Skocz do zawartości
muzykcb

Fork RT-AC68U 380.57 HGG-FINAL

Rekomendowane odpowiedzi

muzykcb

Cześć.

Widzę, że pojawiła się nowa wersja oprogramowania od hggomes: RT-AC68U_380.57_HGG-FINAL

Nie rozumiem tylko dlaczego folder zawiera dwa pliki z oprogramowaniem różnej wielkości 38124 KB oraz 38112 KB (dotyczy tylko RT-AC68U) - czym one się różnią ?

Czy ktoś z Was używał oprogramowania od hggomes-a ?
Czy dobrze zrozumiałem kolega "hggomes" poprawia te bardziej stabilne wersje Merlina ? - pytam bo pierwszy raz się z nim spotykam

clear1x1.gif

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
14 minut temu, muzykcb napisał:

Czy ktoś z Was używał oprogramowania od hggomes-a ?

@guma77 chyba tego używał na RT-N66U z tego co pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

Testowałem jakiś czas temu kilka wersji, ale zawsze coś mi nie pasowało i wracałem do Merlina. Zasięg niby jest mocniejszy, ale to nie zawsze idzie w parze ze stabilnością i czasem można przedobrzyć. Ja w tym folderze widzę tylko jeden plik. Polecam zrobić kopię zapasową ustawień, wgrać ten soft i przetestować osobiście, bo każdy będzie miał inne spostrzeżenia w zależności od otaczających go sieci i celu wykorzystywania tego routera.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb
3 minuty temu, ligeza napisał:

Testowałem jakiś czas temu kilka wersji, ale zawsze coś mi nie pasowało i wracałem do Merlina. Zasięg niby jest mocniejszy, ale to nie zawsze idzie w parze ze stabilnością i czasem można przedobrzyć. Ja w tym folderze widzę tylko jeden plik. Polecam zrobić kopię zapasową ustawień, wgrać ten soft i przetestować osobiście, bo każdy będzie miał inne spostrzeżenia w zależności od otaczających go sieci i celu wykorzystywania tego routera.

Jak rozpakujesz ściągnięty plik będziesz miał dodatkowy folder. Zauważ że plik zajmuje 74 MB a oprogramowanie zazwyczaj zajmuje 25 - 35 MB

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza
4 minuty temu, muzykcb napisał:

Jak rozpakujesz ściągnięty plik będziesz miał dodatkowy folder. Zauważ że plik zajmuje 74 MB

Racja, nie zauważyłem

Cytat
There are some reports on the new driver causing issues (unable to connect/disconnects) on some clients, specially on 2.4GHZ band.
0f4559ba5b77f5325e3b36be989bfecf95f8a97cbc9a6562bae3a093a93cdc1c  RT-AC68U_380.57_HGG-FINAL.trx
d2a60998e2e9ff29cf322f4f5e61b8af189aafe8ae0cbd907b53c7e4304b02f8  RT-AC68U_380.57_HGG-FINAL.trx (OLD DRIVER)

Jeśli komuś nowy sterownik sprawia problemy to jest też wersja ze starym sterownikiem do wifi.

Edytowane przez ligeza
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Aaaa ok to ten problem o którym słyszałem ale jak się okazuje nas (czyli posiadaczy RT-AC68U 800MHz - region Polska) raczej nie dotyczy.

Zamierzasz może testować w/w oprogramowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza
39 minut temu, muzykcb napisał:

Aaaa ok to ten problem o którym słyszałem ale jak się okazuje nas (czyli posiadaczy RT-AC68U 800MHz - region Polska) raczej nie dotyczy.

Zamierzasz może testować w/w oprogramowanie ?

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jutro rano wrzucę go na router i zobaczę jak się spisuje. Jeśli w kilku pierwszych minutach nie zobaczę jakichś większych niedogodności to prawdopodobnie zostawię ten soft na routerze do czasu wydania nowego Merlina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Daj znać jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza
8 godzin temu, muzykcb napisał:

Daj znać jak to wygląda.

Ogólnie wszystko działa podobnie jak w Merlinie, na razie nie zauważyłem jakichś problemów, dlatego też zostawię trochę dłużej i zobaczę co z tego wyjdzie. Wifi ustawiłem na 24%, z tego co się orientuję jest to odpowiednik 100% w AsusWRT. Pominąłem reset do ustawień fabrycznych bo wszystko działało po aktualizacji. Insider u mnie nie pokazywał jakichś większych różnic na 2,4GHz między ustawieniem na 100% a 24% i przy przestawianiu pomiędzy wydajności i zasięgiem (testowane przez dwie ściany i między piętrami, odległość około 9m). Wydajność między QNAP TS-212P a DW1550 (odległość 3 m) podobnie jak w Merlinie. 

HGG.png

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

cholerka, zawsze mam dylemat... instalować czy nie takie wynalazki... rmerlin czy shibby to jednak sprawdzone "firmy".

