Skocz do zawartości
milanoa

Asuswrt-Merlin Huawei 3372 na R7000

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa

Czy ktoś testował taką konfigurację, jak się sprawuje? czy jest stabilny, nic się nie wiesza. Jest możliwość uruchomienia internetu przez

podpięcie modemu Huawei 3372e od Play-a. Przepraszam ale nie zauważyłem że jest już  podobny temat może da się przenieść ten post

do wcześniejszego tematu. Jak zachowują się diody na tej modyfikacji?.

Edytowane przez milanoa
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Testowałem wydanie numerek niżej niż obecnie najnowsze, działał stabilnie, nie było problemów z zawieszaniem się. Modemu LTE nie sprawdzałem gdyż nie miałem takiej potrzeby. Natomiast dla mnie kluczowy jest zasięg i prędkość przesyłu danych po WIFI i pod tym względem niestety każde alternatywne FV które sprawdzałem jest gorsze od OFW.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

modemu nie sprawdzałem, wersja którą oglądałem to XWRT-VORTEX 378.55_2:

w miarę stabilny, ale na dłuższą metę nie zdecydowałbym się na pozostawienie w routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

To może inny sposób, który notabene znalazłem gdzieś w sieci na którymś z forum, mianowicie gość podłączył modem lte pod router

Tp - Linka MR3020 i skrętką podłączył do routera R7000. I teraz nasuwa się pytanie czy na takiej konfiguracji będzie to w miarę działało.

Tzn. czy jest możliwość ustawienia Tp - Linka w tryb bridge i wgrania na R7000  najnowszego OFW a co za tym idzie poprawa zasięgu

jak i transferów, mało tego ten Tp - Link mógłby stać sobie powiedzmy przy oknie co na pewno poprawiło by link z BTS -em i szybkość

przesyłania danych też by się zwiększyła. Nigdy nie miałem do czynienia z tym routerem ale jakby to dało zadowalające rezultaty to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@betelgeza uskutecznił coś takiego :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Tak się zastanawiam dlaczego Netgear nie zaimplementował w tym routerze możliwość obsługi

modemów 3G/4G w swoich najnowszych firmware. Lenistwo czy brak koncepcji jak w maksymalny

sposób wykorzystać ten router, a może obawa przed słabą sprzedażą swoich mobilnych rozwiązań.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W jednym zdaniu ująłeś pytanie i odpowiedź :)

23 minuty temu, milanoa napisał:

, a może obawa przed słabą sprzedażą swoich mobilnych rozwiązań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Możesz mi odpowiedzieć jak pod tym względem zachowuje się Asus RT-AC87U, warto

pokusić się o jego zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

R7000 na ac87u ? jeżeli zmiana tylko i wyłącznie pod względem obsługi modemów LTE to tak, będzie lepiej ale nie wiem czy ac87u jest dobrym rozwiązaniem - zastanowiłbym się nad ac68u. Quantenna w ac87u to długi temat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Czyli wychodzi na to, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana operatora na kabel i

podziękowanie Play za współpracę oraz ich limit 100 GB z tym, że maksymalną przepustowość

jaką mogą mi dać to 20 Mbit/s bez limitu za 80 zł na miesiąc albo 10 Mbit/s za 60 zł gdzie w 

Play mam co miesiąc za 10 zł ale z lejkiem do 2 Mbit/s po przekroczeniu limitu. Chyba jednak

zdecyduje się na publiczny adres ip za 60 zł na miesiąc nie wiem tylko jak z materiałami wideo

4K na youtubie czy taka przepustowość wystarczy i nie trzeba będzie zwiększyć do 20 Mbit/s.

Asus przechodzi już samego siebie ten kolor powala :P

rt-ac87u-03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 minutę temu, milanoa napisał:

podziękowanie Play za współpracę (...) gdzie w Play mam

1 minutę temu, milanoa napisał:

Asus przechodzi już samego siebie ten kolor powala

ludzie czasem kupują wyłącznie oczami :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

ostatnio prawie dwa tygodnie testowałem ac68u, i po tych dwóch tygodniach całkowicie pozbyłem się myśli żeby zamienić r7000 na ac68u. Myślę, że AC87U też można pominąć choćby z powodów które wskazał@house. Taka sytuacja sprawia że zostaje AC88U ? 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Tak tylko tu już są zbyt wysokie koszty, zostaje chyba tylko petycja do Netgear-a aby wdrożył 

obsługę modemów 4G w najnowszym firmware co chyba jest mało realne patrząc jak ciężko

jest im coś nowego zaimplementować w swoich urządzeniach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Niedługo router trzeba będzie kupować na raty😄 Więc zostaje petycja która nic nie zmieni albo alternatywne FW 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak tylko tu już są zbyt wysokie koszty, zostaje chyba tylko petycja do Netgear-a aby wdrożył 

obsługę modemów 4G w najnowszym firmware co chyba jest mało realne patrząc jak ciężko

jest im coś nowego zaimplementować w swoich urządzeniach. 

Petycja nic nie da, obsługi modemów nie będzie ze względu na osobne modele w portfolio Netgear działające z 4G. Nie wiem czy ciężko dodawać im nowe funkcje, ale na pewno dodają takie, które nie są zbytnio potrzebne. Ostatnio wprowadzili w R7000 obsługę kamer Arlo, bez potrzeby posiadania osobnej stacji bazowej. Czy jest to aż tak niezbędny "ficzer"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
milanoa

Właśnie z takiej alternatywy korzystam, tylko jest jedno ale zbyt słaby zasięg jak na takie parametry

i druga sprawa to statyczne diody od wifi co mnie osobiście bardzo irytuje :( które to przywieszają

się przy intensywnym korzystaniu czytaj ściąganiu i lub kopiowaniu z dużą  prędkością jeżeli tak to

można nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

• Chris_Kr
      Przez Chris_Kr
      Witam wszystkich jako nowy na Forum.
      Mam router RT-AC68U z Merlinem na pokładzie, do którego w charakterze dysku sieciowego mam podłączony HDD USB 3.0 i od czasu do czasu przy pomocy Total Commandera na ten HDD przerzucałem sobie pliki z peceta.
      Dzisiaj nagle odkryłem, że Total Commander stracił możliwość połączenia się po FTP z routerem. Rozpoczyna nawiązywanie połączenia, w okienku wyświetla się username oraz adres IP routera, a potem komunikat "Nawiązanie połączenia się nie powiodło".
      Z innymi serwerami FTP łączę się bez problemu, do routera loguję się przez http oraz putty, natomiast połączenie przez TC się nie udaje.
      Problem zauważyłem po raz pierwszy mając jeszcze zainstalowanego Merlina 384.4_2, aktualizacja do najnowszej wersji 384.5_0 nic nie poprawiła. Wersje 380.x działały bez problemu, przy aktualizacji do wersji 384.x nie zmieniałem żadnych ustawień.
      Czy macie jakieś pomysły, co może być przyczyną?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.