Skocz do zawartości
dimson

Brak internetu w TV Panasonic VT60

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

dimson

Sprawa wygląda tak, w/w TV + R7000 do niedawna wszystko grało jak należy, z Internetem na TV nie było problemu (po wifi jak i po kablu). Ostatnio dokupiłem sobie od mojego ISP stały publiczny IP i teraz nie wiem czy to może być przyczyną ale nie mam połączenia z Internetem na TV. (po wifi i po kablu) TV dostaje adresację z DHCP routera ale dostępu do Internetu już nie. Troszkę powalczyłem ustawieniami, próbowałem wszytko na "auto", potem ustawienia "z placa", sprawdziłem kilka FW zarówno OFW jak i alternatywne i dalej to samo. Dodatkowo mam pod ręką AC68 i tu taka sama historia. Sprawa o tyle dziwna dla mnie że jak na swoim LG G4 włączę udostępnianie internetu to TV łączy sie bez najmniejszego problemu i działa jak należy.

Prośba o info jeśli ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić gdyż nie chce mi sie wierzyć że takie numery są przez stały zew. IP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a inny komputer podłączony po LAN do routera ma internet po tej zmianie ? pingi do hostów online latają ? miałem ostatnio podobną sytuację, że wszystko grało z r7000 ale internetu brak - pomogło włączenie angielskiej paczki językowej w GENIE, nie wiem dlaczego, ale problem występował jedynie w polskim gui. 

46 minut temu, dimson napisał:

Dodatkowo mam pod ręką AC68 i tu taka sama historia.

w ogóle nie masz dostępu do sieci na różnych routerach ? na pewno to nie jest problem z ISP ? nie masz jakiś szykan po MAC adresie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

To samo pomyślałem, wygląda jak filtrowanie po MAC'u. Druga sprawa, to DNS. Sprawdź może jakieś alternatywne. Ewentualnie filtrowanie treści. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson
1 godzinę temu, house napisał:

a inny komputer podłączony po LAN do routera ma internet po tej zmianie ? pingi do hostów online latają ? 

wszystkie inne urządzenia, niezależnie od rodzaju podłączenia (WIFI, kabel) mają dostęp do internetu. Pingi OK.

1 godzinę temu, house napisał:

w ogóle nie masz dostępu do sieci na różnych routerach ? na pewno to nie jest problem z ISP ? nie masz jakiś szykan po MAC adresie ? 

1 godzinę temu, gooru2 napisał:

To samo pomyślałem, wygląda jak filtrowanie po MAC'u. Druga sprawa, to DNS. Sprawdź może jakieś alternatywne. Ewentualnie filtrowanie treści. 

tak, jak wspomniałem wyżej oprócz TV reszta sprzętu dostęp do neta ma, zarówno na R7000 i AC68U. Problem jest tylko z telewizorem.

Nie ma opcji żeby było filtrowanie po MAC gdyż na routerze, nie mam włączonej tej opcji.

Problem z ISP ? Tylko pytanie jak to udowodnić skoro pozostałe urządzenia mają bezproblemowy dostęp do internetu.

O co chodzi z tym DSN ? Macie na myśli żeby sprawdzić np 8.8.8.8. / 8.8.4.4 ?

Sprawdzę też jeszcze zmianę języka w Genie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gooru2

Tak chodzi o ten. Ewentualnie spróbuj podłączyć się na innej częstotliwości/kanale/sprawdź też szerokość kanału. Optymalizacja pod xbox też może coś dać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Adres IP, DNS i poprawny gateway. To są podstawy dostępu online. Nie wiem jak konfiguruje się ustawienia sieciowe w tym tv, ale warto coś przywrócić do wartości fabrycznych o ile jest taka opcja.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Ok, sprawdzę DNS choć wydaje mi się że już to robiłem a napewno przerabiałem -ząglowanie częstotliwością, szerokością, kanałami. Zresztą o tyle dziwne że na drugim routerze jest tak samo.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
20 minut temu, dimson napisał:

Zresztą o tyle dziwne że na drugim routerze jest tak samo.

więc problem jest w tv, skoro inne hosty mają dostęp do sieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

skoro tak to dlaczego po udostępnieniu internetu z 2 innych telefonów, TV się podłącza ibinternet jest ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Masz w nim jakieś factory default ?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Oczywiście. Trzy razy juz go przywracałem do fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a sytuacja dotyczy tylko WIFI ? po kablu jest to samo ? Test połączenia wskazuje jakiś konkretny błąd ? IP z palca czy dhcp ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Po wifi i po kablu tak samo. Test połączenia wywala błąd "006 błąd połączenia z serwerem" widzę że w sieci kilka takich problemów było poruszanych. IP próbowałem ustawiać i z palca i przez dhcp nic to nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
3 minuty temu, dimson napisał:

widzę że w sieci kilka takich problemów było poruszanych

było, ale problem rozwiązała podobno jakaś aktualizacja : 

Cytat

Ok problem rozwiązany. Okazało się, że przyczyną tego całego zajścia były problemy z aktualizacją. Trzeba pobrać (VT series -Plasma TV | PRODUCT | 2011 EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global) najnowsze oprogramowanie i wgrać za pomocą karty SD.

zapewne u Ciebie już wgrana :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

mam wygrany najnowszy FW na TV więc to odpada. Muszę powalczyć z moim ISP wydaje mi się ze tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dziwne, że TV stojący za nat'em ma ten problem, a reszta urządzeń w LAN nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Sprawa jest rozwojowa, tematu jeszcze nie rozwiązałem ale wygląda na to że to problem po stronie ISP, choć nie bezpośrednio.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi