Skocz do zawartości
trevv

ZTE 283+ oraz inny router

Rekomendowane odpowiedzi

trevv

witam,
Posiadam router LTE marki ZTE mf283+. Korzystam tylko i wyłącznie z WiFi, niestety san router ZTE wyciąga maksymalnie 35 Mbps/s, do wczoraj miałem AP Tp-link WA801ND, który niestety padł a wyciągał ok. 55 Mbps/s
Planuję zakupić router, który "obsłuży" ZTE. Budżet do 150 zł, zależy mi na dobrym zasięgu WiFi (anteny MIMO i prędkość do 300 Mbps/s). Co możecie mi polecić i jak mam to skonfigurować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W tym budżecie polecam 

ustawiasz go jako AP i masz bardzo dobry zasięg w paśmie 2,4GHz i wydajności na poziomie 80Mbps. Niestety nie posiada radia 5Ghz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trevv

bardzo dziękuję, pytam o konfigurację ponieważ widziałem na Waszym forum post związany z ZTE mf283+ i routerem Asus i trochę było tam nawywijane https://openitforum.pl/forums/topic/1069-asus-rt-n12-s%C5%82aby-transfer-z-lte/, jeśli chodzi o tryb AP, to DHCP mam ustawić w routerze Edimax? A jakiś router Asusa do 200 zł warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
26 minut temu, trevv napisał:

jeśli chodzi o tryb AP, to DHCP mam ustawić w routerze Edimax?

nie, na ZTE.

26 minut temu, trevv napisał:

A jakiś router Asusa do 200 zł warto?

każdy z przynajmniej 1 anteną zewnętrzną np RT-N10/10U lub RT-N12 vD, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trevv

ok, myślałem nad: 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
 będzie to dobry wybór? Jakoś nie jestem przekonany do Edimax-a. Mam 2 anteny o zysku 8 dBi, więc w razie czego, to wymienię w Asusie.
Jak już wspomniałem chcę wyłączyć WfiFi w ZTE i podłączyć kablem np. router Asusa, który ustawiam w tryb AP? Czy to jest najbardziej optymalne rozwiązanie w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Te w edimax mają 9dbi a sam router działał naprawdę poprawnie. Nie przekreśliłbym go tak szybko, chyba że chcesz zapłacić za markę asus. Up to you :) tak, wyłączenie WiFi w ZTE i podpiecie AP to dobra droga, ograniczeniem jest wtedy CPU w AP i port lan w ZTE, który nie jest gigabitowy. Pamiętaj też że musisz odpowiednio dopasować kanał względem sieci w okolicy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trevv

Asus RTN12 D1 to koszt zbliżony do Edimaxa ok. 115 zł, więc nie ma tragedii, co będzie lepszym wyborem? Może jakiś router z lepszym CPU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Edimax ma mocniejsze anteny, więc pominąłbym Asusa. Jeśli chcesz router z lepszym CPU to jedynie jakiś używany Linksys z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• vpnminto
      Przez vpnminto
      Jaki polecacie router z VPN(nordvpn z Kill Switch) do 300zł(jeżeli będzie wymóg dorzucenia kilku zł to dorzucimy). Zależy mi na elastyczności firmware, więc może być router z możliwością wgrania alternatywnego oprogramowania. W sieci są dwa komputery i kilka telefonów. Router będzie podłączony pod modem z kablówki. Metraż 50m2.

nord poleca coś takiego(wysokie ceny):
      Asus: RT-AC88U, RT-AC3100, RT-AC5300
      D-Link (requires flashing with DD-WRT): DIR-885L, DIR-895L
      Linksys (requires flashing DD-WRT): EA8500, EA9500 (no DD-WRT available yet), WRT1900ACS, WRT3200ACM
      Netgear (requires flashing DD-WRT): R7500, R7800, R8500, R9000
    • dawid414
      Przez dawid414
      Witam,

obecnie posiadam router który dostałem od mojego operatora, lecz od pewnego czasu zaczyna strasznie szwankować, obecny router to TP LINK TD-W8951ND, zapewne potrzebuje router z ADSL, oraz ważne by był dobry sygnał WI-FI.

Jestem wstanie położyć około 500/600 zł.

Jakieś propozycje? 
    • Tokepit
      Przez Tokepit
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.