Jump to content
house

ASUS RT-AC1200G+

Rate this topic

Recommended Posts

house

@peter1819 nic poza "Improve Wi-Fi connection stability". Widocznie coś im "się przestawiło" od ostatniej aktualizacji z 2018/06/14.

guma77

hmm,czyli co warto robic update ?

bo zas te "navramy" i zabawa :/

peter1819

Ja zrobiłem. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Ale fakt, czyszczenie pamięci i ponowna konfiguracja "po swojemu" to z pół godziny zabawy. 😊

Edited by peter1819
  • Like it 1

guma77

robiles reset navram recznie 30/30/30 czy przez telneta?

ja zrobilem przez putty + mtd-erase2 nvram , a ze mam backup ustawien  to  5-10min max i wsio ustawienia po staremu na nowym sofcie 😋

Edited by guma77

leszek635

Nie robiłem żadnego czyszczenia pamięci i wszystko śmiga bez problemu.Jeśli chodzi o aktualizację to w moim przypadku to w tv zadziałało pasmo 5Ghz bo w poprzedniej działało tylko 2,4Ghz.Czyli poprawiono coś w paśmie 5Ghz.

• Like it 1

peter1819

Ja robiłem czyszczenie 30/30/30.

Wszytko Ok. 

• Like it 1

guma77

szkoda ze nie ma juz tego okienka gdzie pokazywalo jaka jest ilosc pamieci zajetej w ruterku :)

peter1819

Jest. Klikasz bodajże Mapa sieci i po prawej  masz zakładkę Status. 

guma77

You do not have the required permissions to view the link content.

masz racje zapomnialem gdzie to jest :)

mi zajmuje 57mb ram a tobie ile ?

Edited by guma77

guma77

i ja mam tylko ON 5ghz wifi

Edited by guma77

leszek635

Jeśli chodzi o zajętą pamięć w routerze to od czasu przedostatniej aktualizacji diametralnie zmieniło się to na plus ,ponieważ użycie pamięci ustabilizowało się na niskim poziomie tj.57-59Mb przy podłączonych 5 urządzeniach do routera w dwóch pasmach.Sprawdzałem parę razy ,zużycie pamięci utrzymuje się na stałym niskim poziomie.

W poprzednich wersjach firmware , użyta pamięć bardzo szybko wzrastała z każdym dniem pomimo wcześniejszych resetów czy to 30/30/30 ,lub przez telnet. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• H4mm3R
      By H4mm3R
      Witam wszystkich, 
      Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
      Posiadam:
      Serwer: Synology DS216+II
      Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
      Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
      Jest ktoś w stanie mi pomóc?
    • Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    • Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.