Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eclip

Pierwszy na świecie ruter z Wi-Fi 802.11ad

Rekomendowane odpowiedzi

eclip

Firma TP-Link przywiozła do Las Vegas nowy ruter - Talon AD7200, który jest pierwszym tego typu urządzeniem z Wi-Fi w standardzie 802.11ad.

TP-Link Talon AD7200 - pierwszy na świecie ruter z Wi-Fi 802.11ad

Firma TP-Link postanowiła pochwalić się na targach CES 2016 pierwszym na świecie ruterem zgodnym z Wi-Fi w standardzie 802.11ad - urządzeniem Talon AD7200. Ruter jest w stanie zapewnić prędkość przesyłania danych do 7200 Mbps. Możliwe to jest dzięki pracy na trzech pasmach: 2.4 GHz (800 Mbps), 5 GHz (1733 Mbps) oraz 60 GHz (4600 Mbps).

Sercem nowego rutera TP-Link jest dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz. Natomiast aż osiem anten ma zapewnić odpowiednie pokrycie sieci bezprzewodowej. Na pokładzie TP-Link Talon AD7200 znajdują się także cztery porty Gigabit Ethernet oraz dwa złącza USB 3.0, gdzie można m.in. podłączyć dyski twarde. Warto także wspomnieć o specjalnej technologii odpowiadającej za wysyłanie docelowych sygnałów do podłączonych do rutera urządzeń.

tp-link_ad7200_2-100636657-large.jpgTP-Link Talon AD7200 ma osiem anten

Pracę rutera można kontrolować z użyciem aplikacji TP-LINK Tether, która dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS. Oprogramowanie Talon AD7200 oferuje także wiele funkcji z zakresu kontroli rodzicielskiej, jak blokowanie stron internetowych.

Ruter TP-Link Talon AD7200 ma pojawić się w sklepach jeszcze na początku tego roku. Niestety, producent nie ujawnił ceny urządzenia.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2016/02/tp-link-talon-ad7200-pierwszy-na-swiecie-ruter-z-wi-fi-80211ad.aspx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• gabrychu
      Przez gabrychu
      Szuka router do firmy z VPN.

Z jednej strony 100/100, druga strona Orange 10/1 (planowane DO 80/4).

Cisco RV042G (mam w jednej firmie, chodzi bez problemów z VPN) lub Cisco RV320. Konstrukcja ma chyba trochę lat, ale ma być stabilnie. No i mają wsparcie producenta.

Znalazłem taki wynalazek jak Linksys LRT214. Ciekawie wygląda, ma też OpenVPN. Nie wiem jak ze wsparciem.

Lub obecnego Mikrotika RB750Gr3 podpiąć do łącza Orange. A kupić "lepszego" Mikrotika do łącza 100/100 i między nimi zrobić VPN. Tylko tutaj trzeba dłubać.

A może lepiej  coś z Ubiquiti EdgeRouter.
    • michalbak
      Przez michalbak
      Cześć, w przyszłym tygodniu podłączają mi światłowód.
      Szukam dobrego rutera ogarniającego takie łącze.
      Zależy mi na stabilnej pracy oraz bardzo dobry dzieleniu przepustowości pomiędzy użytkowników (planuje dużo uploadować).
      Dom dwupoziomowy. Dwa komputery podłączone po kablu + cała reszta gratów działająca po Wifi.
      Raczej nastawiam się na to, że jednym urządzeniem całego domu w zasięgu nie utrzymam - docelowo planuję jeszcze podłączenie repeaterów.

Do tej pory korzystałem z rutera z modemem LTE - huawei E5186s-22a - Jestem z niego niezadowolony. Przy wysyłaniu plików z jednego PC nikt już nie skorzysta komfortowo z sieci.
      Wieczny problem z drukarkami (po wifi często nie chcą drukować).

Od nowego rutera wymagam jak największej wydajności + dobrego systemu do zarządzania przepływem danych.
      Zależy mi, aby było to urządzenie na kilka lat. Czyli szybkie wifi i usb.
      Budżet w sumie chyba do około 1000zł - choć nie wiem czy jest sens tyle wydawać
      Z góry dzięki za pomoc.

• pepe96
      Przez pepe96
      Witam
      Posiadam obecnie RT-AC1200G+ ale ma dwie wady które dość mocno mnie irytują.
      1. lubi się zawieszać
      2. w mieszkaniu w bloku 65m2 nie radzi sobie z zasięgiem
      Proszę o podpowiedź jaki ruter zastosować. 
      Po kablu mam Synology Nas na którym mam stronę www i podłączony tv.
      na na wifi śmigają dwa laptopy komórki, tablet oraz tv z infiksem.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.