Skocz do zawartości
muzykcb

Jak ustawić w merlinie FTP serwer oraz SAMBA.

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Cześć.

RT-AC68U (Merlin 380.57)

W opcji: AiCloud 2.0 - Smart Sync , dodaj nowe konto - oprócz webstorage oraz dropbox jest FTP serwer oraz SAMBA.

Możecie mi podpowiedzieć czy i jak można tak to ustawić aby działał jak własna chmura.

Jeżeli można to tak ustawić to czy w telefonie z androidem można ustawić tak aby po zrobieniu zdjęcia lub podświetleniu jakiegoś pliku była opcja -  wyślij właśnie do (samba lub ftp serwer) ?   (tak jak ma to miejsce w przypadku dropboxa i innych zainstalowanych aplikacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
19 godzin temu, muzykcb napisał:

Możecie mi podpowiedzieć czy i jak można tak to ustawić aby działał jak własna chmura.

chcesz zastąpić dropboxa AiCloud ? nie sądzę aby Ci się to udało, gdyż  Smart Sync służy do synchronizacji pomiędzy dyskiem w routerze a źródłem w LAN (samba) lub przez LAN/WAN (via ftp). Aplikacja na adroida my chyba jedynie download danych, bez żadnego photo sync. 

Poczytaj : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Modele GC752X oraz GC752XP to kolejne przełączniki od NETGEAR z usługą Smart Cloud zarządzaną z poziomu aplikacji Insight. 

GC752X i GC752XP to przełączniki wyposażone w 48 miedzianych portów Gigabit Ethernet, 2 dedykowane porty SFP 1G oraz 2 dedykowane porty światłowodowe 10G SFP+. W modelu GC752XP wszystkie porty obsługują PoE+ z budżetem mocy 505W.

Warto podkreślić, że dedykowane porty SFP i SFP+ w obu urządzeniach zapewniają prędkość 1G i 10G bez konieczności poświęcania któregokolwiek z miedzianych portów pobierania Gigabit Ethernet. Dwa porty SFP oraz  2 porty SFP+ 10G zapewniają nie tylko możliwość połączenia, ale również i agregację portów w celu zwiększenia prędkości połączenia czy też zabezpieczenia przed awarią.

Modele GC752X i GC752XP są w pełni zintegrowanymi urządzeniami zarządzanymi z chmury – stąd też nie wymagają dodatkowego sprzętu w celu bezpośredniego połączenia z chmurą i zdalnego zarządzania. Dzięki aplikacji NETGEAR Insight (czy to na urządzeniu mobilnym lub tablecie bądź z poziomu portalu Insight Cloud) oba przełączniki można szybko wykrywać, konfigurować, monitorować oraz nimi zarządzać.

Cena GC752X to 2310 złotych brutto,
      Cena GSC752XP to 4100 złotych brutto
      Więcej informacji : http://www.netgear.pl/business/products/switches/insight-managed-smart-cloud/GC752X.aspx.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Modele GC752X oraz GC752XP to kolejne przełączniki od NETGEAR z usługą Smart Cloud zarządzaną z poziomu aplikacji Insight. 

GC752X i GC752XP to przełączniki wyposażone w 48 miedzianych portów Gigabit Ethernet, 2 dedykowane porty SFP 1G oraz 2 dedykowane porty światłowodowe 10G SFP+. W modelu GC752XP wszystkie porty obsługują PoE+ z budżetem mocy 505W.

Warto podkreślić, że dedykowane porty SFP i SFP+ w obu urządzeniach zapewniają prędkość 1G i 10G bez konieczności poświęcania któregokolwiek z miedzianych portów pobierania Gigabit Ethernet. Dwa porty SFP oraz  2 porty SFP+ 10G zapewniają nie tylko możliwość połączenia, ale również i agregację portów w celu zwiększenia prędkości połączenia czy też zabezpieczenia przed awarią.

Modele GC752X i GC752XP są w pełni zintegrowanymi urządzeniami zarządzanymi z chmury – stąd też nie wymagają dodatkowego sprzętu w celu bezpośredniego połączenia z chmurą i zdalnego zarządzania. Dzięki aplikacji NETGEAR Insight (czy to na urządzeniu mobilnym lub tablecie bądź z poziomu portalu Insight Cloud) oba przełączniki można szybko wykrywać, konfigurować, monitorować oraz nimi zarządzać.

Cena GC752X to 2310 złotych brutto,
      Cena GSC752XP to 4100 złotych brutto
      Więcej informacji : http://www.netgear.pl/business/products/switches/insight-managed-smart-cloud/GC752X.aspx.

Zobacz cały artykuł
    • vwrafi
      Przez vwrafi
      Witam.

Posiadam internet w firmie Vectra. Mam stały adres IP oraz router Cisco EPC3928. Posiadam mieszkanie dwupoziomowe oraz komórkę lokatorską na półpiętrze obok mieszkania ( komórka o pół piętra niżej niż mieszkanie ). Obecny router daje mi dostęp do internetu w całym mieszkaniu oraz w komórce lokatorskiej. W najbardziej skrajnym punkcie mieszkania oraz w komórce mam 2/3 kreski zasięgu wi-fi 2.4GHz. Chcę zmienić tryb pracy routera na bridge i podłączyć do niego zewnętrzny router, abym mógł przekierowywać porty. Wykorzystanie routera będzie przez 2 telewizory, 3 komórki, 3 laptopy,do tego podłączony będzie raspberry pi jako serwer www dla prostej stronki na wordpress'ie oraz 2 kamerki IP na Wi-Fi. Raspberry będzie podłączony poprzez port LAN. Łącze w Vectrze mam 100/10. Czy w moim przypadku muszę posiadać porty LAN 1Gb czy wystarczą 100Mb? Jaki router kupić, aby zasięg mi się poprawił i w miejscu, gdzie do tej pory były 2/3 kreski pojawiły się 3/4?

Chciałem kupić Asus AC1200G+, trochę ponad moje możliwości finansowe ale może bym dozbierał. Przeczytałem jednak, że się wiesza, a obecny router Cisco EPC3928 chodzi nieprzerwanie od 2 lat bez żadnego zawieszenia ( wyłączany jest z prądu tylko 4 razy w roku jak trzeba posprzątać za szafką RTV na której stoi ) i wolałbym nie resetować Asus'a co tydzień czy dwa.

Później chciałem kupić kupić TP Linka Archer C1200, podobno mniej się wiesza, ale jeśli to jest bliźniacza konstrukcja do wspomnianego wyżej Asus'a to według mnie będzie podobnie ( najwidoczniej więcej osób posiada Asus'a i stąd wydaje się, że większej liczbie osób się wiesza a w rzeczywistości procentowo może być tak samo jak w Archer'ze ).

Jest kilka fajnych routerów poniżej 150zł ( np. Archer C50, Archer C20),  ale mają one wtedy porty LAN i WAN 100Mb. Nie wiem, czy ja potrzebuję aż 1Gb dla moich potrzeb i internetu 100/10, może porty 100Mb wystarczą?

Co byście poradzili? I czy ten Archer C1200 posiada anteny 5dBi jak w Asus'ie czy raczej 2dBi?

Zamieszczam schemat mieszkania. Między routerem a komórką lokatorską jest jedna ścianka działowa oraz jedna gruba nośna. Odległość od miejsca gdzie stoi obecny router do komórki lokatorskiej to 10 metrów.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.