Skocz do zawartości
muzykcb

Jak ustawić w merlinie FTP serwer oraz SAMBA.

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Cześć.

RT-AC68U (Merlin 380.57)

W opcji: AiCloud 2.0 - Smart Sync , dodaj nowe konto - oprócz webstorage oraz dropbox jest FTP serwer oraz SAMBA.

Możecie mi podpowiedzieć czy i jak można tak to ustawić aby działał jak własna chmura.

Jeżeli można to tak ustawić to czy w telefonie z androidem można ustawić tak aby po zrobieniu zdjęcia lub podświetleniu jakiegoś pliku była opcja -  wyślij właśnie do (samba lub ftp serwer) ?   (tak jak ma to miejsce w przypadku dropboxa i innych zainstalowanych aplikacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
19 godzin temu, muzykcb napisał:

Możecie mi podpowiedzieć czy i jak można tak to ustawić aby działał jak własna chmura.

chcesz zastąpić dropboxa AiCloud ? nie sądzę aby Ci się to udało, gdyż  Smart Sync służy do synchronizacji pomiędzy dyskiem w routerze a źródłem w LAN (samba) lub przez LAN/WAN (via ftp). Aplikacja na adroida my chyba jedynie download danych, bez żadnego photo sync. 

Poczytaj : 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Eleonor
      Przez Eleonor
      Cześć - mój pierwszy post - pozdrawiam Wszystkich
      Zastanawiam się mocno nad tym routerem i szukam info jak zainstalować dodatki typu transmission , mc itp...
      Dodatkowo interesowały by mnie takie rzeczy jak adblock czyli blokowanie reklam - mam to w R7000 z tomato i działa super
      działaja listy tego typu np:

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.  
      czy na tym Synology jest to możliwe ?

house wspomógłbyś jakimś tutorialem lub napisał co i jak ?
      pozdrawiam
    • cesio
      Przez cesio
      jak przywrócić ustawienia fabryczne chodzi mi o hard reset bo jak robie z poziomu 192.168.1.1 to potem po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal są dane użycia danych i inne informacje 
    • Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Ja mam jeszcze pytanko do mądrzejszych. Chcę użyć drugiego routera ASUSA jako powtarzacza, żeby polepszyć zasięg. Przed chwilą go zresetowałem i uruchomiłem ale... jak ja mam teraz wejść w jego ustawienia gdybym chciał coś zmienić? Jak używam 192.168.1.1 to ładuję mi stronę logowania do głównego routera czyli 4G-AC68U.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.