Jump to content
trevv

ZTE 283+ oraz inny router

Recommended Posts

trevv

witam,
Posiadam router LTE marki ZTE mf283+. Korzystam tylko i wyłącznie z WiFi, niestety san router ZTE wyciąga maksymalnie 35 Mbps/s, do wczoraj miałem AP Tp-link WA801ND, który niestety padł a wyciągał ok. 55 Mbps/s
Planuję zakupić router, który "obsłuży" ZTE. Budżet do 150 zł, zależy mi na dobrym zasięgu WiFi (anteny MIMO i prędkość do 300 Mbps/s). Co możecie mi polecić i jak mam to skonfigurować?

house

W tym budżecie polecam 

ustawiasz go jako AP i masz bardzo dobry zasięg w paśmie 2,4GHz i wydajności na poziomie 80Mbps. Niestety nie posiada radia 5Ghz. 

house
26 minut temu, trevv napisał:

jeśli chodzi o tryb AP, to DHCP mam ustawić w routerze Edimax?

nie, na ZTE.

26 minut temu, trevv napisał:

A jakiś router Asusa do 200 zł warto?

każdy z przynajmniej 1 anteną zewnętrzną np RT-N10/10U lub RT-N12 vD, 

trevv

ok, myślałem nad: 

You do not have the required permissions to view the link content.
 będzie to dobry wybór? Jakoś nie jestem przekonany do Edimax-a. Mam 2 anteny o zysku 8 dBi, więc w razie czego, to wymienię w Asusie.
Jak już wspomniałem chcę wyłączyć WfiFi w ZTE i podłączyć kablem np. router Asusa, który ustawiam w tryb AP? Czy to jest najbardziej optymalne rozwiązanie w moim przypadku?

house

Te w edimax mają 9dbi a sam router działał naprawdę poprawnie. Nie przekreśliłbym go tak szybko, chyba że chcesz zapłacić za markę asus. Up to you :) tak, wyłączenie WiFi w ZTE i podpiecie AP to dobra droga, ograniczeniem jest wtedy CPU w AP i port lan w ZTE, który nie jest gigabitowy. Pamiętaj też że musisz odpowiednio dopasować kanał względem sieci w okolicy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

trevv

Asus RTN12 D1 to koszt zbliżony do Edimaxa ok. 115 zł, więc nie ma tragedii, co będzie lepszym wyborem? Może jakiś router z lepszym CPU?

house

Edimax ma mocniejsze anteny, więc pominąłbym Asusa. Jeśli chcesz router z lepszym CPU to jedynie jakiś używany Linksys z allegro.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Archer A9 to najnowszy gigabitowy router bezprzewodowy w ofercie TP-Link. Stworzony został z myślą o wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie. Od swojego poprzednika, routera Archer C9, różni się zastosowanymi technologiami wspomagającymi pracę, wydajnością WiFi oraz niższą, atrakcyjną ceną. Archer A9 pracuje w standardzie 802.11ac Wave2 i oferuje łączną przepustowość do 1900Mb/s w dwóch pasmach transmisji (600Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz 1300Mb/s w paśmie 5Ghz). Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4GHz, używając w tym samym czasie pasma 5GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD lub rozgrywek online. 

Wykorzystując technologię Smart Connect, Archer A9 automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewniają cztery anteny (trzy zewnętrzne i jedna wewnętrzna) wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming). Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. 
      Dodatkowo, skuteczność połączeń zwiększona została poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Archer A9 posiada także funkcję Airtime Fairness, która sprawia, że starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Archer A9 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które gwarantują także szybkie połączenia przewodowe. Dostępny jest również port USB, umożliwiający podłączenie drukarki lub dysku zewnętrznego.
      Zaawansowane funkcje i technologie obsługiwane przez Archera A9, takie jak Kontrola Dostępu czy Serwer VPN, zwiększają bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie. 
      Routerem można z łatwością zarządzać poprzez komendy głosowe (Amazon Alexa) i ułatwić sobie życie, korzystając z IFTTT, które umożliwia automatyzację wielu procesów. Natomiast bezpłatna aplikacja Tether (dostępna na systemy Android i iOS) sprawia, że konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do własnych potrzeb jest niezwykle proste.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Archer A9 to najnowszy gigabitowy router bezprzewodowy w ofercie TP-Link. Stworzony został z myślą o wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie. Od swojego poprzednika, routera Archer C9, różni się zastosowanymi technologiami wspomagającymi pracę, wydajnością WiFi oraz niższą, atrakcyjną ceną. Archer A9 pracuje w standardzie 802.11ac Wave2 i oferuje łączną przepustowość do 1900Mb/s w dwóch pasmach transmisji (600Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz 1300Mb/s w paśmie 5Ghz). Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4GHz, używając w tym samym czasie pasma 5GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD lub rozgrywek online. 

Wykorzystując technologię Smart Connect, Archer A9 automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewniają cztery anteny (trzy zewnętrzne i jedna wewnętrzna) wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming). Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. 
      Dodatkowo, skuteczność połączeń zwiększona została poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3X3, która wysyła pakiety danych do trzech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Archer A9 posiada także funkcję Airtime Fairness, która sprawia, że starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Archer A9 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które gwarantują także szybkie połączenia przewodowe. Dostępny jest również port USB, umożliwiający podłączenie drukarki lub dysku zewnętrznego.
      Zaawansowane funkcje i technologie obsługiwane przez Archera A9, takie jak Kontrola Dostępu czy Serwer VPN, zwiększają bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie. 
      Routerem można z łatwością zarządzać poprzez komendy głosowe (Amazon Alexa) i ułatwić sobie życie, korzystając z IFTTT, które umożliwia automatyzację wielu procesów. Natomiast bezpłatna aplikacja Tether (dostępna na systemy Android i iOS) sprawia, że konfiguracja routera oraz dostosowanie ustawień do własnych potrzeb jest niezwykle proste.
    • borsuk007
      By borsuk007
      Mam w domu 3 routery dwa pozostałe działają jako głupie AP ,połączone wszystko kablami LAN 5kat. zrobiłem to tak główny router z Netii  VV 5822 ADB > Xiaomi Mi-R3G padavan > Xiaomi Mi-R3G Openwrt
      na wszystkich jest ten sam SSID sieć 5Ghz hasło WPA2 kanały 48>40>36 i mam problem z telefonami np. taki Samsung note4 jak pochodze po mieszkaniu zaczyna głupieć bo nie umie niekiedy się przełączyć miedzy routerami i w najgorszym wypadku pisze brak internetu muszę dać tryb samolotowy i wył. dopiero rusza.
      Niektóre sprzęty działają perfekcyjnie i można latać z sprzętem po mieszkaniu i nic nie zerwie. Testuje to pingując urządzenie. 
      Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy. Może moc przykręcić .
      Latam od rana z całym sprzętem po domu i już nawet żona głupio na mnie patrzy    Jakieś sugestie ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.