Jump to content
brnet

Qnap ts-451 co min Restore to default

Rate this topic

Recommended Posts

brnet

Witam mam dość dziwny problem standardowy troubleshoot nie pomógł.

Urządzenie wpada w restarty co 3 min jednak nie z powodu przegrzania ani błędów konfiguracji, urządzenie dostaje co 3 min 

Reset system configuration to default settings.

Mało tego po którymś razie wyskoczyło również:

Reset admin password and network configuration to factory default settings.

Nic nie było robione. Urządzenie wpadło w taki tryb samoczynnie. 

To restartowanie odbywa się cyklicznie około 3 min ale na urządzenie udało mi się zalogować z default passami na 1 min.

Ściągnąłem log do csv oraz dane z diagnose tool applikacji.

Urządzenie ma obecnie najnowszą możliwą wersję firmware oraz 4 ramu (po wymianie 2 miesiące temu z 1 ramu) 4x wdred dyski 2t każdy, konfiguracja raid 10

Danych jest na nim 1T nie mam jak zforsować restartu formatu odbudowy itd.

Proszę o sugestię lub serwis.

house
44 minuty temu, brnet napisał:

Proszę o sugestię lub serwis.

o co ? :/  Sugestie tak, ale jaki serwis ? 

Pokaż kawałek loga z tych 3 minut, zobaczymy czy jest coś interesującego... 

brnet

ok nie zrozum mnie źle, kupiłem urządzenie od Fipro i zażądałem supportu oni mnie tu odesłali jako oficjalny support.

jeśli to normalne forum to ok nie ma problemu, opisuje sprawę z logami... nie wiedziałem i tyle... :D

Poniżej zapis logu csv od momentu w którym się to zaczęło (uwaga od dołu do góry)

You do not have the required permissions to display hidden content.

potem już próbowałem restart urządzenia bez dysków (takie samo zachowanie), następnie byłem 10 dni na wyjeździe urządzenie stało wyłączone bo ciągle się resetowało, dostałem komunikat o teście od qnapa (o tym teście który zrobiłem), powtórzyłem test, urządzenie zaczeło działać przez około 4 godziny (tych drugich logów nie pobrałem, bo nie zdążyłem ich pobrać z urządzenia od tamtej pory).

O ile się znam na nasach / linuxach itd to takie zachowanie z logów wychodzi albo błąd firmware albo jakieś szkodliwe oprogramowanie. Odciąłem nas od internetu na firewall i widzę dużo prób wyjść na v4.upgrade.microsoft.com oraz na update.qnap.com.

Nie wygląda to na przegrzanie, na błędną instalację ramu ani nic, wymieniony ram działa już długo.

W konfiguracji była maszyna virtualna z linuxem, z aplikacji xopero i google sync oraz google mail backup

house

Więc sprawa wygląda tak :

16 minut temu, brnet napisał:

ok nie zrozum mnie źle, kupiłem urządzenie od Fipro i zażądałem supportu oni mnie tu odesłali jako oficjalny support.

ok rozumiem, nie mam nic wspólnego z ich serwisem poza tym, że dostaję od nich sprzęt do recenzji. 

Sprawa wygląda mi na uszkodzenie sprzętowe płyty głównej. Synology w takim przypadku nie wstaje i miga LEDem, Qnap wstaje ale resetuje się sam z siebie co jakiś czas. Zgłoś serwer na

You do not have the required permissions to view the link content.

brnet

ok czy dyski mam sobie zostawić opisać w kolejności (zachowanei danych raid 10) i mam mój ram zamienić na oryginał ?

To powinno być najprościej ?

house

Dokładnie tak jak napisałeś. Ewentualnie sprawdź po zdjęciu obudowy czy nie dociska ona przycisku reset na płycie (trzeba do wtedy powciskać kilka razy i włączyć serwer lub przycisk lekko odgiąć). Podobno była jakaś seria TS-451 z wadą fabryczną. 

brnet

Witam jeszcze raz.

Teraz tak. Rozebrałem go jeszcze raz do zera. Znalazłem reset guzik, odgiąłem go delikatnie śrubokrętem, założyłem ponownie obudowę delikatnie przykręcając,

Uruchomiłem bez dysków, znowu podniósł się prawidłowo z komunikatem nie gotowy do pracy brak dysków

Wyłączyłem zamontowałem dyski.

Włączyłem, urządzenie zapikało 2x szykbo, potem pozwoliło się zalogować, zapikało ponownie szybko (wszystko staneło na 30s i strona i pingi). 

Na urządzeniuw tle zobaczyłem 2 rzeczy.

1. Odbudowa raid (wtedy 57%) teraz 67% czyli idzie do przodu (raid 10)

2. generowanie miniatur - zrobiłem pauze.

Na razie idzie od godziny i nic nie wskazuje na uszkodzenia. Jak tak będzie działał do 19 lub do odbudowy dysków, zrobię pełną kopię na mojego iOmegę starego

Jak by nie wyrobił do tego czasu to wysyłam, już się z nimi kontaktowałem. 

