił testy routerów pod tym kątem ?

w netgear genie jest gorzej, bo tam priorytety są na hosty, w asusie możesz ewentualnie zająć się warstwą aplikacyjną (jako tako ale jednak). Najlepszy qos ma tomato więc może rzeczywiście warto zastanowić się nad wspomnianymi przez @dimson modelami i wykroić priorytety i pasmo ręcznie właśnie w tym FW. TP-Link ma qos na zasadzie, że jest. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Witam, jakoś umknął mi ten temat, sorki bo napisał bym wcześniej. Mam w domu AC87U PS4 i PS3, osobiście w nic na nich nie gram ale za to moi synowie zajmują się tym z nawiązką. Przepytałem ich dziś rano na tą okoliczność i nie mają żadnych problemów z łącznością. Obydwie konsole są podpięte do sieci po WiFi, PS4 jest 3m od routera ale poprzez ścianę a PS3 12m i dwie ściany. Nie sprawdzałem pingów ani prędkości połączenia ale tak jak napisałem wcześniej, podczas grania nic się nie dzieje, i nie piszę tu o utracie połączenia... nie ma nawet najmniejszych lagów w trakcie gry.

Uruchomiłem rano obydwie konsole, poniżej zrzut jak zestawiło się połączenie. Jak łatwo się domyślić .201 to PS4 a .36 to PS3

ASUS Wireless Router RT AC87U   Wireless Log.png

Nie korzystam wcale z QoS, może tu tkwi twój problem, poniżej ustawienia WiFi 2,4G... resztę mam na Auto, poza pasmami kanału.

ASUS Wireless Router RT AC87U   Professional.png

Jak chcesz żebym zrobił jakieś testy to pisz.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
listek2000

Dzięki,  Szkoda że Ci  działa ;) bo już mi się zaczął podobać Netgear 7800. Wyłącze QoS bo to tylko kolejne gardło. Wczoraj włączyłem YT na obu kompach coś w 4K to nawet 20% łącza nie wykorzystał a jedynie procek dochodził do 30% więc nie wiem po co mi to QoS. 

Mam jednak pytanie. Czy ps4 masz domyslnie podłączone do routera? Jakies DMZ? UPnP? Firewall włączony? IP przypisane stałe czy po dhcp? Jakie DNS-y? Jaki firmware routera? Jakie gry najczęściej używane? 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Czy ps4 masz domyslnie podłączone do routera?

Tak, tylko wybrałem sieć i wpisałem hasło.

Jakies DMZ? UPnP? Firewall włączony? IP przypisane stałe czy po dhcp? Jakie DNS-y?

DMZ wyłączony

IP DHCP

Firewall włączony

Co do DNS to głównie ze względu na nie używam Merlina.

ASUS Wireless Router RT AC87U   DNS based Filtering.png

mam włączone wykluczenia ale nie na urządzenia, których używają dzieci. Dodatkowo Komputer chłopaków, telefon i obydwie konsole mają ręcznie dodany jeszcze OpenDNS Family. :D Tak wiem przesadzam ale jak będziecie mieli nastolatka i moje doświadczenie z młodości to zmienicie zdanie :blush:

Jaki firmware routera?

Merlin 380.58

Jakie gry najczęściej używane? 

Na PS4 głównie: FIFA, BF4, GTA V, WOT, 

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb
1 godzinę temu, Idanit napisał:

Tak wiem przesadzam ale jak będziecie mieli nastolatka i moje doświadczenie z młodości to zmienicie zdanie

Tylko dodam:

