Skocz do zawartości
muzykcb

Jak ustawić w merlinie FTP serwer oraz SAMBA.

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Cześć.

RT-AC68U (Merlin 380.57)

W opcji: AiCloud 2.0 - Smart Sync , dodaj nowe konto - oprócz webstorage oraz dropbox jest FTP serwer oraz SAMBA.

Możecie mi podpowiedzieć czy i jak można tak to ustawić aby działał jak własna chmura.

Jeżeli można to tak ustawić to czy w telefonie z androidem można ustawić tak aby po zrobieniu zdjęcia lub podświetleniu jakiegoś pliku była opcja -  wyślij właśnie do (samba lub ftp serwer) ?   (tak jak ma to miejsce w przypadku dropboxa i innych zainstalowanych aplikacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
19 godzin temu, muzykcb napisał:

Możecie mi podpowiedzieć czy i jak można tak to ustawić aby działał jak własna chmura.

chcesz zastąpić dropboxa AiCloud ? nie sądzę aby Ci się to udało, gdyż  Smart Sync służy do synchronizacji pomiędzy dyskiem w routerze a źródłem w LAN (samba) lub przez LAN/WAN (via ftp). Aplikacja na adroida my chyba jedynie download danych, bez żadnego photo sync. 

Poczytaj : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tokepit
      Przez Tokepit
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Ziółek
      Przez Ziółek
      Witam,

Znajomy chce wymienić swój już od dawna nie sprawdzający się stary D-link DNS-320.
      Główne zadanie nowego serwera to jak najszybsze przesyłanie plików NAS <-> 4szt. PC w sieci LAN. 
      Budżet (razem z jednym dyskiem) to maksymalnie 2k.

• mihaszek
      Przez mihaszek
      Prosze o pomoc, kupilem ac86u - mam juz trzeci(wymienialem)... W zadnym przy odsobnych sieciach w sieci 5ghz nie moge ustawic na stale kanalu. Np. Ustawiam 112 i nastepnego dnia jest juz na 48. Dzwonilem do asusa nie umieli mi pomoc. Dodam ze jak jest na tym 48 kanale to w asuswrt/merlin(tez testowalem) pokazuje dalej ze jest kanal 112... - sprawdzane w wifi analizer. Chcialbym zostac przy tym routerze bo mysle o drugiej sztuce i aimash, ale koncza mi sie pomysly co z tym zrobic. Mysle coraz bardziej o r7800... Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.