Dzięki za pomoc, jak będzie potrzeba pomocy z UTM (FortiGate / Cyberoam / Sophos) czy systemami backupowymi to mogę się po udzielać.

Pozdrawiam

Dam znać jak proces się zakończy.

• Like it 1

house
16 minut temu, brnet napisał:

Dam znać jak proces się zakończy.

napisz, ciekawy jestem czy to było to. 

17 minut temu, brnet napisał:

jak będzie potrzeba pomocy z UTM (FortiGate / Cyberoam / Sophos) czy systemami backupowymi to mogę się po udzielać

jeśli coś ciekawego zawsze możesz zaprezentować :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił dziś wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją OS-u nacisk położono m.in. na wysoko wydajny backup oraz innowacyjny storage hybrydowy – dlatego QTS 4.4.1 wyposażono w aplikację HBS 3 z technologią QuDedup, która deduplikuje dane u źródła i zwiększa wydajność tworzenia backupu oraz przywracania danych. Wśród nowości jest również CacheMount (rozwiązanie pozwalające na lokalne cache’owanie danych z podłączonych usług chmurowych – co pozwala na korzystanie z nich również wygodnie jak w przypadku zasobów dostępnych w LAN) oraz QuMagie – bazująca na sztucznej inteligencji (AI) aplikacja do organizowania zdjęć i udostępniania ich. QNAP NAS z nowym systemem obsługiwać będzie również Fibre Channel SAN, co pozwoli na łatwe podłączenie urządzenia do istniejącego środowiska SAN i wykorzystanie go w charakterze atrakcyjnego kosztowo rozwiązania storage i backup.
      Więcej informacji o QTS 4.4.1: https://www.qnap.com/go/qts/4.4.1

Kluczowe nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.4.1:
      HBS 3: Przyspiesz tworzenie backupu oraz odtwarzanie danych – aby zapewnić sobie niezakłócone funkcjonowanie wszystkich usług i aplikacji Deduplikuj dane u źródła: Technologia QuDedup deduplikuje dane u źródła – dzięki zmniejszeniu ogólnej ilości backupowanych danych, redukowane jest również zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową oraz transfer. Użytkownicy mogą zainstalować na swoim komputerze narzędzie QuDedup Extract Tool i łatwo przywrócić zdeduplikowane pliki do oryginalnego stanu. Ponad 20 zintegrowanych usług chmurowych: QNAP oferuje bezpieczne i elastyczne rozwiązanie do backup w chmurze hybrydowej, a także wsparcie dla TCP BBR Congestion Control – co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie szybkości tworzenia backupu. CacheMount: Ciesz się dostępem do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami CacheMount integruje NAS-a z popularnymi usługami chmurowymi i pozwala na uzyskiwanie dostępu do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami – dzięki lokalnemu cache’owaniu. Nie ma znaczenia, do jakiej usługi chmurowej podłączony jest NAS – użytkownik może wygodnie używać aplikacji QTS do zarządzania plikami, edytowania ich, odtwarzania, etc.
      QuMagie: Zupełnie nowe albumy AI QuMagie to następna generacja aplikacji Photo Station, wyposażona w odświeżony interfejs, wbudowaną oś czasu, zintegrowane funkcje AI w dziedzinie organizowania zdjęć, konfigurowalne okładki folderów oraz skuteczną wyszukiwarką – wszystko to czyni z niej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i udostępniania ich.
      QNAP NAS obsługuje Fibre Channel SAN QNAP NAS z zainstalowaną kartą Fibre Channel może zostać w łatwy sposób podłączony do środowiska SAN, aby zapewnić możliwość korzystania z wysoko wydajnego rozwiązania storage i backup, jednocześnie pozwalając użytkownikom na korzystanie z wielu zalet QNAP NAS, takich jak obsługa migawek, auto-tiering Qtier™ tiering storage, SSD cache, etc.
      Multimedia Console integruje wszystkie aplikacje multimedialne QTS The Multimedia Console łączy w jednej aplikacji wszystkie narzędzia multimedialne QTS, pozwalając tym samym na wygodniejsze, scentralizowane zarządzanie funkcjami związanymi z obsługą multimediów. Użytkownicy mogą dowolnie wybierać pliki źródłowe dla poszczególnych aplikacji i definiować odpowiednie poziomy uprawnień.
      Wygodne usuwanie Qtier SSD RAID Tier Użytkownicy mogą wygodnie usuwać nośniki SSD z grupy SSD RAID – aby np. wymienić lub dodać SSD, zmieniać typ SSD RAID lub rodzaj SSD (SATA, M.2, QM2). Można to zrobić w dowolnym momencie, by zwiększyć wydajność auto-tieringu.
      Obsługa samoszyfrujących się dysków SED - Self-encrypting Drives Samoszyfrujące się dyski (np. Samsung 860 i 970 EVO SSD) pozwalają użytkownikom wykorzystać wbudowaną funkcję szyfrowania bez konieczności używania w tym celu dodatkowego oprogramowania lub wykorzystywania zasobów obliczeniowych NAS-a. Pozwala to na łatwe dodanie dodatkowej warstwy ochrony danych.
      Dostępność QTS 4.4.1 Beta jest już dostępny w Download Center : https://www.qnap.com/go/download