Zapewne z doświadczenia wiesz że byłeś sprytniejszy od swojego ojca (opiekuna) a Twój ojciec(opiekun) zapewne wiedział że był sprytniejszy od swojego ........ nie dasz rady ale powodzenia ;)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • Paul
      Przez Paul
      Witam jak w temacie nie moge sie połączyć z siecią 5G modem można raczej wykluczyć firmware był wgrany 377,380 i teraz mam najnowszy 384.7 a pozatym na laptopie karta z intela ac działa bez problemu
      Ustawienia w routerze kanał czy 44 czy 48 to samo kanał auto nie wykrywa sieci 80mhz ustawione na sztywno
      PCE AC68 sterownik broadcom 7.35.317.3 to samo pobrałem z strony asusa i zaktualizowałem sam sterownik do wersji 7.35.351.0 ten sam efekt
      w właściwosciach sterownika opcje zaawansowane jedynie co mam zmienione to
      20/40 Coexistance Wartosc Disable
      2G Bandwidth Capability Wartosc 2.4G 20/40 Mhz = to musze mieć tak ustawione bo gdy dam na 20mhz to po 2.4ghz max 50mg wyciągam a jak ustawie 20/40mhz to 100mb
      40mhz Intolerant Wartosc Disable
      Po wgraniu najnowszego softu do routera zresetowałem ustawienia  i jedyne co zmieniłem to wyłączyłem WPS
      Przedtem korzystałem z tych ustawień podanych na stronie nie wiem czy jakoś polepszają
      https://aivboh.wordpress.com/2017/06/04/tuning-the-asus-wireless-router-to-best-performance/
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      ASUS przedstawia router RT-AX88U. Dzięki obsłudze najnowszego standardu Wi-Fi 802.11ax, który oferuje całą gamę technologii służących zwiększeniu prędkości połączeń bezprzewodowych oraz liczby połączonych urządzeń. RT-AX88U zapewnia użytkownikom wydajność domowej sieci Wi-Fi, która stoi na najwyższym poziomie technologicznym i będzie aktualna również w przyszłości. Oprócz najnowszych technologii połączeń bezprzewodowych, router jest wyposażony w superwydajny, 64-bitowy procesor czterordzeniowy o częstotliwości taktowania 1.8 GHz, który gwarantuje płynną pracę i wysoką responsywność. Ponadto dysponuje on dwoma gniazdami USB i ośmioma gigabitowymi gniazdami LAN.

Router RT-AX88U oferuje także wydajne zintegrowane oprogramowanie, w tym technologie adaptacyjnej regulacji jakości usług (adaptive QoS) oraz Gamers Private Network (GPN) napędzaną przez wtfast – do przyspieszenia rozgrywki internetowej, funkcję AiMesh służącą do stworzenia sieci Wi-Fi typu mesh dla całego domu, poprzez łatwe dodawanie kolejnych kompatybilnych routerów, a także AiProtection Pro – pakiet narzędzi bezpieczeństwa sieci o klasie komercyjnej napędzany przez TrendMicro – do ochrony użytkowników i ich połączonych urządzeń przed zagrożeniami z Internetu.

Wi-Fi w standardzie 802.11ax
      Dzięki zastosowaniu najnowszego standardu Wi-Fi 802.11ax, router ASUS RT-AX88U obsługuje pasmo 160 MHz oraz modulację 1024-QAM – dla zapewnienia ultraszybkiej łączności bezprzewodowej z prędkościami sięgającymi 600 Mb/s – 1148 Mb/s na paśmie 2,4 GHz oraz 4804 Mb/s na paśmie 5 Ghz – co jest wartością 2.3 razy szybszą od dwuzakresowych routerów pracujących w trybie 802.11ac 4x4. Oprócz zwiększenia prędkości połączeń bezprzewodowych, standard 802.11ax oferuje kilka innych ulepszeń i optymalizacji, których zadaniem jest dostosowanie wydajności do ogromnego wzrostu urządzeń łączących się z siecią, jaki odnotowano w ciągu ostatnich lat. 

Router RT-AX88U jest wyposażony w rewolucyjne połączenie technologii OFDMA oraz MU-MIMO, które zapewnia nawet 4 razy lepszą wydajność sieci oraz wyższą liczbę połączonych urządzeń. Dzięki OFDMA kanał transmisji danych jest rozdzielany na mniejsze podkanały, dlatego dane transmitowane do różnych urządzeń mogą być łączone w pakiety. Takie rozwiązanie sprawia, że dostępna przepustowość jest optymalnie wykorzystywana. Polega to na tym, że jeden kanał może przesyłać dane do kilku urządzeń w tym samym czasie, co z kolei prowadzi do zwiększenia wydajności i redukcji latencji. Dzięki tym mniejszym podkanałom router RT-AX88U jest także w stanie zapewnić o 80% większy zasięg niż routery poprzedniej generacji.

