Jump to content
trevv

ZTE 283+ oraz inny router

Recommended Posts

trevv

witam,
Posiadam router LTE marki ZTE mf283+. Korzystam tylko i wyłącznie z WiFi, niestety san router ZTE wyciąga maksymalnie 35 Mbps/s, do wczoraj miałem AP Tp-link WA801ND, który niestety padł a wyciągał ok. 55 Mbps/s
Planuję zakupić router, który "obsłuży" ZTE. Budżet do 150 zł, zależy mi na dobrym zasięgu WiFi (anteny MIMO i prędkość do 300 Mbps/s). Co możecie mi polecić i jak mam to skonfigurować?

house

W tym budżecie polecam 

ustawiasz go jako AP i masz bardzo dobry zasięg w paśmie 2,4GHz i wydajności na poziomie 80Mbps. Niestety nie posiada radia 5Ghz. 

house
26 minut temu, trevv napisał:

jeśli chodzi o tryb AP, to DHCP mam ustawić w routerze Edimax?

nie, na ZTE.

26 minut temu, trevv napisał:

A jakiś router Asusa do 200 zł warto?

każdy z przynajmniej 1 anteną zewnętrzną np RT-N10/10U lub RT-N12 vD, 

trevv

ok, myślałem nad: 

You do not have the required permissions to view the link content.
 będzie to dobry wybór? Jakoś nie jestem przekonany do Edimax-a. Mam 2 anteny o zysku 8 dBi, więc w razie czego, to wymienię w Asusie.
Jak już wspomniałem chcę wyłączyć WfiFi w ZTE i podłączyć kablem np. router Asusa, który ustawiam w tryb AP? Czy to jest najbardziej optymalne rozwiązanie w moim przypadku?

house

Te w edimax mają 9dbi a sam router działał naprawdę poprawnie. Nie przekreśliłbym go tak szybko, chyba że chcesz zapłacić za markę asus. Up to you :) tak, wyłączenie WiFi w ZTE i podpiecie AP to dobra droga, ograniczeniem jest wtedy CPU w AP i port lan w ZTE, który nie jest gigabitowy. Pamiętaj też że musisz odpowiednio dopasować kanał względem sieci w okolicy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

trevv

Asus RTN12 D1 to koszt zbliżony do Edimaxa ok. 115 zł, więc nie ma tragedii, co będzie lepszym wyborem? Może jakiś router z lepszym CPU?

house

Edimax ma mocniejsze anteny, więc pominąłbym Asusa. Jeśli chcesz router z lepszym CPU to jedynie jakiś używany Linksys z allegro.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Rastler
      By Rastler
      Witam,
      Przymierzam się do zmiany routera. Zależy mi przede wszystkim na zasięgu (duży dom około 250m, grube ściany), router od neostrady kompletnie nie zdaje egzaminu. Jestem dosyć zielony w temacie ale z tego co się orientuję musi obsługiwać technologię ADSL. Znalazłem coś takiego https://www.morele.net/router-tp-link-vdsl-adsl-ac1200-archer-vr400-1117843/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
      Czy mając ten router będę w stanie podłaczyć internet bez używania dodatkowego modemu? Nie do końca to rozumiem ale wydaje mi się, że nie każdy router ma wbudowany modem. Inaczej mówiąc czy kupując tylko ten router będę w stanie skonfigurować sieć?
      Czy ten router zapewni mi dobry zasięg w całym domu?
      Oczywiście będę też wdzięczny za propozycje innych routerów.
      Z góry dzięki za odpowiedź.
    • kotto
      By kotto
      Czołem!
      jestem kompletnie zielony w temacie routerów dlatego postanowiłem poradzić się specjalistów, a patrząc na Waszą wiedzę chyba trafiłem w dobre miejsce:) Aktualnie posiadam łącze UPC 500/30 i standardowy modemo-router connet box, chciałbym zmienić go w tryb bridge i korzystać z czegoś zewnętrznego. Jeżeli chodzi o budżet to myślę, że kilka stówek, zależy mi na bezawaryjnej pracy, bezpieczeństwu i kilku ficzerach. Oprócz routera chciałbym abyście mi też poradzili czy do moich celów powinienem skłaniać się w stronę standardowego firmware'u, czy też może coś customowego.
      Na czym mi zależy:
      bezpieczeństwo - jak zapewne wiecie connect boxy nie są zbyt bezpieczne, do tego mają bardzo ubogi system logów, który nic nie pokazuje, jako że mało się znam na bezpieczeństwie sieciowym, chciałbym aby router sam miał w miarę dobrą konfigurację przeciwko exploitom i innym niebezpieczeństwom a przy tym dużo pokazywał w logach, fajnie by było abym widział też w GUI nieskuteczne próby połączenia się pod moją sieć domową nadzorowanie ruchu sieciowego i statystyki  USB  w miarę intuicyjny panel fajnie by było aby router miał możliwość wycinania reklam w obrębie całej sieci, ale nie jest to konieczny wymóg duży zasięg nie jest priorytetem dodatkowym atutem aczkolwiek niewymaganym jest automatyczne pobieranie i seedowanie torrentów za pomocą RSS, z tego co wiem to standardowe transmission które jest np. w tomato nie posiada funkcjonalności auto pobieranie poprzez RSS  
      Czy istnieje rozwiązanie które sprostałoby wszystkim moim wymaganiom a przy tym nie musiałbym wywalać na router bóg wie jakich pieniędzy? Z góry dzięki za pomoc:)
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Nowe modele przełączników od NETGEAR to odpowiedź na zapotrzebowanie małych i średnich przedsiębiorstw w kontekście niezrównanej przepustowości i solidnego zabezpieczenia sieciowego.

Urządzenia Gigabit Ethernet z usługą Smart Cloud zarządzaną z poziomu aplikacji Insight firmy NETGEAR, do których należą najnowsze modele przełączników GC108P oraz GC108PP, umożliwiają nie tylko konfigurację, lecz również i sprawowanie kontroli z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki możliwości zdalnego zarządzania z chmury, smukłej konstrukcji i cichej pracy należą one do najbardziej wszechstronnych (oraz przystępnych cenowo) przełączników na rynku.

Oba modele posiadają 8 portów Gigabit obsługujących PoE/PoE+ (do 30W na każdy port). Nie bez znaczenia jest tu funkcja NETGEAR FlexPoE., która pozwala - po zakupieniu opcjonalnego zasilacza NETGEAR FlexPoE EPS130W – na zwiększenie budżetu PoE GC108P (64W) do tego samego, co model GC108PP (126W).

Dodatkowo, wymienione modele umożliwiają zautomatyzowaną wieloplatformową konfigurację ustawień (m.in. sieci VLAN, agregacji łączy czy portów PoE). Automatyczne przyłączanie i bezdotykowa konfiguracja umożliwia tu dodawanie kolejnych urządzeń do sieci w celu samoczynnego dziedziczenia parametrów konfiguracji sieciowej dla bezproblemowej integracji.

Na koniec warto podkreślić, że GC108P oraz GC108PP zapewniają funkcje Layer 2, zwiększoną wydajność i łatwość obsługi. Zaprojektowano je pod kątem sieci wykorzystujących różne rodzaje multimediów, takich jak obraz, dźwięk i dane, w ramach jednej platformy. Zaawansowane funkcje, takie jak listy ACL L2/L3/L4, QoS, protokół kontroli agregacji łączy (LACP) oraz protokół STP zapewniają dużą szybkość i bezpieczeństwo sieci.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.