Jump to content
trevv

ZTE 283+ oraz inny router

Recommended Posts

trevv

witam,
Posiadam router LTE marki ZTE mf283+. Korzystam tylko i wyłącznie z WiFi, niestety san router ZTE wyciąga maksymalnie 35 Mbps/s, do wczoraj miałem AP Tp-link WA801ND, który niestety padł a wyciągał ok. 55 Mbps/s
Planuję zakupić router, który "obsłuży" ZTE. Budżet do 150 zł, zależy mi na dobrym zasięgu WiFi (anteny MIMO i prędkość do 300 Mbps/s). Co możecie mi polecić i jak mam to skonfigurować?

house

W tym budżecie polecam 

ustawiasz go jako AP i masz bardzo dobry zasięg w paśmie 2,4GHz i wydajności na poziomie 80Mbps. Niestety nie posiada radia 5Ghz. 

house
26 minut temu, trevv napisał:

jeśli chodzi o tryb AP, to DHCP mam ustawić w routerze Edimax?

nie, na ZTE.

26 minut temu, trevv napisał:

A jakiś router Asusa do 200 zł warto?

każdy z przynajmniej 1 anteną zewnętrzną np RT-N10/10U lub RT-N12 vD, 

trevv

ok, myślałem nad: 

You do not have the required permissions to view the link content.
 będzie to dobry wybór? Jakoś nie jestem przekonany do Edimax-a. Mam 2 anteny o zysku 8 dBi, więc w razie czego, to wymienię w Asusie.
Jak już wspomniałem chcę wyłączyć WfiFi w ZTE i podłączyć kablem np. router Asusa, który ustawiam w tryb AP? Czy to jest najbardziej optymalne rozwiązanie w moim przypadku?

house

Te w edimax mają 9dbi a sam router działał naprawdę poprawnie. Nie przekreśliłbym go tak szybko, chyba że chcesz zapłacić za markę asus. Up to you :) tak, wyłączenie WiFi w ZTE i podpiecie AP to dobra droga, ograniczeniem jest wtedy CPU w AP i port lan w ZTE, który nie jest gigabitowy. Pamiętaj też że musisz odpowiednio dopasować kanał względem sieci w okolicy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

trevv

Asus RTN12 D1 to koszt zbliżony do Edimaxa ok. 115 zł, więc nie ma tragedii, co będzie lepszym wyborem? Może jakiś router z lepszym CPU?

house

Edimax ma mocniejsze anteny, więc pominąłbym Asusa. Jeśli chcesz router z lepszym CPU to jedynie jakiś używany Linksys z allegro.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Premierowe urządzenia od NETGEAR, routery Nighthawk RAX120 i RAX40, to bez wątpienia odpowiedź na wyzwania nowej ery sieci WiFi.

NETGEAR Nighthawk RAX120 oraz RAX40 to najnowsze modele od NETGEAR, które wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami nie tylko pozwalają na płynniejsze przesyłanie strumieniowe i ultraszybkie pobieranie plików, lecz również i zwiększają komfort grania oraz prowadzenia wideokonferencji.

Nighthawk RAX40 to 4-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax. Nie bez znaczenia jest tu dwurdzeniowy procesor, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia pięć gigabitowych portów Ethernet oraz jeden port USB 3.0. W celu poprawienia efektywności sieci router został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak OFDMA czy wsparcie kanału 160 MHz, które podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Nighthawk RAX120 to 12-strumieniowy router, który wykorzystując najnowszy standard WiFi 6 zapewnia czterokrotnie większą przepustowość danych na potrzeby obsługi znacznej liczby urządzeń w sieci. Jego czterordzeniowy procesor 64-bit o częstotliwości 1,8 GHz pozwala nie tylko na obsługę inteligentnych urządzeń domowych i szybkich aplikacji, lecz również i na niezwykle płynne przesyłanie strumieniowe materiałów w jakości 4K UHD, gry online i wiele innych. Co ważne RAX120 to także pierwszy domowy router NETGEAR z portem 5Gig.

Na koniec warto wspomnieć, że oba urządzenia przyjmują polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Premierowe urządzenia od NETGEAR, routery Nighthawk RAX120 i RAX40, to bez wątpienia odpowiedź na wyzwania nowej ery sieci WiFi.

NETGEAR Nighthawk RAX120 oraz RAX40 to najnowsze modele od NETGEAR, które wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami nie tylko pozwalają na płynniejsze przesyłanie strumieniowe i ultraszybkie pobieranie plików, lecz również i zwiększają komfort grania oraz prowadzenia wideokonferencji.

Nighthawk RAX40 to 4-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax. Nie bez znaczenia jest tu dwurdzeniowy procesor, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia pięć gigabitowych portów Ethernet oraz jeden port USB 3.0. W celu poprawienia efektywności sieci router został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak OFDMA czy wsparcie kanału 160 MHz, które podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Nighthawk RAX120 to 12-strumieniowy router, który wykorzystując najnowszy standard WiFi 6 zapewnia czterokrotnie większą przepustowość danych na potrzeby obsługi znacznej liczby urządzeń w sieci. Jego czterordzeniowy procesor 64-bit o częstotliwości 1,8 GHz pozwala nie tylko na obsługę inteligentnych urządzeń domowych i szybkich aplikacji, lecz również i na niezwykle płynne przesyłanie strumieniowe materiałów w jakości 4K UHD, gry online i wiele innych. Co ważne RAX120 to także pierwszy domowy router NETGEAR z portem 5Gig.

Na koniec warto wspomnieć, że oba urządzenia przyjmują polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.
    • Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.