Standard Wi-Fi 802.11ax pomaga także wydłużyć żywotność baterii podłączonych do sieci urządzeń. Nowa technologia o nazwie Target Wait Time (TWT) pozwala na planowanie transmisji, dzięki czemu połączone z siecią urządzenia mogą znajdować się w stanie uśpienia przez dłuższy czas, zapewniając w rezultacie nawet 7 razy dłuższy czas pracy baterii. Standard 802.11ax jest w pełni kompatybilny z poprzednimi generacjami norm Wi-Fi, dlatego użytkownicy mogą podłączyć do sieci bezprzewodowej dowolne urządzenie i cieszą się płynną obsługą sieci.

Elastyczny i wysokowydajny sprzęt
      ASUS RT-AX88U jest wyposażony w osiem gigabitowych gniazd LAN dla zapewnienia maksymalnej elastyczności tym użytkownikom, którzy wymagają lub preferują połączenia przewodowe. Ponadto dwa gniazda USB umożliwiają podłączenie zewnętrznego dysku twardego lub drukarki w celu stworzenia rozwiązania typu NAS, bezprzewodowego systemu kopii bezpieczeństwa, czy też umożliwienia bezprzewodowego drukowania. Jedno z gniazd USB jest umieszczone z przodu dla większej wygody podczas podłączania urządzeń.

Aby sprostać coraz większej ilości danych przesyłanych przez większą liczbę połączonych z siecią urządzeń, jaką obsługuje standard 802.11ax, a także danych pochodzących z ośmiu gniazd LAN i dwóch gniazd USB, router RT-AX88U został wyposażony w 64-bitowy, czterordzeniowy procesor 
      o częstotliwości taktowania 1.8 GHz, który zapewnia wystarczającą moc obliczeniową do płynnej obsługi nawet najbardziej obciążonych sieci.

Zaawansowane funkcje oprogramowania
      ASUS RT-AX88U zapewnia podwójne przyspieszenie rozgrywki internetowej, oferując adaptacyjną regulację jakości usług (Adaptive QoS), która nadaje priorytetu pakietom z gier dla bardziej płynnej rozgrywki online, a ponadto technologię wtfast, wyszukującą najkrótszą trasę pomiędzy urządzeniem, na którym toczy się rozgrywka, a serwerem gry, aby zminimalizować w ten sposób ping i straty pakietów danych.

Obsługa technologii ASUS AiMesh umożliwia użytkownikom stworzenie systemu bezprzewodowej sieci typu mesh za pośrednictwem podłączania do swojej sieci innych routerów kompatybilnych z AiMesh. Dzięki temu można cieszyć się zasięgiem pokrywającym całą powierzchnię domu, płynnym roamingiem oraz zsynchronizowaną funkcjonalnością i scentralizowanym sterowaniem siecią.

W pakiecie z routerem RT-AX88U użytkownik otrzymuje również darmowy abonament funkcji AiProtection Pro na nieograniczony czas. Jest to funkcja bezpieczeństwa sieci o klasie komercyjnej, napędzana przez Trend Micro™, która chroni wszystkie podłączone do sieci urządzenia, nawet te, na których nie można bezpośrednio zainstalować oprogramowania bezpieczeństwa, takie jak np. urządzenia IoT. AiProtection Pro regularnie, automatycznie aktualizuje swoją bibliotekę sygnatur bezpieczeństwa, pobierając je z bazy danych Trend Micro – w celu zapewnienia, że bezpieczeństwo Twojej sieci zawsze będzie opierało się na aktualnym poziomie wiedzy.

ASUS RT-AX88U będzie dostępny w sprzedaży na polskim rynku już na przełomie października i listopada 2018 roku.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.