Nie macie obaw o backdoory w tego typu portach... OK, OK wczoraj była Teoria Spisku (Conspiracy Theory) w TV :D.

Poczytam trochę w Necie i pewnie też potestuje :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

A powiedz mi czy - przy ręcznym przydzielaniu adresów IP poza DHCP nazwy klientów nadane przez nas kopiują się do mapy sieci - status klienta

Edytowane przez muzykcb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza
21 minut temu, muzykcb napisał:

A powiedz mi czy - przy ręcznym przydzielaniu adresów IP poza DHCP nazwy klientów nadane przez nas kopiują się do mapy sieci - status klienta

Chodzi ci o sytuację w której w routerze brak jest jakiegokolwiek wpisu, a na komputerze adres IP i ustawienia sieci wpisane są ręcznie? Jeśli tak, to sprawdzę to i zaktualizuję ten post. Obecnie mogę jedynie napisać, że nazwy z wpisów DHCP ręcznych nie pokrywają się z tymi w "mapie sieci". Co mi w niczym nie przeszkadza.

HGG-lista.png

edit:

Przy ręcznym wpisaniu IP na komputerze, nazwa w mapie sieci dla tego komputera to "WORKGROUP" co nie pokrywa się z nazwą komputera.

Edytowane przez ligeza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Dokładnie chodziło mi o to - wpisując nazwy "Hostname" w zakładce "Ręcznie przydzielone adresy IP poza DHCP" , nazwy nie są automatycznie przenoszone do zakładki  Mapa sieci "Status Klienta" w Merlinie 378.55 działało to bardzo dobrze a w 378.56.2 już nie - myślałem że może hggomes to też poprawił.

upload_2016-1-3_2-8-45.png

upload_2016-1-3_2-9-1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza
7 minut temu, muzykcb napisał:

Dokładnie chodziło mi o to - wpisując nazwy "Hostname" w zakładce "Ręcznie przydzielone adresy IP poza DHCP" , nazwy nie są automatycznie przenoszone do zakładki  Mapa sieci "Status Klienta" w Merlinie 378.55 działało to bardzo dobrze a w 378.56.2 już nie - myślałem że może hggomes to też poprawił.

Czyli tak jak widać na obrazku w poprzednim moim poście, jest rozbieżność chociażby przy adresie 192.168.2.15. Pamiętam, że kiedyś Merlin tłumaczył dlaczego tak jest i że raczej nie planuje tego zmieniać. Dla mnie tak jak wspominałem wcześniej nie ma to najmniejszego znaczenia. Bardzie interesuje mnie kiedy pojawi się nowsza wersja AC68U w Polsce z oznaczeniem B1.

Edytowane przez ligeza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

ok - dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

W mapie sieci są nazwy nadane przez użytkownika lub automatycznie, jeśli nie zmieniano, natomiast w Hostname w ustawieniach DHCP czy DNS to nazwy, które router pobiera z urządzenia automatycznie... tylko.

ASUS Wireless Router RT AC87U   DNS based Filtering.png

Openelec to MediaPlayer oparty na raspberrypi a raspberrypi to kolejne raspberry z serwerem Domoticz, ani jednej, ani drugiej nazwy ja nie wpisywałem, tylko są pobrane automatycznie.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
1 godzinę temu, Idanit napisał:

rmerlin czy shibby to jednak sprawdzone "firmy".Nie macie obaw o backdoory w tego typu portach

w 2010 roku (chyba wtedy) kiedy @shibby zaczynał mod nikt nie martwił się o takie rzeczy :) , poza tym każda tak produkcja miała kiedyś swój początek oraz wzloty i upadki. Pamiętam jak przy okazji wprowadzenia TomatoAnon sam banowałem co po niektórych krewkich dyletantów na OL :) Nigdy nie masz pewności, nawet używając OFW, No Such Agency czuwa nad "globalnym" bezpieczeństwem :) 

59 minut temu, ligeza napisał:

Bardzie interesuje mnie kiedy pojawi się nowsza wersja AC68U w Polsce z oznaczeniem B1.

z tego co jakiś czas temu pisał Asus, RT-AC68U B1 (BCM4709 1GHZ) jest produktem tylko dla USA/Kanady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smagus

kojarzycie gdzie mozna dostac ten FW?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
7 godzin temu, smagus napisał:

kojarzycie gdzie mozna dostac ten FW?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smagus

to John's fork, chodzilo mi o hggomes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Cytat

The firmware in question violates FCC regulations

dlatego zniknęło :) nie wiem mawet czy nadal jest rozwijane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smagus

tak wiem, mial moc podkrecona do tego poziomu, ze sialo grubo ponad normy:)

problem w tym, ze mam AC66U_B1 i generalnie z zasiegiem jest slabo. N66U wlasnie z softem Johna( stare SDK) mial duzo lepszy zasieg, na nowych Merlinach / OFW jest kiepsko i szukam czegos co moze tu pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi