Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eclip

Pierwszy na świecie ruter z Wi-Fi 802.11ad

Rekomendowane odpowiedzi

eclip

Firma TP-Link przywiozła do Las Vegas nowy ruter - Talon AD7200, który jest pierwszym tego typu urządzeniem z Wi-Fi w standardzie 802.11ad.

TP-Link Talon AD7200 - pierwszy na świecie ruter z Wi-Fi 802.11ad

Firma TP-Link postanowiła pochwalić się na targach CES 2016 pierwszym na świecie ruterem zgodnym z Wi-Fi w standardzie 802.11ad - urządzeniem Talon AD7200. Ruter jest w stanie zapewnić prędkość przesyłania danych do 7200 Mbps. Możliwe to jest dzięki pracy na trzech pasmach: 2.4 GHz (800 Mbps), 5 GHz (1733 Mbps) oraz 60 GHz (4600 Mbps).

Sercem nowego rutera TP-Link jest dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz. Natomiast aż osiem anten ma zapewnić odpowiednie pokrycie sieci bezprzewodowej. Na pokładzie TP-Link Talon AD7200 znajdują się także cztery porty Gigabit Ethernet oraz dwa złącza USB 3.0, gdzie można m.in. podłączyć dyski twarde. Warto także wspomnieć o specjalnej technologii odpowiadającej za wysyłanie docelowych sygnałów do podłączonych do rutera urządzeń.

tp-link_ad7200_2-100636657-large.jpgTP-Link Talon AD7200 ma osiem anten

Pracę rutera można kontrolować z użyciem aplikacji TP-LINK Tether, która dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS. Oprogramowanie Talon AD7200 oferuje także wiele funkcji z zakresu kontroli rodzicielskiej, jak blokowanie stron internetowych.

Ruter TP-Link Talon AD7200 ma pojawić się w sklepach jeszcze na początku tego roku. Niestety, producent nie ujawnił ceny urządzenia.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2016/02/tp-link-talon-ad7200-pierwszy-na-swiecie-ruter-z-wi-fi-80211ad.aspx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cross099
      Przez cross099
      Cześć

Z racji że w domu wymieniłem sprzęt sieciowy i wszystko zaczęło działać tak jak sobie to wymyśliłem ( w końcu po Wi-Fi transfery są rządu 220Mb/s+) chciałbym aby laptop który nabędę też dawał radę. Kwestia karty wifi i informacji o niej jest traktowana trochę po macoszenu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką karta jest wsadzona do tego Asusa, a nawet czy jest szansa na wymianę w razie klapy.. 

Wiem że Intel 9260 czy Killer 1550 to nie będzie ale czy w razie czego możnaby było na taką kartę wymienić to co siedzi w środku ? Słyszałem dość ciepłych słów o tych kartach...

U mnie w domu na AP robią UAP UniFi AC LR.  Każde napędza jedno piętro. Ok 60 m^2.

Dzięki za pomoc i wskazówki.
    • cross099
      Przez cross099
      Cześć

Z racji że w domu wymieniłem sprzęt sieciowy i wszystko zaczęło działać tak jak sobie to wymyśliłem ( w końcu po Wi-Fi transfery są rządu 220Mb/s+) chciałbym aby laptop który nabędę też dawał radę. Kwestia karty wifi i informacji o niej jest traktowana trochę po macoszenu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką karta jest wsadzona do tego Asusa, a nawet czy jest szansa na wymianę w razie klapy.. 

Wiem że Intel 9260 czy Killer 1550 to nie będzie ale czy w razie czego możnaby było na taką kartę wymienić to co siedzi w środku ? Słyszałem dość ciepłych słów o tych kartach...

U mnie w domu na AP robią UAP UniFi AC LR.  Każde napędza jedno piętro. Ok 60 m^2.

Dzięki za pomoc i wskazówki.
    • konrad573
      Przez konrad573
      No więc u mnie jest tragiczna sytuacja z internetem mam obecnie internet w multimedii 12mbs a osiągam tak do maks 1mb/s w moim bloku maks wyciągne do 10mb/s ze względu na starą infrastrukture. Mój obecny ruter to TL-WR340G v.2.24 i muszę go wymienić bo mi chyba szwankuję bo co jakiś czas potrafi się wyłączać . No więc Oferta mi się kończy w listopadzie i miesiąc wcześniej składam wypowiedzenie a związku tym zamierzam kupić nowy ruter który wykorzysta w 100% potencjału nowej sieci. No więc zostaję mi się tylko przeprowadzić ale to dopiero może być możliwe po nowym roku i obecnie nie mam innej możliwości jak LTE myślałem o ofercie t-mobile bo dla mnie jest konieczność bez jakich kolwiek limitów danych prędkości itd. Marzę o światłowodzie ale co poradzić nigdy nie poczuję jak to jest :c. Internet będzie mi potrzebny do grania w gry sieciowe i i zwracam uwagę na jak najniższe pingi (opóznienie). Gram w gry np które wymagają konfiguracji portów NAT PMP czy też UPNP np. Stronghold Crusader, Minecraft serwer, w trybie wieloosobowym i na obecnym to się nawet nie połączę a wszystko skonfigurowane. Szukam jak najlepszego Rutera 4G lub 5G LTE do gier sieciowych z możliwością zakładania serwerów w różnych gra co się wiąże z konfiguracją NAT portów. Budżet "Nie wiem ile' Chodzi o jakość nie ocenę bo dość mam problemów z moim internetem.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.