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił dziś wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją OS-u nacisk położono m.in. na wysoko wydajny backup oraz innowacyjny storage hybrydowy – dlatego QTS 4.4.1 wyposażono w aplikację HBS 3 z technologią QuDedup, która deduplikuje dane u źródła i zwiększa wydajność tworzenia backupu oraz przywracania danych. Wśród nowości jest również CacheMount (rozwiązanie pozwalające na lokalne cache’owanie danych z podłączonych usług chmurowych – co pozwala na korzystanie z nich również wygodnie jak w przypadku zasobów dostępnych w LAN) oraz QuMagie – bazująca na sztucznej inteligencji (AI) aplikacja do organizowania zdjęć i udostępniania ich. QNAP NAS z nowym systemem obsługiwać będzie również Fibre Channel SAN, co pozwoli na łatwe podłączenie urządzenia do istniejącego środowiska SAN i wykorzystanie go w charakterze atrakcyjnego kosztowo rozwiązania storage i backup.
      Więcej informacji o QTS 4.4.1: 
      Kluczowe nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.4.1:
      HBS 3: Przyspiesz tworzenie backupu oraz odtwarzanie danych – aby zapewnić sobie niezakłócone funkcjonowanie wszystkich usług i aplikacji Deduplikuj dane u źródła: Technologia QuDedup deduplikuje dane u źródła – dzięki zmniejszeniu ogólnej ilości backupowanych danych, redukowane jest również zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową oraz transfer. Użytkownicy mogą zainstalować na swoim komputerze narzędzie QuDedup Extract Tool i łatwo przywrócić zdeduplikowane pliki do oryginalnego stanu. Ponad 20 zintegrowanych usług chmurowych: QNAP oferuje bezpieczne i elastyczne rozwiązanie do backup w chmurze hybrydowej, a także wsparcie dla TCP BBR Congestion Control – co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie szybkości tworzenia backupu. CacheMount: Ciesz się dostępem do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami CacheMount integruje NAS-a z popularnymi usługami chmurowymi i pozwala na uzyskiwanie dostępu do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami – dzięki lokalnemu cache’owaniu. Nie ma znaczenia, do jakiej usługi chmurowej podłączony jest NAS – użytkownik może wygodnie używać aplikacji QTS do zarządzania plikami, edytowania ich, odtwarzania, etc.
      QuMagie: Zupełnie nowe albumy AI QuMagie to następna generacja aplikacji Photo Station, wyposażona w odświeżony interfejs, wbudowaną oś czasu, zintegrowane funkcje AI w dziedzinie organizowania zdjęć, konfigurowalne okładki folderów oraz skuteczną wyszukiwarką – wszystko to czyni z niej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i udostępniania ich.
      QNAP NAS obsługuje Fibre Channel SAN QNAP NAS z zainstalowaną kartą Fibre Channel może zostać w łatwy sposób podłączony do środowiska SAN, aby zapewnić możliwość korzystania z wysoko wydajnego rozwiązania storage i backup, jednocześnie pozwalając użytkownikom na korzystanie z wielu zalet QNAP NAS, takich jak obsługa migawek, auto-tiering Qtier™ tiering storage, SSD cache, etc.
      Multimedia Console integruje wszystkie aplikacje multimedialne QTS The Multimedia Console łączy w jednej aplikacji wszystkie narzędzia multimedialne QTS, pozwalając tym samym na wygodniejsze, scentralizowane zarządzanie funkcjami związanymi z obsługą multimediów. Użytkownicy mogą dowolnie wybierać pliki źródłowe dla poszczególnych aplikacji i definiować odpowiednie poziomy uprawnień.
      Wygodne usuwanie Qtier SSD RAID Tier Użytkownicy mogą wygodnie usuwać nośniki SSD z grupy SSD RAID – aby np. wymienić lub dodać SSD, zmieniać typ SSD RAID lub rodzaj SSD (SATA, M.2, QM2). Można to zrobić w dowolnym momencie, by zwiększyć wydajność auto-tieringu.
      Obsługa samoszyfrujących się dysków SED - Self-encrypting Drives Samoszyfrujące się dyski (np. Samsung 860 i 970 EVO SSD) pozwalają użytkownikom wykorzystać wbudowaną funkcję szyfrowania bez konieczności używania w tym celu dodatkowego oprogramowania lub wykorzystywania zasobów obliczeniowych NAS-a. Pozwala to na łatwe dodanie dodatkowej warstwy ochrony danych.
      Dostępność QTS 4.4.1 Beta jest już dostępny w Download Center : 
    • house

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.